Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

tamona
7. okt 2012

@nikasyk To šitie mi ani nespomínaj, to bolo horšie ako porod aj som si pokričala... No čo už hlavne, že je drobec už na svete a je krásny a zdravučký:D

nikasyk
7. okt 2012

@tamona no aj pre mna to bolo horsie ako porod... 3 tyzdne som si nemohla sadnut a vsade som chodila s poporodnym vankusom 😀 ale mas pravdu, hlavne ze deticky su v poriadku 😉 a ty si kedy rodila??

tamona
8. okt 2012

@nikasyk Ja som rodila začiatkom júna, malý mal včera štyri mesiačiky, Ja som sa po tomto pôrode dosť rýchlo spamatala, lebo mi tam veľmi pomohla jedna sestrička, dávala obklady na tie štichy, rýchlo som to rozchodila, čo pri prvom pôrode som nemohla choiť ani sedieť ešte tri týždne po návrate z nemocnice... Ale je to za mnou:D

nikasyk
8. okt 2012

Tak to sme sa o pár dní obišli 🙂 Ja som rodila 26. mája 🙂 Mne celkom pomohol dermo-chlorophyl sprej na to zašité...Ale Problémy mi ostali až doteraz :( ale keď sa pozriem na tú malú princeznú, tak na všetko zabudnem 🙂

sskriatok
8. okt 2012

Chystam sa rodit v Cadci v nasledujucich dnoch/tyzdnoch... Je tu mamicka, na ktoru tam mozno narazim? 🙂

natalinda88
8. okt 2012

@sskriatok jaaaa... ale termín mám neskôr ako ty, no človek nikdy nevie.. 😉

tamona
8. okt 2012

@nikasyk Pri pohľade na tých našich anjeličkov si ani nespomeniem, že som nejakú bolesť prežila:D

fifitko25
8. okt 2012

@sskriatok
@natalinda88 ja až v novembri, ak ma počkáte 😀

natalinda88
8. okt 2012

@fifitko25 😀 😀 ...len ty pekne moja ešte vydrž...

fifitko25
8. okt 2012

@natalinda88 veď ja viem, že na každú príde 😅 😅 ale už by som si priala byť tak o tie 3-4 tt dopredu 😅 😅

natalinda88
8. okt 2012

@fifitko25 🙂 len ty ho nenaháňaj mamina...ešte ho budeš chcieť strčiť naspäť do bruška,ked sa narodí 😅 😀 ..len nech tam pekne je dovtedy, dokedy on uzná za vhodné... 😀 😵

sskriatok
8. okt 2012

@natalinda88 @fifitko25 zatial to vyzera tak, ze svistovi sa von moc nechce, takze je dost mozne ze na seba v cadci narazimme 🙂 minimalne s natalindou 🙂 Ale uz zvazujem ,ze pomaly zbalim ruksak do porodnice :D

natalinda88
8. okt 2012

@sskriatok však ešte do termínu má čas 😵 😉 ..načo by sa ponáhľal, no nie ?? 😅
ešte nie si zbalená ?? ja už som minimálne mesiac 😅 🙂

sskriatok
9. okt 2012

@natalinda No a som taky skodak, potajme som dufala, ze to chystanie hodim na krk muzickovi a ja sa budem len skodoradostne rehlit medzi kontrakciami ked bude v panike pobehovat po byte :D

natalinda88
16. okt 2012

@sskriatok ahojky ? ešte nerodíme ?? 😉
ja sa v posledných dňoch už akosi "zvláštne! cítim, no zatiaľ sa nič závratné nedeje 😅 som zvedavá, dokedy ma bude krpec naťahovať... 😝
no to by si svojmu mužíkovi veru zavarila...môj by skolaboval 😅

sskriatok
16. okt 2012

@natalinda88 nerodime :( zatiaľ som si len uhnala nadchu, takze dávam drobcovi ešte pár dni k dobru... Snáď to ale do konca týždňa dako rozchodime a bude mat zelenú 🙂 ako "zvláštne"? Čo to obnáša? 🙂 len aby tvoj drobec ešte nepredbehol môjho ;)

natalinda88
16. okt 2012

@sskriatok joj, tú nádchu ti nezávidím takto tesne pred termínom... 😒
ja sa zatiaľ chorobám statočne vyhybám, čo dúfam aj tak ostane..
neviem, tak, že ma bolia statočne kríže, bruško....tak mám taký zvláštny pocit, či sa v najbližších dňoch niečo nezomelie,,, 😅
necháme sa prekvapiť... 😉

lenkka81
16. okt 2012

@fifitko25 zuzi, posledné týždne idu pomaly pomaly, ale vydrž, stojí to za to !!!!

fifitko25
16. okt 2012

@lenkka81 držím, čo iné nám ostáva 😀 😀

sskriatok
17. okt 2012

@natalinda88 No my sa nakoniec v tej porodnici predsa len mozno stretneme :D Dako razom mi zo vcera na dnes kleslo brusko a pokial je drobec fanaticky presny po maminke, tak zajtra ideme von 🙂 Pokial je nepresny po oteckovi...tak to sa este nacakame :( Ale tie krize a brusko robia uz starosti i mne :-/

natalinda88
17. okt 2012

@sskriatok no môže byť... 🙂
ja už mám padnuté bruško zo 2 týždne a nič sa nedeje... 😅 hm..
už sa nám to tam pomaličky všetko uvoľňuje....a bolí všetko..., 😒 no už to máme za pár 😵 😉

sunflower87
24. okt 2012

Ahojte dievčatá,
termín pôrodu mám 8.12. , a bola som už rozhodnutá ísť rodiť do Martina, ale teraz mám dilemu, že čo urobiť...na Čadcu počujem veľmi veľa chvál, čo sa týka predpôrodnej starostlivosti a samotného pôrodu. Avšak ževraj na šestonedelí to nie je nič moc....
Je to pravda?
Ďakujem moc...

fifitko25
24. okt 2012

@sunflower87 ahoj, aj ja idem do CA a som zo ZA 😉 môžem potvrdiť, že starostlivosť na pred-pôrodnom je super, aj prístup, aj personál, bola som si počas tehu poležať asi 4x 😅 ... na po-pôrodnom vraj ako kedy, niekto má dobré skúsenosti, niekto horšie... mne tam rodila kamoška v júli a povedala, že fajn, nesťažovala si 😉 akurát sa netreba dať odbiť sestričkami a na všetko sa pýtať, na prebaľovanie, kúpanie, dojčenie... proste otvoriť si ústa 😉

vejula
24. okt 2012

@fifitko25 ja som prveho rodila v CA. LEn ťa chcem popredu upozorniť, že tam radi režu... Mam to potvrdene aj od jedneho lekara - pôrodnika, že pan úprimar v CA ma velmi rad nože

vejula
24. okt 2012

@sunflower87 osobne by som určite išla do Martina. Su ovela viac nakolnení prirodzenym pôrodom, v CA sa tak s rodičkou nebabru a radšej to ukončia CR pri akomkolvek probleme.

fifitko25
24. okt 2012

@vejula no to dúfam, že nie 😀 😀 k primárovi chodím na konzultácie celé tehu, tak dúfam, že žiadne nože 😀 😀

vejula
24. okt 2012

@fifitko25 ja s primarom nemam osobnu skusenosť, ale tuto informaciu mam od gynekologa ktory v CA rodil. A povedal, že tam radi režu, že ak chcem po CR rodiť normalne určite nie do CA

martinkatinka
24. okt 2012

@vejula tak ja mám zas opačnú skúsenosť... dali am rodiť prirodzene napriek tomu, že sosm mala od doktora indikáciu na CR.... aj som bola rada, prirodzene je lepšie ako CR ale nakoniec som mala vážne problémy a museli robiť akútny CR...predsa len, s mojimi problémami nebolo možné porodiť prirodzene 😖

fifitko25
24. okt 2012

@vejula no uvidíme, u nás zatiaľ nie je žiadny problém, prečo by som musela ísť CR, malý je otočený dolu hlavičkou, takže to vyzerá na prirodzený pôrod... jedine, že by sa niečo skomplikovalo, naposledy som mala slabšie prietoky, ale napravilo sa to....

vejula
24. okt 2012

@fifitko25 ja som mala tiež bezproblemove tehu.... Potom som tam prišla, prepichli mi vodu, ked som bola len na 2 cm otvorena!!!!! Čo bola obrovska chyba, malemu začali rapidne klesať ozvy, a potom už nebolo o čom rozmyšlať. Zasadna chyba, prepichnutie vody, velmi velmi skoro, malemu kludne mohol prepadnuť pupočnik, alebo mohlo padnuť zakvačenou hlavkou a už nebolo možno rodiť. Nechcem sa bližšie vyjadrovať. JA mam ťažke srdce na tuto pôrodnicu, už by som tam nešla

@martinkatinka no každa asi pozerame cez svoje skusenosti, ja som mala tiež akutny CR...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre