Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

lucka.jesenska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
4. dec 2008

bielik • Dnes o 16:21
pekny vecer maminky

Ja som rodila v čadci asi pred mesiacom . Som zo Ziliny, ale rozhodla som sa rodit v Cadi, kvoli tomu, ze zo Za odisli ti najlepsi lekari, a som velmi spokojna, ci uz s s krasnym novým prostredím ale taktiez so správaním lekárov a sestriciek. Naozaj klobúk dole, mozem len odporúcit vsetkým, Cadca sa naozaj velmi polepsila .

miladka26 • 4d, 42tt • Dnes o 16:32
ja som tiež rodila v čadci a maš pravdu prostredie je tam prekrasne aj personal a bolo tam lepšie lebo aj manžel tam mohol byt aj na izbe do večera.

jankajs
9. dec 2008

Aj ja som rodila v Čadci. Mala som pri sebe od božieho rána asi všetkých, čo mali službu, nakoniec ma v noci sekciou odrodili dr. Tavač (odborník, trošku brutálny pri vyšetrovaní - zisťoval, či malý nemá otočenú šnúru okolo krku, keď pôrod ani po 20 h nepostupoval, inak zlatý a dr. Margušová (tá je úplne super, všetky ženy strašne povzbudzovala, chválila, no úžasná žena - počula som na vlastné uši 😀 )). Prostredie nádherné, telka na izbe, wc, sprcha. Na deti dávali veľký pozor, sestričky zodpovedné, fakt ok. 😵 😵 😵 dávam 1*

zivoth
14. jan 2009

ahojte koculky, asi tu chodi malo cadcaniek;O) my byvame v senci a tiez sa chystam rodit v cadci. teda pokial mi to stav a dietatko dovoli;O) teraz v decembri tam rodila manzelka mojho bratranca a ked sme tam boli, tak mi skoro sanka spadla. prostredie uplne uzasne a zevraj aj personal je tam skvely...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ginepra
4. feb 2009

ja som tiez pocula len same chvaly na prerobene oddelenie
samam som tu rodila dvakrat este v "starom" tak sa aj tesim na vynovene prostredie
personal ok, len mi vadil pristup k detickam jednej sestricky z novorodeneckeho,
ktora s nimi zaobchadzala ako s batohmi nie ako s krehkymi detmi
inak dobre
chcela som aj epidural ale teraz je moznost len pocas dna tak neviem kedy ma to chyti

vinifera
10. feb 2009

Ahoj ginepra. Som tu nová a zvažovala som, či Čadcu alebo Martin. Volala som do Čadce nakoľko chcem epidurálku, že, či je možná aj v noci. Sestrička čo mi to zdvihla síce tvrdila, že aj vnoci mi ju má kto pichnúť ale nepôsobila na mna presvedčivo. Máš to info na 100 %, že pichajú epidurálku len počas dňa? Za odpoveď ďakujem 🙂

zivoth
11. feb 2009

ahojky vinifera,
ty ides rodit do cadce? chodis tam aj na ozvy? ako sa ti to tam pozdava? inak nema sa to sestonedelie ci ako sa vola to poporodne oddelenie koli prerabke stahovat?

vinifera
14. feb 2009

Ahoj zivoth!
Ešte stále som sa nerozhodla, či Čadca alebo Martin. Podľa posledných info v Čadci pichajú epidurálku len vpriebehu dňa. Pokiaľ by som rodila vnoci, tak mi ju nemá kto pichnúť. Som sa o tom bavila s kočkou čo rodila pred mesiacom - ale ona bola nakoniec na cisárskom reze lebo sa jej pôrod skomplikoval. Ale hovorila, že inak na to aká bola besná od bolesti a na to ako tam vystrájala s ňou mali veľa trpezlivosti🙂)
Ozvy mi robí moja doktorka v Kysuckom Novom Meste - má úplne novú ordináciu takže mi môže ozvy monitorovať aj v ordinácii a nemusím sa trepať do Čadce. Ale kamoška čo v Čadci rodila pred troma týždnami tam chodila na ozvy a veľmi si to chválila. Povedala, že celkovo to tam bolo super. Mladý a veľmi príjemný personál.Sestričky sú vraj veľmi ochotné a zlaté. Vraj je to tam komplet prerobené a veľmi pekné.
O sťahovaní popôrodného oddelenia nič neviem. ☹

hanam
23. feb 2009

Ahojte, neviete niektora odporucit dobreho porodnika v Cadci?

vinifera
26. feb 2009

Ahoj Zivoth.
Tak som už porodila🙂) Síce o dva týždne skôr ale pohoda. Čadca je fakt super. Krásne nové izby, plastové okná, plávajúce podlahy, podlahové kúrenie, úžasné farby izieb (modrá, oranžová, zelená) v kúpelni sprchový kút, wc - ko. Na izbe dve až tri kočky. Veľmi príjemný personál🙂)
Ozaj zabudla som. Pôrodnú sálu prerábajú. Je momentálne na prvom poschodí (šestonedelie a rizikové sú na 5. tom) Prerábka mi mala orientačne trvať do júna. Terajšia pôvodná sála síce nie je prerobená, ale "pôrodná koza" je novšieho typu. Ale garantujem Vám, že v tých pôrodných bolestiach je jedno, či rodíte v novom alebo starom. Vtedy by ste porodili aj na chodbe, len aby to už bolo za Vami🙂
Odkaz pre Hanam. Rodila ma lekárka, ktorá ked ma zabiješ neviem ako sa volá. Hanba mi!!! Bola ale veľmi super. Ale v podstate je to fuk, kto má službu ťa odrodí. Všetci sú veľmi super, či už lekári alebo pôrodné asistentky. Skutočne ich za ich prácu odbivujem. Rodili sme za jednu smenu u tej lekárky 4 kočky. Každá reagovala na bolesti inak. Ale personál bol stále usmievavý, veľmi nápomocný. Vedel si dať rady s každou z nás🙂)

miladka26
27. feb 2009

takže gratulujem vela dobreho 😉 😉

vinifera
28. feb 2009

Ďakujem Miladka26 🙂

ginepra
28. feb 2009

ahoj vinifera,
prepac, az po nejakom case som si nasla tvoju otazocku ohladom epiduralky - tak ty uz mas po tom, asi budes teda informovanejsia 😉
podla mojich info ta EDA je mozna len cez den, tak neviem, ci si prisla na nieco nove
ja mam termin 1. aprila - tak sa smiechu asi nezdrzim 😵 😵

vinifera
1. mar 2009

Ahoj Ginepra. Sa mi zdáš do tváre známa, odkiaľ si? Ja som z KNM- Radola. Info o epidurálke máš správne. V podstate ti ju pichnú len vpriebehu dňa. To znamená, že asi od rána od6 tej - to nie som si istá, kedy začína ranná smena a len do 3tej poobede. To viem isto, že sa mení smena lebo som sa tam akurát o tretej dogúlala a menili sa lekári. Kočka čo rodila o 2hej poobede ešte epidurálku mala. Kočky čo sme rodili poobede a vnoci už nie☹( Už nám ju nemal kto pichnúť. No ale prežila som🙂
Inak určite Čadcu odporúčam.

ginepra
1. mar 2009

Diky moc, vini,
ja som z Čadce, tá fotka je trochu imidžovka z kolotočov, inak som taká šedá myška 🙂
Školda, že sa epidurálka v noci nedá, prvý pôrod som mala vyvolávaný, druhý tiež ale s epidurálom a bola to veľká úľava. Možno tento do tretice sa podarí nakoniec spontánne a rýchlo 😨
Prajem veľa sily pri bábätku.
Ginepra

vinifera
1. mar 2009

No tak mna by si tiež v reále nespoznala. Mám na fotke parochnu, inak mám krátke hnedé vlasy. 🙂))
Mne pichali akurát tie injekcie pre rýchlejšie otváranie sa. A za epidurál by som dala vtedy všetko, no hold nedalo sa. Tak prajem rýchly a bezproblémový pôrod. My už to máme za sebou. Hurááá ide sa písať diplomová práca.... Keby sa mi tak chcelo ako sa mi nechce....

zuzic1
2. mar 2009

Ahojte babuľky, ja idem tiež rodiť v Čadci tento mesiac a budúci pondelok mám ísť na tie ctg záznamy, neviete niekto, kde sa to tam presne chodí? A ešte teraz keď to prerábajú, tak mi vôbec nikto nevie poradiť a veru nechce sa mi tam behať hore-dole s tým bruškom....Prosím poraďte ☹

ginepra
2. mar 2009

ahoj zuzi,
ja mám termín 1.4., ale som ešte s detičkami v ozdravovni do stredy, vo štvrtok idem ku gynekológovi. Tiež neviem, kam sa teraz chodí, ale vo štvrtok sa opýtam, ak nezabudnem, dám vedieť.

vinifera - ja som mala tiež tie vyvolávačky a preto mi EDU pomohla. Nechápem, prečo nemôže byť poskytnutá ženám bezplatne z poistenia a kedykoľvek..., veď ak sa dá poskytnúť úľava, prečo by si mali vypiť ženy kalich horkosti až do dna (tie, ktoré nechcú)??? - asi to schvaľujú chlapi 😒

lienocka2
2. mar 2009

Ahoj Zuzic1 ja som tiez z Čadce a aj som tu rodila .Na CTG záznamy sa po starom chodilo dole na príjmovu ale teraz sa to tam prerába.A potom ma posielali hore na 5. poschodie na oddelenie šestonedelia na oddelenie B.Dúfam ze so ti pomohla.pa pa 🙂

zuzic1
2. mar 2009

No mne povedala doktorka, že mám ísť na ctg hore na 5. poschodie na pôrodnicu, ale tam som videla, že už sa robí, sú tam vybité okná a maká sa tam odušu 🙂 , tak neviem kde to teda vôbec mám ísť, keby ste zistili do pondelka niečo nové, budem veľmi vďačná ak dáte vedieť. Ginepra tak to máš super termín 😀 , bude to taký malý žartík. Ja mám termín 30.3. takže sa možno aj stretneme 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzic1
3. mar 2009

Lienocka ďakujem pekne, lebo ja som veru nebola nikdy na pôrodnici ani len na návšteve, tak vôbec neviem...ale teda to risknem na tú recepciu a uvidíme 😉 . Ešte raz vďaka

vinifera
3. mar 2009

zuzic1. ˇAno na piatom sa prerába, ale len pôrodná sála. Rodí sa stále ešte na jednotke.(Bývalé ušno nosno krčné) Ale inak je oddelenie rizikového /naľavo od výťahu/ a oddelenie šestonedelia /napravo od výťahu/ Ked stojíš zadkom k výťahu - až sa vieme zorientovať🙂 plne funkčné. Rodila som 19. 2 takže mám čerstvé info. CTG sa po celý čas ako mi prebiehal pôrod, teda od odtečenia plodovej vody až dokonca robilo na rizikovej časti /naľavo/ Na šestonedelí ani neviem, že by nejaké CTG bolo. Ale na rizikovom sú dve lôžka hned vedla seba. Potom je ešte CTG dole na pôrodnej sále. Ale tam to robia už len kočkám tesne pred rozpadnutím, teda tesne pred samotným pôrodom. Takže ty pekne choď na 5ku. Od výťahu do ľava. A na ľavej strane chodby sú sestričky. Napravo sú izby. Pa...

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanam
3. mar 2009

ahoj vinifera, gratulujem. Chcem sa spytat na personal v Cadci a akym sposobom sa tam da rodit. A potom este ako prebiehaju vizity. A este ci si mala nadstandard alebo nie a ak ano za kolko? 😉 Rozhodujem sa medzi ZA a Cadcou a zatial neviem. V Cadci som nikdy v nemocke nebola, ZA z videnia poznam. No neviem. Velmi rozhoduje aj to ako sa tam personal stara. Budem rada ak mi odpovies, dakujem. Papa.

zuzic1
4. mar 2009

lienočka tých otázok by veru bolo 😀 keďže to bude moja prvá návšteva pôrodnice a hneď takto naostro 😖 Jediné čo viem že izby sú krásne prerobené, inak nič...Ale mohla by si hodiť info, poo koľko dievčat býva na izbe a ako je to s wc a sprchami????

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzic1
4. mar 2009

O doktoroch som počula, že sú vraj v pohode, len niekto spomínal jednu sestričku, že je nejaká hrozná, ale keď len jedna tak to hádam zvládnem. Ak sa ti chce, tak skús popísať priebeh pôrodu a po pôrode, čo sa dialo od príchodu do pôrodnice až po odchod z nej. Lebo fakt netuším, že keby to už na mňa prišlo, kam asi tak pôjdem 😅

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre