Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

fifitko25
11. dec 2012

ahojte, ja som bola s pôrodnicou v CA spokojná, čo sa týka oddelenia šestonedelia, aj sestričky aj lekári boli veľmi príjemní a ústretoví... mala som pôvodne rodiť klasicky, kontrakcie som mala, no žiaľ som sa neotvárala a keď malému začali klesať odozvy srdiečka, brali ma na sekciu 😒 bola to celková anestéza, v sobotu večer o 20tej, a malého mi doniesli až na druhý deň ráno o 5tej len na pár minút ukázať a potom som ho dostala až na izbu okolo obeda, to jediné mi asi na tom vadilo, že nám v podstate chýbal kontakt matka-dieťa hneď od začiatku.
Trochu ma mrzí, že sestry z novorodeneckého neukázali ako prvorodičke, ako sa kojí, prikladá bábätko atď.... na novorodeneckom je jedna milá sestrička, volá sa Marta, tá nám ukázala, ako kúpať, prebaliť bábätko, aspoň niečo....
malého mi brali a nosili v pravidelných intervaloch, ale vraj sa dá vybaviť tak, že ho máte stále pri sebe, no ja som to prvé dva dni po sekcii aj celkom privítala, že som si mohla na chvíľu pospať 😅
mala som VIP izbu a neľutujem, mala som pokoj a kľud, tiež kde privítať návštevu 😉

tinka323
11. dec 2012

ahojte maminky, ja už budem rodit tretie a tiež som sa rozhodla pre Cadcu, manžel sice tvrdi, že zapadne a porodim niekde v dedine medzi cadcou a zilinou, ale aj tak ma to neodradza, v ziline som rodila pred rokom a pol a nebola som spokojna, bude niektora rodit zaciatkom januara??

oli1x
11. dec 2012

Ahojte, nevie niekto ako to je teraz s epiduralkou v Cadci? Je dostupna stale alebo len v urcitom case? Vsade pocuvam nieco ine, tak by som chcela vediet nejake aktualne info. diki moc

sunflower87
11. dec 2012

čaute žienky, chcem sa opýtať, ako je to keď idete na vyvolávačku. Pichnú vám ju a idete hneď do pôrodného boxu - aj s manželom, alebo vás dali na izbu ku ostatným ženám?? díky moc... 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afra
12. dec 2012

@sunflower87 mna dali na box podrodny a bola som tam aj s priatelom, ked nezabrala vyvolavacka, dali nas na izbu a potom zasa prestahovali na box.

sunflower87
12. dec 2012

@afra ďakujem za info 🙂 a za ako dlho ti zabrala vyvolávačka?

afra
12. dec 2012

@sunflower87 Mne rano doma odtiekla plodova voda, bola som uplne zatvorena, dostala som 2 vyvolavacky a otvorila som sa za 8 hodin len na 1 prst, maly zacal mat problemy, tak som musela ist sekciou. Ale jedna kamaratka dostavala 3 dni vyvolavacky...drzim palce, nech to mas rychlo za sebou

sunflower87
12. dec 2012

@afra ďakujem, hádam to bude rýchlo 😀 , ale ktovie ako drobčekovi sa bude chcieť...zatiaľ sa mu nechce veruže 😀 , tak uvidíme čo a ako....

22janulienka22
12. dec 2012

@sunflower87 ja som mala 5 dní po termíne, dostala som vyvolávačku, do hodiny začali bolesti a do 4 hodín bola malá na svete 🙂 hlavne treba myslieť pozitívne...bála som sa vyvolávačky, že sú pri nej silné bolesti, ale dalo sa to v pohode zvládnuť...prichádzali postupne aj ked o dosť zrýchlene 🙂

martinkatinka
13. dec 2012

@sunflower87 ja som bola 5 dní tiež po termíne, dali vyvolávačku, bolesti začali asi po 3 hodinách... nepostupovalo to, nebola som otvorená a prepustili plodovú vodu, tak som šla sekciou...

sunflower87
13. dec 2012

@martinkatinka no ja so momentálne otvorená na 2,5cm...tak uvidíme, či to príde samo.... 😉

evula214
13. dec 2012

mna si nechali v 38t ležat z pasov,druhy den ma pustili domov , doma som bola asi 2hod, a odtiekla mi voda, to bolo okolo 13.00, v porodnici som bola okolo 14.00 bez bolesti,otvorená na 2prsty, po predchadzajúcej sekcii,tak čakali či sa to nerozbehne samo ,boli tam dr. Szovak a dr.KOrbaš veľmi dobrí lekári, samo sa to nerozbehlo tak som čakala do druhého dna,kedy mi mali ráno robiť sekciu,ráno to bola nedeľa 4.11.2012 mal službu dr Tavač,ktorý nevidel dôvod na sekciu,po brutalnom vyšetrení s arogantným úsmevom ma poslal na sálu, kdemi o10.00 pichli oxitocín,o 10.50 som dostala kontrakcie,o11.00 tlaky,/to by už manžel nestihol prísť( ma preložili na box a o11.22 bola na svete moja princezná KRISTíNKA

mianc
8. jan 2013

ahojte, je tu niekto kto sa chystá teraz v januári do čadce? 🙂 My sme boli na poradni a už som na voľno otvorená, takže čakám čo chvíľa každý deň.. 😀
chcem sa len spýtať, či treba niečo špeci doniesť ku pôrodu alebo je všetko tam k dispozicií
- a čo sa týka nástrihu hrádze či sa robí rutinne alebo sa robí iba podľa potreby?
- a ešte ohľadom prikladania dieťaťa po narodení na bruško maminky a ku prsníku, treba si vyžiadať???

tamona
9. jan 2013

@mianc Nástrih robia podľa potreby, po pôrode sa pýtajú či chceš bábätko na bruško a potom aj či si chceš priložiť:D

mianc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majcicanda
9. jan 2013

@mianc my sa chystáme..ale dúfam až okolo 23.1. 🙂

mianc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mianc
9. jan 2013

@majcicanda my máme termín 21.1. ale dr. mi včera na poradni povedal, že som už voľne otvorená, že to už môže prísť čo chvíľa, tak sa necháme prekvapiť, či hej alebo to vydržíme ešte.. 😀 a to je prvé?

mianc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majcicanda
9. jan 2013

@mianc áno prvé 🙂 ja mám poradňu zajtra, uvidím či stihnem aj pásy lebo na tie chodím do ZA. manželovi už skončila dovolenka a vlakom sa mi tam faaakt nechce. tak dúfam, že bude všetko ok 🙂

mianc
9. jan 2013

@majcicanda mne pasy robí moja dr., takže to mám fajn, nemusím cestovať nikde len sa ku nej dostať.. 😀

majcicanda
9. jan 2013

@mianc jeej tak to máš fajn, medzi sviatkami v ZA od 10 - 14 00 ☹ toľko žien a ešte sme museli opakovať... dúfam že pôrod v CA bude fajn, kadečo si tu človek prečíta 🙂

mianc
10. jan 2013

@majcicanda no veru mňa natáčala hodinu, lebo na začiatku to zle vyzeralo, ale potom ma dala prejsť sa a vypiť vodu a bolo to už ok.. 🙂 tak som bola rada.. 🙂
a nejaké bolesti si už nezaznamenala?

majcicanda
10. jan 2013

@mianc u nás rýchlovka ako vždy. vždy sú tie grafy iné, a vždy je to v poriadku. už sa mi veriť nechce... som čakala že dnes na poradni sa dr. pozrie aspoň na krčok alebo čo a zasa nič. bolesti občas ako pri menštruacii, bruško tvrdne už niekoľko mesiacov takže to som už zvyknutá 🙂 no tak ešte cca 2 týždne vydržať a možno sa tam stretneme. 🙂 🙂

mianc
10. jan 2013

@majcicanda 🙂 ja presne podobne, tvrdnutie bruška a menštruačne bolesti ale dr. mi na poradni už povedal, že som voľne otvorená, tak že to môže prísť hocikedy.. 🙂 tak snáď sa tam stretneme..

elenaza
16. jan 2013

ahojte
chcem rodiť v čadci ,viete mi niekto poradiť ,či sa treba ohlásiť alebo len tak môžem prísť aj ked som tam nechodila na prípravy ani na žiadne vyšetrenia dakujem

zuzu805
17. jan 2013

@elenaza Ahoj netreba sa ohlásiť normalne tam prideš a zoberu ťa nevadí že si tam nechodila na vyšetrenia ani pripravy 🙂

elenaza
17. jan 2013

@zuzu805 dakujem ... ja mam termin 20.1. ak ma to dovtedy nechyti ,tak tam mam ist presne v ten termin to je nedela ,alebo staci pondelok 21.1

zuzu805
17. jan 2013

@elenaza a nedal ti tvoj doktor papier na nastup do nemocky ? ak do terminu neporodiš,tak sa nastupuje tušim až na 3 den po poslednom termine alebo na 5 den spytaj sa tvojho dr kedy tam maš nastupiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre