Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzanageratova
30. aug 2011

@ginepra nechaju ti drobca ak budes chciet len na noc ti ju nedovolia mat u seba.. to je od 23,30do 6,00.

zuzanageratova
30. aug 2011

@kuliskovalucia62 eee ale ked sa bojis 1 prehliadky 🙂 moja nestresuj sa 🙂 somna sa chap smial ze som bola 2krat za zivot pannou...som bola taka akasi stiahnuta po tom porode co som sa sama divila..

kuliskovalucia62
30. aug 2011

@zuzanageratova
jaj tak no dobre dobre vsak hadam to dobre dopadne

zuzanageratova
30. aug 2011

@kuliskovalucia62 nestresovat sa a vsetko bude ok 😀

kuliskovalucia62
30. aug 2011

aha no dobre a do cadce nechodis??

zuzanageratova
30. aug 2011

@kuliskovalucia62 pravidelne preco?

kuliskovalucia62
30. aug 2011

lebo sa mio zda ze som ta uz niekde stretla

zuzanageratova
30. aug 2011

@kuliskovalucia62 je to mozne:D

zuzanageratova
30. aug 2011

Ties si mi povedoma 🙂 @kuliskovalucia62

barboragondova
30. aug 2011

@ginepra Ja som presvedcena, ze vam vyhoveju a babatko budete mat pri sebe. Rozhodne treba za to bojovat. Kontakt s mamickou je nenahraditelny, tak pre emocionalny vyvin ako aj kvoli kojeniu. ROzhodne odporucam.
Treba si dat na papier poziadavku, ze nesuhlasite so zaockovanim vasho dietata a dat podpisat pediatrom hned po porode, alebo este pred nim. Aby ste sa v pripade , aky sa vam stal , vedeli branit, mozno i pravne.

ginepra
30. aug 2011

@barboragondova Dakujem za povzbudenie, som rozhodnuta, len sa obavam negativnch reakcii personalu... Velmi nechcem byt trnom v oku ani posobit neprijemne kvoli svojim poziadavkam, ale dobro mojho dietata je mi zasa predsa len prednejsie ako sympatie voci mne... 😎

majca424
30. aug 2011

Chcem len reagovať k tomu TBC očkovaniu. Keď si nedáte dieťa zaočkovať, alebo toto očkovanie odmietnete, neviem či viete, ale je to trestný čin a normálne by bolo na Vás podané trestné oznámenie! Takže nechápem že si niekto nechce dať zaočkovať dieťa POVINNYM očkovaním. Toť môj názor.

m_o_n_c_a_k
30. aug 2011

@veronicka1901 ale ved to je uplne v pohode ja som mala v tom casu uz 10 na sebe. a teraz na mne nevidno ze by som rodila ...aspon to vravia ..no nieco mam navyse urcite ,ale kompimenty su fajn :D:DD neboj dojcenim vseeetko schudnes :D vies po porode som dala dolu hned desat kil a teraz este nejaka ta voda co postupne ubuda. a ked skoncim dojcenie potom budem chodit trosku cvicit na brusko ,teraz sa nechcem trapit a zatial som so sebou spokojna a nejde tak o mna ako o malicku .ked viem ze moje mliecko je pre nu to najlepsie ,tak sa budem snazit co najdlhsie dojcit:D nebudem sa teraz zaoberat postavou :DDD a ty sa tiez nepozeraj na vahu az tak prisne ,pekne papaj zdravo a kolko potrebujete teraz ste vy dve dolezite :D aby ste mali vela vitaminou a nic vam nechybalo :D a okrem toho este sa ti aj prsniky naleju mlieckom tak tam pol kila este hore. :D hmm inak moja sestra sa vola veronika :D ja som povedala ze ak budem mat aj druhe babo dievcatko tiez dam veronika alebo mirka :D a ty mas mena vybrate ???

m_o_n_c_a_k
30. aug 2011

myslim si ze by ste nemali tak krivdit doktorom a sestrickam , podla mna si skor zasluzia obdiv a pochopenie. myslim si ze nikto tam nechce nikomu ublizovat a pokial im to prostriedky dovolia snazia sa vyhoviet kazdej rodicke. Ja som tu bola spokojna ci s izbami a bola som aj na trojpostelovek aj dvojpostelovej, tri krat prelozena ,ale predsa tam clovek nejde na dovolenku ,ale porodit dieta ziskat zakladne informacie a skusenosti. kedysi zeny rodili s porodnou babicou a v slame v mastali ,alebo v poli pri kopani zemiakov a dnesnym babam vadi ze budu na izbe ,ktora vyzera casto lepsie ako izby u niektorych doma, s nejakou spolubyvajucou. tu v cadci standardna izba tu v cadci posoby ako vysoky nadstandard v inych nemocniciach. myslim ze aj profesionalita a ustretovost doktorou a sestriciek je na velmi vysokej uronvni. a tak isto by som vas upozornila ,ze najdete na plateny pobyt kde si platite personal, ale davate sa do ruk odbornikou a profesionalou v tom co robia, preco ich zhadzovat . porodnikom by trebalo ruky bozkavat. a tak isto aj cloveku ktory to tam dal dokopy.

ginepra
30. aug 2011

@majca424 Mila pani, nechcem Vas okradat o Vas nazor, ale ockovanie BCG vakcinou je mozne uplne legalne odlozit na 6. tyzden zivota veku dietata, ked sa uz aspon trosicka spamata z toho soku, ze je na svete 😉 . Takze si tie slova o trestnom oznameni zvazte a precitajte si viac o problematike povinneho ockovania, nezabudnite si vsimnut pritom prosim ani na zlozenie vakcin (hlavne tie toxicke latky, ktore sa pouzivaju ako adjuvanty). Aj tu na MK je o tom slusna diskusia, ale aj Google Vam poskytne o tomto "uzasnom" vydobytku farmaceutickeho priemyslu slusny obraz, hlavne v anglictine.
Mimochodom, povinne ockovanie BCG vakcinou by malo byt podla vsetkeho od januara 2012 zrusene podobne ako v Cechach (a ako to uz davno urobila vascina europskych statov s vynimkou Slovenska a Rumunska myslim) ale ak mu tak strasne fandite a myslite si, ze je pre Vase dietatko to najlepsie, mozete si ho iste aj dokupit 🙂

ginepra
30. aug 2011

@m_o_n_c_a_k Suhlasim, lekari su pre nas doleziti v tychto chvilach... No kazdy sme povinni odvadzat si svoju pracu cio najlepsie, ci ucitel, ci lekar, ale aj sofer autobusu... Kazdy je na svojom mieste dolezity a za to plateny. V kazdej profesii sa najdu profesionali ale aj diletanti... Nechcem nikoho urazit, ale glorifikovat lekarske povolanie ako také mi znie dost zvlastne. Vdaka Bohu, skor som sa stretla v zdravotnictve s pozitivnym pristupom, ale poznam aj ludi, ktori na pochybenie lekara nepekne doplatili... Ako hovorim - sme len ludia... Aj lekari.
A napokon - v porodnici v Cadci su naozaj skveli ludia, je to fajn 🙂

majca424
30. aug 2011

@ginepra Ja nepotrebujem hľadať nič po google, proste pre mňa je to raz povinné očkovanie tak ma ani nenapadne ho odmietnuť alebo nejako proti nemu protestovať! A ano, máte pravdu, od nového roka je toto očkovanie zrušené, žiaľ rodím až v januári čo ma veľmi mrzí, pretože by som svoje ďalšie dieťa dala rada zaočkovať ale žiaľ nedá sa dokupiť ako píšete... a ešte jedna otázka, to dieťa čo ste si vy nechceli dať zaočkovať a zaočkovali Vám ho, to Vám zaočkovali v Čadci????

ginepra
30. aug 2011

@majca424 Vy sa čudujete? Veď to je bežná prax - dieťa sa zaočkuje a hotovo, žiaden súhlas-nesúhlas, príbalový leták, nežiadúce účinky... sa neriešia. Aj keď práve toto je protizákonné... Ale to je už problematika do iného fóra... Prajem Vám príjmené tehotenstvo a zdravé pokojné bábätko 🙂

majca424
30. aug 2011

@ginepra Tak to by ma zaujímalo kedy to bolo, že Vám ho bez súhlasu zaočkovali! Ďieťa sa zaočkuje a hotovo? pretože zase sa budem opakovať, je to asi preto, že je to POVINNE očkovanie tak preto sa to berie ako samozrejmosť... A vy z ostatných očkovaní dostávate príbalový leták? nežiadúce účinky???

ginepra
30. aug 2011

@majca424 Zákon č. 545/2006 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach stanovuje v § 25 ods. 11:
"Ak sa imunobiologický liek podáva pacientovi v zdravotníckom zariadení, písomnú informáciu pre používateľov poskytne pacientovi alebo jeho zákonnému zástupcovi bez vyzvania ošetrujúci lekár ešte pred podaním imunobiologického lieku."
Pod imunologickým liekom sa samozrejme rozumie aj vakcína. Takže inak povedané: ošetrujúci lekár je povinný predložiť bez vyzvania príbalový leták osobe, ktorá má byť očkovaná, ešte pred očkovaním. To, že sa tak nedeje, neznamená, že to má takto byť! Naopak, ak lekár tým porušil Zákon č. 545/2006 Z.z. § 25 ods. 11. Ďalej Zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti stanovuje v § 6 ods. 2: "Ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný poskytnúť poučenie zrozumiteľne, ohľaduplne, bez nátlaku, s možnosťou a dostatočným časom slobodne sa rozhodnúť pre informovaný súhlas a primerane rozumovej a vôľovej vyspelosti a zdravotnému stavu osoby, ktorú má poučiť."
Ale naozaj je to mimo témy, ak chceš k tomu ešte niečo, už len IP. Ďakujem za pochopenie. Nejde mi o dokazovanie si niečoho.

m_o_n_c_a_k
31. aug 2011

@ginepra mne sa nezda vobec zvlastne ospevovat lekarske povolanie ,a myslim i ze akekolvek povolanie . pokial ste si vsimli tak som pozitivne pisala hlavne o lekaroch a sestrickach v cadci a nie vseobecne .ale je to uplne jedno ,pretoze by som ospevovala aj upratovacky ci kucharky ci akekolvek ine povolanie. a okrem toho myslim si ze clovek sa lekarom nestane aby ludom ublizoval ,ale aby im pomahal. neviem preco dokazu byt niektori ludia pesimisticky a nedokazu ocenit snahu a naozaj dobry tim. na zilinu sa nadava lebo nie je vynovena a teraz sa bude nadavat na cadcu ,lebo uz zilinu niet preco ohovarat. je to smutne ze ludia dokazu vsetko hned degradovat z pozicie velmi dobre a to lepsie ani neprislo. ja som len chcela poukazat na nevdacnost.

veronicka1901
31. aug 2011

@m_o_n_c_a_k: Ahoj moja, no tak kadejako premyslame, este stale nevieme, co to bude. Pre dievcatko sa manzelovi vcelku paci Magdalenka a pre chlapceka este nevieme, jemu sa paci Sebastian, co mne sa zasa az tak nepozdava zatial, tak este neviem. Ono problem s tym priberanim je ten, ze ja som mala pred tehu 65 kg a meriam 168 cm, takze ono som bola uz dost velka predtym. ale tak neva, ako hovoris, najdolezitejsie je babatko, zasa taku tazku hlavu si z toho nerobim 😀 .

solinkarka
31. aug 2011

Baby co stoji epi v CA?? a partner pri porode hm?

m_o_n_c_a_k
31. aug 2011

@veronicka1901 nooo to je dobre, ale ved to vobec nie je vea ja mam 170 a pred tehu som mala 62 a ked som isla rodit som mala 80 a vcera ked som isla s kocikom tak som si vypocula kompliment :DDDDD takze nicoho sa neboj :DD 😀

ginepra
31. aug 2011

@m_o_n_c_a_k ok, suhlas 🙂

zuzu805
31. aug 2011

@ginepra ja mam prvy termín 26,9 😉
možno sa stretneme 🙂

ginepra
1. sep 2011

@zuzu805 už to máme za pár 🙂

zuzu805
1. sep 2011

@ginepra hrozne to letí 🙂 a viete čo to bude?
dievčatko alebo chlapec?

ginepra
1. sep 2011

chlapcek 😉 my to mame na striedacku - dcerka, syn, dcerka a teraz syncek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre