Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

aldemar
8. apr 2010

Ahojte kocky, chcem na toto forum prispiet novym poznatkom a sice, davajte si pozor na chovanie urciteho mladeho neatestovaneho lekara v Cadci, je tam najmladsi a chova sa ako majster sveta, takze kludne sa nanho mozete stazovat primarovi oddelenia. Netreba sa bat a nechat si skatat po hlave...

violetka1
8. apr 2010

prispejem este raz..ja uz to mam 6 apol mes. za sebou..rodila som v CA a maximalna spokojnost, krasne prostredie, milí personal, chutne jedlo celkom, dalo sa to vydrzat aj ked to s nami nebolo ruzove, nakoniec vsetko dobre dopadlo a uz som zotavena aj ja. Prve dieta som rodila v BA a obe nemocnice sa kvalitou sluzieb daju zrovnavat, personalom taktiez..Prajem krasne a rychle porody a zdrave deticky!!

aldemar
9. apr 2010

Marguska,
chcela som sa Ta popytat, aky mas nazor na pitie Alchemilkoveho cajiku pred porodom, respektive, kedy sa moze zacat pit aaa este jedna otazocka, kedy pred porodom treba zacat "pokúšať" partnera 😅 ??? V 36tt?? Či neskôr???
Netrpezlivo cakam a zaroven dakujem za odpoved
🙂

miculienka
9. apr 2010

pripájam sa k violetke - teraz som ležala v CA na odd. B, tiež som maximálne spokojná, vynikajúca starostlivosť, krásne prostredie, klobúk dole , dúfam, že keď pôjdem rodiť, tiež to bude tak
tá alchemilka zaujíma aj mňa, alebo radšej maliník ?

aldemar
10. apr 2010

Veď čakám na odpoveď, čí alchemilkový čajík, alebo ostružina malinová 😀 ??? A či vôbec niečo..... Jááááááj

miculienka
10. apr 2010

aldemar - ty nakedy máš termín ?

aldemar
10. apr 2010

Ja mam termin 13.5....

kacenka24
11. apr 2010

Ahojte dievčatá. Toto som sa dočítala na nete 🙂 :

Malinový čaj
Odporúča sa užívať len ku koncu tehotenstva. Pôsobí dobre na maternicovú stenu a napomáha vyvolávaniu kontrakcií. Uvádza sa, že týmto spôsobom skracuje predovšetkým druhú dobu pôrodnú, t.j. dobu "vypudenia" dieťaťa pôrodnými cestami.
Užívanie malinového čaju pred 36. týždňom je nevhodné, pretože by mohlo viesť k predčasnému pôrodu. O vhodnosti užívania malinového čaju, prípadne iných bylinných čajov by sa mala tehotná žena vždy poradiť s lekárom. Len ten môže zhodnotiť, v akom stave sa tehotenstvo nachádza a či je vhodné ho takýmto spôsobom ovplyvňovať.

Dočítala som, že maliník sa pije od ukončeného 36 tt. 1x denne, od – 37 tt. sa pije 2x denne, od 38 tt. – 3x denne a od ukon. 39 tt. 4x denne.

Alchemilkový čaj
Odporúča sa piť aj behom tehotenstva, zvyšuje záruku donosenia bábätka a ľahšieho pôrodu. Pomáha aj pri nervových problémoch počas tehotenstva a po pôrode, ako je depresia, strach. Alchemilka má veľmi pozitívne účinky aj po pôrode. Napomáha ku spevneniu maternicového svalstva a návrat do pôvodnej formy, zastavuje popôrodné krvácanie. Taktiež zlepšuje kvalitu materského mlieka, podporuje jeho tvorbu a vylučovanie.

Na užívanie alchemilky v tehotenstve však existujú dva názory. Jedny alchemilku odporúčajú, pretože regeneruje ženské orgány a pomáha ženám, ktorým hrozí potrat (predovšetkým v posledných troch mesiacoch). Druhý alchemilku v tehotenstve striktne zakazujú. Preto je vždy dobré sa pred užívaním akýchkoľvek byliniek poradiť so svojím lekárom.

aldemar
11. apr 2010

Jééééj Kačenka,
pekne ďakujem, po sliedení na internete som našla podobné články, práve preto sa s touto otázočkou obraciam na margušku, teda MUDr.Margušovú 🙂, veď píšu, že sa treba poradiť s gynekológom 🙂 ...

Prajem peknú nedeľu kočky

magua
11. apr 2010

Caute kocky- buduce mamicky... pridavam sa do vasej debaty... som zo Ziliny a tiez som sa rozhodla, ze rodit pojdem do Cadce. Do Ziliny som chodila na pripravu na porod a v ramci toho nam ukazali aj porodnu salu. Je tam sice box novy na rodenie, ale vsetko ostatne je stare. Potom sme sa boli pozriet v Cadci a tam som skoro odpadla, ako krasne to tam vyzera. 🙂 🙂 🙂 Normalne sa na ten porod zacinam tesit.

Aldemar : my mame termin 9.5: - tak sa mozno stretneme

kacenka24
11. apr 2010

Magua, Aldemar ja mám termín necelé 3 týždne po Vás. 🙂 Chcela som sa spýtať, či chcete mať pri pôrode konkrétneho doktora. Ja by som chcela Dr. Paučina, tak uvidíme ako sa s ním dohodnem, keď pôjdem koncom mesiaca do poradne.

miculienka
11. apr 2010

kacenka - ja mám prvý termín 25.5. , možno sa tam uvidíme , tvoj výber dokiho je fajn, vynikajúci lekár 😉

aldemar
11. apr 2010

Kacenka, ja by som chcela mat pri porode asi Dr.Paučinovú-je strašne milá a zlatá, tak uvidíme, či sa nám ju podarí "ukecať"....Alebo Dr.Margušovú, počula som na tie 2 len samé chvály!!!! A viem aj, koho by som mať nechcela-Rehákovcov........ A ano, mozno sa stretneme, bolo by to skvelé 😀

magua
11. apr 2010

Kacenka.... ako tu citam, tak na Dr.Paucina su tu same chvaly, tak by som chcela mat tiez jeho 🙂 ja idem do poradne uz buduci tyzden, teda zacinam chodit na monitor a kedze ho ma Paucin priamo v ordinacii, tak budem chodit k nemu.

miculienka
11. apr 2010

len aby chudák stíhal toľko pôrodov 😉

kacenka24
11. apr 2010

Miculienka, ja mám len jedinký termín, lebo presne viem z merania BT kedy som mala ovulku a tá sa presne na deň zhodovala s UZV v 12 tt. kedy je možné TP najlepšie určiť. Dúfam, že to do termínu vydržím, lebo už teraz často cítim bolesti v podbrušku a aj malú cítim veľmi nízko.
Aldemar, minule keď som bola v poradni u Dr. Paučina, tak tam bola aj jeho sestra Dr. Paučinová. Asi sa ho bude v ambulancii niekedy zaskakovať, lebo jej všetko vysvetľoval. Áno, máš pravdu je veľmi milá. 🙂 Ja som počas tehu ležala 2-krát v Čadci v nemocke.
Magua, ja budem tiež chodiť na monitor k Dr. Paučinovi. 🙂

kacenika
12. apr 2010

Ahojte kocky, ked som bola tehotna, tak som tu casto zabehla - takze aj ja chcem teraz napisat vam aby ste urcite vyskusali Cadcu. Ja som zo Za a dlho som sa rozhodovala kam ist rodit. Nakoniec som zacala chodit na monitor do Cadce a aj som tam porodila.. a bola som naozaj veelmi spokojna - personal, prostredie, vsetko.. Nakoniec som sice rodila sekciou, ale vsetci boli skveli. Spoznala som mudr. Paucinovu, Margusovu, Rehakovcov (ja osobne na nich nemozem povedat jedine zle slovko), primara, Tavača, Korbasa, Slazinikovu a Cervenovu. Presla som vsetkymi pretoze som tam niekolko dni pred porodom aj lezala.. A naozaj sa vsetci spravali velmi milo a co ma teda uplne prekvapilo boli naozaj milunke sestricky. Boli ochotne kedykolvek pomoct a rozdavali super naladu.. A tie sestricky na JIS boli ako anjeli. Mozno vam pride tento clanok ako gycova relkama na Cadcu ale naozaj som necakala taky pristup ako som zazila tam. Vo vsetkom sa s nimi dalo dohodnut, odpovedali na vsetko, navstevy mohli prist kedykolvek (dokonca pustali aj na JIS na chvilocku)... ak sa teda rozhodujete, tak nevahajte 😉
Ak sa chcete na nieco konkretne opytat, tak vam odpoviem (aj mne kocky velmi pomohli s info o porodnici).. Prajem vam krasne zazitky z porodu 🙂

aldemar
12. apr 2010

Ano-ano, na JIS-ke su strááááášne zlatunké sestricky, a aj tie postele-dajú sa skvelo polohovať 🙂 , aj prostredie je genialne, no tak sa tam stretneme kacenka aaa maqua a miculienka, OKI???

kacenka24
12. apr 2010

Aldemar, ja by som chcela porodiť okolo18.5. - vtedy má mm narodky a to by bol super darček. 🙂 Ale môžem ja chcieť a plánovať si, mimi si aj tak určí samo kedy sa vypýta von. 🙂 🙂 🙂
A koho máš ty gynekológa? Už chodíš aj na monitor? 🙂

miculienka
12. apr 2010

kacenka - aj o poschodie vyššie je to fajn - teda na rizikovom, tiež môžem len chváliť, len teta upratovačka bola dosť nevrlá 😒 - ale len jedna

kacenika
12. apr 2010

este jedna rada - ked budete chodit na monitor, tak najlepsie tam je ist okolo 7,00 az 7,30 - pojdete hned a nebudete cakat 😉

kacenka24
12. apr 2010

Baby, ja by som sa chcela spýtať ako si odnesiete 🙂 bábätko domov. Rozhodujem sa medzi vajíčkom a klasickou perinkou - zavinovačkou. Nedávno práve policajný šéf Packa v telke hovoril o tom, že toto je výnimočná situácia a môže byť mimi v perinke vzadu v aute na rukách. Máme to domov asi trištvrte hodinu autom a mimi ešte nedokáže držať hlavičku. Ako to vyriešite Vy? 😉

magua
12. apr 2010

Kacenka: Ja mam pripravenu autosedacku, ale este som rozmyslala,ze by sa dali kupit aj bezpecnostne pady do vanicky, tak uvazujem este nad tou moznostou 🙂 Nad klasickou perinkou ani nerozmyslam, bojim sa,ze to vobec nie je bezpecne a z cadce do ziliny je to aj celkom daleko 🙂 ale samozrejme, je to na rozhodnuti kazdej maminky...

kacenika
13. apr 2010

kacenka, ja by som tiez neriskovala a dala by som do vajicka.. Oni su na to prisposobene - je tam taka novorodenecka vlozka, ktora drzi hlavicku.. Babatko to vydrzi - ved v maternici bolo take schulene 😉

majca424
13. apr 2010

Ahojte
kacenka, my sme tiež išli vo vajíčku, naozaj je tam taká vložka a ona ho tak pekne drží 🙂

aldemar
13. apr 2010

Caute, ano kacenka, ja uz chodim na CTG.zaznamy 🙂 ... A miminecko si chceme odniest z porodnice pekne zavinute v perinke, vlozene vo vanicke z kocika, na zadnej sedacke. Predsa len-babetka nemaju ziadnu termoregulaciu, treba ich mat v perinke, to uz aj preto, ze v maternici su pekne "stiesnene" a perinka im tento pocit pripomona. Aj my to mame z Cadce tak 30minutiek, takze to by malo byt v pohode. Samozrejme, ze mame aj autosedacku, ale..... 😖

aldemar
13. apr 2010

Majca24, ked ste mali babetko vo vajicku, v com si ho mala oblecene???? Nejaky taky "overal"??????

majca424
13. apr 2010

aldemar, no dala som mu body s dlhým rukávom, mikinku a ďalšiu takú hrubu mikinku huňatú, dole mal poldupačky a ďalšie také nohavice a ponožtičky a čiapočku, ešte som h prikryla dečkou a ešte ten vrch z vajíčka, neviem teraz ako sa to volá 😀 A myslím, že mu to stačilo 🙂

majca424
13. apr 2010

a ešte, ja som tiež počula, že bábätko sa najlepšie cíti v perinke, no tomu našemu malému sa spinká lepšie bez perinky, som na to prišla 😀 ale tiež ho dávam samozrejme do perinky 🙂

kacenka24
13. apr 2010

Ďakujem za odpovede. Ešte nie som rozhodnutá, čo nakoniec použijeme, lebo odpovede sa všade rôznia. 🙂 A čo sa týka oblečenia, tak mám pripravený teplý a taký letnejší variant, síce už bude koniec mája, no aj ten môže byť studený, tak ako sa javí zatiaľ toto počasie. Minulý rok sme už o takomto čase mali v záhrade hojdačku a veselo sa vyhrievali a teraz mm ešte stále ráno škrabe mráz na aute. 😕 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre