Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

smaragd_
9. aug 2010

@zuzadula Zuzanka, tak nakoniec sa mi mliečko spustilo cca v nedeľu večer a rodila som v stredu naobed, ale poviem pravdu už som bola z toho na prášky a veru som si aj poplakala, maminky, ktoré rodili po mne už dávno dojčili a ja nič, každá minúta sa mi tam vliekla, keďže som nemala malú pri sebe
a ešte, aby som nezabudla vypila som hektorlitre vinei, čajíkov pre dojčiace matky a bielej kávy a nič mi tak na samotné spustenie mliečka nezaúčinkovalo ako práve vinea, samozrejme vyšumená 🙂

a na tu situáciu som nebola vôbec pripravená, už teraz viem koľko argumentov by som použila, aby mi ju dali ... ako som písala rodila som v stredu na obed sekciou a malú som videla až za 24 hodín, veľmi mi ten kontakt, ktorý sme mohli mať, keby som rodila normálne chýba, ale už s tým nenarobím nič

melisa281
9. aug 2010

Ahojte, tak ja keď tak porovnávam, rodila som v ZA a malého som mala stále na izbe teda rooming-in, brali ho iba na vyšetrenia a prvú noc aby som si mohla oddýchnuť, ale sestričky chodili stále a neustále mi ho prikladali aby sa čo najrýchlejšie spustilo mliečko, našťastie malý sa takmer okamžite prisal, takže som kojila hneď od začiatku, bola som síce na nadštandarte ale nemám si na čo sťažovať, malý bol stále so mnou a to bolo najdôležitejšie. Naproti tomu teraz rodila v čadci švagriná a tam im detičky berú. Dokonca po pôrode ho doniesli a povedali nech mu nedáva jesť že mal glukózu, tak to som ešte ani nepočula a ako sa má potom spustiť mliečko, keď ho ani nepriložia? mliečko sa jej nespustilo ani na druhý deň tak zase glukóza a nič si tam z toho nerobia? však to je to najdôležitejšie čo môže byť a tiež si neustále bábo prikladať a nie aby mi ho brali na neviem koľko hodín napojili ho sladkou vodou a hotovo.

kvietok121
9. aug 2010

ahojte aj ja sa chystam do cadce tak si idem precitat vase nazory

kvietok121
9. aug 2010

vidim ze su rozne podla toho kam sa dostanem ci na rizikove alebo nie

kvietok121
9. aug 2010

je tu niekto kto ma teraz termin???

smaragd_
9. aug 2010

@kvietok121 ahoj kvietok, už sa Ti to blíži a môžeš porodiť už každým dňom 🙂 máš zajednaného Dr. k pôrodu? 😉

smaragd_
9. aug 2010

@melisa281 áno, máš pravdu v ZA sú izby pre mamičky na šestonedelí aj s postieľkami pre bábätka. Ja som bola v Čadci po pôrode na rizikovom odd., to som ale nevedela, že sú tam aj izby priamo pre mamy s deťmi, bola by som sa tam hneď pýtala a ani mi to nikto nepovedal. 😲 Môjmu miminu tiež dávali zo začiatku iba glukózu, kým sa mi nespustilo mliečko. A u mňa bol iný problém, sestričky mi ju zo začiatku nosili hladnú a to som ešte nemala mliečko, tak pri mne iba plačkala, potom, keď som im ju išla zaniesť, že je hladná, tak ju nakŕmili glukózou a už nedoniesli, vraj zbytočne, keď nemám mliečko, nech si radšej oddýchnem, no ja by som ju radšej mala pri sebe a hladkala.

kvietok121
9. aug 2010

@smaragd_ nie nemam zajednaneho vsak je to jedno nie

roo
9. aug 2010

Zienky - prikladat, prikladat, prikladat. Mojkat sa, tulit, pozerat na babatko, to vsetko je cesta ku zdarnemu rozbehnutiu laktacie. Okrem toho, caste prikladanie a satie babatka napomaha aj zavinutiu maternice... Ja nechapem, ze v Cadci su este takto 100 rokov za opicami. Cely ten ich rooming-in je odveci. Mali by poslat sestricky z novorodeneckeho na skolenie 😠 😠 😠

smaragd_
9. aug 2010

@roo plný súhlas s Tebou 🙂 možno by nebolo od veci, keby sa nám niekto k tomuto z kompetentných v CA vyjadril, či sa s tým dačo robiť bude, veď ja nie som sama, ktorá s tým mala problém, na izbe sme boli tri

zuzadula
10. aug 2010

@smaragd_ som rada, ze sa va mliecko tak pekne rozbehlo, aj ked verim, ze to bolo velmi stresujuce, hoci nemuselo byt 😠 ... vycitky, ze som nebola s babatkom hned po narodeni a videla ho, az po 25 hodinach som tiez dlho spracovavala, ale naozaj tak ako pises, neda sa s tym uz nic robit a trapit sa preto nema vyznam.. bohuzial, zatial u nas nie sme v nemockach v stave, aby bola aj maminka po SC hned s babom, alebo jej ho nosili aspon castejsie na prilozenie! Verim, ze si spolu to vsetko spolu vynahradite teraz v pohode , doma 🙂 .. my sme si tiez a je z toho baba uz velky a pohodovy chlap 😀 a aj napriek takym pociatocnym problemom s djcenim ako si mala ty, sme potom dojcili dva roky .. drzim prsty 🙂

@roo.. uplne s tebou suhlasim.. najdolezitejsi je telesny kontakt s babatkom, mojkanie, laskanie a samozrejme prikladanie na poziadanie!!! V tomto teda rovnako vobec nechapem, preco babatkam podavaju glukozu, lebo tym padom nie su hladne a nepytaju tak casto prsnik a to zakonite vedie k tomu, ze tvorba mliecka startuje pomalsie! Ved babatka po porode nepotrebuju hned papat, tiez sa musia spamatat z porodu, vyplavit a zmetabolizovat vsetko, co sa do ich organizmu dostalo pocas porodu.. vsetky infuzie, lieky a pod. By som chcela vidiet, kde by boli nase stare mamy kedysi nabrali glukozu.. 😀 .. pekne len prikladali a prikladali a mliecko sa postupne zacalo vytvarat. Ved babo,ked sa narodi ma objem zaludocka len par mililitrov a to co maminka produkuje v prvych dnoch, mu uplne staci..!!! A len prikladanim a satim, sa babo uci sat, lebo aj ono a maminka si to musia natrenovat a len prikladanim a satim sa odosiela do mozgu signal, ze treba tvorit mliecko!!!

kvietok121
10. aug 2010

@smaragd_ @zuzadula ahojte ja som rada ze idem do CA aspon dufam ze to stihnem, zo ZA mam velmi zle skusenosti, myslim ze ked si babenko poziadas tak ti ho prinesu aj v ca

roo
10. aug 2010

este doplnim zuzku, ze to, co produkuje maminka v prych dnoch po porode, je kolostrum, uzasna latka, ktorej kazda kvapka je pre babatko velmi uzitocna.
Citujem: "Mledzivo má vysokú výživovú hodnotu, obsahuje veľa protilátok, je bohaté na vitamíny – je to také prvé očkovanie novorodenca. Výrazne posilňuje jeho imunitný systém a je preto pre neho dôležité aj v malých dávkach. Zvyšuje črevnú peristaltiku a napomáha vylučovaniu smolky (prvej stolice detičiek). Tiež napomáha rýchlejšiemu odozneniu novorodeneckej žltačky. " (D. Mozolova, www.rodinka.sk)

roo
10. aug 2010

@kvietok121 Vidim, ze uz mas termin, tak vela stastia, pohodovy porod a potom sa ozvi 😉

kvietok121
10. aug 2010

@roo dakujem ano termin je uz teraz tak zacinam byt uz poriadne nervozna ☹

zuzadula
10. aug 2010

@kvietok121.. urcite si si vybrala nemocnicu podla svojich kriterii a tak je to dobre.. 🙂.. verim, ze vsetko dobre dopadne a vzhladom na to ze som mala moznost stretnut sa a komunikovat s personalom, viem, ze nebudes mat problem vypytat si babo!! 🙂 Drzim moc prsty a neboj, aj ked si v termine, netreba sa znervoznovat.. porod je prirodzeny proces a je riadeny hormonalne, takze najlpesie urobis, ak budes trpezlivo cakat a nechas svojmu drobcekovi tolko casu, kolko bude v brusku este potrebovat 🙂 Prave stres spomaluje vyplavovanie spravnych hormonov, takze sa ukludni, venuj sa niecomu co ti je prijemne, alebo sa zamestnaj niecim, co este zvladas 🙂 A hlavne doveruj svojmu telu a svojmu babatku, ze to spolocne zvladnete!!! drzim vam prsty!!! 🙂

kvietok121
10. aug 2010

@zuzadula dakujem za odpoved, aj o to sa stale snazim aby som bola v klude, vyhladam si jemne robotky ale predsa len podvedomie sa len tak ukludnit neda ale hadam to bude dobre

zuzadula
10. aug 2010

@kvietok121 nemas za co! 🙂 viem ake su to stavy a vnimam to teraz aj so svojimi klientkami.. su to pre nas vytuzene babatka a pri tom vsetkom co sa na nete a v mediach popise, mame rozne predstavy o tom co nas caka a strach o to, aby to vsetko dobre dopadlo a urcite k tomu patri aj troska napatia z toho, ake to babo bude a ake to bude, ked budem mamou a pod. Takze nemusis mat vycitky, ze mas take pocity a ze nie je az take lahke sa ich zbavit!! je to uplne bezne 🙂. Jedna dolezita zasada ale plati!!.. kazdy porod je iny a netreba sa dopredu znepokojovat a bat sa toho, co ta caka 🙂..viem, ze to nie je vzdy take hrozostrasne, ako sa popisuje v mediach a roznych pribehoch, pretoze my ludia zvykneme realitu dost prikraslit, aby to vyzeralo trosku horsie a tym sme ukazali, co vsetko sme zvladli!!! Su maminky, ktore si porod naozaj vedia uzit.. prijimaju ho ako vyvrcholenie nadherneho procesu a vlastne len poskytnu prirode svoje telo, aby dokoncila co bolo pred 9 mesiacmi pocate a umoznili prechod maleho cloveka z jedneho prostredia do druheho, na ktory je uz ripraveny 🙂 !!! takze relaxuj, pusti si prijemnu hudbu, komiňunikuj s drobcekom a povzbudzuj ho! Ubezpecuj ho, ze to spolu zvladnete.. babo to naozaj vsetko vnima, vnima aj to, co ty citis.. takze ak budes v pohode a doverovat sebe aj babu, tak aj jemu sa bude lahsie postupovat.. jeho caka tiez velka drina!!! ale budete na to dvaja a ak ide s vami aj partner, tak to urcite v pohode zvladnete 🙂

melisa281
10. aug 2010

@zuzadula presne ako píšeš netreba sa báť pôrodu, aj mne pri prvom tehotenstve hovorili, že to bude ťažké a ešte neviem aké, ale nič som si z toho nerobila, napokon čím viac sa stresuješ tým horšie to potom prebieha, ja som to nechala na prírodu, nejako bolo a nejako bude a musím povedať, že pôrod som si užila 🙂 absolútne to nebolo nič hrôzostrašné, určite nie bezbolestné ale stálo to za to. teraz ma čaká po roku a mesiaci druhý pôrod a aj sa teším 🙂 neviem či to bude ako pri prvom, ale tiež si ho chcem užiť a nestresujem sa 🙂 teším sa na našu dcérku 🙂

roo
10. aug 2010

@melisa281 @zuzadula
Prekrasne ste to napisali, mozem len suhlasit a potvrdit 😵

zuzadula
10. aug 2010

@roo .. dakujem 🙂 a idem sa hned podelit s vami s radostnou spravou 🙂 .. prave som dostala sms od klientky, ktoru som vcera pripravovala aj s manzelomna porod a dnes sa im uz aj narodila krasna a zdrava dcerka, tak mam nesmiernu radost 🙂 a mali rodit prave v Cadci, tak som zvedava na info 😉

@melisa281 .. je uzasne, ze si mala taky pohodovy porod, ale to urcite suvisi aj s tym, ze si aj ty pohodovy clovek. 🙂
prajem vsetko dobre, este krasne a pohodove tehu dnicky a nech vam to aj v tomto pripade dopadne tak dobre 🙂

smaragd_
10. aug 2010

@zuzadula Zuzi, krááásne si to o tom mliečku napísala. 😵 😵 😵 😵 😵
krásnu správičku si nám napísala, mamičke a tatikovi gratulujeme ku krásnemu a zdravému bábätku 🙂

ja som sa Ťa ešte chcela spýtať, že za aký čas sa odporúča mať tretie tehu s tým, že moje dve predchádzajúce boli cr, vďaka

kvietok121
10. aug 2010

@zuzadula dakujem za povzbudenie, ide s nami aj tatinko bez neho by som sa bala ano zvladneme to ved sme sa na to styri roky tesili chcem ho uz mat pri sebe

zuzadula
10. aug 2010

@smaragd_ dakujem 🙂 a priznam, ze odpoved na tvoju otazku neviem.. skutocne netusim, ale mozem zistit..no bude to az buduci tyzden, lebo teraz sa idem venovat trosku svojim drobcom 🙂.. ale verim, ze ti to az tak neponahla 😀

kvietok121
11. aug 2010

ak by tu niekto zabludil a ma teraz termin v cadci tak sa ozvi

kvietok121
11. aug 2010

chcem sa opytat ked mam Rh - tak sa moze babo prenasat????

smaragd_
11. aug 2010

@kvietok121 ak si už neporodila, čo je to Rh??? 😉

majca424
11. aug 2010

@melisa281 chcem Ti len reagovať na to, že nie som si istá, že spustenie mliečka závisí od prikladanie, keďže ja som rodila sekciou a na druhý deň večer som už mala mliečko a malého som mala 3 dni v inkubátore takže to od prikladania asi nezávisí. Toť môj názor 🙂

majca424
11. aug 2010

Ale to hovorím samozrejme len o spustení mliečka..

majca424
11. aug 2010

.... a ešte som chcela... keď chcete mať detičky pri sebe, sestričky Vám ich ochotne dajú a nemusia isť na školenie ako píše @roo!!! Len si treba otvoriť ústa a neodsudzovať ich hneď!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre