Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

venonna
16. apr 2009

fidka, ja by som tiez sla, ale skor to vyzera na TN... aj ked clovek nevie, mozno to na mna pride, ked budem prave u mamy na navsteve... tak preto sa tesim, ze aj to by bolo super - rodit v rodisku 😀

hanam
17. apr 2009

ahojte baby uz som tu niekedy polozila tu otazku, ale teraz vas je tu viac ktore rodili v CA tak sa k tomu vratim. Chcela by som vediet ako prebiehaju vizity, teda kolko ludi sa ich zucastnuje a potom ci neviete odporucit konkretneho porodnika/cku v CA. Alebo sa neda vybrat konkretny porodnik? A este keby som sa chcela prist pozriet ako to tam vyzera tak na koho sa mam kontaktovat a kedy je to uz najlepsie-teda v ktorom tyzdni? Dakujem za odpovede 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanam
17. apr 2009

lienocka2 a nie su tie velke vizity neprijemne ked tam pride tolko ludi na cloveka pokukavat? Ako to prebieha?

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea09
17. apr 2009

hanah stačí len zavolať na recepciu a oboznámiť že sa chceš prísť pozrieť alebo priamo na recepcia a oni ti už poukazujú čo kde je ja tam bola teraz v stredu na pásoch tak tam odrazu nakukla 🙂

hanam
17. apr 2009

tak super pojdem sa tam urcite kuknut. asi za tri tyzdne planujem. som velmi zvedava 😉

andrea09
17. apr 2009

neboj ešte sa nakukáš od 36 tyžňa budeš chodiť na CTG 🙂

laurickak
17. apr 2009

Danulka...naozaj ten Dr. Paučin je naozaj dobry lekár. Som rada, ze ma ordinaciu priamo v Ziline. Nech sa Ti dari pri porode. Laura

vinifera
17. apr 2009

Tak vizity boli v pohode. Ba až priam bleskové by som povedala. Pokiaľ nemáš nejaké zdravotné problémy tak je to asi dobrý den a dovidenia. Akurát prievan ostal🙂)) A iba jedenkrát mi "odklápali" vložku. To už bolo pred odchodom. Takže ťažká pohoda (neboli tam ani zaúčajúci sa medici alebo praxujúce študentky) (Viem, že sa niekde učiť musia - no ale podľa všetkého v Čadci nie 😀 Tam už je len vysoko profesionálni personál 🙂

venonna
17. apr 2009

hanam a nenafotila by si nejake zabery, ked to pojdes obzriet? 😅

danulka0011
21. apr 2009

Laurickak dakujem, vam nech sa tiez dari...Ja uz k nemu chodim. 🙂 🙂

katterinka
21. apr 2009

Ahojte, na stranke cadcianske nemocnice uvadzaju ze od 30.tyzdna sa 2x do tyzdna uskutocnuju predporodne kurzy....navstevujete alebo navstevovala ste niektora takyto kurz? Rozmyslala som, len nie som si ista, ci to je az tak potrebne...Naozaj mi taka priprava pomoze pri porode? Ucia tam aj zakladne veci starostlivosti o babatka? Budem vdacna za infosky.

andrea09
21. apr 2009

katterinka na na kurz nechodím ale podľa mňa je všetko na niečo dobré a zvlášť keď čakáš prvé 🙂

venonna
21. apr 2009

katterinka predporodny kurz je pre prvorodicku vzdy plusom a treba sa vela pytat, na kazdu malickost, co Ta napadne 😉 mnohe maminy netusia, ake su fazy porodu, ako aktivne napomoct priebehu porodu, ako predychavat kontrakcie (tie som ja predychat vedela, ale nevedela som napr., ako dychat pri samotnom tlaceni, som sa narobila 😝 )

katterinka
22. apr 2009

Asi mate pravdu, kazda skusenost sa zide a este ked je to prvykrat. Clovek je zvedavy ako to zvladne, ci je to naozaj taka bolest, ako spozna ze toto je ono.....vennonna: ale to ako dychat pri samotnom tlaceni Ti hadam uz nejako v priebehu povedia, nie? Aj tak mozno v tom strese sa zabudne na cely predporodny kurz 🙂 ...

lenkaajarek
22. apr 2009

Ahojte baby tak som si tu teraz posedela a citala vasu temu.Ja som sa tiez rozhodla ist rodit do cadce a to uz z toho dovodu ze zijem vo Frydek-Mistek a Cadca je najblizsie kde by som to asi tak stihla.Uz som volala aj Do nemocnice tak by nemal byt problem.Chcem sa len opytat na lekarov ktorich by som si asi mala vybavit z toho dovodu ze sme sa tu nedavno prestahovali z UK nemam ziadneho okrem Gynekologa ktoreho mi poradila pani z nemocnice s ktorou som rozpravala(dr.Gulcik).POtrbovala by som nejakeho detskeho no a aj praktickeho lekara.Ak by bolo mozne mohli by ste mi s tym pomoct???Ked som sa bola minuly tyzden na vasu nemocnicu pozriet tak som tam objavila nejakeho detskeho lekara Holuba ale radsej som chcela niekoho koho mi poradia skusene mamicky 🙂 .
Uz vopred vam velmi pekne dakujem.

venonna
22. apr 2009

katterinka, lekar nie vzdy je vo forme a nemusi hned prist na to, ze zle dychas, ako sa to stalo u mna. Naozaj mi poradil, ale to uz mi dost sil ubudlo, takze odporucam sa spytat aj na to. A k tomu stresu - ak sa nedas vystresovat Ty, tak ostatni Ti mozu vies co... Mozno tu budem mat vela oponentiek, ale ja si myslim, ze aj napriek bolestiam sa da na porod pekne sustredit a v istom zmysle si ho uzit, so vsetkym, co k tomu patri. Zakladom je, zmierit sa s tym, ze to boliet bude, ale bolest sa da pekne dychanim prekonat, prip. zmiernovat. Cim viac zena panikari, tym menej aktivne pracuje na posuvani miminka porodnymi cestami a tym dlhsie vlastne zotrvava v bolestiach, cim to komlikuje aj miminku. Bolest je to hnusna, ale kazdou kontrakciou sa Tvoje miminko posuva viac a viac na svet 🙂 A je len na Tebe, aby si mu von co najviac pomohla, bez umelych zasahov (oxitocin, nastrih a pod.). Viem, je to trosku filozoficke, ale ked si zena zachova kludnu hlavu, krasne sa to da zvladnut 😉

lenkaajarek, s porodnicou v Tvojich koncinach neporadim, ale pediatra a inych lekarov mozno zozenies aj tam v okoli, len skus pozriet na ceskom modrom konikovi nejake temy, mozno Ti maminy poradia nieco blizsie ako CA 😉

hanam
22. apr 2009

ahoj venonna, ked tam pojdem nafotim a poslem ti na IP. Niekedy v strede maja by som chcela. Som zvedava. Teraz ma trapi akeho lekara zohnat ku porodu lebo tam ziadneho nepoznam. A na druhej strane neviem sice ci je to nevyhnutne ale mozno by bolo fajn. Ty uz mas jedno babo to je fajn vies co mozes ocakavat. Ja sa uz zacinam aj pomaly bat. Len verim ze personal a lekari budu mili a ze to nejak zvladnem 😉

venonna
22. apr 2009

hanam, bat sa netreba, cim vacsiu pohodu si udrzis, tym lepsie 🙂 teda jasne, ze hovorim, o bezproblemovom porode, ktoremu predchadza tehu bez komlikacii 😉
no ja uz 1 dieta mam, ale zasa druhe uz budem rodit ako takmer 34-rocna, co uz tiez nie je ktovieco... vraj... 😒
dik za ochotu, na tie fotky sa uz tesim... 🙂 a neuvazujes dat ich do albumu?

andrea09
22. apr 2009

hanam ja teras chodím na CTG a sestričky sú super 🙂

katterinka
22. apr 2009

venonna, dufam, ze to nejako zvladneme( co ine tiez zostava, vsak 🙂 ) Zmierena s tym, ze to bude boliet som a momentalne som v stave, ze viacej nez obavy zo samotneho porodu vo mne narasta stale vacsie tesenie na babo, na to ako ho prvykrat uvidim a privinem ku sebe....az mam obavy, ze sa im tam po vsetkom tak rozplacem, ze ma nezastavia 😀 . Fyzicka bolest uz ku tomu jednoducho patri. Stale zvazujem aj epiduralku....Ty si pri prvom porode mala? Mam dve kolegyne co si ich nevedia vynachvalit, ja stale vaham. Je tazke o niecom rozhodovat, ked si to v zivote nezazil - to je ako s tym predporodnym kurzom....
Dnes sme boli s malym na 3D ultrazvuku tu v KNM u Dr.Dlugosa (normalne chodim na poradne do ZA), bola som velmi milo prekvapena jeho pristupom a ochotou. Takto nejako si predstavujem lekara a odbornika. Ku porodom uz bohuzial nechodi, inac by som asi nevahala.

katterinka
22. apr 2009

lenkaajarek, urcite nemas najblizsie porodnicu v Cadci - po ruke mas predsa Ostravu a na druhej strane Trinecku porodnicu...? Cadcu mas od Trinca este dobrych 20 minut fajn rychlej jazdy, tak aby si to nakoniec vsetko postihala.... 😀 . Ja som rozmyslala nad porodom v Ostrave, kedze som sa tam narodila a zila do 20 rokov, ale nakoniec vyhrala Cadca.

lenkaajarek
22. apr 2009

venonna ale ja nepotrebujem poradit s lekarmi alebo porodnicou tu v mojich koncinach ale tam u vas ja idem rodit do Cadce a potrebujem Tam zohnat aj detskeho a aj praktickeho lekara.Ja som totiz poistena na Slovensku a tu v cechach mi zdravotka plati len na pohotovostne pripady takze musim najs niekoho tam u vas.Tak ak mate niekto nejaky typ dajte mi vediet dakujem. 🙂

lenkaajarek
22. apr 2009

NO ja to mam vazne s tou zdravotkou komplikovane nechce sa mi to vypisovat.takze jediny sposob je ist rodit na slovensko tak dufam,ze to stihnem 😀 a neporodim niekde na ceste!

andrea09
22. apr 2009

katterinka ja som mala mať Dlugoša pr prvom porode ale prebijal mi len plodovú vodu skoro som sa škrabala po stene pri druhom mi prebijal Kovačovič ani nevedela že je potom

andrea09
22. apr 2009

lekaajarek praktickeho v Čadci nepoznám ale decku čo ti možem poradiť je pani doktorka Tkačová ja veľmi spokojná 🙂

katterinka
22. apr 2009

andrea09 - tak vidis, kazdy ma inu skusenost, mne sice vodu neprebijal, ale zaposobil na mna velmi dobre. Poznam baby co si ho ku porodu platili a boli max.spokojne. Nuz uvidim na koho natrafim ja, personal v Cadci vobec nepoznam. Mas nejaky tip?

venonna
22. apr 2009

katterinka ja som zastanca co mozno najprirodzenejsieho porodu bez umelych zasahov, takze epidural by som si nedala 😉 mala by som asi pocit neistoty, ze spodnu cast tela nemam pod kontrolou 😅
mne psychicky pri porode velmi pomohlo, ze som mala nastudovane, co musi pocas porodu absolvovat dieta, na to som sa upriamila a tak som o dusu "pracovala" - striedala sprchu s tancovanim a kontrakcie som zvladala zavesena rukami o manzelov krk a on mi vtedy masiroval bedra 😉

lenkaajarek, jasne, chapem 🙂 ale neporadim, lebo zijem kusok od TN, v tejto teme som len preto, ze zvazujem rodit v CA, kde som sa narodila aj ja 😉

danka5
23. apr 2009

vennona - ja by som si epidural nedala z rovnakých dôvodov ako Ty. Nesedí mi ani spôsob aplikácie - bŕŕ.
Dúfam, že všetko bude OK, bez nutnosti nejakých umelých zásahov.

Možno by som inak uvažovala, keby som mala za sebou veľmi zlý zážitok z pôrodu. Pri prvom sa to zbehlo tak rýchlo, že keby som nebola už v nemocnici, lebo som prenášala, tak určite porodím mimo nemocnice.
Čo sa týka dýchania: druhý nádych a zatlačenie - a bola malá vonku. Nijako zvlášť som neštudovala a ani sa nepripravovala-hlavne som nemyslela na najhoršie. Dúfam, že teraz to bude podobné - hoci teraz mám o 10 rokov viac, takže to môže byť horšie.
Myslím, že mi pomohlo to, že som cvičila až do pôrodu - kalanetiku a cviky pre tehotné z jógy /tam je dýchanie zhrnuté, takže tak podvedome sa na mňa asi niečo nalepilo/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre