Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

roo
12. aug 2010

@majca424 - mas pravdu, treba sa ohlasit, ked nieco chceme. ALe musim dodat - bohuzial. Pretoze to, o com sme pisali, ma byt standard, samozrejmost, a nie nieco, co si musiem v porodniciach vydupavat 😔

kvietok121
12. aug 2010

@smaragd_ RH - pri krvnej skupine , ak mas negativ, musia ta sledovat ci nevytvaras protilatky

kvietok121
12. aug 2010

@majca424 ja si tiez myslim

smaragd_
12. aug 2010

@kvietok121 ja som tiež negatív. Neviem ako to myslíš sledovať, iba mi po pôrode pichli injekciu, aby nebol problém s ďalším otehu. A neprenášala som, Dr. mi spravil 3 dni pred termínom v poradni Hamiltona a do 3 hodín bola malá na svete. Pomaly som mu tam začala rodiť. 😀

kvietok121
12. aug 2010

@smaragd_ ano injekcia sa picha po kazdom potrate, po kazdom porode, aby si mohla otehotniet a aby tvoje telo pocate babenko tvoje telo nezabilo, pocas tehu ti odoberaju krv castejsie ako normal tehu, ak nevytvaras protilatky tak je to ok, ale ak by si vytvarala musia ta sledovat, pretoze vlastne tvoje telo bojuje proti babenku, v min babenka aj zomierali a nevedeli preco, dnes ked ta sleduju tak je to v poho, napr. mojej sesternici, ked sa narodila museli menit krv, dost to zavisi aj od toho ake RH ma to male v tebe

majca424
12. aug 2010

@roo myslím, že vydupávať, je trošku silné slovo... podľa mňa to stačí spomenúť a oni radi vyhovejú - toť moja skúsenosť 🙂

majca424
12. aug 2010

@kvietok121 vidím, že sa Ti to kráti, tak držím palce, rýchly pôrod prajem 🙂

kvietok121
13. aug 2010

@majca424 dakujeeeem ano krati ked spontanne nic, tak buduci tyzden nastupujem do nemocky takze posledny vikend bez babenka

majca424
13. aug 2010

@kvietok121 ani sa nenazdáš a už ho budeš aj držať na rukách 😵 keby dačo tak daj potom vedieť 😉

kvietok121
13. aug 2010

ano dam ale mam pocit ze to este tak skoro nebude 😀

roo
14. aug 2010

@majca424 - OK, ved sa predsa nebudeme chytat za slovicka. Som presvedcena, ze aj tak rozumies, co som svojimi prispevkami chcela povedat 😉
@kvietok121 - nech Ti vikend vyjde, uzivaj si, dopraj si teply kupel, neznostky od draheho, mozno sa porod spusti aj sam... 🙂
Moju mysle momentalne zacina trochu zamestnavat to, ze je babo este stale otocene koncom panvovym. Viem, ze ma este cas cca nejaky mesiac, ale chyta ma z toho trochu nervozita. Mam v tehu male brusko, vela miesta na kotrmelce v nom asi nieje...

majca424
14. aug 2010

@roo a Ty sa chystáš rodiť do Čadce?

majca424
14. aug 2010

@kvietok121 ale možno bude, teda, počkať - od včera obeda si neprispievala, si ešte doma? 🙂

kvietok121
14. aug 2010

@majca424 ano stale som doma, len sme u svokrovcov tak mam menej casu, ale nic sa nedeje, odisla mi druhykrat hlienova zatka ale nic sa nedeje

bubu62
15. aug 2010

ahojte mne akurat sestra porodila v piatok v cadci a dobre.

mirka183
15. aug 2010

Ak možem, tak pridám svojú skúsenosť. Rodila som v CA, ale po pôrode som sa dostala kvôli dojčeniu aj do ZA. V CA nám síce babätka brali, ale boli s nami skoro stále. Keď som ju aj chcela skôr, nebol problém. Sestričky ju len prebalili a dali, ja som si ju zas odniesla, keď som uznala za vhodné. Jedinou nevýhodou bolo, že keď sa dostanete na rizikové nie sú tam postielky, takže bábo musí byť stále s vami na posteli. Sestričky stále chodili a radili ako máme krmiť, vždy nám bábo zvážili, aby sme vedeli koľko spapalo. Vrátane doktorov boli všetci milí a nikto nemal žiadny problém poradiť, alebo pomôcť.
V ZA okrem toho, že som musela stráviť pár dni po pôrode , som veľakrát ležala aj počas tehotenstva. Už by som tam nešla nikdy!!! Na novorodeneckom kážu za každú cenu po rozbehnutí laktácie kojiť každe tri hodiny. Ja som žiaľ mala toho mliečka málo. Tak samozrejme, že ma tam každá sestrička sprdla za to, že ju kojím tak často, že ako si má potom roztiahnúť žalúdok. Samozrejme, urobili záver, že mám málo mlieka a domov nás poslali s nutrilonom!!! O ochote sestričiek sa naozaj nedá nič povedať, milšie sa tam správali sanitárky. A to platilo ako na novordenockom tak aj rizikovom.
Nechcem nikoho kritizovať, keďže som mala rizikové tehotenstvo, tak som si užila žiliny až až. Aj preto som sa rozhodla pre Čadcu a to mi nešlo o nejaký štandart, ktorý tam naozaj je, ale o celkový prístup lekárov aj sestričiek.
Čo sa dojčenia týka, je najlepšie ísť do pôrodnice už výbavený informáciámi. Ale každý ma určite iný názor, poznám veľa mamičiek, ktoré si žilinu chvália a Čadcu kritizujú. O žiline by som toho ešte mohla popísať, ale už by som sa moc rozpisovala. 😒
Mne sa žiaľ mliečko neudržalo, lebo malinka pre vysokú unávnosť veľmi málo pila a to som ju kojila skoro nonstop. Takže nakoniec prišlo narad odstriekavanie mliečka a dokromovanie ☹ . Ale to je do inej témy. 😉

smaragd_
15. aug 2010

@mirka183 ja som tiež ležala na rizikovom v ZA a takisto dúfam, že sa tam už nikdy nebudem musieť vrátiť!!! 😝 🙄 presne ako píšeš s pôrodnicou v CA sa to nedá ani len porovnať 😉

kvietok121
15. aug 2010

@bubu62 ahojky a bola na rizikovom alebo mali miesto na normalnom oddeleni???

balintka
16. aug 2010

Ahojte. Počuli ste niektora, že doktorka Paučinova odchádza z Čadce? Takše tam už nebude pracovať? ???

smaragd_
16. aug 2010

@balintka ahojky bali, odkiaľ to máš??? 😨

balintka
16. aug 2010

@smaragd_ moja mama to ževraj počula od jednej sestricčky, čo tam robí na chirurgii. to bude teda velka škoda. dufm, že aspoň jej brat zostane v Čadci

magdal1
16. aug 2010

@balintka no teda a odkedy tam uz nebude, je velmi zlata a prijemna

smaragd_
16. aug 2010

@balintka hmmm, ťažko povedať, či je to naozaj pravda 😉
veru, veru dúfajme, že tam aspoň p. Dr. Paučin bude ešte veeeeeeeľmi dlho pracovať 🙂

roo
17. aug 2010

Baby, nerobte paniku, ak aj odide, ostane tam veeela schopnych a prijemnych lekarov.

Ja som sa tam vlastne s neprijemnym lekarom nestretla. Dokonca aj primar sa mi v CA zdal velmi mily oproti skusenosti, ktoru s nim mam v Ziline, ked tam este posobil... 😉
Ako som uz pisala davnejsie, pri porode mi bola dr. Cervenova - velmi velmi mila a dobra lekarka - pri porode aj pri vizitach, predtym aj pri vysetreni, ked som bola chvilu na rizikovom. Pri vizite som bola milo prekvapena, ze nerobila vizitu "od dveri", ale podisla zboku postele blizko, takze aj ked som na izbe nebola sama, mala som pocit sukromia a intimity..., usmiata, poradila, pochvalila 😵
Kamoska rodila pred 2 tyzdnami, velmi dobre zas spomina na dr. Rehaka Martina. Na toho mam aj ja len prijemne spomienky.

kvietok121
17. aug 2010

@roo dakujem za pozitivne slova mna tento tyzden uz porodnica neminie, ak nepojdeme sami, tak v piatok povinne musime nastupit

zuzadula
17. aug 2010

@kvietok121 ... tak si uzi este pohodove tehulkovske dni 🙂.. verim, ze aj ked sa babatku nebude do piatka chciet, tak vsetko dobre dopadne 🙂 .. drzim vam obom prsty 🙂

bubu62
17. aug 2010

@kvietok121 no to neviem bolo tam napisane ze sestonedelie,vravela ze keby tam nemali volne tak ju daju oproti lezat na druhej strane boli tiez izby.tak neviem potom.

bubu62
17. aug 2010

moju sestru odrodila Doktorka Murgasova a velmi prijemna doktorka.oproti ziline si myslim ze sa nemame coho bat. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubu62
17. aug 2010

podla mojho nazoru,ktora mala alebo bude mat tazky porod si myslim ze je na nieco dobre ked to babo zoberu a nie ako v ziline ze je hned pri vas,kamaratka rodila v ziline mala tazky porod,ledva sa hybala a maly stale reval a nikto jej nic neukazal.ani nepomohol.ked som v nedelu bola kuknut sestru tak to bolo 100 a 1ta moja kamaratka.

roo
17. aug 2010

@kvietok121 - 😎 ved som Ti pisala (a urcite si to uz aj citala z inych zdrojov), ako rozbehnutiu porodu pomoct... ten teply kupel, nezny sexik (spermie obsahuju prostagladin, to je ako ked Ti lekar vaginalnu tabletku na zmaknutie krcka). Prihovaraj sa babatku. Kamoska chodila hore dolu po schodoch...
Kazdopadne, prajem krasny porod 😵

@bubu62 - trochu si poplietla meno, je to dr. Margušová. Tiez prijemna osobka podla toho, co som pocula, ja som sa s nou nestretla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre