Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

aksniteb
13. jan 2012

@angelin84 ahoj, rodila som prirodzene bez epi - prišla som do pôrodnice asi o druhej poobede, kontrakcie som mala pravidelne cca 10 min ale neboli bolestivé... začali byť silné až tak po štvrtej a keď som sa pýtala na epi, už tam nebol nikto, kto by mi ju dal 🙂 ale porodila som 17.40 takže silnejšie bolesti som mala cca hodinu, čo sa dalo vydržať... osobne mám na pôrod a celkovo na pobyt v pôrodnici len tie najlepšie spomienky 🙂
a Paučina som mala aj pri pôrode
ak chceš niečo vedieť, kľudne napíš

angelin84
13. jan 2012

@aksniteb Tak to je super, že tsi to mala také rýchle a minimálne bolestivé 🙂 ...ja som dcéru pred piatimi rokmi prenášala týždeň, po týždni ma vzali do nemocky horko-ťažko(v MT) a potom mi ešte denne päť dní vyvolávali pôrod infúziami a to boli bolesti, že dovi-dopo. Nakoniec sa malá začala dusiť a museli robiť sekciu ☹ Preto teraz chcem do CA, aj keď tam býva Paučin, ale viem, že nemá zmeny v pôrodnici práve najčastejšie 😒...Aspoň čo som videla rozpis na december a január, keď som tam ležala. Tak si teda mala šťastie, že si tam na neho natrafila. či si si ho nejako objednala?O tom epi mi aj on hovoril, že len v denne zmene do tretej 😒...ako som písala, bola som tam po Vianociach aj minulý týždeň, lebo som mala zlý CTG záznam. Ale páčilo sa mi tam, akurát že nešla telka. Aj personál pohoda. Ja sa len bojím toho, aby ma nenechali dlho prenášať a zase sa neopakovalo to, čo pri dcére. A Ty si rodila na termín?A ako sa "to" začalo? 😵

aksniteb
13. jan 2012

@angelin84 ja som si ho radšej zazmluvnila (ešte keď začala tá situácia s výpoveďami lekárov) ... rodila som 5 dní pred termínom, ale malá mala 52cm/3350g aj podľa doktorky, ktorá mi na príjme robila sono, tak vraj bola už v termíne. Mne začali také menštruačné bolesti ráno a asi o jedenástej som si všimla, že už sú cca po 10 minútach, tak som mu zavolala, či by som nemohla prísť, aby ma pozrel, či to nie je len planý poplach 🙂 pozrel a poslal do pôrodnice, že tam príde, keď skončí v ambulancii... malá sa narodila do 40 minút, ako prišiel 🙂
tiež sme boli dohodnutí na nástrihu len v prípade nutnosti - nestrihal, a malú mi priložili hneď po narodení čo bolo to najkrajšie, čo som doteraz zažila ... aj s manželom bol pre nás pôrod neuveriteľný zážitok a máme naň krásne spomienky aj kvôli prístupu personálu, takže ja Čadcu odporúčam !!!
a ešte telka šla v pohode - Markiza a JOJ

fraufrt
13. jan 2012

@majca424 dik za info 🙂

fraufrt
13. jan 2012

@dominika_sk dik a nevies, kolko sa plati za zapozicanie?

margetakuska
13. jan 2012

@nena62 ďakujem veľmi pekne a môžem sa ešte spýtať? davali ti aj nejaké hadičky do brucha? ja som sa dočítala len o cievke na odvádzanie moču ale kamoška mi vravela, že v martine dávali aj nejaké hadičky do brucha a že na druhý deň ich vyťahovali a že to príšerne bolelo....a ešte som chcela, keď si kúpim yal klizmu tak si ju môžem dať doma alebo ako to tam funguje? či mi dajú klistír?

@majca424 mám takú jednu diagnózu o ktorej by som nerada písala, ale proste musela som ísť na vyšetrenie k primárovi neurológie a ten napísal, že musím rodiť cisarskym, inak by som mohla dostať počas pôrodu krče a zachvat a celé by sa to skomplikovalo...

majca424
13. jan 2012

@margetakuska chápem, nemusíš o tom písať ked nechceš....
ja som mala tiež SC prvý, v celkovej narkoze kedže bol akutny, ale žiadnu hadičku som v bruchu nemala, tak neviem, ale ja som ju nemala 🙂 a pri SC sa asi nedáva ten YAL ani niečo podobné, či ano? neviem, zdať sa mi že to len pri normálnom pôrode...

margetakuska
13. jan 2012

@majca424 joj ani si nevieš predstaviť ako si ma upokojila s tou hadičkou v bruchu 😉 a ty si pri cisarskom nemala vôbec klistír?

majca424
13. jan 2012

@margetakuska nie, nič také, ale mne ho ozaj robili do rýchla tak neviem či len preto... ale myslím, že pred SC ho nie je treba 🙂

margetakuska
13. jan 2012

@majca424 keď som ležala v nemocke v žiline, tak moja spoluležiaca šla na SC a dávali jej klistír tak neviem či to len v žiline alebo ako šak uvidíme 😉 ale veľka vďaka

majca424
13. jan 2012

@margetakuska no ved uvidíš... a tu hadičku do brucha tiež možno dávajú, ale ja som ti len napísala moju skusenosť, že ja som ju nemala 🙂

margetakuska
13. jan 2012

@majca424 🙂 a teraz ideš rodiť normálne? teda či máš naplánovanú sekciu alebo nie...

majca424
13. jan 2012

@margetakuska normálne idem... už čakám kedy to konečne príde 😉

margetakuska
13. jan 2012

@majca424 🙂 to ti verím držím päste nech to všetko dobre dopadne 😵

majca424
13. jan 2012

@margetakuska vďaka, ved aj Tebe sa to už kráti

angelin84
14. jan 2012

@aksniteb Ahoj, tak to si mala naozaj super, o takom pôrode môže každá žena snívať 🙂 Aj pomerne dosť rýchly, aj málo bolestivý a bez nástrihu 😉...nevedela som, že s dá Paučin aj zazmluvniť, teda ak Ti to nevadí a môžeš napísať, koľko to bolo? Lebo niekedy je to pre ženu obrovská úľava, ak má dobrého gynekológa a môže ju aj odrodiť. A viem, že on je veľmi dobrý, teda doteraz som veľmi spokojná 🙂...dnes idem akurát k nemu na CTG, ale má tam sestru. Snáď sa ničo ešte dozviem, ale väčšinou u neho ma nikdy nenapadne, čo sa chcem opýtať a potom mi to dojde doma 😝...

dominika_sk
14. jan 2012

@fraufrt myslim že 35eur na pol roka.

nena62
14. jan 2012

@margetakuska jedine,čo mi dávali bolo jedna hadička do mechúra.trošku to štípalo ale nič hrozne,,klistyr nedavaju,nakolko ideš nalačno tam na príjem...

danusskaaa
14. jan 2012

Ahojte baby, ja som sa tiez d dr. Paucinom dohadovala, ze ho chcem pri porode v Cadci, povedal, ze nie je problem, ze chodi ku svojim pacientkam ked to chcu. Bol velmi ochotny a verim, ze mi to pomoze na psychike ked ho poznam a vyhovuje mi. Jedina prekazka ktoru uviedol je, ze nepride len ak mu nahodou vyjde pohotovost v Ziline /ale to by bola asi velka nahoda/ takze dufam, ze vsetko dobre dopadne.

ivka2903
14. jan 2012

@miriamm11 ahoj,ma aj svoju ordinaciu v ziline na halkovej..je fakt super,odporucam ho ;)

ivka2903
14. jan 2012

@helimama jeej,dakujem za zoznam 🙂 toto mi aspon ulahcilo hladanie zoznamu na fore,lebo ich stranku mi neslo otvorit ;) dakujeem ;)

bublinka28
14. jan 2012

Ahojte ja som rodila 21 jula 2011 mam prve miminko chlapceka Ľubka a mozem povedat ze porod aj starostlivost o nas v čadčianskej nemocnici bola perfektna,mala som nadstandardnu izbu a rodila ma dok.Durisova ktorej som vdacna za to ze to so mnou zvladla.Strava bola fajn a personal tiez.Byt mamou je super a ak budu dalsie mimina v plane urcite sa budem uz do nemocnice tesit . Clovek sa citil ako na dovolenke a nie ako v nemocnici. Proste 1 *****

fraufrt
15. jan 2012

@dominika_sk Dik 🙂

sasena033
16. jan 2012

@majca424 ahoj citam ze si tiez prve rodila SC akutnou ja tiez v MT..teraz to zatial vyzera na norm.porod jazva ma zatial 4mm ale uvidiem ako bude mala dalej rast nesmie mat nad 3800g potom uz idem na planovabu SC a samoska musi porod postupovta...chcem sa spytat ci nie je problem rodit v CA tam sa chstam normalne ked prvy bol SC diky 🙂
@margetakuska ja som tiez rodial SC v MT aziadnu hadicku v bruchu som nemala len ma cievkovali a to si nepamatm...a ani som necitila mozno koli pichnutej Epi lebo som myslela z ebudem rodit normalne....tak urcite nebude ziadna hadicka 🙂 a ides tiez rodit do ca??

sasena033
16. jan 2012

@minuska8882 juj aj teba citam,z esio mala normalny porod po SC... takz eto ma zaujma ci sa da rodit v CA aj normalne druhy krat...alebo si mam nato zazmluvnit nejakeho dr z CA??? pocula som ze su vsetci dobri....tak sa mi to zda zbytocne 🙂

majca424
16. jan 2012

@sasena033 ahoj, no mne nikto jazvu nemeral, takže ja vôbec netuším koľko ma mm 😀 Idem rodiť normálne takže myslím, že by to nemal byť problém aj ked si mala prvý SC. A to ja nemám rozdiel ani 2 roky a čítam že ty už máš 3 ročného chlapčeka. 🙂 Ale na 100 percent to určite nemožno povedať, záleží to určite na tom ako sa to bude všetko vyvíjať a myslím, že to dosť záleží aj od doktora, ktorého chytíš 🙂 Tak držím palce, nech to budeš mať ako chceš 😉

angelin84
16. jan 2012

@margetakuska Ahoj, ja som rodila v MT pred piatimi rokmi a vtedy mi dávali "hadičku" ako píšeš. Volá sa to myslím kateter. A áno, bola to obrovská bolesť. To kamoška určite vie o čom píšeme ☹ Ale dávajú to len pri sekcií. Mne to vyberali ešte na JIS-ke. Je to kvôli prípadnému krvácaniu do brušnej dutiny. A ako tak čítam, asi nie každému 😉 Aj ja som rodila prvýkrát akútne sekciou po nepostupujúcom pôrode v MT. Tam to asi robia radi 😠 Mňa nechali 12 dní prenášať a potom už bolo zle. Preto teraz idem do CA.
Tiež by som mala rada Paučina pri pôrode, nakoľko k nemu chodím, ale tá suma za zazmluvnenie je dosť vysoká. Radšej volíme odber pupočníkovej krvi. Všetci lekári v CA sa mi zdali fajn a mladí. Taký dobrý pocit som mala z nich, už som tam totiž doteraz dvakrát ležala pár dní 😝

brmbolcek
17. jan 2012

@angelin84- ozaj su tam vsetci fajn 🙂 neboj postzaraju sa o teba aj ked si nezazmluvnis lekara .... vsetky beru rovnako 🙂 a ver, ze budes spokojna 🙂 drzim palce aby porod dopadol co najlepsie najrychlejsie a bezbolestne 🙂

minuska8882
17. jan 2012

@sasena033 ahoj no dá. Musíš im povedať že by si to chcela skúsiť normálne pokial nebudú komplikácie, najlepšie je sa asi dohonuť s nejakým lekárom alebo primárom...

minuska8882
17. jan 2012

@margetakuska ahoj tá hadička v bruchu to je katéter či tak nejak sa to volá. To dávaju aj v ca to tam je kvôli tomu aby ti v rane neostávala krv, dávajú to dole na druhý deň ked ti vytiahnu tu cievku. Boli to trochu ale nie je to až také hrozné, to len trochu zaštípe, povedia ti že sa máš zhlboka nadýchnuť a za 3 sekundy je to vonku. Neboj myslím že to bude tá najmenšia bolesť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre