Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

fraufrt
10. feb 2012

som rada,ze sa tu konecne bavite aj o tych horsich skusanostiach s porodnicou v Ca. Som cerstvou druhorodickou v tejto nemocnici a mozem povedat, ze nieje vsetko zlato, co sa blisti. Mam taktiez nie velmi dobru skusenost prave s primarom. Prvy porod mi robil dr.Rehak M. a vtedy sa mi zdal byt dost neskuseny, ale za tie 2 roky sa uz asi priucil 🙂 , teraz ma rodili doktorky a maju u mna velke +. Primar je mozno odbornik, ale svojim pristupom straca na hodnote.

sasena033
11. feb 2012

@majca424 no este nic,,.ale od vcera som ostala v nemocke...mala mala na monitore yvsoky tep takze som tu pre istotu ostala... takze uvidime teda neviemako su kontrolnme monitory ale dufam,z eok aby ma este pustiliu

janica123456
12. feb 2012

@sasena033 Takže od piatku ležíš,určite robí pan primár cez víkend a do pndelka bude Tamarka narodená a nie spontánne ale SC,mám pravdu,odpíš

afra
12. feb 2012

Baby, co uz mate deticky 🙂) Kedy sa ma ist na kontrolu s klbikmi k Dr. Manakovi??? ja som zabudla 🙄

zuzicka32
12. feb 2012

Milá Janica 123456, nehnevaj sa, ale mám pocit, že, viac času tráviš pri počítači písaním komentárov, ako staraním sa o vlastné dieťa.Ak teda neaké dieťa máš, alebo všetko čo píšeš sú len výmysly?

janica123456
12. feb 2012

@zuzicka32 Mne sa zdá,že nie som jediná,ktorá má negatívne skúsenosti s primárom,ale Ty si asi jeho verná zástankyňa,a to vie každý sa dnes zaregistrovať a písať somariny a urážať druhých.a prečítaj si všetko,keď chceš komentovať.A dovoľ ,to si vyprosujem,o moje dieťa sa starám riadne,aby si sa aj Ty tak starala.

janica123456
12. feb 2012

@afra K dr.Maňákovi sa ide až v 4 mesiaci.

martinkatinka
12. feb 2012

AAAAAA ups, ja som zabudla ísť v 4. mesiaci a doktorka nič nehovorila... ale keď sme boli prvý krát, tak všetko bolo OK... no ale bohužiaľ, teraz riešime iný problém ☹

martinkatinka
12. feb 2012

@zuzicka32 - prepáč, ale každý, kto má iný názor musí byť hneď zlý?? veď nenapísala, že je zlý, jeho profesionalitu vobec nespochybnila...Mne napríklad tiež ako človek nesadol.. nebol mi sympatický... ale ako lekár v poriadku.... Hoci si myslím, že v mojom prípade proste nedopadlo všetko tak, ako si on myslel... neodhadol to, no čo už... nemohol dopredu vedieť, i keď stačilo by sa viac pozrieť do správ od ošetrujúceho lekára....
@janica123456 - nie každému sadne jeho správanie, súhlasím s tebou...

afra
12. feb 2012

@janica123456 dakujem 🙂)

janica123456
12. feb 2012

@martinkatinka Teraz si to fakt presne vystihla!!! Ja vôbec nespochybňujem jeho profesionalitu, predsa len ked sa stal primárom, je určite dobrý gynekológ, ale svojim správaním svoju odbornosť podľa mňa úplne zatieňuje a veľa mamičiek tým určite odrádza.

monika1091
12. feb 2012

Ahojte...... ja budem rodiť až v auguste ale chcela by som rodiť v čadci....... odporučate alebo ani skôr nie?

martinkatinka
12. feb 2012

@janica123456 no veď ty si napísala to isté... ja nechápem prečo to pani nepochopila tiež... ja profesionalitu nespochybňujem, ale u mňa sa napríklad sekol.... ako nehovorím, že zle myslel, ale podľa mňa som mala ísť na sekciu hneď, mala som indikáciu.. ale bohužiaľ... dal mi vyvolávačku bez toho, aby sa niečo opýtať a ked som sa spýtala, že "čo to bolo", povedal, že vyvolávačka... tak som len povedala, že však to mi mohol povedať skor, ako mi ju dal...

janica123456
12. feb 2012

@martinkatinka Tak to sa zase k Tebe pridávam, ja som tiež dostala vyvolávačku a ani som o tom nevedela. Proste vložil tabletku a povedal, idete rodiť...

zuzicka32
12. feb 2012

janica123456
Verná zástankyňa? ja som primára videla, iba jeden krát a to vtedy, ked mi dával vyvolávačku, ale to som sa ho ani nemusela pýtať, že čo to je, lebo celé tehotenstvo som sa zaujímala o priebeh pôrodu-čítala som knihy, časopisy, chodila som na predpôrodnú prípravu.Takže som aspoň troška vedela čo ma čaká. Rodila ma staršia pani doktorka a bola som velmi spokojná.To že niektoré moje spolubývajúce prišli na pôrod a za celé tehotenstvo sa nezaujímali o to čo ich čaká bola ich vec, ale potom sa nečudujem, že lekári niekedy reagujú na primitívne otázky typu,, či pôrod bolí"?, tak, ako reagujú.
Každý ma svoj názor, ja na pôrodnicu v Čadci nemôžem povedať nič zlé,so všetkým som bola veľmi spokojná.

martinkatinka
12. feb 2012

@zuzicka32 ja som sa o porod zaujímala aj tak som nevedela, že čo mi doktor dáva.. odkiaľ som to mala vediet, jedine tak, že sa opýtam... ja tiež nehovorím zle na porodnicu, ale jednoducho mi prístup pána primára nebol sympatický, proste mi ako človek nesadol... a to som tam ležala tri krát .. ale napríklad ani doktor Tavač mi nebol sympatický... ale sranda je, že keď som ležala na nadštandarte, ich prístup sa zmenil k lepšiemu...

janica123456
12. feb 2012

@zuzicka32 Ja som mala pôrod naštudovaný tiež,a tiež som chodila na predpôrodnú prípravu a to tam niekedy niekto hovoril, že sa vyvolávačka dáva aj pred termínom pôrodu? a bez oznámenia, že čo ide robiť? To som nenaštudovala ani na internete ani v žiadnej literatúre, tak mi povedz, kde si to čítala!!

sasena033
13. feb 2012

baby ja len v rychlosti v sobotu som sa sem opat vratila z bolestami kontrakcie..... primar bol zlaty ja nemam ani jednu chybicku cakal na mna norm..sme nemohli rodit nehccel dlho cakat a samozrejme porod opat nepostupval tak nechcel riskovat a zvolili sme akutnu SC ja nemam vyhrad ziednych.......mame Tamarku

martinkatinka
13. feb 2012

@sasena033 gratulujem, nech ste zdravučkí....

zuzu805
13. feb 2012

@sasena033 gratulujem 🙂

majca424
13. feb 2012

@sasena033 fúúúha, a to si ako rýchlo stihla toto všetko??? ved v sobotu ráno si mi tu ešte písala, že ležíš v nemocke že si ťa tam pre istotu nechali, to ťa kedy pustili??? lebo mne hovorili, že na druhý den ma nemôžu pustiť, až na treti... neviem prečo... ale ggratulujem

22janulienka22
14. feb 2012

ahojte, je tu niekto, kto rodil s epiduralkou?

filiatko
14. feb 2012

@zuzicka32 hmm tak klobuk dolu ak sa neaka rodicka opyta lekara teda muza, ze ci porod boli, to by asi pobavilo aj mna, pokila by som bola muz 🙂 myslim ze si tvrdo zareagovala na janicu123456. Podla mna, kazdy ukon co ide lekar s tebou robit, by ti mal dopredu oznamit!Nemyslim si ze rodicky sa pytaju, to co si tu ty uviedla, skor sa pytaju co im dali, preco, z akeho dovodu. A to je problem korena vsetkeho, pretoze su nervozny z toho naco sa to pytas, nedaj boh ak by si podpisala reverz napriklad,ze si nechses dat prepichnut plodovu vodu 😎 alebo ze by si niekomu ukazala porodny plan, haha

janka9898
14. feb 2012

@sasena033 gratulujem a nebola si ty nahodou v sobotu vecer na por sale tam uplne vzadu lebo tam lezala jedna kocka a primar tam za nu chodil sa pytat ze asi bude sekcia ja som asi ak si to bola ty sedela vedla teby mna prijali koli bolestiam som tam sedela na tej posteli teda ak si to bola ty🙂))))))
a inak prisptup lekarov celkom fajn rehakovci obaja uzasny teda aspon pre mna a aj strava bola tentoraz ako tak dobra🙂 az na tie ranajky:-
)))))))ň

sjuzik
14. feb 2012

@zuzicka32 tak presne tuto skusenost s primarom som pocula od vsetkych kamaratok. jeho kazdy stretne len ked dava vyvolavacku. a je mu vacsinou uplne jedno, v ktorom tyzdni tehotenstva. jeho dalsiu starostlivost si potom chvalia vacsinou uz len rodicky zo Ziliny, aspon co som si tu na tejto stranke vsimla. mozem sa ta preto spytat, ze odkial si? lebo mi to pride, akoze my sme tu z okolia Cadce vsetky trosku zaostale a ani pomaly nevieme, ze sme tehotne, az kym nejdeme rodit alebo co? aspon tak to vyznelo, co si napisala. to si osobne pocula, ako sa niekto pytal doktora, ci porod boli?

simrada
15. feb 2012

@sjuzik ano, aj ja som o tom pocula od kamaradiek , ze primar v cacdci dava vyvolavacku kazdej, ked ju zospou vysetruje, a vsetky kamosky dostali ukrtne bolesti . a y

semiramina
15. feb 2012

@martinkatinka vies, ze ani mne nesadli primar Durnis so zastupcom Tavacom..po ludskej ...primar, pokial mu nedas poriadny baksis, si ta ani nevsimne. ............dobry tam bol Kyska, ale ten vraj 0disiel robit na ambulanciu...skoda.

martinkatinka
15. feb 2012

@semiramina - ja som mala nakoniec opateru Korbaša, ktorý mi takpovediac zachránil maternicu 😝 a aj rehákovcov, lebo Janko mi bol pri porode, pokial si teda mysleli, že porodím prirodzene a martin je spolužiak zo strednej, tak ma občas bol pozrieť, že ako to so mnou vyzerá...primára som zažila, keď som prišla na pohotovosť dva dni po prepustení z porodnice a bol sa pozrieť ako to so mnou vyzerá a oznámiť mi, že malý tam so mnou nemože ostať...rovno som povedala, že ja teda idem tiež preč... nakoniec navrhol nadštandart... a pritom to vobec nebolo treba... len v tej rýchlosti som ja neuvažovala, lebo pokial by som bola vybavila čo bolo treba, už by som vykrvácala...keby tam bol však vtedy korbaš alebo rehákovci, asi by som na nadštandart nemusela ísť a všetko by sa vybavilo dodatočne.. myslím si to aspoň!
@simrada primár každú kuká, keď ju príjme a rovno, aby sa nezdržoval tak ak je čo i len blízko termínu, tak šup, nech to má za sebou...ja kebyže ho neupozorním ani nevie, že by som mala mať cisársky, ale keď už dal ru vyvolávačku, tak sme to teda skúsili.. a nepodarilo sa prirodzene...

majca424
15. feb 2012

@semiramina tak za tento Tvoj posledný prispevok Ti dávam 1000 bodov 😉 😉 😉 si to dobre vystihla a presne tak isto prišli aj mne obaja

maminka142
15. feb 2012

@martinkatinka
@majca424
@semiramina
@simrada
@janka9898
@sjuzik
@22janulienka22 Ahojte dievčata. Prosím vas dnes je moja sestra v pôrodnici v Čadci a akurat dnes anesteziologovia štrajkuju 😖 Dieťa ma predpokladanu vahu 4800g a velmi by chcela rodiť s epi...

Prosím vas neviete ako by som zohnala t.č. na mobil nejakeho anesteziologa? Rodiť by mala zajtra rano...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre