Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

veronicka1901
30. apr 2012

@janica123456 Napr. sa mi nepacilo, ked mi sestricky stlacali bradavky, aby zistili ci mam mlieko, to mi prislo byt dost od veci, ked prileti sestra s detickami na kojenie a stlaca ti bradavky, pritom ja uz som mliecko davno mala 😒

janica123456
1. máj 2012

@veronicka1901 ja som mala dosť náročný pôrod takže nejaké stláčanie bradaviek mi prišlo úplne bezbolestné a ani som si to nejako neuvedomovala, že ma to bolí... a určite sa ti snažili iba pomôcť,myslím, že zle to určite nemysleli

veronicka1901
1. máj 2012

@janica123456 Mozno nie, ja zasa nie som ten typ, ktory sa na vsetko uraza, ale toto mi prislo byt take celkom necitlive, ved malinka pekne papala, mliecko bolo, tak som nechapala 🙂

magdal1
15. máj 2012

beseda s porodnou asistentkou v Ziline
26.5. info najdete tu

http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/5-Podujatia

nyka93
15. máj 2012

@emjee ahoj aj ja som zo ziliny a rozmyslam o porodnici v cadci...chcem sa opytat, ked si tam rodila tak to treba ist aj papiere-matrika vybavovat v cadci?.. 😉 dakujemm

emjee
16. máj 2012

@nyka93 ahoj, ja som v cadci nerodila, v zivote som v cadci nebola - prispevok (1str. tejto temy), na ktory si reagovala som este ako admin presuvala z jednej temy do tejto, povodnym autorom ako je aj na zaciatku prispevku spominane su @bielik a @miladka26

magdal1
16. máj 2012

@nyka93 ano matrika sa vybavuju vzdy v mieste narodenia babatka, takze ak budes rodit v Cadci tak na MsU v Cadci 🙂

lillinka01
16. máj 2012

@ginepra ahojky, mozem sa opytat, Dr. Gulcik je aj porodnikom? Rodi svoje pacientky automaticky,alebo sa plati poplatok 300 eur - ako pri vybere? Dakujem

nyka93
16. máj 2012

dnes som bola u doktorky a sestricka vravela ze zenske je tam ok ...ale novorodenecke je uz na tom horsie 😖

barboragondova
16. máj 2012

Mile tehulky, pokial by ste mali zaujem o neformalny rozhovor s dulou, resp. dulami, vo stvrtok, 17.5.2012, od 10.00-19.00 mame promo akciu v zilinskom Auparku. V ramci tejto akcie budeme odpovedat na otazky , informovat o nasich sluzbach. Budeme sa tesit kazdej z vas! 🙂 🙂 🙂

majca424
17. máj 2012

@nyka93 a v čom je na tom novorodenecke horšie? vybavenie, pristup, starostlivosť, prostredie... hm??

nyka93
18. máj 2012

@majca424 ja neviem , vobec preco... 😒 mas skusenosti ze je vsetko ok? 😉

majca424
18. máj 2012

@nyka93 jasnačka, podľa mňa pri mojom prvom pôrode bolo všetko super 😉

nyka93
18. máj 2012

@majca424 a pri druhom??...no ten prvy bol 2 roky dozadu 😉

majca424
18. máj 2012

@nyka93 pri druhom som tam nerodila, ale nie kvôli novorodeneckemu ale kvôli niečomu inému, domysli si čomu 😀 a podla mna odvtedy sa tam nič nezmenilo, ležala som tam aj počas druhého tehotenstva asi 3 krát lebo som mala problémy, no rodila som nakoniec inde 🙂

tinuska2011
18. máj 2012

@nyka93 ahoj ja som rodila pred par mes.a tiez som si nevsimla,ze by bolo novorodenecke horsie.Sestricky mile,ochotne pomoct,babatko ti zobrali,ked si ich poprosila,ze si chces oddychnut,no neviem ja som bola spokojna 🙂

janka9898
19. máj 2012

@lillinka01 ano asi je aj porodnikom ale asi sa normalne doplaca alebo ked natrafis ked ma sluzbu🙂

lillinka01
21. máj 2012

Babenky viete mi povedat ake su celkove poplatky za porod v Cadci, ak tam mam trvaly pobyt? vdaka

janica123456
21. máj 2012

@lillinka01 poplatky za pôrod? tak to počujem prvý krát... ak myslíš otec pri pôrode to je nejakých 35e, nadštandard sa platí, epidural ale samotný pôrod asi nie.. či čo si myslela?

lillinka01
22. máj 2012

@janica123456 V niektorych nemocniciach sa plati za izbu s mensim poctom lozok, ale v CA su myslim len take 2-3... a este sa plati asi, ked nie je trvaly pobyt v meste... myslim... ake dik, to mi staci 🙂

evka4
22. máj 2012

@lillinka01 urcite sa neplati, ak rodis v porodnici v meste, kam nepatris podla trvaleho pobytu. ja som v cadci rodila a podla trvaleho pobytu som mala ist do ziliny a nemusela som platit absolutne nic navyse rovnako ako tie zeny, ktore byvali v okoli cadce.
co sa tyka ostatnych poplatkov za nadstandard, vsetko najdes na stranke cadcianskej porodnice, plati sa za nadstandard (myslim, ze maju len jednu nadstandardnu izbu, kde by si bola sama, pripadne s partnerom, ak by si chcela), plus plati sa za pritomnost otca pri porode, za podanie epiduralky, za zazmluvnenie konkretneho porodnika, ale ako som hovorila, toto je nadstandard, ak ho nevyzadujes, nebudes platit nic. 🙂

moonlightka
22. máj 2012

ahojte pozeram ze viacere odporucate Cadcu...chcem sa spytat, ktoreho lekara tam odporucate a ake mate skusenosti a kolko sa plati za zazmluvnenie lekara k porodu? Dakujem za odpovede. 😉

zuzanqa123
22. máj 2012

babule ako to je s babatkami po pôrode?su s mamičkami na izbe ked chcú alebo ich nedavaju na izbu ? Ďakujem

evka4
22. máj 2012

@zuzanqa123 ahoj, moja skusenost bola taka, ze ak babatko nemalo zltacku, tak bolo viac menej stale s mamickou na izbe, v noci, cca od 23.00 do 6.00 hod boli deticky na novorodeneckom so sestrickami.

zuzanqa123
22. máj 2012

@evka4 dakujem pekne :D lebo mi hovorili, že tam babatka beru :(

evka4
22. máj 2012

@zuzanqa123 no beru, na noc. cez den ich tiez beru, napr. ked idu s detmi na nejake vysetrenia, ked ide mamicka na ranajky, obed a tak, ale ked som tam bola ja, tak niektore mamicky deti mali na izbe viac menej cely cas, aj pocas tychto prestavok na jedlo. zalezi asi od konkretnej sestricky, ale podla mna sa so sestrickami da pekne dohodnut.

janica123456
23. máj 2012

@zuzanqa123 pôrodnica v Čadci má dve strany-na jednej C -sú stále pri mamičkách,majú postieľky babätka a môžeš ho mať nonstop aj v noci,len treba sestričke povedať,ale ak si chceš v noci oddýchnuť,tak Ti ho v noci zoberú,záleží od Teba,tu si ho sama prebaľuješ.Druhá strana oddelenia B -tam nemôžeš mať bábätko stále pri sebe,lebo tam nie sú postieľky ,ale ho môžeš mať pri sebe na posteli,ak chceš.Tam sa detičky berú,lebo mamička si ho tam neprebaľuje,lebo na posteli to nie je najpohodlnejšie,ale záleží na Tebe,,či chceš po pôrode oddychovať,alebo sa hneď starať o bábätko.

majca424
23. máj 2012

@zuzanqa123 pokiaľ si na rooming - in tak môžeš mať babatko stále pri sebe, len stačí o tom povedať sestričkám... ale pokiaľ si na druhej strane, kde nie sú postielky tak tam detičky nosia len na kojenie každé 3 hodinky....

@lillinka01 keď tam nemáš trvalý pobyt tak sa neplatí, chodí tam veľa mamičiek z iných miest... prečo by sa malo platiť? 🙂

zuzanqa123
23. máj 2012

@janica123456 @majca424 super ste mi pomohli babule dakujem pekne :D

majca424
23. máj 2012

@zuzanqa123 Nemáš za čo 😉 a kedy máš termín? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre