Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

mia1111
7. júl 2010

@kajka_ ani ja som ju nepoznala, kým mi neprišla k pôrodu... Mala akurát službu...a bola naozaj super. Je to skvelá žena

samasa
11. júl 2010

Ahojte kočky. Má tu niekto termín v septembri???

danulka3
11. júl 2010

@samasa Ahoj,ja mám termín 03.09.,ale nie som z Čadce ale zo Žiliny

samasa
11. júl 2010

@danulka3 ahoj dani. A rodit sa chystáš v žiline, či čadci?

danulka3
11. júl 2010

Určite v žiline,mám to blízko,a chcela by som aspoň prvé dva dni nadštandard.A ty ? Predpokladám,že v Čadci,keď si z Čadce,či nie? Počula som samé chváli na Čadcu,že to tam pekne prerobili.

kajka_
12. júl 2010

@samasa ahoj sami, ja mám TP v septembri a chystám sa do čadce 🙂

samasa
12. júl 2010

@danulka3 uvidíme ako to bude na vlastnej koži 😀
@kajka_ Ahoj Kaji možno budeme ležat spolu. Kedy máš termín? Ja mám 17.9.

kajka_
12. júl 2010

@samasa Ja mám až koncom septembra. 😉

samasa
12. júl 2010

no ak sa poponáhlaš 😀

magua
13. júl 2010

kajka: Ja som rodila v Cadci, kedze mali plne oddelenie sestonedelia, tak som lezala na rizikovom a tam nam babatka nosili len na kojenie... ale nechavali nam ich tam pomerne dlho, len to bolo miestami nepohodlnne, lebo tam vanicka pre babo nie je a tak je s tebou na posteli a to som sa bala aj zaspat, aby som babatku neublizila. Prajem ti rychly porod bez komplikacii... drzkaj sa... 🙂 😉

roo
14. júl 2010

Rodila som pred vyše rokom u Dr. Červeňovej - bola veľmi dobrá. Takisto šitie po nástrihu urobila tak, že som hneď mohla behať a vcelku dobre sedieť. Vnímala som, ako si dáva záležať.

Na odd. šestonedelia je 15 miest. Keď je plno, umiestňujú sa mamičky na odd. rizikového teh.
Tento týždeň tam bola známa na "pásy" a videla ako vozia detičky na kojenie na odd. rizik. teh. Napočítala ich na vozíku 10. Takže zrejme majú plno.

kajka_
14. júl 2010

@magua dakujem za odpoved, a podla coho davaju mamicky na odd. sestonedelia, alebo na rizikove odd., lebo co som zatial sondovala nikto nebol na sestonedeli 😕 neviem, nejak sa mi to nepozdava, ze nebudem s mimi tolko kolko chcem ja, ale budu ho kazde 3 hod nosit na kojenie 😒

@roo ty sa chystas rodit aj teraz do Cadce?

roo
14. júl 2010

@kajka_ Skor nie. Nie.

magua
14. júl 2010

kajka - no davaju sa tam mamicky podla toho, ci je plno. Ked som tam bola ja ,tak mi povedali,ze budem musiet byt bez mimi, pretoze maju plno, hrozne vela zien rodi totiz teraz v Cadci... vzdy som bola presvedcena, ze chcem mat malu pri sebe, ale poviem ti, bola som rada,ked pre nu prisli, clovek je tak vycerpany, ze chce len spat deticky nosili o 5-6, potom po ranajkach a vizite nam ich nechavali az do obeda a potom poobede okolo 13 az do nejakej 16-17, kym boli navstevy a potom este okolo 20 a v noci o 1.

eis4
15. júl 2010

ahojte.chcem sa spýtať na tie nočné košele do porodnice.stačia keď su na zapínanie iba hore alebo musia byť celé?kde sa dajú v žiline kúpiť? neviem také nájsť.keby som si chcela zajednať lekára na porod napr dr paučina(moj gynekolog)kolko by to stálo?priatel mi tvrdí že až 330 eur.nuž tolko veru nemám. ☹ ☹ ďakujem za odpovede.

magua
15. júl 2010

@eis4 Ahoj, na porod ti daju v Cadci, aby si si nespinila svoju a potom su dobre na zapinanie hore, alebo take co maju otvory na prsiach, ulahci ti to kojenie, nemusis si to vyzliekat... ja som si take kupila v meste, vedla restauracie na Brane, ulicka z Marianskeho ku Auparku... neviem ako sa to vola. 🙂 😉
Lekar na porod.... to je individualne od lekara a ci vobec taku sluzbu poskytuje, ale stoji to tak 150-250 eur, musis sa spytat svojho gynekologa...
Kedy mas termin porodu?

eis4
16. júl 2010

ahoj magua.díky.už som si kupila včera na masaričke v slovenke,termín mám 25 augusta.už sa nemožem dočkať,nebavý ma to v tom teple,byvame v podkrovnom byte a je to tu ako v sklenníku🙂))

magua
16. júl 2010

@eis4 to ti verim,ze ta to nebavi, ale uz len par tyzdnov a drobceka budete mat doma... aj my mame podkrovny byt, tak viem ako ti je horuco 🙂

kajka_
17. júl 2010

@roo a Ty, ked si rodila v Cadci bola na izbe s drobcom, alebo Ti ho tiez nosili? Ja sa neviem nejako stotoznit s tou myslienkou, ze ho nebudem mat stale v postielke pri sebe. 😒

@eis4 ja nemam klasicku kosielku na kojenie, ale kupila som si taku na gombicky od krku smerom dole 🙂

samasa
17. júl 2010

kočky a ako to tam funguje s roomig inn izbami? tie su na vyžiadanie, či???

roo
17. júl 2010

@samasa - ja by som to pre istotu povedala uz pri prijimani na porod, v pripade, ze sa vymeni sluzba, tak zas pripomenula aj lekarovi aj porodnej asistentke. Ale asi najprv zaplnuju postele na rooming-in a az potom davaju na rizikove.

samasa
18. júl 2010

@roo dakujem za info- určite sa ním budem riadit 🙂

kacenika
18. júl 2010

@roo ahoj, ja som rodila v Ca v marci.. Ono to funguje tak, ze na rizikove odd. davaju rodicky len ked je plne sestonedelie. Ked som rodila ja, tak na celom 600 nedeli sme boli 4 - sme sa smiali, ze kazda sme mali sama izbu ako na nadstandarde 😀.. Ale s tymi babatkami - ja uz mam za sebou dva porody a garantujem Ti, ze budes naozaj rada, ked Ti babo zoberu 😉.. Uvidis sama.. Ale - nosili nam ich rano pred vizitou na papanie (ccca okolo 5,00), potom ich zobrali a doniesli po ranajkach okolo 9,00 a mali sme ich dokedy sme chceli resp. do obeda(ten bol o 12,00). A potom individualne, ked si si po babo prisla a ked si ho odniesla bol Tvoj problem. Ale vsetky sme babo okolo 22,00 odniesli aby sme sa vyspali a ked sme uz kojili, tak nam ich aj okolo 1,00 v noci priniesli na papanie a hned aj zobrali, lebo skoro rano ich kupavali pred detskou vizitou... V priebehu dna ale nie hned po porode sme ich mali v tych vanickach aj cez obed a veceru, len sme si nechali podchilene dvere aby sme poculi ked placu..
Zhodnotim to asi tak, ze vsetko konzultuj s nimi - vacsinou s nicim nemaju problem..
Zelam vam kocky vela stastia pri porode a zdrave deticky

roo
18. júl 2010

@kacenika Asi si chcela svoju odpoved adresovat niekomu inemu.
Ale pridam aj svoj nazor.
Aj ja mam za sebou dva porody. Prvy v ZA, kde bol 24-hodinovy rooming-in, po tom som bola unavena, ubolena, zle zosita, ale nedala by som dietatko od seba ani na chvilku. Druhy v CA, bola som uplne v pohode, plna energie, ale dietatko mi dali po velmi dlhej dobe, co ma neskutocne deptalo. Citila som to ako velku krivdu, takisto aj vtedy som chcela mat dietatko pri sebe 24 hodin. A navyse som sa nedostala na sestonedelie. Az na druhy den, ked som si o to sama poziadala, tak ma dali na uvolnene miesto.
Je pravda, ze vacsinou tam nemaju s nicim problem. Len s tym, ze by mali vydat zdrave dietatko zdravej mamicke skor ako 6 hodin po porode (nechapem, co na nom akoze monitoruju, ked som sama videla, ze tam tie deticky lezia vo vanickach same a sestricky sedeli v miestnosti vedla), ze ho v noci zoberu aj tym matkam, ktore ho chcu mat pri sebe, ze prvu noc mi ho nedoniesli, lebo podla nich som mu nemala co ponuknut, zato oni mu dali glukozu "aby nebolo smadne" (akoby kolostrum bolo bezcenne a caste prikladanie a prikladanie podla poziadania dietatka nemali vobec vplyv na rozbehnutie laktacie...).

K tomu, co si pisala - nechapem, ako je mozne, ze o jednej v noci vsetky babatka naraz su hladne? A co ak babo v tom case spalo? Budili ste vtedy svoje deticky?
A co bolo s tymi, ktore "nahodou" dostali hlad skor, teda ked ich mamicky spali?
Ja zastavam nazor, ze zdrave dieta potrebuje len a len prsnik svojej matky (ak je aj u nej vsetko v poriadku a moze dojcit). Ked chce jest, ma jest a ked chce spat, ma spat (nepocitam spave deticky, ktore na papanie naozaj treba budit).

kacenika
19. júl 2010

@roo sorry, asi som to spojila omylom aj s kajkou.. Citam, ze Ty si asi nemala velmi dobru skusenost. Mozno to bolo tym, ze nas tam bolo naozaj malo a vzdy sa so sestrickami dalo dohodnut.. Ja som bola po cisarskom a mne naozaj vyhovovalo, ze prve dva dni moje uplakane babatko vzali sestricky k sebe (nevladala som od bolesti stale vstavat, navyse som mala velku stratu krvi a stale sa mi tocila hlava).. Dalsie dva dni sme si mohli pre deticky prist kedy sme chceli a mat ich pri sebe ako dlho sme chceli s vynimkou detskej vizity rano a nasej vizity rano a pred vecerou..(pri vecernej vizite az tak na tom nebazirovali)..Jedine co aj mna mrzelo, ze aj mne dcerku priniesli az po 6-tich hodinach od narodenia cca 4 hodiny po zobudeni z narkozy.. aj ja som ju tak veeelmi chcela uz vidiet
S tou glukozou mas pravdu. Raz sme mali s jednou "milou" sestrickou z novorodeneckeho debatu o glukoze, lebo nam ich priniesli pred vizitou okolo siestej udajne na kojenie, ale deticky netahali ani jednej z nas a boli spave a evidentne napapane.. Ale ked sme to vydiskutovali, potom s tym naozaj nebol problem...

roo
20. júl 2010

No ja by som to nakoniec uzavrela takto 😀 :
Standard v kazdej porodnici ma byt 24-hodinovy rooming-in, s detskymi vizitami, vazenim a meranim na izbe pri matke. V pripade, ze mamicka nevladze, vtedy maju zastupit sestry. Nie aby sa matky museli domahat toho, aby sa k vlastnemu (zdravemu) dietatu dostali, ked chcu.
S tym suvisi aj kojenie - ak mam dieta neustale vo dne v noci pri sebe, mozem uplatnit kojenie na poziadanie, to znamena kedykolvek kedy si dietatko poziada. A mam istotu, ze ho nikto nenakrmi z flase, neda mu glukozu alebo umele mlieko bez toho, aby som o tom vedela.
Hm? Co poviete?

magua
22. júl 2010

@roo uplne s teou suhlasim, tak by to malo byt a mozno vsade vo svete to aj tak je... len zial niekedy mam pocit, ze mozme byt radi, ze u nas konecne aky taky rooming in funguje, ale dufam, ze sa postupne prepracujeme k dokonalosti...

bubu62
28. júl 2010

ja mam v novembri termin.

smaragd_
8. aug 2010

Baby, ja som rodila pred časom tiež v Čadci. Po pôrode ma uložili ani neviem prečo na rizikové odd. (nezdalo sa mi, že tam bolo tak veľa rodičiek). A bábätká nám nosili cca každé 3 hodiny na kŕmenie a potom nám ich vzali. Bola som po CS, takže sa mi mliečko nespustilo hneď. A keď videli, že sa mi nespustilo ani na 3 deň, tak mi ju už ani párkrát nedoniesli. ☹ Boli tam so mnou maminka, ktorá rodila v ten istý deň a keď som videla, že ona má svoje mimi pri sebe a ja nie, tak mi to prišlo veľmi, veľmi smutno. Veru tak ako píše @roo nejako to, že si bábo prikladám na prsia aj keď mi nejde zatiaľ mliečko akosi neberú. Možno som si mala viac stáť za tým, aby mi ju aj tak doniesli, no ja som ten typ, že sa nechcem s niekým doťahovať.

zuzadula
9. aug 2010

@smaragd_ bohuzial je to bezna prax v porodniciach a my maminky akosi nie sme pripravene na taketo situacie!!.. ktore by ale podla mna nemali vznikat!! Na jednej strane chcu aby si mamicky po SC oddychli a rychlejsie sa zotavili, co je fajn, na druhej strane ich ale nepodporuju v dojceni a nevysvetlia ako je to s laktaciou po SC.. je mi to luto, ja som si to zazila tiez., ale uz dost davno a v inej nemocke.
a mozem vediet ako sa vam nakoniec darilo s mlieckom? dakujem. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre