Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

miculienka
30. apr 2011

@adusased - že krídla 😀 , možno by sa aj zišli 😀 😝
inak úplne stačí keď chodí muž , tí ostatní sú troška na obtiaž a aj na spolubývajúce treba brať ohľad , hlavne keď chcú dojčiť - bába dávajú skoro na celé poobedie a vtedy chodia aj návštevy - no a vtedy sa aj dojčí , tak niekedy je to blbé , že tam na teba cudzí čumia , ale ja som mala fajn spolubývajúcu , mala tolerantných hostí, vždy boli len krátko a aj tí moji 🙂

michaspi
2. máj 2011

miculienka, este mi napadlo - nastreluju (resp. prepichuju) v nemocnici v CA dievcatkam nausnicky? V ZA to robia, tak ma napadlo, ze by bolo super, keby to tu tiez robili🙂

miculienka
2. máj 2011

@michaspi - pri odchode z nemocnice ti na požiadanie prepichnú ušká , treba doniesť naušničky - namočené v alkohole alebo liehu a povedať im keď ti budú mimčo chystať na odchod , chvíľu počkáš za dverami , pre istotu si zapchaj uši - moja strašne zaplačkala ale potom bolo dobre , aj ťa poučia ako to čistiť 😉

miculienka
2. máj 2011

@michaspi - ešte dobrý článok o kufríkoch 😉

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

adusased
2. máj 2011

@miculienka chcela by som sa ta este spytat ako sa presne vybavuje rodny list pre babatko... to nemocka dako posle na urad nieco a uz tam muz len pride s tym sobasnym listom a obcianskymi a oni to vydaju alebo to robia tam na pockanie dako, lebo to mi celkom nie je jasne

miculienka
2. máj 2011

@adusased - v nemocke povypĺňali a odoslali nejaké papiere , potom išiel muž pre rodný list na úrad - všetky paiere vybavoval on , len mal so sebou môj OP a potom aj rodný list malej , domov mi nosil len podpisovať a vypĺňať 🙂

adusased
2. máj 2011

🙂 @miculienka a ten rodny list mu dali na urade? tak hadam to zvladne aj moj muz kazdopadne s nim asi poslem aj mamu nech tam nie je stratenya tvoj muz tam isiel za aky cas co sa mala narodila, asi nie na druhy den co? 🙂

michaspi
2. máj 2011

@miculienka dakujem krasne🙂 a to ich normalne nalozit do alkoholu - t.j. do nejakej flasticky? nestaci, ak ich doma vydezinfikujem?

miculienka
2. máj 2011

@adusased - som ešte zabudla , v pôrodnici ti dajú taký papier a s tým ho tam pošli , môj išiel asi o dva dni , tie papierovačky sú inak o rozum , pobehal pol sveta my sme totiž aj v Turzovke aj v Čadci - teda patríme do úradov tam aj tam , tak pendloval hore dole , ale rodný list bol na 1. mieste , lebo ten potrebuješ všade , myslím, že tam aj sobášny potreboval , však radšej mu nabaľ všetky možné dokumenty , nkdy nevieš kde čo vypýtajú , ja som môjmu pripravila taký fascikel s papiermi a chodil , inak niekde som čítala presný postup pri papierovačkách , ak to vygooglim, tak ti to hodím , len neviem či to etše nájdem , ale aj tu na koníkovi je taká téma 😉
@michaspi - nestačí , ja som ich mala tiež tak v sáčku, že vyčistené , oni to ešte potom dezinfikovali a preto to trvalo dlhšie , daj si ich do nejakej fľašičky alebo tej skúmavky čo predávajú v lekárni na odber moču , to máš už sterilné aj s vrchnáčikom 😉

michaspi
2. máj 2011

@miculienka jasne, dakujem🙂 vyberam akurat🙂) tieto sa mi velmi pacia🙂 http://www.bajangold.sk/files/products/P1120624...

inak, tie papierovacky, to aj mna zaujima, kedze som zo ZA, bude to fakt srandy kopec vsetko v CA vybavovat, ked to tam ani nepozname...🙂 skoda, ze sa to neda vybavit v ZA, ale musi sa v CA...

miculienka
2. máj 2011
miculienka
2. máj 2011

@michaspi - pekné sú , moja dostala ešte čo som mala ja , dala som ich vyčistiť a má ich ako nové , ževraj najlepšie sú na zapínanie vpredu , ľahšie sa s nimi manipuluje a malinké majú byť aby nezavadzali , moje sú malinké a aj tak ich mala prvé mesiace ako černoška bubu 😀

adusased
2. máj 2011

@miculienka si poklad, dakujem pekne za info aj za vsetko 😀

michaspi
2. máj 2011

@miculienka no, uvidime, ake budu rozmery, len som do tohto typu zamilovana, ale musim to vidiet nazivo, aby nieco ostre nikde netrcalo...
inak, to je krasne, ked zdedila nausnice, mozete z toho spravit peknu rodinnu tradiciu a dedicny sperk po praslici, ja som vzdy vraj vsetky stratila, tak mi ich nasi nakoniec zamknut dali a pamatam sa, ako som sla k zlatnikovi na konci ZS nausnice nechat odomnknut🙂

miculienka
2. máj 2011

@adusased 🙂
@michaspi - sranda , my sme odtiaľto - teda muž , ja nie a aj tak mal problém s hľadaním úradov , keďže v ca sú 2 sociálne poisťovne 😝 , najskôr bol v nesprávnej , doniesol mi kopu papierov domov a potom sme zistili , že mal ísť do tej druhej , tak bol znova - kolotoč , ale dá sa to zmáknuť , ale je dobrý na to chlap , nech si aj on niečo vytrpí keď my ženy musíme aj vynosiť aj porodiť , tak nech aspoň papierovačky odbavia a nielen oslavujú narodnie potomka a aj žena po pôrode potrebuje kľud a nie behať po úradoch

miculienka
2. máj 2011

@michaspi - to sme dve , ja som tiež vždy postrácala , tieto sa zázrakom zachovali , uvidíme , či bude malá po mne a tiež stratí v škôlke hneď niekoľko kusov 😀 😝

michaspi
2. máj 2011

@miculienka tak, tak, dobre mudro pises, nech chlap tiez nieco povybavuje🙂 ale ten moj je uplny antitalent, na vybavovacky a papiere som doma ja, ale uz som mu poslala link na tu stranku, co si odporucila, nech sa chysta a radsej si to vytlaci🙂

miculienka
2. máj 2011

@michaspi - ale aj môj je taký truľpas na také veci , však čo sa narozčuľoval , ale zvládol to , však úradníčky ho vždy poslali na presné miesta , ceruzkou mu vyznačili a napísali čo má ešte vybaviť , kde čo podpísať - tie baby na úradoch asi tiež vedia ako na to 😀

adusased
2. máj 2011

@miculienka
@michaspi no tak baby ja som teraz docitala ten clanok co si miculienka poslala a normalne som sa rozculila, debilna byrokracia v tomto debilnom state, to je neskutocne, moj chlap je teda dost velky antitalent na vybavovanie a ked si este priratam ten ´´proklientsky´´ pristup vo vsetkych instituciach neviem, ci to vsetko nepojdem vybavit ja a este ak budu so mnou poporodne hormony kolisat, tak sa mozu tie ´´prijemne´´ panie na uradoch tam tesit 😀

michaspi
2. máj 2011

tak, tak, uvidime, zvladni ini, zvladneme hadam aj my🙂 a dakujem krasne za vsetky vycerpavajuce info🙂) mne urcise cosi este napadne, tak sa zase asi budem pytat🙂

miculienka
2. máj 2011

@adusased - tak ja som bola teda dosť v zúrivej nálade po pôrode , aj svokru som rozplakala 😀 😝

@michaspi - jasné , zvládnete to baby , a pýtajte sa , pokiaľ viem , odpoviem ak nie ja , možno niekto iný 😉

adusased
2. máj 2011

😀 @miculienka hahha tak na teba by v tom pripade boli aj na uradoch kratky, ked si svokru rozplakala 😀

miculienka
2. máj 2011

@adusased - fuj , to bolo obdobie , som rada , že už so mnou tie hormóny tak nelomcujú , len občas mi preskočí 😀 😅 , keby som to vedela dopredu , že to tak bude , tak si vopred vyhotovím ceduľku na dvere , nevstupujte , práve mi šibe 😀 😀

adusased
2. máj 2011

@miculienka tak to sa mam na co tesit vravis....no ja uz mam beztak lahkozdvihnutelny tlak, tak to so mnou asi malokto vydrzi..tak dobre ze viem skor idem vyrabat tu cedulku... 😀

miculienka
2. máj 2011

@adusased 😀 , ále , zas nemusí to mať každá , ale dôležité , je aby ťa vnímalo okolie a zahrnulo pozornosťou , na to pripravuj mužíka , aby v ošiali pri bábätku na teba nezabudol , mne totiž dosť vadilo , že všetci sa točili len kolo malej - akože nežiarlila som , bolo to samozrejmé a pekné , ale na mňa sa hádam nikto nepýtal , že ako sa cítim , či niečo nepotrebujem , proste bola som už na vedľajšej koľaji + baby blues , večné svokrine mudrovanie a otravovanie - ani spať sa od nej nedalo , no proste to ma vytáčalo , čakala som viac pozornosti aj pre seba , ja som ale žiaľ od svojej rodiny ďaleko , tu mám len mužovu stranu , tak samozrejme , že mňa až tak nevnímajú , ale som sa rozkecopísala , však uvidíš , treba myslieť pozitívne , možno - teda želám ti to - aby to bolo u teba čo najlepšie a najkrajšie , ale aj to zlé raz pominie , teraz som už maximálne spokojná , ten hormonálny výkyv trval len zo tri týždne - u mňa

adusased
2. máj 2011

😉 @miculienka dakujem velmi pekne,...no s tym trocha pocitam, ze babo bude stredobod vsetkeho a vsetkych, ale ja mam to stastie, ze moju rodinu mam pri sebe,tak snad sa spytaju aj na mna.. 😉 muz je strasne zlaty v tomto, ozaj je ku mne velmi ohladuplny, stale ma len objima a beha okolo mna, aj dnes mi vravi, ze bude v nemocke aj 3 krat za den...tak som zvedava...este si to cele neviem nejak predstavit 😎 hadam nam to aj v porodnici ulahcia, bola tam k dispozicii aj laktacna sestra, alebo kto ti pomahal s kojenim? 😉

miculienka
3. máj 2011

@adusased - sestričky z novorodeneckého chodili po izbách počas dojčenia a zisťovali problémy pri dojčení a ak bolo treba , tak poradili , u nás boli tri , každá mala iný názor 😅 😕 , mne sa len na tretí deň začalo rozbiehať mlieko , tak malá bola aj hladná aj žltačku dostala , bola nervózna , ja tiež , nevedela sa dobre napapať , tak jedna z tých sestričiek mi tam už omieľala aj umelé mlieko , ale nakoniec nebolo treba , dojčím v pohode doteraz , len začiatok bol troška ťažší , tak sa nezľakni ak nebudeš mať hneď mliečko , treba len veľa prikladať bábo a veľa tekutín piť a odpočívať , ale neviem ti povedať , či je tam aj taká ozaj laktačná poradkyňa

adusased
3. máj 2011

@miculienka no ved toho sa aj ja bojim, ze ma hned budu lamat na umele mliecko, ja by som teda rozhodne chcela dojcit a ratam s tym ze to hned nepojde, na predporodnej priprave sme mali sestricku tak uz vysvetit nam to vysvetlila, tak teoriu celkom dobre ovladam, este som zvedava na prax 😀 maleho by som ale nechcela chcela rozhodne dojcit, nie na umelom aby bol,... skoda, ze ta sestricka omielala umele mliecko, sak hlavne oni by mali prehovarat mamicky, aby to zvladli a povzbudzovat ich ...sa stavim,ze keby mali za to premie, tak umele ani nespomenu,...nakoniec ale dobre, ze to dopadlo dobre pre teba aj malu 😀

miculienka
3. máj 2011

@adusased - tak veru , dobre dopadlo , ja som rada , že som mala tiež toho veľa prečítaného a kopu teoretických vecí som vedela , tak som ich využila , tam sa totiž rôznili názory , jedna vravela , že mimčo max. 5 min. na prsníku , že potom už len dudká alebo spí , druhá , že kdežéé , to musíte aj 20 minút ho tam mať , ďalšia , že zohnite sa k tomu bábätku , pritom všade sa píše , že dieťa ide k prsníku a nie naopak - no z tohoto tam mám zmiešané pocity , však uvidíš potom , či budeš mať tiež také skúsenosti alebo lepšie

magdal1
3. máj 2011

@adusased aj v Za su poradkyne dojcenia

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

prave prebieha aj kurz...takze budu dalsie

taktiez dalsou poradkynou sa stane
pani Irene Pena ....vid.tu

http://www.duly-zilina.sk/kontakt

v ZA teraz prebieha kurz buducich poradkyn a velmi dobra kniha je
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/kn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre