Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

cathka
13. aug 2013

Ahojte kocky, ktore ste v ca uz rodili, ktory porodnik je podla vas najlepsi?
Mala ste niektora aj noveho primara - szwarca? aky je?
A este jedna otazka: da sa v ca porodnik aj zazmluvnit? ak ano, za kolko?
Dakujem!

petrife
14. aug 2013

@pavla0000 neboj zvládneš, aj ja som sa všetkého bála a malá má už o týždeň 1,5 roka 🙂 Chodila som aj na predpôrodný kurz, ktorý mi veľmi pomohol, aj pri pôrode a pre mňa to bol oddych, stretla som sa tam s babami, pokecali sme, zacvičili, bolo to fajn. A laktačná poradkyňa ti stačí, až keď bude problém. Ale vopred si môžeš pozrieť číslo na najbližšiu v okolí. Ja som ani nevedela, že niečo také existuje a keď bol problém, prišla som na to trošku neskôr, ale veľmi mi pomohla. Takže aspoň číslo, aby si mala nachystané, oni aj po telefóne vedia poradiť.

simonka159
15. aug 2013

Čaute baby, chystáte sa niektorá rodiť do čadčianskej pôrodnice v apríli 2014?

amalu
16. aug 2013

mala som noveho primara a je zlaty, bol ochotny a prijemny

martinkatinka
17. aug 2013

@simonka159 ešte pred dvoma dňami by som sa chystala, ale bohužiaľ, už nie ☹ ale zažila som primára, je veľmi milý, aj sestričky sú tam OK, netreba sa báť.

simonka159
17. aug 2013

@martinkatinka dobre to chapem, ze si prisla o malinke?? to mi je strasne luto, v ktorom si bola tt?

martinkatinka
17. aug 2013

@simonka159 piaty, termín by som mala okolo 18. apríla .. ale napriek tomu môžem povedať, že starostlivosť je tam na vysokej úrovni, rodila som pred vyše dvoma rokmi a bola som spokojná, až na vtedajšieho primára, ale ten tam už nie je

simonka159
17. aug 2013

@martinkatinka ja som tam tiez rodila skoro pred dvomi rokmi, takze viem, ze je tam super personal a tiez som mala zlu skusenost s vtedajsim primarom..

chomik
30. aug 2013

Baby, je tu niekto, kto nedavno rodil v CA a mal porodny plan alebo nejake specialne poziadavky? Napr. dotepanie pupocnika, nenastrihnutie a pod. A ako je to s tym rooming in? Ked som tam bola pred 2 rokmi, tak na noc deticky brali, ja som lezala na druhej strane, tak neviem, ci si babo mohol niekto na noc nechat...

chomik
30. aug 2013

@darinaz Ahoj, mozem sa este spytat k tomu porodnemu planu, ze kedy si ho lekarke dala? Lebo ku mne prisiel lekar fakt ze par minut pred porodom - ked som sa stverala na kreslo, tak si neviem predstavit s nim este preberat porodny plan 🙂 ide mi hlavne o ten nastrih, pri prvom ma nestrihala, rada by som sa tomu vyhla aj pri druhom...lekarka Ti povedala, ze je to nevyhnutne? Alebo si mala moc velke babo? A ako to bolo s tym dotepanim pupocnika? Koko to asi trvalo? LEbo ja som citala, ze niekedy to moze trvat aj hodinu a viac a pochybujem, ze by lekar tolko cakal☹ Vdaka za odpovede 🙂

petruldo
31. aug 2013

@chomik takto je to tam stále, ak je plné odd s rooming in tak ležíš na inom a detičky iba nosia, kôli tomuto mi čadca ale vôbec nevyhovuje

julialara
31. aug 2013

@petruldo podľa mňa je Čadca super. Starostlivosť o detičky, maminky a aj na sále super. Ja to môžem porovnať , pretože prvé som rodila v žiline a tam nikdy viac. Hneď po pôrode, ako som prišla na izbu mi dali malú na izbu, ona mi viac plačkala ako bola dobrá, ja keďže som bola dosť veľa šitá a k tomu prvorodička som ledva sa o ňu starala, s plačom som šla za sestričku, že mi malá stále plače, no povedala, že mám vydržať....žiadna pomoc. Bola som strašne rada, keď ma pustili domov. V čadci som si po pôrode super oddýchla, nabrala sily...dieťatko bolo v poriadku, nosili na izbu, jednoducho ++++ super++++

petruldo
31. aug 2013

@julialara no vidis, ja som zasa bola spokojna v ziline, mala som sekciu a ked som uz bola na sestonedeli tak prva moja cesta bola za malym a drblo by ma keby som ho nemala hned ako som bola schopna sa onho starať /na druhy den po sc/ pri sebe stale

julialara
31. aug 2013

@petruldo toť tvoj názor....

chomik
31. aug 2013

@petruldo ale aj na tom rooming in v podstate babatko na noc beru, ze? Lebo mne na tej druhej strane drobca cez den nechavali kolko som chcela, takze to bolo asi rovnake ako na tom rooming in (az na to, ze nemal svoju postielku, ale to mi nevadilo)...

amalu
1. sep 2013

nechaju ti ho aj na noc ak chces musis ho ale zanest cca o 5 rano na umytie a potom ti ho opat vratia

petruldo
1. sep 2013

@amalu ináč nechápem, prečo by som mala dieťa niekde nosiť na umytie a každý deň. nie som krepa aby som si ho nevedela umyť sama a rozhodne ho netreba kúpať každý deň.

martinkatinka
1. sep 2013

@petruldo ja som tiež už doma nekúpala každý deň, ale neviem aké majú v nemocnici pravidlá a hygienické postupy.... sú tam určité smernice, ktoré musia dodržiavať, oni to nerobia preto, aby nás buzerovali alebo obmedzovali

petruldo
1. sep 2013

@martinkatinka no neviem, ale v žiline sa deti nekúpu každý deň, za 5 dní pobytu som malého kúpala 2x.
takže to skôr vyzerá ako rutina ešte z čias minulých, kedy sa deti mamičkám nosili iba na kojenie a celý čas boli "zavreté" na novorodeneckom. a takéto akože pravidlá ja teda neuznávam.
a tie "smernice" to je určite len ich výmysel, takto to teda všade nefunguje.

darinaz
1. sep 2013

@chomik No ja som dala porodny plan lekarovi,ked ma prijimali,ale tomu skoncila sluzba,tak potom som sa pytala porodnej asistentky kto ma sluzbu a kto ma odrodi a ked tam bola,tak som za nou sla. Ja som sa otvarala 4 hodiny,takze ked neboli kontrakcie este take brutal,tak som za nou isla. Alebo povedz,ze ho chces prebrat s lekarom a nech ti ho zavolaju. Myslim,ze by to nemal byt problem. Ci to bolo super nutne,to neviem posudit,ale povedala mi,ze keby ma aspon trosku nenastrihla tak sa mi utrhne stara rana,ci by sa to fakt stalo alebo nie,tak to uz nezistim,ale verila som jej,lebo som tlacila "o zivot",kedze som to chcela mat za sebou a radsej trochu ako az po .... A maly mal 3500g Ak ta nenastrihovali pri prvom,tak ta nebudu asi ani teraz,ak to nebude super nutne. Dotepanie pupocnika trvalo asi tak 2-3 minuty,si myslim,lebo potom som uz cas nevnimala....Viac som sa zaujimala o malickeho.

chomik
1. sep 2013

@darinaz vdaka

lusia222
1. sep 2013

Ja som v CA rodila sice uz pred 10 mesiacmi ale som velmi sklamana z pristupu sesriciek..

janica123456
6. sep 2013

@petruldo Neviem ,kde berieš tie informácie o fungovaní pôrodnice a novorodeneckého oddelenia,ale ja keď som povedala aj na strane ,kde nie je rooming-in ,že chcem máť dieťa nonstop pri sebe,tak som ho mala.Ak som povedala nekúpať,tak som ho mala smradľavé na moju žiadosť.Tak neviem,kde berieš tu drzosť takto hodnotiť oddelenie,ke´dže si ta nerodila,ale v Žiline!!!!!!!

petruldo
6. sep 2013

@janica123456 moja skľudni hormon, ja som nič takéto nehovorila, reagovala som iba na komenty žien čo tam rodili a hovorili ako to tam funguje. tak lepšie čítaj.

strakana
6. sep 2013

@cathka ahoj, ja som mala Reháka a bola som velmi spokojná 🙂 ale rodil ma náhodou, nikoho som nemala dohodnutého ani pri prvom ani teraz 🙂

janica123456
6. sep 2013

@petruldo Kto sa má ukľudniť,si Ty,nebudem niečo komentovať a hodnotiť,keď nemám o tom ani páru,až si tam odrodíš,potom hodnoť

mojusa
6. sep 2013

Všetky budúce mamičky, ktoré sa rozhodujete kam pôjdete rodiť, vrelo odporúčam pôrodnicu v Čadci. ja som sa dlho rozhodovala nakoľko mám viac zdravotných problémov a jedine v Čadci mi vyšli v ústrety tak ako som si to predstavovala.
Prvé milé prekvapenie bol prístup nového primára. Ja som rodila cisárskym rezom, a týmto sa chcem poďakovať za bezproblémový priebeh mojej pôrodničke MUDr. Gabike Bielešovej, je to doktorka s veľkým D, veľký človek aj odborník, proste človek na pravom mieste. Asistoval jej MUDr. Peter Korbaš, ktorý je tiež úžasný odborník. Vlastne na celom oddelení sú dobri lekari, sestry aj personál. Ja som im neskutočne vďačná za môj poklad, ktorý mám vďaka nim zdravý doma. Jazvu po císarskom reze mi nie je ani vidno. No oproti prístupu ostatných pôrodnic v okolí klobúk dole. Takže ešte raz ODPORÚČAM.

majcicanda
6. sep 2013

@cathka ja som mala Jána Reháka a bola som max. spokojná. bol pri mne manžel a tiež ho nevedel vynachváliť. keby som mala ísť znova rodiť tak by som ho chcela znova. milý a úžasne trpezlivý 😀 rodili sme 8 hodín

ulu465
1. okt 2013

No tak ja mam negativnu skusenost, ale len ohladom lekraky co mi bola pri porode inak vsetko ostatne bolo super. Sla som do porodnice potom ako mi odtiekla zatka, otvorena som bola sotva na prst ale hned mi prepichla vodu. Pri synovi som mala poraneny aj krcok maternice, lekarka zle odhadla vahu, povedala ze 3300g max. a mal skoro 4kg, necakala kym sa otvorim na 10prstov kazali mi tlacit ked som bola na 8 a presne som sa riadila ich pokynmi, tlacili mi na brucho pocas porodu az ma nakoniec potom sila viac ako hodinu. Ale ako 😒 Citujem slova mojho gynekologa: ten krcok je zly, skaredo zosity, nakrivo, ze ta lekarka ma teda riadne doriadila, mam tam aj ranku, na jednej strane mam krcok vstrebany..Ked som mu povedala ako ma sila, ze jej sestricka ukazovala ako ma sit a ze ake komantare okolo toho boli typu "ja neviem, hm, mam dat este sem jeden steh, hm ja neviem" tak mi povedal ze som mala trvat na tom nech ma pride zosit primar ale ked clovek je taky uboleny ze mu to v je v tej chvili jedno, bola som stastna ze mam zdrave dietatko...Nedavno mi musel moh gynekolog krcok dilatovat, kedze sa tam ani dostat nemohol, ze je to tam strasne skarede...
Pri dcerke mi porod vyvolavali, porod bol taky bleskovy ze to lekar ledva stihol, len tak tak ma stihol nastrihnut (aj ked si to mohol odpustit ale co uz, povodne mal byt aj mm pri porode ale nestihol to, chceli sme nastrih odmietnut) a ten mi povedal ze mam tu jazvu po tom prvom nastrihu strasne tuhu, ze ma to muselo boliet...ej veru bolelo a riadne ale co ked som si myslela ze to je normalne...Takze k tej lekarke nemam slov, inak ked som predychavala uz tie najvacsie kontrakcie tak sa so sestrickou bavila o tom ake saty si kupila, ze idu na svadbu, sa smiali...no co vam poviem. 😒

ulu465
1. okt 2013

Co sa tyka noveho primara Dr. Schwarca je to zlaty clovek, mily, ochotny...ked sa mi narodila dcerka tak prisiel na salu a pogratuloval mi...este zostal prekvapeny lebo o 11:12 ma kontroloval na oddeleni a bola som este len na 3prsty a dcerka sa narodila o 11:28 ze to som bleskovo porodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre