Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

nikasyk
26. nov 2012

@barboragondova
@noname26 Jedna PA mi hovorila... Akože normálne tam dulu pustia ani nebudú na ňu kričať alebo niečo podobné 😀 ale vraj to moc nemajú radi...

noname26
26. nov 2012

@nikasyk no mne moja dula vravela, ze tam maju dobre skusenosti - ze personal ich uz pozna a oni personal, ze sa vedia doplnat - neviem, preco by im mala dula prekazat, ved ulahcuje pracu aj im, ked pomaha mamicke. radsej ako neskuseny otecko, co zacne panikarit

nikasyk
26. nov 2012

@noname26 ja len hovorim to, co som pocula...

22janulienka22
26. nov 2012

@noname26 ja som rodila v čadci pred pol rokom, mala som pri pôrode, od začiatku dulu aj manžela a nebol žiadny problém. aspoň mali so mnou menej práce 🙂 párkrát ma prišiel skontrolovať doktor, ako to pokračuje, sestrička ma niekoľkrát napojila na pásy, ale inak som mala úplny kľud. takže si nemyslím, že by mali mať s tým problém.

sunflower87
28. nov 2012

@nikasyk ja poznám teda dulu, ktorá tam pár krát už bola rodiť s mamičkami, a nemôže povedať ani pol slova zlého....

00sasenka
30. nov 2012

@verronnika ahoj proism ta ko to je s tou VIP izbou? ked pridem rodit, tak vtedy sa mam az na nu pytat, ci ako to vlastne je? je tam len jedna? manzel tam potom tiez moze byt neobmedzene? dakujem 🙂

zuzu188
30. nov 2012

@00sasenka ahoj..mne nadštandardnú izbu vybavil dr. pri pôrode,lebo sestričky vraveli,že je obsadená a pritom bola voľná..na noc stojí 35 €,ak si ešte dobre pamätám..manžel tam môže ostať s tebou koľko chce (môj tam 2 noci spal),len stravu si musí zabezpečiť sám a on aj návšteva môže prísť kedykoľvek,teda aspoň mne nikto nič nepovedal na to,keď mi návšteva prišla skôr ako boli návštevné hodiny

00sasenka
30. nov 2012

@zuzu188 dakujem 🙂 snad aj ja ju budem mat volnu, ked budem potrebovat 🙂 chcela by som po porode byt s manzelom na tej izbe

zuzu188
30. nov 2012

@00sasenka no veru 🙂..mala som tam súkromie,a keď tam aj muž spal,tak keď som čosi potrebovala nemusela som hneď volať sestričku

verronnika
30. nov 2012

@00sasenka
ahoj, trochu už písala zuzu188, naozaj je to tak, že až keď prídeš na pôrod im povieš, že chceš ísť na nadštandard, mňa sa to pýtala sestrička po pôrode, že či chcem VIP. Jedna VIP je taká, kde si sama bez manžela a dve sú aj s prístelkou, tam môže manžel prespávať. Cena je 35,- € za deň (prvý a posledný deň počítajú za jeden deň). Návštevy môžeš prijímať neobmedzene a priamo na izbe (inak izby sú na rizikovom oddelení, kde sú návštevy na chodbe a v čase od 10.00 do 18.00), nesmú tam chodiť deti mladšie ako 10 rokov, ale mne dovolili aby dvojročný syn mohol ísť na izbu (inak som videla, že nejakého otecka s dieťaťom vykázali na chodbu, tak to berú asi vážne), no a podotkli, že by bolo vhodné aby návštevy nechodili po 22:00 hod. Bábätko môžeš mať neustále pri sebe, máš tam preň postieľku (inak ak je mamička po pôrode umiestnená na rizikovku, tak tam nosia detičky len na kojenie)... inak o polnoci nosili kojiť posledný krát a potom brali detičky na novorodenecké vrátane detičiek z VIP izieb, ale keĎ povieš, že chceš aj na noc, tak môžeš ho mať, len musíš ráno o piatej doniesť na novorodenecké (vraj detičky každé ráno kúpu). Výhoda je teda ešte to, že máš vlastnú kúpeľňu s WC.
Môj muž tam spal taktiež asi dve noci, ale pár čo bol na druhej VIP-ke, tak ako spolu prišli, tak spolu odchádzali, on mal dovolenku a bol tam s maminkou nonstop 🙂
keby dačo pokojne sa ďalej pýtaj, čo viem poviem 🙂

kiss35
1. dec 2012

Ahojte 🙂
aj ja chcem ist rodit do cadce 🙂 a chcem mat manzela pri porode pri sebe kedy sa to plati a kedy mam komu povedat ze ho tam chcem mat?

sunflower87
1. dec 2012

čaute, čaute...no my sme ešte doma 39tt 🙂 uvidíme kedy sa drobcovi bude chcieť...ja pravda, že na normálnych izbách ti nenechajú bábo celý deň? Iba ak si ho vyslovene pýtaš?Predsa sú tam izby rooming - in. Lebo ja by som veľmi chcela aby drobec bol hneď so mnou 🙂

annia
1. dec 2012

@kiss35 Ahoj, aj ja som mala manzela pri porode. Ked ma uz dali na porodnu salu, pichli mi vyvolavacku,tak som povedala sestricke, ze za chvilocku pride manzel a chceme tu izbu kde budeme sami, tak to uplne stacilo.Platili sme 30 eur..to manzel zaplatil po porode sestricke.Ale vtedy tam nebol iny porod,tak ak tam maju viac porodov, tak trosku asi skor...neviem.

00sasenka
1. dec 2012

@verronnika dakujem 🙂 tam su az 3 izby nadstantandartne? som myslela ze len jedna 🙂 tak snad bude aspon jedna volna 🙂

verronnika
2. dec 2012

@kiss35 mňa sa doktor pýtal, či chcem mať manžela pri pôrode pri tom "úvodnom" vyšetrení, platil 30,- € hneď po pôrode, sestrička si ich vypýtala až keď bolo "po akcii", robia to vraj tak, lebo keby sa niečo zvrtlo pri pôrode a nemohol by tam manžel byť (napr. akútna sekcia), tak si za to predsa nebude platiť... 🙂

verronnika
2. dec 2012

@sunflower87 keď Ťa po pôrode dajú normálne na odd. šestonedelia, tak tam môže byť bábo s Tebou celý deň... len hovorím, že na noc ich berú, potom ráno nosia, potom zas berú... trochu chaos, ale sestry Ti to vysvetlia, trošku inak to funguje na odd. šestonedelia a VIP izbách (tam je rooming in) a inak ak Ťa dajú pre nedostatok voľných postelí na odd. rizikové... 🙂

verronnika
2. dec 2012

@00sasenka snáď áno, veď termín máš pozerám, že v januári, to zasa štatisticky nebýva veľa pôrodov 😀

ijanka27
2. dec 2012

@00sasenka Ahoj, zamiešam sa do debaty... Tak ako písali kočky už, sú tam 3 nadštandartné izby, z toho 2 sú s prístelkou. Máš súkromie, svoj pokoj, čo po pôrode určite oceníš....A záleží ako je voľná... Pri 1. som si ju brala hneď ako ma prijali pred pôrodom a pri druhom už pár dní pred pôrodom, ako som ostala ležať, lebo boli stále plné a som sa bála, aby mi ostala voľná, tak som ju brala radšej skôr...Je dosť záujem o ne... V tehotenstve som tam dlhšie ležala a boli permanentne obsadené...

meganka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

hotelka22
7. dec 2012

ahoj, tak ja som rodila v čadci pred 15mesiacmi, pôrodnica je fakt na vysokej úrovni, návštevy chodili za mnou aj mimo návštevných hodín a nikto nič nepovedal. malého som mohla mať pri sebe kedy som chcela, a keď som si chcela oddýchnúť, tak som im ho mohla zaniesť kedy som chcela...len dve veci sa mi tam nepáčili a to jedna sestra na novorodeneckom, bola fakt protivná, malého mi len bez slova prišla vziať hocikedy cez deň a vôbec nepovedala, preoč mi ho berie, čo som bežala za ňou prečo mi ho berie 😖 😠 !!!a druhá, kvoli zlým ozvám som musela rodiť sekciou, naprv ma síce nechali rodiť klasicky, ja manžel bol pri mne od začiatku, ale pre tie ozvy a nepostupujúci pôrod ma dali pod nôž, a manžel aj tak musel zaplatiť 33e...

sunflower87
9. dec 2012

čaute čaute, nechystáte sa niektorá rodiť do čadce teraz?? Ja som mala včera termín, ale ešte sme doma 😀

kiss35
9. dec 2012

@sunflower87 ahoj ja sa chystaaam 🙂 ale tak termin mam az 28,12 :D

sunflower87
10. dec 2012

@kiss35 juuj tak to sa nestretneme ☹

kiss35
10. dec 2012

@sunflower87 taak asi nie skoda :( ale ja by som rada porodila uz teraz v sobotu 15teho :D :D

sunflower87
10. dec 2012

@kiss35 no tak to ti verím, aby si bola doma na vianoce, že? 😉 No ja ak neporodím do štvrtka, tak asi v piatok už pôjdem na vyvolávačku.... 🙂 tak to budeme mať darček pod stromček, čo? 🙂

kiss35
10. dec 2012

@sunflower87 tak uz o chvilku budes mat malicke pri sebe jeeej 🙂 a ak byy to vyslo podla mojich vypoctov ze sa narodi 15teho ako mu dohovaram tak sa tam stretneme 🙂)

sunflower87
11. dec 2012

@kiss35 joj keby tie naše deti počúvali 😀 , ja mu stále dohováram...a on nič 😀 , tak možno sa stretneme...ktovie 🙂

kiss35
11. dec 2012

@sunflower87 nechajme sa prekvapit 🙂

sunflower87
11. dec 2012

@kiss35 tak tak 🙂 uvidíme, čo naši drobci vymyslia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre