Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

adusased
3. máj 2011

@magdal1 dakujem za info 😉

martinkatinka
6. máj 2011

Ahojte... ja som tiež rodila v Ca 18.4.2011. Bolo to dosť komplikované, ale musím povedať, že doktor Rehák Janko a doktor Korbaš sa o mňa naozaj dobre starali...Sestričky aj lekári boli naozaj skvelí... Nesťahovala sa mi maternica, museli mi dávať tranfúzie krvi... no proste to bol nočný kolotoč... ale malý je nádherný, zdravý, mal 3600g a 52 cm... na mňa valibuk, keďže ja som mala 60 kg a 156 cm pred porodom.
Jediná vec, čo mi vadila bolo to, keď som tam musela ísť o dva dni po preustení zase... šla som aj s malým a nechceli mi ho vziať na novorodenecké, ani ho nechať pri mne... museli sme si zaplatiť nadštandartnú izbu aby som bola s ním... a to mal len 8 dní... tento postup nechápem...po tom, ako ma čistili a po narkóze keď sme už boli na tej nadštandartke mi povedali, že ma dajú dole na gyndu a malého možem mať pri sebe.. ale mali ma na druhý deň prepustiť, tak sme už ostali tam...

adusased
6. máj 2011

@martinkatinka a prosim ta rodila si prirodzene aj s epidural? takze u teba relativna spokojnost? ja chcem ist tiez do CA,tak hadam mi to vyjde 😉 a po porode si mala normal izbu, ta bola ok?

martinkatinka
6. máj 2011

@adusased - ja som rodila najskor prirodzene, až potom cisársky, keď to už nešlo... epidurál som nemala, ale ani by som nechcela...Po porode som bola dva dni na JIS, potom na normálnej izbe, tá bola super... bábo pri sebe, bola som na Céčku, ale je aj B, kde ti bábo nosia...

adusased
6. máj 2011

@martinkatinka a mozes si vybrat ci chces byt v C alebo v B? ci to ta tam daju podla kapacity?

martinkatinka
6. máj 2011

@adusased - podľa kapacity... ale aj keď si na izbe, kde je bábo stále, možeš ho odniesť na novorodenecké, ak si unavená...možeš ho íst dat prevážiť, aby si vedela koľko papá... všetko je o tom, čo chceš a treba to povedať a pýtať sa...

adusased
6. máj 2011

@martinkatinka a boli sestricky napomocne? lebo som pocula od jednej kocky, ze sestricky jej hned nepovedali, zedieta sa ma vazit pred a po kojeni, , .. ale pevne dufam, ze nebudem na izbe kde budeme tri, to uz mi pride vela, aby nebol problem s navstevami, aj ked sa vzdy da dat nadstandard

martinkatinka
6. máj 2011

@adusased - ak budeš na šestonedelí, tak tam sú v izbe iba po dve... ak by si bola na druhej strane, tak tam sú aj po dve, ale aj po tri... no prioritne dávajú na to šestonedelie, aby si mohla mať bábo pri sebe... noa čo sa týka sestričiek, niektoré ti povedia, niektoré nie... ale robí sa to tak, že prebalíš, dáš odvážiť, nakojíš a zase ideš dať odvážiť, aby si vedela koľko vypije... niektoré sestričky ti aj ukážu ako kojiť, ako ho bali´t a tak... záleží asi od toho, ako sa ktorej chce... ale vačšina je tak dobrých... ja som mala len s jednou problém, keď chcela, aby som ho o jednej v noci nakojila aby vydržal do rána, ale pritom o dvanástej papal, tak som ho nechcela takto prekrmovať, zdalo sa mi to zavčasu piť zase po hodine...pozri si fotky, kde sú aj izby aj porodné boxy... www.porodnicacadca.sk

janka9898
10. máj 2011

ahojte aj ja som rodila v cadci ale este v decembri 2009 ale fakt je tam super sice sestonedelie bolo preplnene tak som bola na rizikovom a babatka nosili kazdu chvilku na kjojenie ale ked chceli a trvali mamicky na tom ze chcu mat babo aj tam pri sebe tak dali ale musela suhlasit spolubyvajuca i ked mne to velmi pomohlo ze mi babo len nosili nieze by som ho nechcela ale som si aspon trosku oddychla a pripravila sa na ten kolotoc povinnosti co nas cakal doma
tak prajem len pekne zazitky z porodu ako ten moj 😎

jenda25
13. máj 2011

Ahojte mate niekto skusenosti s tým že v CA sa odovzdávajú 30 ks plienok a rybacia masť ? lebo ked to niekde spomeniem kazdy sa na mna pozera ako na blbca ze to sa nikde inde nerobí v žiadnej porodnici.

pauli1
13. máj 2011

@jenda25 no neviem co je na tom pravda, ale o plienkach som aj ja pocula. vie niektorá poradiť ako je to teraz? dik pa 🙂

kacenika
14. máj 2011

Ahojte kocky, ja som rodila v Ca v 03-2010 a bola som tiez maximalne spokojna a to so vsetkym.. Ale aby som reagovala na tie plienky, masticku aj vlhcene utierky - tak my sme priniesli, ale mali sme ich u seba na izbe a len ked sme si sami prebalovali babo, tak sme ich pouzivali... Ja som si priniesla takmer vsetky naspat. Lebo ked ich prebaluju u seba na novorodeneckom, tak maju svoje...

magdal1
14. máj 2011

@jenda25 no asi nerobi, pretoze inde si mamicky prebaluju babatka na izbe same

jenda25
14. máj 2011

@kacenika ja sa pýtam preto lebo som tam rodila 11/2009 a teraz idem znovu, vtedy som odovzdala 30 ks papers, rybaciu masť a vlhčene utierky sestričkam, z toho mi nevratili ani jednu plienku a popri tom som si malu prebalovala sama na izbe a to mi musel manžel doniest dalsie plienky. Chcela som vediet či sa niečo na tom zmenilo alebo nie, lebo nikde inde sa to takto nerobí čo počúvam ostatné mamičky z iných pôrodníc. Inak som tam bola tiez velmi spokojná ale len čo sa týka gynekologického odd., čo sa týka novorodeneckého je to pod úroveň oproti gyn.

martinkatinka
15. máj 2011

@jenda25 - tak ja som bola v apríli a dala som im 20 ks plienok a rybaciu mastičku.. ale tú nepoužívali, mali tam svoju... Dieťa som mala na izbe a prebalila som si ho cca 5 krát... inak ho prebaľovali na novorodeneckom...Keď nebudú od teba pýtať, nedávaj im nič.... keď si vypýtajú, daj im pár plienok a povedz, že si budeš prebaľovať sama...a vyriešené 😀

matka196
15. máj 2011

@jenda25 pozri zoznam veci do porodnice: http://www.porodnicacadca.sk/16/veci-do-porodnice :PRE DIEŤA

* 40 pampersiek alebo 5 bavlnených plienok
* jednorazové vlhčené utierky / na utieranie zadočka/
* 1 rybaciu mastičku

mimibb
15. máj 2011

ja som tiez rodila v cadci pri dr. pavlickovej..(tusim sa tak vola) super rychly porod aj pristup na 1...len potom mala dostala zltacku tak sm sa trapili aj s dojcenim..kebyze sama nejdem na novorodenecke nech mi pomozu tak neviem neviem...ale tam sa ma ujala super sestricka a mala sa rozpapkala..cize tiez spokojnost 🙂

kacenika
15. máj 2011

@jenda25 presne ako Ti napisala @martinkatinka, nedaj im nic iba ak si vypytaju - odo mna nechcel nikto nic a svoje plienky som minula len na izbe 😉
@mimibb mna dr. Pavlickova pripravovala na sekciu a bola zlata 🙂, ale ja som prisla do kontaktu takmer so vsetkymi doktormi a naozaj boli vsetci velmi mili.. a co sa tyka novorodeneckeho - tam maju este rezervy - hlavne jedna mimioriadne "mudra" sestricka....
@jenda25 a kedy mas termin?

martinkatinka
15. máj 2011

@kacenika - aj ja som mala výhrady len na jednu sestru na novorodeneckom... inak to tam bolo v pohode...možno myslíme jednu a tú istú...

kacenika
15. máj 2011

@martinkatinka je to mozne, lebo nam isla vsetkym na nervy .. 😒 . a najviac ma nahnevala v jednu noc, ked nam o pol jednej priniesla deticky a niesla ich jedno na druhom styri naraz 😠... Moja spolubyvajuca bola len niekolko hodin po narkoze a ona vletela do izby a doslova nam hodila deti na brucha a ta baba sa nemohla prebrat a skoro si babo zhodila na zem 🙄 ... no skoda reci... ale inak naozaj bolo vsetko super a hlavne sestricky na sestonedeli (taka mladucka kratkovlasa blondina bola velmi zlatunka 🙂)

veronicka1901
16. máj 2011

mimibb, jej, Dr. Pavlickova je moja lekarka a rodila pri nej aj svagrina a velmi si ju chvalila, tak dufam, ze ju budem mat pri porode aj ja 🙂

miculienka
16. máj 2011

@kacenika @martinkatinka - vidím, že na tú jednu sestričku si každý " rád spomína " 😀 - tiež som mala tú česť , už som to tu pár strán dozadu písala a teba @martinkatinka som na to tuším aj upozorňovala

a keď som ja rodila tak sa dodvzdávali plienky 40ks a buď masť alebo utierky , bolo na výber , mala som to aj to , ale vzali len utierky a plienky , ale ja som bábo pri sebe nemala , tak som si ju ani neprebaľovala

jenda25
17. máj 2011

@kacenika ja mam termín 7.6 ale včera som bola na kontrole tak mi povedal ze mam vydržať 2 dni a môzem ist rodiť ze to uz vypada ze čoskoro porodim

jenda25
17. máj 2011

@miculienka no ja som to tiez vsetko odovzdavala pri prvom ale hned na druhy den mi malu doniesli a odvtedy som si ju stale prebalovala sama oni ju len ak tak v noci alebo ked sa kupala,,,,,tak preto nechapem načo im je 40 ks plienok, čo som charita? v ostatných pôrodniciach su tvoje plienky pekne pri tvojom dietati a čo minu minú a ostatne ti vrátia.

kacenika
17. máj 2011

@miculienka tak aspon mame na co spominat 😕
@jenda25 fuha, tak to uz mas o chvilocku za sebou - mooc drzim palce, aby ste boli zdravi a vsetko dobre dopadlo 😉 .. A viete aj co cakate 😅 ? To je zvlastne s tymi plienkami, lebo ja som sa ich pytala ci si chcu zobrat (priniesla som ich hned na prijem) a oni nechceli, tak neviem, ze ci to zavisi od sestricky alebo co... Nuz prijem bol cely trosku komplikovany, tak mozno preto...

kacenika
17. máj 2011

@miculienka a Ty si preco malinku nemala pri sebe?

miculienka
17. máj 2011

@jenda25 - to teda neviem , prečo to vlastne všetko zoberú , mali by len to čo potrebujú
@kacenika - tuším bolo plné , lebo aj na Bčku nás nolo strašne veľa , však len vtedy v noci keď som ja rodila , tak okrem mňa ešte 3 baby a keď sa išlo jesť , tak niektoré baby museli čakať , lebo nebolo si kam sadnúť - proste v tom čase to prišlo na viaceré 😀 😕 😅 , ale inak mi to ani nevadí , aspoň som si odpočinula aj tak som sa sotva vládala aj o seba postarať nie ešte o malú

kacenika
17. máj 2011

@miculienka to je sila, ked som rodila ja, tak prve dva dni sme boli styri na celom oddeleni - sa este sestricky smiali, ze ako sa nudia - ale bola super atmosfera 😵 ...A potom sa to uz rozrodilo.. Ale aj ja som prve dva dni dceru pri sebe nemala (bola som po sekcii) a mne to tiez vyhovovalo, kedze bola hrozne ukricana 😅

miculienka
17. máj 2011

@kacenika - tak to ste sa tam na začiatku dôverne spoznali 😀

annaopialova
17. máj 2011

ahojte babenky ja som tiez rodila v cadci a som velmi spokojna mam 9 mesacneho syna lekary su ozaj super a hlavne vela roby nove prostredie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre