Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

adusased
15. júl 2011

@martinkatinka mame chlapceka, Šimonka, 3550 g a 53 cm, tak parada, no doktor ozaj zlaty bol, ja som rodila prirodzene, ale teda aj sme sa potrapili, ale chvalabohu vsetko ok...no ta sestricka bola na kratko ostrihana, hrozny melir, s okuliarmi, a sme sa vsetky na nej smiali, ze teda s takym pristupom robi s detickami, hadam nebudu mat traumy 😀 ale som rada ze to mam za sebou , doktor mi aj bez toho aby som o to ziadala hned daval maleho takeho krvaveho este na prilozenie, no to bol krasny pocit, pre mna aj pre manzela,...krasny sme boli obaja dojatí

martinkatinka
15. júl 2011

@adusased - presne tá... ja som sa s ňou vyvadila, lebo mi malého budila len aby sa najedol a jej nepasoval čas... 😠 ale inak super... no krásne miery máte... v dobrom ti závidím ten pocit, tiež som to tak chcela, ale bohužiaľ, ja som malého videla až po 9 hodinách po narodení ☹ ale zato moj partner ho videl hne´d, zavolali ho dnu, predtým bol tiež pri porode dokým mohol....

adusased
15. júl 2011

@martinkatinka jooj, to mi je luto, to ti verim, ze si si to predstavovala inak, ale aspon muz mal zazitok, aj ked verim, ze pre teba to nebolo bohvieco....a ta sestricka ma asi komplexy, ale na mamickach by si ich teda nemusela vyvrsovat...

krenkova
15. júl 2011

@pauli1 Ja som na predpríprave bola niekoľkokrát a ako prvorodičke sa mi mnohé informácie zišli, napr. o jednotlivých porodných fázach, o šestonedelí ap. A prebieha to tak, že najprv cca 45min sa cvičí (cvičenie pre tehulky) a potom sa rozpráva o jednotlivých témach. No a keď máš zaplatený tento kurz, tak je otecko zadarmo pri pôrode🙂, takže nám sa to oplatilo, keďže manžel bol pri pôrode.

pauli1
15. júl 2011

@krenkova dakujem za odpoved, no dnes už viem že to bude zrejme sekcia. tak to asi nemá zmysel tam chodiť. ešte sa skusim poradiť s doktorkou, pretože tiež by som chcela vedieť ako to bude vsetko prebiehať.predsa len som prvorodička, a tiež neviem presne ako sa to vsetko robí ... 🙂

denis006
16. júl 2011

@adusased ten tmavý doktor čo spomínaš nie je to dr. Tavač? Ja poznám len jeho dr. Polákovú. Ona nám robila veľký usg v 20 tt. Bola skveká, vidieť, že ju to baví a že sa aj rozumie. Výborný prístup....A k doktorivi chodím do rizikovej ambulancie....tiež skvelý prístup....hlavne, že vždy odchádzam s vysvetlením a rozumiem jeho terminológii.
Mne pri prvom pôrode bola dr. z ambulancie všeob. gynekologa....nebola som spokojná, kričala po mamičkách a bola nepríjemná....A čo mi v minulosti vadilo, že mi tam nik nevysvetlil ako správne kojiť...možno by sme tak kojili dlhšie ako len 3 mesiace....Teraz sme už múdrejšie - máme internet...

majca424
16. júl 2011

@denis006 hmm, neviem či je to až taký dobrý nápad spoliehať sa na internet.... 😉

lulka78
16. júl 2011

@ginepra
hm,to neviem,dopredu sa asi tazko da objednat nadst.izba 😒 bola v maji rodit kamoska,ta ked videlaze ju idu dat do izby kde babo pri sebe mat nebude,poprosila o ten nadstandard, BOL VOLNY, tak vsetkymi desiatimi ho brala,to by som aj ja,ale nikto nezaruci ze aspon ten nadstandard volny bude....a kedy mas termin? a uz si rozhodnuta pre Cadcu? lebo ja som donedavna dost vahala,ja som mala druheho synceka v Mt a bolo vsetko OK,ale teraz pocuvam,ze v Mt je to teda dost o dusu,ze maju strasne vela,a sa nestiha,ze su dost unaveni a nervozni....

lulka78
16. júl 2011

@martinkatinka
vdaka martinka za odpoved.a tie tri saly stacia? 🙂 mam pocit,ze je nejako vela porodov 🙂
ked by som sla s manzelom daju ma na nejaku inu,ako ked zena pride rodit sama? lebo v Za to oddeluju 😒 ked pride aj s manzelom,tak dostane tu jednu jedinu normalnu porodnu postel,aka je uz teraz asi vsade ako standard,inak su len tie tri klasicke uzke a vysoke "kozy" oddelene zavesmi, no ja ked som to raz videla,tak reku,ze to snad neni pravda ...

martinkatinka
16. júl 2011

@lulka78 je to tam vlastne tak, že dva boxy majú spoločné sociálne zariadenie a dva sú také, že so samostatnými, ak budeš mať manžela pri porode, automaticky ideš do tých samostatných... No a čo ja viem, tak keď nebol voľný box, boli sme na takých posteliach, kde nás monitorovali a keď sa uvolnilo, tak šup tam s nami 😀 Mňa dali na samostatný, lebo partner tam už na mňa čakal....Inak si myslím, že nadštandart je zbytočný... izby sú tam fakt pekné...Ja som bola na nadštandarte až druhý krát, keď som išla na čistenie a to len z toho dovodu, že malého mi nechceli nechať v nemocnici na novorodeneckom, lebo bol dva dni doma... mal 8 dní a ja som nechcela byť bez neho...Tak sme zbytočne platili 70 eur za dve noci, aj tak malého dali nakoniec na to novorodenecké, lebo som bola pár hodín po čistení na JISke

lulka78
16. júl 2011

aha,takze su 4 porodne kresla ak dobre rozumiem, tak snad bude volny ten samostatny.....
no ved mne sa tiez nechce platit nadstandard 😒 lebo co som pocula,tak izby su fakt super,ale radsej tak,ako nemat babo pri sebe. kamaratka co rodila v maji platila tusim tisic SK/den, hej,vlastne to sedi,ako pises...35eur/noc.

martinkatinka
16. júl 2011

@lulka78 - áno, sú 4 miestnosti... dve s vlastným WC a sprchou a dve, čo to majú spoločné... V tých samostatných sú okrem porodných koz aj postele, kreslá a fitlopty... je to tam fajn...ja som si hovorila, že čo tam v tej malej miestnosti budem robiť nejakých 8 hodín, že sa tam unudím 😀 ale skoro stále som bola v sprche... - masážna!! - super!!! a každú chvíľu bolo treba vyliezť na ten stol, aby doktor zhodnotil situáciu...Mne sa porod páčil do doby, keď som musela ísť na cisársky... potom už neviem, čo sa dialo... ale do operačky som si sama odkráčala ešte stým mojím bruškom, aj vyliezla na operačný stol 😀

lulka78
16. júl 2011

@martinkatinka hm, a co sa stalo ,ze si musela na cisarsky?
vyzera to dobre-co pises,tak len dufat,ze budu normalne izby -tie kde je rooming volne.......

matka196
16. júl 2011

kocky, poradte, podla coho ste vyberali detskeho pediatra v Ca? Koho ste si napokon vybrali?

dzejnina
16. júl 2011

@iwanka23 jaaaaaaaaaaa🙂

martinkatinka
17. júl 2011

@lulka78 - ja som malá, mala som hraničné rozmery panvy a malý mal predpokladanú váhu 3500g - bol veľký a bolo jasné, že ho normálne neporodím... ale skúsili 😅 no keď som sa neotvárala a malý nezostupoval do porodných ciest a keď som už vykrikovala "vyberte ho, to je jedno kade" prišiel druhý lekár, pozrel ma a povedal, ide sa na cisársky...no a potom nastali zas iné komplikácie.... nemohli ma zaintubovať, po asi 40 minútach sa vraj podarilo a malého do 3 minút vybrali... a potom po 4 hodinách keď nemohli zastaviť krvácanie som šla zas pod narkózu na čistenie.... do rána kolotoč okolo mňa..ale lekári úžasní.... zachránili ma a krvácanie zastavili, dali mi krv, infúzky.... tak som sa ráno o štvrtej prebrala....a pýtala som si malého.... tak ho nakoniec doniesli.... naozaj je tam profesionálny prístup, možno keby som bola inde v nemocke, tak ti to teraz nepíšem...MUDr. Korbaš - skvelý lekár... a MUDr. Janko Rehák taktiež....

denis006
17. júl 2011

@majca424 narážala som skôr na to, že sestričky v pôrodnici to prvorodičkám nevysvetľovali....

Inak skúste pozrieť túto stránku....sú tu aj videá....ideme mať druhé mimi...ale až teraz som zistila v čom som robila chyby....možno niekomu tiež pomôže

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/

adusased
17. júl 2011

@denis006 no sa mi zda, ze to bol Tavac,, vyzeral prisno, ale bol tiez perfektny, aj na vizitach, no s tym kojenim mas pravdu, ja som chodila aj na predporodnu pripravu, tak som maleho na zaciatku tak prikladala, ze som mala krvave bradavky uplne, potom mi to dve sestricky z novorodeneckeho vysvetlovali, ako na to, ked ma videli ako sa trapime aj ja aj maly, tak aspon ze to

ginepra
17. júl 2011

@lulka78 ano, CA. Uz som tu rodila a bola som spokojna.

denis006
18. júl 2011

@adusased presne ako píšeš....doniesli mi malú, že si ju mám prikladáť...ale nik nepovedal, že asi len 5 minút....Ja som malú prikladala celú hodinu a potom tie bradavky - no katastrofa...mliečko ešte nebolo a už boli krvavé....A potom čo kojenie, to strašné boloesti....Je to už 7 rokov späť, tak snáď sa zlepšili....A v tom čase predprípravka pred pôrodom nebola....Po príchode domov som nevedela ani len plienku vymeniť a nehovoriac o kúpaní-najskôr svokra a až potom ja....

lulka78
18. júl 2011

@martinkatinka no teda to si mala riadne komplikovane....super,ze vsetko dobre dopadlo...a mozes sa tesit z maleho...
este taka otazocka, ked si na normal.izbe-nie nadst. je tam nejaka konvica napr. keby som si chcela zaliat svoj cajik? vdaka

martinkatinka
18. júl 2011

@lulka78 - nie, nie je tam, ale sestričky ti ochotne zalejú čajík aj v ich kuchynke.. a neviem, či náhodou na šestonedelí nie je v jedálni jedna konvica, ale to si nie som istá..

adusased
18. júl 2011

@denis006 my sme vcera prvy krat maleho kupali s muzom a dako sme to zvladli, od porodu ma nas zlomenu klucnu kost, aj hematon na hlavicke, tak sa este bojime s nim manipulovat, ale nejako to zvladneme,mne kupanie len tak na sucho ukazali, ale aj tak som inak kupala 😀 ale az na tu jednu sestricku su ochotne len sa treba pytat sama, ja som sa nenechala odbit, pytala som sa stale je to nase prve dieta, tak nemoze kazdy cakat, ze hned vsetko budem vediet 😉

denis006
18. júl 2011

@adusased naša bola v pohode...to ma mrzí s maličkým...asi too bol ťažký pôrod....Áno sestričky súmilé...ale musíme sa vypytovať....informovanosť by mala byť aspoň v základoch samozrejmosťou

adusased
18. júl 2011

@denis006 to mas pravdu, mohli by daco aj same od seba povedat, ale polovica uspechu je, ked aspon odpovedia 😀 no maly bude snad v pohode, dnes sme boli prvy krat u pediatricky ,tak to sleduju, ano,porod bol tazsi,ale predpokladam,ze keby som rodila napriklad v ZA tak to je este horsie,personal a doktor ozaj vela urobili 😀 som rada ze sme to nakoniec zvladli ja aj maly aj otecko 😀

martinkatinka
18. júl 2011

@adusased - fúha... čo to čítam? ☹ dúfam, že sa maličký aj ty rýchlo zahojíte.... drobačik maličký.... ja som mala tiež ťažký porod, ale našťastie, malý bol úplne v poriadku... takže mi bolo dobre aspoň po tejto stránke... Mne napríklad kúpanie neukázali, vraj ráno nestíhajú a oni to robia aj tak inak, lebo že vraj to len pod tečúcou vodou opláchnu bábo.... tak som prvý krát 6 dní po porode sama kúpala, s ranou a zápalom maternice....Prvadu máš, ja keby som rodila inde, možno tu nie som... strašne zlatí a dobrí lekári!Tak myslím na vás, až sa skoro zotavíte....

martinkatinka
18. júl 2011

@matka196 - ja mám MUDr. Bartošovú, primárku novorodeneckého.... vybrala som si podľa odporúčaní kamarátiek, ale aj som ju osobne poznala, kedysi sme spolupracovali s detským oddelením, kde ona pracovala. Takže tak...

matka196
18. júl 2011

@martinkatinka dakujem za info, nevies, ci prijma dalsie deticky? Kamoska ju ma tiez, ale spominala, ze ju akosi po znamosti vybavovali 😒

martinkatinka
18. júl 2011

@matka196 - úplne v pohode... zavolala som sestričke, prišla som si po razítko do tehotenskej knižky: Nebolo to vybavené po známosti, tak skús si tam nasjkor zavolať.

matka196
18. júl 2011

skusim, idem hladat kontakt 🙂 Dakujem za info 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre