Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

bubu62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubu62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok121
17. aug 2010

@bubu62 dakujem za info
@zuzadula dakujem
@roo mne nic z toho nepomaha 😒

kvietok121
17. aug 2010

@bubu62 tak je dobre, ja som dnes bola v CA kuknut a dnes ze tam mali zhon tak uvidime ako to bude do piatku

smaragd_
17. aug 2010

@bubu62 a koho mala sestra pri pôrode?

@kvietok121 veru tak, užívaj si tieto posledné chvíľky, mne bolo potom aj za bruškom trošku smutno, vtedy sme si naozaj ja a moja dcérka boli najbližšie, mala som taký pocit, že patrí iba mne 🙂 🙂 🙂

ja začínam v posledných dňoch bojovať s mliečkom, mám pocit, že to malej nestačí a v priebehu cca 2-3 hodín, čo je hore jej dám oba prsníky a do ďalšieho kojenia sa mi nestíha ďalšie dotvoriť a ešte ju kojím cez klobúčiky, takže sa stane, že jej netečie hneď, tak začne veľmi plačkať ☹ potom mi odmieta prsník úplne a len plače a plače aj hodinu, chytí sa až keď jej dám trošilinku medíka, prosím nemáte s tým niekto skúsenosti? v piatok ideme k Dr., tak sa spýtam na UM a možno začneme dokrmovať, ale veľmi sa bojím, aby mi mliečko neodmietla úplne

kvietok121
17. aug 2010

@smaragd_ tak si uzivam ved uz len tri noci doma ... ako malo, ked si to clovek uvedomi

smaragd_
17. aug 2010

@kvietok121 u mňa to tiež vyzeralo, že budem prenášať a môj Dr., keď som bola uňho na posledný monitor mi spravil Hamiltonov hmat a ešte v ten deň som porodila 🙂 (to som bola 3 dni pred termínom)

kvietok121
17. aug 2010

@smaragd_ mne robil ho 2x a stale nic

veronika2509
17. aug 2010

@smaragd_ ahoj, tieto nepríjemné chvíle s malou a mliečkom som absolvovala aj ja ☹ . My sme s týmto bojovali skoro 4 mesiace kým sa všetko pekne ustálilo, či tvorba mlieka,malá sa prestala hnevať kým sa spustilo mlieko...Ale čo ti môžem doporučiť z vlastnej skúsenosti je nedávať žiadne UM a iba prikladať čím viacej to pôjde. Hlavne nemysli a ani si nepripúšťaj, že by si mohla mať málo mliečka! To je obrovská chyba. Zbytočne sa tým budeš trápiť ty a aj malinká to vycíti s teba. Daj tomu všetkému čas a pokojné nervy. Inak neprikladaj ju na tvoje stanovené intervaly napr. každé tri hoďky ale na požiadanie, takže aj častejšie. To je v skratke moja nedávna skúsenosť. Tiež som to videla na UM a malá má 10 mesiačikov a cucká jedna radosť do teraz.

smaragd_
17. aug 2010

@veronika2509 ďakujem za odpoveď

Teraz večer sme zasa absolvovali "boje" o prisatie sa 😒 najhoršie je, že som s tým problém nemala, prvé 2 mesiačiky všetko super a teraz posledné dva týždne je to dosť zlé, hlavne však večer. Ona by ešte chcela, ťahá cumlík o dušu, no ja jej nemám, čo dať a nechce sa prisať, lebo mám veľmi mäkké prsia. Plače až jej hlas preskakuje a ja plačem s ňou. ☹
A práveže ju vôbec neprikladám na intervaly, nikdy som to nerobila a dám jej vždy, keď si pýta.
Tú poslednú vetu som nejak nepochopila ... neviem, čo si videla na UM? 🙂 Tvoja malá má 10 mesiačikov a ešte ju teda kojíš? 🙂

roo
17. aug 2010

@smaragd_ suhlasim s veronikou, vela je v hlave... tvorba mliecka je ako zakon dopytu a ponuky. cim je vacsi dopyt, tym je vacsia ponuka 🙂 Pises, ze je to len v poslednych dnoch, moze ist o take obdobie, ze zrazu drobec potrebuje mliecka viac (rastovy spurt), ale to sa da prekonat bez dokrmovania. Treba fakt len stale prikladat, venovat co najviac casu babatku (ako pri rozbehu kojenia), vykaslat sa na domace prace, tulit, kojit, ovoniavat 😉 nestresovat sa! Pi dostatok tekutin! Skus homeopatikum ricinus communis 5CH.
Precitaj aj toto 😉 http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2250-Aby-bolo-... Velmi prajem, nech sa vam kojenie co najdlhsie podari udrzat bez dokrmovania.
Toto som zatial neskusala, ale aj tak davam do pozornosti http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=senovka-...
A toto len tak pre zaujimavost, ked si pisala, ze dojcis s klobucikmi... http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=dojcenie...

Ked si spomeniem na moje prve dietatko... to si pytalo aj kazdu hodinu a potom aj tristvrte hodiny cuckalo. Este stastie, ze druhe uz bolo ine. Rychlo najest a spat 😀 Ale po case sa to pri tom prvom upravilo a kojila som vyse dvoch rokov 😉

veronika2509
18. aug 2010

@smaragd_ myslela som to tak, že už som aj ja sebe nahovárala, že mám nedostatok mliečka a budeme asi prikrmovať UM. Ale všetko sa prekonalo a áno do teraz ju kojím ešte 3 krát denne. Taká mala prísavka.

mamama11
18. aug 2010

ahojte kočky, chcela by som sa opýtať na tú vynovenú pôrodnicu v Čadci, je pravda, že už bábätká máte pri sebe? 🙂 a ako ste boli spokojné, tie čo už máte odrodené? 🙂 Ďakujem pekne za info, nemám čas prečítať všetko od začiatku 😉

roo
18. aug 2010

@mamama11 nemusis citat od zaciatku, staci par stran dozadu 😉 fakt by sme sa tu len opakovali. ALe ked velmi chces, v porodnici je oddelenie s rooming-in, 15 posteli. Ked je viac rodiciek, umiestnuju sa na odd. rizikoveho tehotenstva, kde sa babatka nosia na kojenie. Ale mozes si ho cez den nechaj aj tu na tomto oddeleni, len musi lezkat na Tvojej posteli. V tejto porodnici babatk aniesu pri mamicke 24-hodin. Kupanie a vizity prebiehaju rano a dopoludnia na novorodeneckom oddeleni bez pritomnosti mamicky. To tak strucne.
Pridavam este link, ktory tu uz bol davnejsie od inej maminky http://www.porodnicacadca.sk/

mamama11
18. aug 2010

@roo ďakujem ti moja veľmi pekne, pozrela som tu stránku a viac som nemusela čítať, tak ešte raz vďaka 😉 🙂

roo
19. aug 2010
smaragd_
19. aug 2010

@roo a @veronika2509 ďakujem za povzbudzujúce slová, dnešný deň bol super, maličká mi celý deň papká bez klobúčika (klop, klop, klop), tak sa veľmi vytešujem. 🙂 Prečítala som si ten článok o klobúčikoch a je fakt skvelýýý - veľmi mi pomohol a povzbudil ma. Trpezlivo skúšame a už po prvom dni mám pocit, že mám mliečka viac a chrústik je spokojnejší. 😵 🤐 Ešte raz ďakujem.

smaragd_
19. aug 2010

@roo prečítala som aj článok, na ktorý si poslala link a úúúplne s ním súhlasím 😵

cayrez
19. aug 2010

Ahojte babulky, som tu uplne nova. Co to som si uz precitala, ale stale mam strasne vela otazok a nejasnosti.
Niektora z vas pisala, ze MUDr. Paucinova uz v CA porodnici robit nebude, viete nieco viac k tomu? Od kedy? Dalej chodim k MUDr.Paucinovi a ked som mu spomenula, ze by som ho chcela pri porode, sa pousmial a povedal, ze to sa potom este porozpravame, ze mam plno casu. Je to sice pravda, lebo som teraz len v 23 tt, ale uz teraz zacinam premyslat, ked rodit a tak. Termin porodu mam 14. december, tak sa dost aj obavam, ci to stihnem do CA. Ak bude plno snehu? Tiez by sme chceli s partnerom byt spolu pocas porodu a netusim ako to zorganizovat, kedze Dr. Paucin nevyvolava porody, ale vsetko nechava na prirodu. Aaa co je pravda na tom, ze ked ma Dr. Paucin ordinacne hodiny, tak ho na porodnici zaskakuje jeho sestra Dr. Paucinova?
Ved vravim, mam vela otazok.. :o}}

roo
19. aug 2010

@cayrez - to ma zaujalo, ze dr. Paucin porody nevyvolava... To on sam hovori? Sa mi paci 😵
Ja som na porodnici stretla znamu z tehote. poradne, mala dohodnuteho lekara, tak aby to stihli pocas jeho smeny, tak jej porod vyvolal. Neviem, kvoli comu nakoniec nastali komplikacie, ale skoncila s velkymi poraneniami, pozasivana, s transfuziou krvi... nechcem malovat certa na stenu, ale mne akosi vyvolavane porody "nevonaju"... preto sa mi paci nazor, nechat zaciatok porodu na prirodu reps. vlastne na babatko 😉 (pokial ovsem niesu zdravotne indikacie - kratke prenasanie sem neratam)

roo
19. aug 2010

@smaragd_ to vazne? tak to je super sprava 🙂 a s tymi klobucikmi si ma sokla (ale prijemne) drzte sa aj dalej takto 😵
Ja som dnes off, drobec ma horucku, uvidim, co prinesie noc...

cayrez
19. aug 2010

@roo no dovorila mi to kamoska.. ma tesne pred porodom. Ja to beriem, ale potom nemoze rucit to kvazi zazmluvnenie. Mam rizikove tehotenstvo, na zaciatku som bola tri krat v nemocnici kvoli hroziacemu potratu, zakzdym som silne krvacala. Bola som hospitalizovana v nemocnici v SNV a vobe som nebola spokojna s lekarmi, sem tam niektora sestricka bola fajn. Nebola som spokojna ani s liecebnymi postupmi, preto som sa vratila do ZA a som teraz u Dr. Paucina, ale znepokojuje ma ta situacia v zime a az do CA a ked porodim a on bude mat ordinaciu?? a stihnem vobec do CA?

cayrez
19. aug 2010

@roo mrzi ma ta horucka, drobcek.. drzte sa

roo
19. aug 2010

@cayrez No nad tymto som premyslala aj ja, ze ked si zena vyziada nejakeho lekara a on prave ordinuje... a ze vlastne niektori s vlastnou ambulanciou ordinuju prakticky kazdy den v pracovnej dobe, nie? Je to potom dost stresujuce, cakat, ako to vsetko dopadne, kedy porod nastane a ci vyziadany lekar pride...
Ja toto neriesim, nechavam na nahodu, kto sa mi ku porodu pritrafi. Pri prvom porode som mala manzela, to bola pre mna velka posila, pri druhom to nestihol, ale nastastie som zas mala skvelu porodnicku. Tfuj tfuj, tak hadam aj do tretice to bude dobre 😅

Hmm, a cesta zo ZA do CA je v decembri podla mna v pohode, ved v decembri sneh ani nebyva, a nepamatam, ze by na tejto ceste boli nejake kalamity kvoli snehu, odrhna sa v pripade snezenia dost poctivo. Neboj, ten termin nieje nejak katastroficky z hladiska cestovania 😉

smaragd_
19. aug 2010

@cayrez ahojky, ja mám tiež Dr. Paučina a boli sme dohodnutí, že mi pôjde k pôrodu. Je to tak, že ja som ho mala posledné týždne na telefóne. Tzn. že keby mi začali kontrakcie, tak mu mám dať vedieť, kedy vyrážame z domu do pôrodnice. Dvakrát som mu aj volala, že už už mám pravidelné kontrakcie a či podľa neho ísť, či nie, no po horúcej sprche mi vždy prešli. Neviem ako je to uňho s vyvolávaním, no mne robil pár dní pred termínom Hamiltonov hmat a to u mňa spustilo samotný pôrod. Ako na potvoru mal vtedy ordináciu, takže sa ma ujala jeho sestra. Určite jej dal vedieť, lebo nás už čakala a spravila mi príjem. Potom bola aj pri pôrode a medzi kontrakciami som zachytila, že jej Dr. Paučin volal ako to so mnou vyzerá. 🙂
Ako to bude v zime s cestovaním do CA neviem, no my sme išli zo ZA a to som už mala konktrakcie každé 2-3 minúty a pamätám si, že vtedy stráááášne lialo. Tiež súhlasím s roo, že tá cesta je v zime dobre udržiavaná, však je to hlavný ťah na Poľsko, tak sa hádam cestári snažia.

@roo ďakujeme, snažíme sa, máme doma veľkú papkáčku, mám pocit, že si ani nevšimla, že neťahá mliečko cez klobúčik 😵 😵 😵 Držkajte sa, nech je maličký, čím najskôr v poriadku.

My ideme zajtra na povinné očkovanie, mám z toho trošku strach ako dopadneme. 😔

cayrez
20. aug 2010

@roo dakujem, si poklad, trochu si ma upokojila. Viem, ze mam este plno casu, ale ked si mam teraz vybrat tehotensky kurz a kde v nemocnici ho budem absolvovat, ze by som tam mala ist rodit.. po tych zazitkoch, co som si uzila prve mesiace, som dost na pochybach. Nemam velmi stastie na doktorov. A doteraz som mala snad vsetky komplikacie, az na "Cicmany", ktore sa v tehotenstve mozu vyskytovat.
A drahy tiez chce byt pri porode, to sme boli dohodnuti, este som nevedela, ze som vobec tehotna. :o} On je moje vsetko, dufam, ze bude mat v praci akurat volno, alebo ho pustia z prace. :o}
Ako sa inak vodi tvojmu drobcekovi? Vcera si spominala, ze am horucku. Uz je lepsie?

cayrez
20. aug 2010

@smaragd_ dakujem, dakujem.. zbieram vsetky mozne infosky a velmi mi takto pomahate kocky. este raz velka vdaka.

gabaluk
20. aug 2010

@balintka ja som to tiez počula, že doktorka paučinova odchadza robiť niekam do česka. tuším, asi od septembra alebo oktobra. to je škoda, lebo sestra rodila pri nej a pochvaľovala si ju veľmi. no hadam sa vráti niekedy naspäť na Slovensko ☹
@roo sice tam zostane veľa lekárov, ale ona sa mi tam pozdavala najšikovnejšia, ostatních nepoznám, takže pôjdem rodiť asi do žiliny, lebo paučin má ambulanciu v žiline a asi len tam chodí ku pôrodom. 🙂
@cayrez plánujem sa zapísať ku Paučínovi od Veselého.
spominala si, že chodiš k nemu. ako si s paučinom spojkojna? berie ešte nové pacientky? plati sa unho vsetko, ked je privatný?
@smaragd_ Blahozelam. tak ti to dufam dobre dopadlo všetko, aj keď nebol osobne pri pôrode. čo je ten Hamiltanov hmat? to sa robi nejakým nástrojom na zrýchlenie pôrodu? nikdy som o tomto nepočula.

roo
21. aug 2010

@gabaluk Mna zaujimaju aj zilinski lekari 😀 - poznas tam nejakych?

Hamiltonov hmat – odlúčenie dolného pólu vaku blán pri vaginálnom vyšetrení, ktoré vedie k uvoľneniu hormónov prostaglandínu spôsobujúcich nazrievanie maternicového hrdla. (tolko skopirovana definicia 😉) Robi to lekar rukou. Podla mna by nemal bez predchadzajuceho upozornenia, nie kazda rodicka si to zela...

cayrez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre