Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzadula
13. apr 2010

majca sa pripajam 🙂.. deti su v tomto rozne.. moje deti milovali, ked boli zabambusene.. dcera doteraz spava uplne az po hlavu zakryta... alepoznam babatka, co neznasalimat na sebe nic,.. teda ziadnu prikryvku. 😵 treba to len odsledovat..

anicka_m
13. apr 2010

Ahojte,
teiz mam termin na maj, tak sa tam mozeme pekne zist 🙂 . Mohol by mi niekto poradit. Mame taku dilemu, sesterka a niektore zname, ktore rodili minuly rok mi hovorili, ze vobec nepouzivali perinku, ci zavinovacku, ale na druhej strane, moja mama a manzelova tvrdia, ze by sme ju mali pouzivat. Tak nevieme, ci je to uz zastarale, alebo to treba?

miculienka
13. apr 2010

anicka - to môžeš mať rôzne, niektoré mimčo chce byť zakrútené, tak ako bolo v maternici, je tak spokojnejšie, iné nie, ale na módu neber ohľad, ber do úvahy potreby tvojho mimina 😉

anicka_m
13. apr 2010

ďakujem miculienka, tak uvidime, ale nechcela by som kupovať niečo zbytočne

marguska
14. apr 2010

Takže dievčatá, budúce maminy, čajíčky piť môžete, ale všetko s mierou. Nemám s tým velké skusenosti, osobne si myslím, že samotný čaj vám kontrakcie nevyvolá /neskúšala som to ani pri jednom z mojich 3 detí/.
A k tým vašim manželským povinnostiam-pohlavný styk nie je zakázaný ani počas tehotnosti, len v prípade ťažkostí-bolestí, krvácania.Takže nemusíte svoje polovičky trápiť 9 mesiacov.Je pravda, že samotný pohlavný akt može naštartovať porod- mužské spermie totiž obsahuju látku, ktorá sa nachádza aj v tabletkách, ktoré vám vkladáme do krčka maternice /tzv.vyvolávačky-alebo ako to voláte/, ale v ovela menšom množstve.A musíte uznať je to ovela príjemnejší akt., ako vkladanie tej tabletky.Ak vám nehrozí predčasný porod a prejdete cez 36 tehotenský týžden, tak už možete robiť čokolvek a kolkokolvek.Prajem príjemný zážitok.

miculienka
14. apr 2010

marguska - ďakujeme za odpoveď, keď to človek vie od odborníka, tak je kľudnejší a vie , že neurobí somarinu , internet je síce plný informácií, ale nie všetko je pravda 😉

martanka11
14. apr 2010

Ahojte zienky, nadabila som na asi novu stranku porodnice v Cadci a nasla som tam kopu informacii, ktore som hladala, tak ak nahodou o nej neviete tu je link http://www.porodnicacadca.sk/

miculienka
14. apr 2010

áno , už nejaký krátky čas funguje 🙂

jaroe
14. apr 2010

marguska prosim odpisala by si mi na IP? dakujem

aldemar
16. apr 2010

Dakujem Veľmi pekne za odpoveď marguška 🙂 .
A pozdravujem vás babenky, dlhšie som bola mimo, tak som sa neozvala. Tak môžme popíjať čajíky a súložiť jedna radosť, paráááda!!! 😎

danici
17. apr 2010

Ahojte, prosim o radu,mam termin porodu uz o mesiac a chcela by som ist rodit do cadce, je treba sa tam skor ohlasit,alebo staci tam zajist az ked to namna pride? dakujem

magua
17. apr 2010

danici: Pytala som sa na to gynekologa, povedal,ze sa tam netreba ohlasovat, staci prist ked to na teba pride. 🙂

vejula
28. apr 2010

danici nic nemusíš dať popredu vedieť, tiež som tam len tak nabehla s bolesťami 😅

inač som zo ZA rodila som v CA a nemôžem si vynachvaliť, bolo to tam perfektné po všetkých strankach, citila som sa tam velmi velmi dobre...Ak môžem poradiť tak jednoznačne čadca je ta spravna volba, teda podla mojho nazoru a skusenosti 😉

magua
2. máj 2010

Ahojte baby, tak aj my sme sa dnes vratili s malou Tamarkou z porodnice v Cadci... naozaj tam bolo dobre, prijemne prostredie, prijemni doktori, sestricky fajn, ale najdu sa aj take zo zlou naladou... 🙂

kacenka24
3. máj 2010

Ahoj Magu. Jéééééj, tak už máte domka svoj pokladík. Veľmi, veľmi gratulujem. 🙂 🙂 🙂

barboragondova
3. máj 2010

Mile mamicky, okrem Ziliny a Martina, aj do Cadce si mozete zobrat dulu. Pan primar povolil. Aj touto cestou mu dakujeme. 🙂

balintka
3. máj 2010

magua... a koho si mala pri porode? Ja som nakoniec skoncila v Ziline. ale na natstandarte. pôrod bol rychly a super, do Cadce som nestihla a aj moj lekar mal v Ziline vtedy sluzbu...

kacenka24
28. máj 2010

Ahojte. Chcem Vám oznámiť, že sa nám 26. mája narodila dcérka s váhou 3600g/52 cm. 😵

Touto cestou by som sa chcela veľmi poďakovať MUDr. Janke Paučinovej za vedenie môjho pôrodu a MUDr. Jozefovi Mitrovi zato, že dňa 26.5.2010 priviedol na svet našu dcérku. Vrátila som sa z veľmi peknej a upravenej pôrodnice, kde som bola nadmieru spokojná so starostlivosťou lekárov a sestier. Je naozaj za Vami vidieť kus obrovskej práce, ktorá viedla k veľmi pozitívnym zmenám v čadčianskej pôrodnici. Pán primár môže byť so svojím personálom spokojný. 🙂 A v neposlednom rade, veľké a úprimné ĎAKUJEM patrí aj môjmu ošetrujúcemu MUDr. Jankovi Paučinovi za jeho starostlivosť, profesionalitu, ochotu a priateľský prístup. 🙂 🙂 🙂

kacenka24
28. máj 2010

Zároveň by som sa chcela ospravedlniť pánovi Dr. Rehákovi, s ktorým som sa tu stretla, lebo som uviedla v jednom príspevku jeho meno v súvislosti s veľmi bolestivým vyšetrením, ktoré som absolvovala. Nerada by som totiž uškodila jeho veľmi dobrej profesionálnej povesti, pretože jedno vyšetrenie nevypovedá o kvalite lekára.

beata123
7. jún 2010

Ahojte,
touto cestou by som sa chcela poďakovať celému personálu gynekológie a pôrodníctva za dohľad nad mojím rizikovým tehotenstvom. V prvom rade mojej obvodnej lekárke Dr. Stadtruckerovej Júlii za materinský a zároveň profesionálny prístup k
pacientkám. Ďalej Dr. Miroslavovi Tavačovi, ktorý viedol moje rizikové tehotenstvo do úspešného konca. Ďakujem aj pani doktorkám Paučinovej, Slaziníkovej a Červeňovej za ich veľmi milý prístup k pacientom. A v neposlednom rade Dr. Gajdičiarovi a Dr. Pavličkovej, ktorí odviedli moju tretiu sekciu v noci o 1,30h rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Za pooperačnú starostlivosť lekárom Dr. Martinovi a Jankovi Rehákovcom. Všetkých vás pozdravujeme ja a môj syn Danko. 😀

kajka_
6. júl 2010

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako je to s bábom po pôrode, či je stále s matkou, alebo sa berie a nosí iba na kojenie. Vie mi niekto povedať?

mia1111
6. júl 2010

@kajka_ - ja som rodila v novembri, prvý deň mi malého nosili na kojenie, aby som si po ťažkom pôrode oddýchla, ale od druhého dňa bolo bábo takmer celý deň so mnou. Bolo to super, malý skoro stále iba spinkal a ja som sa naňho nemohla vynadívať 😵

kajka_
6. júl 2010

@mia1111 Vďaka Mia, lebo ja som počula, že mimi nosia každé tri hodiny iba na kojenie a potom ho vezmú. 😨 A ešte otázka, sú na izbách matiek postielky?

mia1111
6. júl 2010

@kajka_ - jasné, že prvý deň som nekojila, aby som to presnejšie napísala, tak prvý deň mi ho nosili na "prikladanie", mlieko som mala až na druhý deň 😵

mia1111
6. júl 2010

@kajka_ - áno, sú aj postieľky, také malinké, sú to vlastne vozíky... inak, závisí aj od toho, na akom si oddelení, na rizikovom nosia naozaj iba každé 3hodiny, na klasickom tak, ako som napísala...ale keď si napr.unavená a chceš si pospať, môžeš bábo zaniesť sestričkám, oni sa nebudú hnevať, chápu, že si chceš oddýchnuť, lebo doma si už asi moc neoddýchneš 😵. V noci sú bábätká pri sestričkách, cca od jednej do piatej, potom ti ho znova donesú. Ak chceš, môžeš ho zaniesť aj skôr, ale o jednej ti ho donesú na papanie...

kajka_
6. júl 2010

Hmmm... závisí to teda od oddelenia, lebo som tu v inej téme čítala príspevok od jednej maminky, ktorá práve kvôli tomu, že nebolo pri nej stále bábo uprednostní pôrodnicu v Žiline.

mia1111
6. júl 2010

@kajka_ myslím, že keby si sestričky požiadala, že chceš mať bábo pri sebe, tak ti ho nechajú, pokiaľ nie si po cisárskom a podobne. Najlepšie by si urobila, keby si sa šla informovať priamo na oddelenie - neviem, kedy máš termín, ale mesiac pred pôrodom sa chodí na oddelenie na pásy, tak sa skús popýtať, ako to je na tom rizikovom oddelení (je naľavo od výťahu, keď vystúpiš)...

kajka_
7. júl 2010

@mia1111 Vďaka za odpoveď. A koho si mala pri pôrode?

mia1111
7. júl 2010

@kajka_ nemáš za čo...ja som mala MuDr. Margušovú - bola supeeeeer 😉

kajka_
7. júl 2010

Mia, túto p. Dr. nepoznám. Ja som počula samé chvály na Dr. Paučinovú. Prosím, má niekto skúsenosti s touto doktorkou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre