Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

cayrez
16. sep 2010

@kvietok121 to by som prosila.. teeda.. musia tam byt fakt dobri profesionali 😎
no jo.. nech je uz december.. aspon mi nebude zo vsetkeho tak zle.. 😖

kvietok121
17. sep 2010

@cayrez neboj to rychlo utecie lavne ked prekrocis 30 tyzden a budes sa zachvilku trapit so spanim ako my 😀

cayrez
17. sep 2010

@kvietok121 hmm.. uz teraz mi neda spat.. vecne otravuje, zloduch jeden 😠 ked sa on nemrvi, tak mi tlaci vnutornosti, tak az to boli, alebo sa mi cely obsah zaludka vracia do pusy, alebo je mne fajn a on sa mrvi.. no spi potom.. nikdy som sa nebudila na cikanie v noci.. teraz sa budim. ach jo. drahy vecne prec, on ani nevie ako mi to male dava zabrat a to mi je jasne, ze to bude este ovela horsie. Preco si to musime vyzrat vzdy len my zenske?? 🙄

cayrez
17. sep 2010

@kvietok121 a este musim dodat, ze verim, ze to pojde rychlo, ved som uz v 7 mesiaci a len pred nedavnom sme si s drahym povedali, ze si nebudeme davat pozor. 😀
a po tych vsetkych chvalach na Cadcu, sa tam normalne asi budem tesit.. 😎

kvietok121
17. sep 2010

@cayrez tak nech ti to ide rychlo a hlavne nech to ide rychlo v den D, inac v CA maju aj predporodne kurzy boli super

8808
18. sep 2010

@bielik a to si bola na normalnom ci na platenom? leboo ja som rodila v Za a na izbu nemohol...a teraz nas caka druhy porod tak sa rozhodujeme

cayrez
18. sep 2010

@kvietok121 chcem chodit na nejaky kurz a premyslam nad CA, len nemam auto a vychadzky od jednej, neviem, ci by som stihala.. Je to pre mna dost neprakticke tam chodit na kurz.. trosku ma to hneva, ale co narobim..

kvietok121
19. sep 2010

@cayrez tak to hej mna vozil muz

roo
21. sep 2010

@smaragd_ Tak ako sa drzite? Problemy s dojcenim pretrvavaju? Skus este napisat tu na MK do IP mamicke annag (jej stranka je http://dojcenie.wordpress.com/)

rjanka
22. sep 2010

Prvý krát som rodila v ZA, tragédia aj napriek tomu,že som si vybavila lekára.Druhý krát som rodila v CA a bolo to super, rodila som sekciou,ale starostlivost zo strany lekárov a sestier bola na jednotku.Mala som problém s dojcením po porode a sestričky mi pomohli ,tak že kojím už 8 mesiacov.V ZA si ma po porode tiež sekciou ani nevsimli a co sa týka dojčenia nikto sa o moje problemy s dojčením nezaujímal,vraj po sekcii to trvá dlšie, ano kojila som sotva 2 týždne.Na porodnicu v CA nedam dopustit.

boljarka
23. sep 2010

mno, ja som zo Ziliny, no rodila som v Cadci....a hoci som mala rizikove tehotenstvo, amoj gynekolog mi doporucil rodit v Ziline....vraj maju tam lepsie vybavenie pre chorych a slabych novorodencov, asi skoro narodenych. neskor, ked riziko pominulo, som sa ho spytala, kde teda mozem ist rodit...odpovedal, ze jemu osobne je to uz jedno, dieta bude v poriadku....povedala,som jemu, ze by som chcela, aby ma rodil on, osobne, ked poznal moje problemy uz pocas celeho tehotenstva, ...povedal, ze chodieva k porodom aj do cadce , aj do ziliny. ale riskla som to a isla rodit do cadce. spociatku s nedoverou, ale postupne, ako som sa stretavala s personalom, citila som sa coraz menej ako pacientka. Super sestricky, super lekari najma kiska, paucin atavac, pekne , ciste prostredie, zachod pomaly na kazdej izbe, TV takisto. a este ma odrodil aj moj obvodak.... dievcatko zdrave, co viac si priat.... aj nabuduce, tak cadcu, jednoznacne.. 😉

cayrez
25. sep 2010

@boljarka tak to je skvele, pre toto chcem tiez ist do CA i ked som zo ZA.
Mozem sa opytat na to problemove tehu?? Ja som to totiz vcera pohnojila a prehnala som to s mojimi silami. Bola som totiz po nasu novu autosedacku pre drobca a kedze nemam auto, isla som MHD. Kym som ju odtrepala na zastavku, dostala som aj krce, ledva som to odniesla domov. Vazne som si nemyslela, ze je to take tazke. Krpec sa mi po tomto vykone zosunul dole a kopcuje si tam. Dokonca mam makksi krcok maternice a zda sa, ze sa otvoril na spicku prsta. Co teraz? Zvysila som si davky magnezia a snazim sa lezat. K lekarovi by som mala ist az o tri tyzdne.
Navstivit ho skor?

roo
25. sep 2010

@cayrez Pre istotu chod skor, ale co si mohla urobit, si urobila - magnezko, lezanie. Hlavne teda teraz viac oddychuj, panvu si podkladaj.

cayrez
25. sep 2010

@roo Dakujem, si poklad.. v pondelok tam zavolam, ze co som vyparatila. ☹

cayrez
25. sep 2010

Normalne som neverila, ze tehotnej zene nik nepomoze. Vsetci len civeli ako idioti. Pristavili sa autom pri mne dvaja mladici a s takym usklabom na mna kricali, ci mi pomozu.. to som uz bola za dvoma tretinami cesty na zastavku. A ja krava, ze nie, vdaka. Mala som im na truc povedat, ze ci by boli taki zlati.. co by potom urobili. Som ja len hlupa. 😢

samasa
25. sep 2010

kočky ja som rodila v čadci začiatkom tohto mesiaca a suppppppeeeeerrrrr.... keby mi nebolo smutno za straším synom tak sa mi ani domov nechce!!!! Lekári, sestry, neskutočnéééé- starostlivost na jednotku!!!! Pomohli so všetkým s čím bolo treba!!!

cayrez
25. sep 2010

Kocky nerobteeee, lebo sa tam este tesit budem.. 😀

samasa
26. sep 2010

@cayrez naozaj najma doktori- bratia Rehákovci, Kyška, neskutoční ludia!!!! Sestričky- mená si nepamatám ale fakt sa porodnica zmenila o 180 stupnov!!!!

Uvidíš sama - a pokial nebudeš mat problémy tak si pobyt naozaj užiješ 😀 tak ako ja- len keby mi tam smutno za synom nebolo 😀

No jediné čo sa nezmenilo- STRAVA!!!!preboha vajíčka na ranajky a potom na obed boli v sekanej....

cayrez
26. sep 2010

@samasa no to uz asi nezmenime... ale uz vazne by som chcela december.. 😀

mamama11
27. sep 2010

@cayrez práve sa dívam, že ty si od nás z decembrovčiat 😉 a ja mám podľa pms termín 15.12. tak možno sa v pôrdnici v Ca stretneme 🙂

cayrez
28. sep 2010

@mamama11 Nooo.. to som ja teda.. 😀 Myslim, ze sa stretneme. my mame 14.12. termin a rozhodne chcem Cadcu, nie tu v ZA. Vsetci si to tam chvalia, skvely pristup a to robi straaasne vela. Normalne sa tam budem tesit po tych vsetkych referenciach. 😎

roo
29. sep 2010

Pre nastavajuce mamicky - uz zhanate info o dojceni? Dnes som si precitala pekny clanok http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592686

seagull2404
8. okt 2010

ja sa v tejto diskusii chcem zo srdca podakovat uzasnej p. doktorke Paucinovej v Cadci za uzasny zazitok z porodu, za neskutocne mily a ludsky a zaroven profesionalny pristup, nielen pocas porodu, ale aj po nom. Velke dakujeme za zdravu Tamarku!

martinkatinka
17. okt 2010

www.porodnicacadca.sk - všetky dostupné info + kontakty

ju11i
22. okt 2010

ahojte, ja som tiez zo ZA a doteraz som bola rozhodnuta, ze rodit pojdem do Martina. Ale ako som zacala citat tuto temu, normalne ste ma zneistili... 😅
Myslite si, ze Cadca je kvalitnejsia ako Martin?

cayrez
23. okt 2010

@ju11i netusim ako je na tom Martin, ale ani Cadca v osobnej skusenosti. Presvedcili ma vsak vsetky mamicky, co rodili v Cadci. V Martine rodila dcera kamaratky mojej mamy. Mala vybaveneho lekara, ktory bol v den D na dovolenke, nezohnali ani zastup za neho. Babula mala vraj tazky porod a lekar co k nej potom prisiel, vraj nic moc. No to ja posudit nemozem. Babatko malo aj zlomenu klucnu kost, ale to netusim, ci sa da nieco proti tomu robit.

Zo Ziliny v decembri to mam bud cez strecno, alebo hlavny tah na polsko. Myslim, ze lepsie to bude do Cadce.

majkalienka
24. okt 2010

Ahojte, práve zvažujeme s kamaratkou, kde budeme rodiť, či v Žiline alebo Čadci. Termin máme obidve v decembri.
Chcem sa opýtať, kde nájdeme kontakt na pani doktorku Paučinovú. nenašla som ju vôbec kontaktoch na www strankach pôrodnice v čadca.
Radi by sme obidve rodili pri nej alebo pri jej manželovi. Len on má ambulanciu v Žiline a tiež že robí aj v Čadci, ale ani na neho tam neni kontakt. Máte skusenosti pri pôrode niektora s tymyto lekarmi? Počula som len dobre na nich. Ďakujem za odpoved. 🙂

majkalienka
24. okt 2010

@seagull2404 ahoj ty si mala dr paučinovu pri pôrode? ako si bola spokojna?

seagull2404
24. okt 2010

@majkalienka p. doktorka Paucinova je setra doktora Paucina, ktory ma ordinaciu v Ziline 😉 kontakt na nu nemam, ale ak si zavolas do porodnice, urcite ti ju daju k telefonu, ona tam byva skoro kazdy den. Ja som bola velmi spokojna. Je pravda, ze moj porod nebol nejaky dlhy a tazky, ale svojim pristupom, mnozstvom informacii a takou "veselostou" nam z neho spravila uzasny zazitok.

majkalienka
24. okt 2010

@seagull2404 aha, dakujem za odpoveď. skusime tam zavolat a dohodnut sa s nou. Ty poznas aj paučina? mas na neho kontakt do Čadce?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre