Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

barboragondova
9. mar 2011

Vsetky dolezite informaciea hodnotenia ohladom porodnic najdete na novej web stranke .

mianc
9. mar 2011

@marguska ďakujem za informácie, som rada, že sa pri šití používa aké také znecitlivenie.... 🙂))) lebo neviem si predstaviť, keby že mám ísť rodiť v noci bez epiduralky a k tomu by ma mali šiť bez lokálneho umrtvenia.. dá sa ten injekčný mezokain aj podať na žiadosť pacientky pri zašívaní namiesto toho sprejového lidokainu?

martinkatinka
9. mar 2011

Dievčatá, pridajte hodnotenia o našich lekároch na stránku www.poradlekara.sk, aby sme si podávali ďalej informácie...

marguska
10. mar 2011

Na oddelení šestonedelia su 3 nadštandardne izby, na porodnej sále sú 2 porodne boxy,ked chcu byť partneri spolu sami.
Ja si nemožem sťažovať na mamičky s epiduralom,žeby horšie spolupracovali,je to vec názoru.
Oprava predch. mojho vstupu:nie všetko zlato,čo sa bliští som myslela,ospravedlnujem sa.
Mezokain si možete vyžiadať,všetko je len a len o komunikácii, prepáčte nám velakrát profesionálnu deformáciu a akýsi automatizmus,ale myslím,že každý z lekárov bude ustretový,ked budete mať dotazy.Pekný deň.

mika1821
10. mar 2011

@marguska Dobrý deň, som prvorodička v 33.tt a drobček si stále sedí a nechce sa otočiť dole hlavičkou. Môj gynekológ mi povedal, že ak sa neotočí, pôjdem automaticky na cisársky. Kamarátka mi povedala že v čadci sa vždy snažia bábo nasilu otočiť (a vraj je to bolestivé a nepríjemné) a keď ani to nepomoze, až potom urobia cisársky. čo je na tom pravdy?Ja by som veru nechcela aby mi drobca nasilu otáčali ak sa sám neotočí...ďakujem a prajem pekný deň
mirka

bublinka28
10. mar 2011

ahojte. je tu nejaka tehulka s terminom jul 2011?

petralukas
10. mar 2011

od ktorého tt sa dá zistiť pohlavie dieťatka?

petralukas
10. mar 2011

@martinkatinka - dobrá stránka 🙂 to kde si našla 🙂? už som ti tam odporučila 🙂

sisanka
10. mar 2011

@bublinka28 ano ja 😉 kedy mas presne termin?

martinkatinka
10. mar 2011

@petralukas - moj doktor s istotou povie až v 30.tt, ale dá sa to skor, okolo 20.tt, náš malý bol schovaný na "dievčatko" až neskor sa ukázalo, že to bude chlap 😀
A o tej stránke som počula v televíznych novinách, ale videla som to neskor aj tu na fóre...

marguska
11. mar 2011

Dobrý den,o nasilnom otáčaní bábetiek v Čadci som nepočula.Určite sa to nerobí,lebo je to nebezpečné.Ked je dieťa v polohe koncom pánvovým/zadočkom/, rozhodnutie o vedení porodu závisí od viacerých faktorov:či je mamička prvorodička alebo viacrodička, ake je velké dieťa,pripravenosť porodných ciest na spontánny porod,vek pacientky,a v neposlednom rade aj odhad,či pacientka bude spolupracovať pri spontánnom porode,čo je velmi doležité.
Pohlavie ako tu už bolo správne poznamenané sa dá uriť v cca 18-20týždni,ale tiež je ovplyvnene polohou plodu,množstvom plodovej vody,... a v neposednom rade aj kvalitou ultrazvukoveho prístroja.Ale niekedy sa to naozaj nedá povedať na 100% až do porodu,ale myslím,že ovela doležitejšie je,ked dieťa nevykazuje známky vrodenej vývojovej vady,ako že by sa mal lekár pomýliť v pohlaví,aj ked aj take sťažnosti sme mali,ked rodičia nakupili modre vecičky a potom boli"rozčarovaní",že je to krásne ZDRAVE dievčatko.Nuž neda sa vyhovieť každemu.Pekný den

mika1821
11. mar 2011

@marguska To mi odlahlo!!dakujem a prajem pekny den

mika1821
11. mar 2011

@petralukas No moj krpec je zle otočený takže sa pohlavie nedá zistiť zatiaľ vôbec🙂)..schováva si to nôžkami🙂)

petralukas
11. mar 2011

@mika1821 - chce Vás prekvapiť k pôrodu 🙂 ja osobne súhlasím s pani doktorkou, že nezáleží na pohlaví, ale na zdraví miminka. Tiež ma to skôr zaujíma ako pohlavie, a chcem to ako prekvapko k pôrodu, ale moja svokra furt rýpe do môjho drahého a ten sa zas hnevá, že nechcem urobiť po vôli a bla bla blad(vieš čo chcem povedať), že ona chce kupovať veci a SAME NEPODSTATNE KRAVINY RIESIA STALE DOOKOLA 😠 a pritom sa vôbec nazaujíme či je malé zdravé . . .

martinkatinka
11. mar 2011

@petralukas a @mika1821 - baby, nám doky povedal, že bude dievčatko a o tri týždne že sa ukázal chlapec.. a pýtal sa, že či som sklamaná... vravím, ale kdeže, som rada, že tam vobec je 😀 Drobec sa proste krútil a schovával... ale isto by som nebola sklamaná, keby mi potom po porode povedali, že predsa len dievča....len aby mal všetko, čo má mať, pršteky, ručičky, nožičky, aby bol zdravý, veľký a silný....

dominika_sk
11. mar 2011

baby a v MT robia epidural aj v noci? diky

mika1821
11. mar 2011

@petralukas To by si potrebovala moju svokru🙂)ked sme sli na 4D ultrazvuk, tak sa kislo tvarila a krutila nosom, ze ona by sa nechala prekvapit byt nami... my sme to chceli vediet, ale nepodarilo sa🙂) Jasne ze hlavne je aby bol krpec zdravy!!!nic nieje dolezitejsie🙂) dnes ma tak doboxoval ..som si myslela ze si vyboxuje dieru z brucha🙂..taky zivy este nebol.. Drzim vam palce nech je to silak(cka) a zdravy ako buk!pekne tehulkovanie🙂

mika1821
11. mar 2011

@martinkatinka 🙂to mate teda srandu🙂si tam vas drobec pohadzuje tu snuru pupocnu ako chce 🙂) drzim palce, nech je vsetko v najlepsom poriadku🙂!!

martinkatinka
11. mar 2011

@mika1821 - malý bude mať žltú zavinovačku s princeznami 😀 ale to vobec nevadí.....Ja mám dobrého doktora, skutočne musím povedať, že sa o nás pekne stará... a jeho synovia budú na oddelení, tak predpokladám, že jeden z nich ma odrodí 😀 ale jeden z nich je moj spolužiak zo strednej.... to bude ešte len sranda!

mika1821
11. mar 2011

@martinkatinka Zlta je neutralna a princezny su in🙂).. To sa teda nemas coho bat pri porode🙂)poznas doktorov ..to je urcite vyhoda!a ak to bude zrovna spoluziak asom nebude pri porode trapne ticho🙂mozete pokecat🙂

martinkatinka
11. mar 2011

@mika1821 - no ticho nebude, lebo ja som aj pri operáciách vraj rozprávala pokiaľ som nebola úplne pod narkózou... sestričky mi povedali, že som tam kadečo povyprávala... a moj drahý ide k porodu, takže ticho nehrozí 😀
A celkovo, porodu sa nebojím...

mika1821
11. mar 2011

@martinkatinka Je to sranda, ale ani ja sa nebojim..🙂) mouno je to tym, ze sa mi o tom uz dvakrat snivalo a vobec to nebolelo🙂)

mimibb
12. mar 2011

Ahojte maminy,
chcela by som sa vas opytat, co ste uz rodili v ca, ci ste potrebovali tie eslasticke ovinadla, ktore maju vypisane tiez na stranke, pri potrebach do porodnice...
Na co sa vlastne pouzivaju? predpokladam, ze na ovazovanie noh v pripade krcovych zil...lenze ked ich nemam tak snad tie ovinadla brat nemusim...alebo? 😖

marguska
12. mar 2011

Elastické obvazy su potrebne pri krčových žilách a pokial ide mamina na Cisársky rez, tam je to jedno či má varixy alebo nie,dolne končatiny sa bandážujú vždy. v Martine myslím je epidirál dostupný 24 hodín.V najbližžšej dobe idem na odborný seminár o Dianatale do Čiech,kde maju vačšie skusenosti,tak vám potom napíšem,načo prišli oni. Tak vydržte s porodom dovtedy,dobre...??? 😵

petralukas
13. mar 2011

@ marguska - to je super 🙂 tak potom na 1 000 000 % to tu napíšte 🙂 dakujem

katuska268
13. mar 2011

Ja som tiez pred troma mesiacmi rodila v Cdaci a mozem povedat ze je to ta ny personal,navstevne hodiny hocikedy.iba v noci nie 😝 .Mna rodil doktor Tavac a predtym jedna mlada doktorka len neviem meno,nechcela som sa otvotrit neslo tak mi stale pomahala aj rpi bolestiach porodne baby tiez moc prijemne.Doktor Tavac je tiez vyborny.Prostredie prijemne,televizor na izbe wc,sprcha.Deticky si mozete zpbrat kedykolkvek a je one aj dobre postarane.

bublinka28
13. mar 2011

sisanka-ty mas 13jula?🙂 ja 15teho,tak to ty uz budes mat za sebou 🙂 uz vies co cakas?

bublinka28
13. mar 2011

@sisanka ty mas 13jula?🙂 ja 15teho,tak to ty uz budes mat za sebou 🙂 uz vies co cakas?

zuzula221
13. mar 2011

@bublinka28 ahoj aj ja mam termin v juli 19 🙂

sisanka
14. mar 2011

@bublinka28 mozno sa aj stretneme 😉 zatial nam dal dr taku mensiu nadej na dievcatko...uvidime na poradni o tyzden..a ty uz vies?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre