Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

denisa8113
24. mar 2013

@kubinca takze hovoris ze je ok? lebo mne vcelku vyhovoval aj ten stary

ficekmarc
24. mar 2013

@kubinca tiez si myslim, ze by to bolo super. je to velmi prijemny chlapik.

kubinca
24. mar 2013

@denisa8113 tak ja som so starym nemala ziaden osobny problem, akurat mi pred porodom zavadzal cipok, ale tak ked mam zobrat taky ten ludsky pristup tak asi mi bol viac sympaticky ten novy 😉

sasena033
25. mar 2013

aj ja som rodila SC pri nom a min,.tyzden segra 🙂 je aj moj gynekolog tak sa musim informovat.mne sa tiez nezda zeby nejak bol iny ked nedas všimne 😀 😀 resp, kto teraz neberie dakovne, ze jo...pre mna super odbrnik uplne ludsky pristup mily.. vsetkovzdy vysvetlil no mna to veru bude mrziet aj ked uz teda rodit sa nechystam 😀 😀

deidre33
5. apr 2013

ahojte, ja som tiez rodila v CA a bola som strasne spokojna

matka196
28. apr 2013

@erika2312 ahoj, mam dve SC s odsputom 17 mesiacov a v priebehu druheho tehu ma doktorka upozornovala, ze takmer na 100 % bude aj druhy porod cisarsky rez. Ked som raz oznamila, ze zvazujem na porod inu porodnicu - Martin. Tak mi povedala, ze tam by som urcite rodila prirodzene. Tak babo rad!!! Ina nemocnica, iny postup! Dovod druheho SC som sa ani poriadne nedozvedela, iba taky vseobecny, nicnehovoriacia zaver. Vlastne tak ako pri prvom porode :( V CA by som uz rodit nikdy nechcela :(

barboritta
29. apr 2013

@matka196 prosím ťa a prečo si rodila SC?aké si mala dôvody,ak sa môžem opýtať.preto ma to zaujíma lebo ja som mala naposledy SC,teraz čakám bábo,rozdiel bude asi 19 mesiacov a cisársky strašne nechcem.to ako v martine by ma možno skôr nechali rodiť prirodzene ako v čadci?

matka196
29. apr 2013

@barboritta ahoj, no v podstate ani neviem. Prvy porod isiel podla prirucky - prisli kontrakcie od 3,30 rano (kazdych 5 minut, hned od zaciatku), do porodnice sme dorazili asi okolo 10.30, bolesti boli take nic moc, asi ako na menzes. Dali ma na pasy, sestricky chodili cele nestastne, stale ma otacali, nevideli na zaznamoch to, co chceli. Potom prepichli plodovu vodu a kontrakcie zosilneli. Stale som bola na pasoch. Naraz prisiel doktor a povedal, ze babetko ma problem a ze porod by trval este niekolko hodin, tak urobia SC. Prvy bol v pohode, dobre som si pospala :D Pri druhom uz doktorka nebola nadsena tym, ze je to priskoro po prvom a od zaciatku ma v podstate pripravovala na dalsi. Dokonca ma poslala si urobit aj predoperacne vysetrenie na interne. V den terminu sa nic prevratne nedialo, ale uz boli poslickovia. Mudr. nakazala v den terminu prist na prijem, aj ked som velmi nechcela (tusila som, ze budu chciet rezat), presvedcila ma, ze nech idem aspon na pasy, aby bola istota, ze je to OK. Urobili pasy a potom mi Mudr. len prisiel oznamit, ze zaznam nie je dobry a ukonci sa to. Inak druhy SC bol pekny hnus :( Lutujem, ze som vtedy vliezla do nasej nemocnice. Mala som ist do Martina. Od viacerych mamiciek som pocula, ze v Martine su zastancom prirodzeneho porodu a pokial nenastane vyslovene problem, nerobia SC. To mi vlastne potvrdila aj moja gynekologicka.

barboritta
29. apr 2013

@matka196 ja sa tiež obávam sekcie,nechcem strašne,ja som zatiaľ v pohode,ani jazvu necítim.asi by som mala rýchly pôrod aj druhý,lebo som bola z polovice otvorená ked som prišla a to bolesti som necítila,ale kontrakcie mala,ale akútny sc.prvý som mala necelé tri roky pred týmto a trval od prvej kontrakcie po šitie 4 hodiny...dúfam preto že prídem do martina tak otvorená že skúsia normálny pôrod.a mimo tohoto sa ti zdá čadčianska nemocka dobrá?kam by si šla ak budeš ešte čakať babenko?

martinkatinka
29. apr 2013

@matka196
@barboritta
V CA tiež majú radšej prirodzený a ak nie je dovod, po prvej sekcii skúšajú klasický porod.

magdal1
30. apr 2013

V Žiline, premietanie filmu "Sloboda pre pôrod"
11. mája 2013
19:00
Labyrint - centrum pohybu a tanca, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina
Pozývame Vás na premietanie filmu Sloboda pre pôrod, ktoré organizujú Žilinské duly v spolupráci s o.z. Ženské kruhy.
Vstupné je voľné.

Viac o filme:
Sloboda pre pôrod je dokumentárny film o ľudských právach v súvislosti s pôrodom......
Je to viac ako len 60 minútový dokumentárny film.
Je to začiatok hnutia, ktoré zameria globálnu pozornosť na porušovanie práv žien pri pôrode po celom svete.
Je to začiatok revolúcie matiek…
Prečo vznikol film Sloboda pre pôrod?
V 60 minútach sa stretnete s názormi a skúsenosťami odborníkov, aktivistiek, mám. Témou je dodržiavanie ľudských práv v súvislosti s pôrodom. Právo ženy môcť si vybrať kde a s kým porodí, právo na informácie a slobodu v rozhodovaní sa.
Pretože každý z nás zažije pôrod aspoň raz, je dôležité snažiť sa, aby pôrod bol dôstojný, ľudský, posilňujúci... nie len udalosť, ktorú treba prežiť, ale skúsenosť, ktorá nás obohatí.
Viac na www. freedomforbirth.com

Akcia je na FB tu : https://www.facebook.com/events/6286350 ... er_invited

lina11
30. apr 2013

@barboritta Ahoj, vieš čo ja som rodila dvakrát v Čadci, vystriedali sa tam dvaja primári a poviem ti , že sa nemôžem sťažovať . Hoci som mala oboch synov veľkých , prvý mal 4400g a druhý 4250g , rodila som prirodzene a bolo to v pohode. Sestričky aj lekári boli fajn...ale asi to bude ako som všetkým ...všetko je o ľuďoch a treba aj štipku šťastia 🙂
..lebo keď niekomu poviem váhy našich chalanov, tak každý prevráti očami, že prepánajána....a bolo to ok
Teraz čakáme tretie a dúfam, že to zvládnem ako predtým aj keď malé sa ešte neotočilo a z SC mám trocha strach, hlavne čo sa týka mobility po pôrode. Pôrodnicu v Čadci teda odporúčam, lebo nemám zlé skúsenosti.

barboritta
30. apr 2013

@lina11 ja som zase 2x bola v martine a tiež som bola spokojná.ja sa chcem teraz rozhodnúť podľa toho že kde by mi dovolili aspoň skúsiť prirodzený pôrod.takže o pohodlie mi nejde.tak to si mala poriadnych valibukov 🙂 a to tretie má ešte koooooooopec času na otočenie,aj ked mojej sa nechcelo a ani sa neotočila 😠 ja práve kvôli mobilite a tej bolesti pooperačnej nechcem SC,radšej si to odtrpím na sále ako 1x

jaja26
30. apr 2013

Ahojte, ja som mala prvy SC a druhy som velmi chcela prirodzene..Ale velmi pomaly som sa otvarala, po celej noci kontrakcii, ktore boli kazdych 7minut som sa otvorila len na 2prsty. A kvoli velmi pomalemu otvaraniu mi urobili aj druhy cisarsky, ale preto, ze to uz bolo rizikove 😒. Ked bol prvy cisarsky nemozu dat klasicku vyvolavacku, iba nejaku slabsiu...V podstate som mala kontrakcie 30hodin...Takze aj v Cadci uprednostnuju prirodzeny porod, urcite nechaju rodit prirodzene a az ked nastane problem, urobia SC.

lina11
2. máj 2013

@barboritta tak to si ma potešila, že by sa ešte predsa len otočilo, lebo mám z toho trocha fóbiu...pozerám, že ty už to máš za pár...tak držím palce a nech sa dobre rozhodneš... 🙂

barboritta
2. máj 2013

@lina11 dakujem a držím aj ja tebe,nech to dopadne ako si želáš 😉

pkvk
7. máj 2013

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, neviete náhodou, či sa už vymenil ten primár na pôrodnici?a sú tam nejaké novinky? rodila som tam v r. 2011 a chystám sa zasa 🙂 vĎaka

ulu465
8. máj 2013

@pkvk uz maju noveho primara, vraj "Švarca" alebo ako sa pise jeho meno, Durmis tam ma stale sluzby

verronnika
8. máj 2013

@barboritta
@erika2312
kočky, ja tiež zdieľam názor, že v CA sú za prirodzené pôrody a ak nie je problém a vy sami budete chcieť, nechajú vás aj po SC rodiť prirodzene, ja som tak rodila v septembri, 19 mesiacov po prvej sekcii, písala som to aj tu vo fóre o mojej skúsenosti... ja si zasa hovorím, že ak bude ešte ďalšie tak CA je jasný favorit...
ja mám zasa horšiu skúsenosť s Martinom, tam mi pri jednej prehliadke povedali, že aby som ani neuvažovala radšej nad normálnym pôrodom, lebo je to krátky čas od prvej sekcie a bábo bude veľké (nakoniec mal 3050g a 48 cm, to sa mi nezdá veľké 🙂 ) a aj môj gynekológ a ešte aj taký mladý doktor v okuliaroch (zabudla som meno), čo robí na pôrodnici v MT mi povedali, že oni sa akože pokúsia, ale väčšinou aj tak režú "pre istotu"... neviem, asi záleží aj na akého lekára narazíš...
ale ako som napísala, v CA sa určite pokúsia ak chceš a nie je zdravotná prekážka...

sjuzanna
14. máj 2013

Ahojte maminy.

Som prvorodička a bábo by sa malo uzrieť svetlo sveta koncom mesiaca júl. Dlho sme zvažovali ktorú nemocnicu si vybrať a tak sme sa rozhodli rodiť v Čadci. Prečítala som si o pôrodnici veľa pozitívnych ohlasov (čo ma veľmi upokojilo), ale málo som sa dočítala o tom či je personál tejto nemocnice naklonený k prvému priloženiu dieťaťa hneď po pôrode - bonding-u. Nemyslím tým že vám ho priložia na pár minút a potom berú maličké preč, ale že vám ho nechajú aspoň hodinku kým sa mu nepodarí prvý krát sa prisať na prsníku. Je potrebné si dopredu dohodnúť externú pôrodnú asistentku alebo dulu, ktorá bude dohliadať na nás počas tej hodinky?
Je tu nejaká mamina ktorá požiadala v minulosti o bonding a bol jej a dieťatku umožnený? Resp. viete mi posunúť kontakt na pôrodnú asistentku z okolia Čadce s ktorou ste mali pozitívnu skúsenosť?

depa1
14. máj 2013

@sjuzanna
Kočky, toto by zaujímalo aj mňa! Termín máme začiatkom augusta a podľa toho, čo som čítala, bonding si maminy v CA museli doslova vyprosíkať a bolo to len na chvíľu, aby sa nepovedalo, čo je veľká škoda! S dulom mám stretnutie o dva týždne, má skúsenosť s CA pôrodnicou, tak sa jej na bonding opýtam.

oliviafringe
16. máj 2013

Ahojte dievcata... viete mi niektora poradit ako to prebieha v Cadci co sa tyka Porodneho planu/zelania?
Viem, ze treba ist za primarom nech ho podpise.
Plati sa mu za to nieco? Mam volat rovno do nemocnice a objednat sa u neho?
Ci ako to prebieha?
Dakujem.
PS: mozno to bu bolo niekde pisane, no neviem to najst a hlavne vyhladava mi to stare prispevky. Dakujem. LU

annakomackova
16. máj 2013

@verronnika ahoj som zvedava,každa to tu tak super opisuje,aj ja sa tam o tyžden chystam tak dufam že to stihnem a nebudem musiet ist do Ziliny.

cathka
17. máj 2013

ahojte, kocky a ten novy primar - to je ten MUDr. Pavel Szwarc, co robi ultrazvuk v Jablunkove????

inuskaj
17. máj 2013

@cathka ano, to je on

cathka
17. máj 2013

@inuskaj tak to je bomba, o dva tyzdne idem k nemu na usg, tak si ho aspon omrknem, dnes som mu volala na ceske cislo a zavolal mi spat zo slovenskeho, zlaty bol velmi, aj ked som strasne vymyslala ohladom terminu, furt mi nieco nevyhovovala, iny by sa na mna asi nastval, tak ma u mna plusko🙂) inak neviete niekto, ci sa da v cadci zazmluvnit lekar k porodu?

darinaz
3. jún 2013

@sjuzanna Ahoj,tak ja som chcela,aby synček ostal so mnou a dopadlo to nasledovne - z mojich želaní bolo splnené - položenie na brucho, kým dotepe pupočník,potom mi ho dali na prsník sa prisať a to urobil môj zlatúšik hneď ....po chvíľke ho odniesli a opäť priniešli už umytého a oblečeného. Na chvíľu mi ho priložili a potom odniesli na novorodenecké. Chcela som ho mať pri sebe dlhšie,ale bolo mi povedané,že nemajú na to na novorodeneckom personál,takže ak tam budeš mať dulu,tak by to možno šlo,ale to si musíš asi overiť. Inak som bola spokojná a odporúčam.Prvý pôrod som mala vyvolávaný a druhý prirodzený, i keď pri druhom by som prijala epidurál,ale nemal mi ho kto pichnúť - to je jediné negatívum tejto pôrodnice,že to robia iba počas doobednej služby anesteziologa a keď nemá svoju súrnu robotu....Lekár sa nedá zazmluvniť k pôrodu,aspoň keď som sa jedného z nich pýtala,tak to bolo tak. Rodila ma Mudr.Bielešová-v poho,milá,ale nastrihu som sa nevyhla,ale bol minimálny ....
Pôrodný plán som mala aj ja - týkal sa hlavne priloženia a nástrihu. Dala som ho priamo lekárke,kt.ma rodila,primárovi som ho ani nedala podpisovať a takých 70-80% mi bolo splnených.

sjuzanna
5. jún 2013

@darinaz Je radosť čítať takého pozitívne správy. Začínam sa na ten deň "D" aj vďaka tebe tešiť 😉

ulu465
13. jún 2013

Viete mi niekto povedat, ci na novorodeneckom robia kazdemu dietatku sono mozgu? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre