Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

pacna
9. jan 2014

Kočky a da sa vybrat či chcete byt s babom alebo bez?

michaelasz
9. jan 2014

ako som sa docitala, tak zalezi od toho na aku izbu sa dostanes, bud s boxom pre babetko kde s nim mozes byt od rana do polnoci, potom babatka zbieraju setricky, nadranom ich kupu atd, alebo dostanes izbu bez boxu tam si myslim ze ich nosia iba na kojenie a potom odvezu na novorodenecke. neviem to ale na isto.

sinlulienka
10. jan 2014

tiež som to tak pochopila a asi sa ich treba spýtať na príjme, či je možnosť výberu 🙂 začínam s predpôrodnou prípravou v utorok, tak sa prípadne opýtam a dám vedieť, či to náhodne prideľujú, alebo je na výber 🙂 je tu ešte niekto, kto v utorok ide? 🙂

pacna
10. jan 2014

@sinlulienka daj vediet prosím. Nemôžem sa dostat na nich stránku.

michaelasz
10. jan 2014

v utorok idem na pripravu uz 8x krat ale toto ma nenapadlo sa opytat 🙂 ale skor si myslim ze ked maju neusta le plno, tak su radi ze ta niekde vobec daju. to je moj nazor.

sinlulienka
10. jan 2014

🙂 http://www.kysuckanemocnica.sk/oddeleniedet.php... skús aj toto 🙂 tiež kým som sa tam prepracovala to trvalo ;) noooooo tiež si myslím, že kde je voľno tam skončíme ;)

michaelasz
10. jan 2014

jedine mozes byt stale ak bude volna nadstadartna izba za priplatok, inak ako som napisala vravela vrchna sestra ze maju velmi vela porodov, takze urcite ta daju tam kde je momentalne volne miesto.
inak ides v utorok prave na dobru temu na preporodnej priprave: porod 🙂

sinlulienka
10. jan 2014

michaelasz: 🙂 super, ak by náhodou skôr prišiel, aspoň budem múdrejšia 🙂 ale teším sa 🙂 a Ty si z CA?

michaelasz
10. jan 2014

@sinlulienka
nie ja som zo ZA, ale na predporodnu aj monitor chodim do CA, v ZA som sa nebola ani pozriet 🙂

sinlulienka
10. jan 2014

michaelasz: bo ja som tiež zo ZA, respektíve od Bytče, ale rátam to ako ZA 🙂 a ja som bola v ZA na sone a....v Čadci chodím aj na výšku, takže ak náhodou, aspoň zbehnem dole briežkom a sme tam 🙂

michaelasz
10. jan 2014

@sinlulienka tak to ano 🙂 ja som z Budatina presnejsie. v ZA som sice raz bola na sone v 20tt a som povedala radsej uz viac nie. myslim ze si lekari alebo lekarky neuvedomuju ze z casti aj od ich spravania zalezi ze ci mamicka pride k nim rodit alebo nie. na moj vkus som v ZA narazila na lekarku mierne arogantnu a to ma odradilo. zatial som sa v CA nestretla s nicim zlym. len ochota a normalni ludia.

sinlulienka
10. jan 2014

michaelasz: to ja nie s aroganciou som sa nestretla, boli zlatí, ale sociálne zariadenie amen tma...;) tak uvidíme 🙂 pa v utorok 🙂

michaelasz
10. jan 2014

@sinlulienka verim ze kazdy ma zly den, ale vtedy ma to dorazilo 🙂 tak v uteri

aksniteb
10. jan 2014

@michaelasz ahoj, môžem sa spýtať ako prebieha predpôrodná príprava v Čadci? pýtam sa, lebo pred prvým pôrodom som chodila len na cvičenie pre tehotné, ale pri pôrode som mala problém s dýchaním. Preto teraz zvažujem predpôrodnú prípravu v pôrodnici.

michaelasz
10. jan 2014

@aksniteb cca hodinku sa cvici na fitlopte a karimatke a musi sa pravidelne dychat. ukazuje sa ako sa maju rozdychavat kontrakcie a ako tlacit pri porode. potom je vzdy debata o na nejaku temu nalpr. dojcenie, zdrava vyziva, epidural, 1. doba porodna, 2. doba porodna a tak. mne sa tam osobne velmi paci.

aksniteb
10. jan 2014

@michaelasz ďakujem, znie to zaujímavo 🙂 zajtra tam zavolám a nahlásim sa pomaly aj ja

zevdavamama
12. jan 2014

AHojte dievčatá, ak môžte, zahlasujte za pôrodnicu, nech vedie, čo je dobré a čo ešte zlepšit: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

ulu465
13. jan 2014

@martinkatinka Ahojky, vidim ze si mala vela dovodov na sekciu ale je indikacia na cisarsky aj ked mas silne dioptrie? Ja mam 6,5 a nikto sa ma na to ani len nespytal...ked som sa ale pytala ocnej tak mi povedala ze silne dioptrie nie su rozhodujuce skor v akom stave je sietnica...tak neviem teraz....ja som mala oba porody prirodzene

martinkatinka
14. jan 2014

@ulu465 skús sa spýtať doktora, ale ak nemáš nejaké závažné problémy, tak výška dioptrie nie je indikáciou na sekciu

kika2710
20. jan 2014

ahojte baby!chcem sa opytat hlavne vas co ste nedavno rodili v cadci na zoznam veci do porodnice, lebo ich stranka mi nefunguje.... dakujem za radu 🙂

neznama2
20. jan 2014

baby nebola ste niektora na vip izbe?kolko ste platili za vsetky dni co ste tam bola hospitalizovana?

martinkatinka
21. jan 2014

@neznama2 bola som skoro pred troma rokmi, platí sa 35 eur za noc, prvý a posledný deň berú ako jeden

mollyslips
21. jan 2014

My sme tam boli toť minulý týždeň, platí sa 35eur na noc, boli sme aj s tatinkom, bábätko vám nechajú ak chcete, my sme nechceli, ja som bola po sekcií a nedalo sa mi dobre sa mu plne venovať, tak isto nám ani mliečko neprišlo :( Čadca je super, až na tie rána, keď vám zasvietia tie neóny aby vám tlak pomerali, potom, že je 140/100 😀

aksniteb
21. jan 2014

@kika2710 ahoj, mám aktuálny -
- OP, preukaz pre tehotné, kartička poistenca
- toaletné potreby, uterák, osušku, nové prezuvky vhodné aj do sprchy
- mastičku a pery, vložky, materskú podprsenku
- pre bábätko: rybacia mastička, vlhčené servítky, 40 pampersiek alebo 5 bavlnených plienok
- výbavička pre bábätko až keď pôjdete domov (4-6 vyvarených plienok, 1 košieľku, 1 bavlnený kabátik, 1 ortopedické nohavičky, 1 čiapočku, 1 zavinovačku a v zime aj vlnenú súpravičku a deku

kika2710
22. jan 2014

@aksniteb Dakujem 🙂

fazy
23. jan 2014

a nezabudnite toaleťák , aj ja som mala zoznam, no papier tam nebol... ešte že som mala vreckovky 😎

ciapockacervena
23. jan 2014

ahojte, za necely mesiac mam termin a velmi rada by som vyuzila epiduralku. zistila som vsak, ze v cadci ju dostanem len pocas dna. ake mate skusenosti? dakujem

aksniteb
25. jan 2014

@ciapockacervena keď som rodila v januári 2012, tak mi bolo povedané že epi sa dá len do 14.30, ja som sa na ňu pýtala asi o štvrtej poobede 🙂 či sa niečo zmenilo, neviem ...

amalu
25. jan 2014

Da sa aj neskor ale je to za priplatok

nicicka
25. jan 2014

Cadca je super, vrelo kazdej odprorucam, kto sa rozhoduje mezdi ZA a CA. Mala som moznost porovnat a povedala som, ze radsej odrodim doma ako v ZA. Naopak v Cadci som sa nestretla ani s jednou sestrickou ktora by nebola mila a ochotna, je tam super vybavenie izieb a vobec vsetko bolo uplne perfektne. Nemala som zajednaneho ziadneho lekara, nikomu som nic nedala do vrecka, tam som ani nemusela. Prisla som tesne pred porodom a vsetko bolo ok. Naozaj som tam mala pocit ako keby som bola v inom state a nie na Slovensku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre