Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

meganka
23. jún 2009

nie nie hanam netreba ti nic take absolvovat, je dolezite aby si v minulosti nemala ziaden uraz na chrbtici, ale akby bol epidural aktualny, anesteziologicky lekar si odoberie tesne pred tym potrebnu anamnezu, podpises suhlas ovsem ak to bude mozne, ak nebudu ziadne porodnicke komplikacie 🙂

hanam
23. jún 2009

aha tak super myslela som si zeje to komplikovanejsie. Ty si rodila s EPI? Aky mas na nu nazor?

hanam
3. júl 2009

Nechzstate sa niektora rodit v Cadci. Alebo ste uy porodili? Je to tu posledne akesi hluche. 😉

mimkaa10
5. júl 2009

ahojte
ja sa tiež chystám rodiť v čadci, na predpôrodnú prípravu nechodím a ani nemám v pláne
k pôrodu som si zatiaľ dohodla dr. paučina, uvidíme ako to stihneme
ešte som si to v tej pôrodnici nebola pozrieť, na najbližšej poradni sa opýtam dokiho, že kedy tam bude, aby nám to poukazoval
ak sa bude dať, chcem epidurálku 🙂

julylily
6. júl 2009

mimkaa10 Ahoj...aj moja kamaratka mala na toho dr. Paucina stastie, ked sluzil v nemocnici. Osobne ju odrodil a bola velmi s nim spokojna. Inak, on Ti to vsetko poukazuje, nerobi problemy, ak ked chces ist rodit aj do Ziliny, vyber porodnice nechava na Teba.... Nepresvedcuje rodicky, ako moj byvaly gynekolog... Mozno stihnes v Cadci uz prerobene porodne saly..... 😀

mimkaa10
6. júl 2009

julylily
no veď to sa práve teším, že tie sály už budú prerobené, aj keď neviem, či to budem vnímať 😀

hanam
7. júl 2009

ahojte u koho v Cadci ste rodili?

jaja26
8. júl 2009

Ahojte,
aj ja by som poprosila čerstvé mamičky čo rodili v Čadci, o nejaké informácie. Robia nejaké predpôrodné cvičenia? Že sú tam nejakí dvaja mladučkí lekári - bratia? A aký bol prístup sestričiek?

ĎAKUJEM

danzy
14. júl 2009

ahojte, poradaji predporodni kurzy utery a ctvrtek ve 14:00hod na 4 patre pry nove budovy , ale to nevim kterou maji na mysli, protoze mi pripadaji stare vsechny 🙂

katterinka
20. júl 2009

ahojte, v cadcianskej porodnici som rodila 28.6. teda pred troma tyzdnami. Rodila som u Dr.Paucinovej a Dr.Tavaca - uplna spokojnost. Porod mi zacal odtokom plod.vody o siedmej rano a maly sa narodil o siedmej vecer. Na porodnom sale ( na starom ) som teda stravila celu nedelu, za velkej podpory porodnych asistentiek, ktore boli naozaj velmi mile a ustretove. Nemala som problem ani s pichnutim epiduralky, aj lekar anesteziolog bol velmi mily. Celkovo teda lekarov hodnotim velmi pozitivne ako aj sestricky. V porodnici som stravila celkovo 10 dni ( maly mal zltacku), takze som mala moznost spoznat cely porodny tym, ktory chodil na vizity. Dvaja mlady lekari su Rehakovci, a tiez boli fajn. Ale tam naozaj boli vsetci do jedneho. Jedinu vyhradu som mala na sestricky z novorodeneckeho, ktore nosili babatka....neboli zle to nie, ale vacsinou informovanost od nich bola minimalna a v podstate som mala pocit, ze radsej sa ich na nic nepytat. Sestricky z gyn.-porodnickeho boli uplne ine. Celkovo vsak Cadcu mozem len odporucit - je na urovni aj lekarsky aj esteticky.

katterinka
20. júl 2009

P.S.: a ta neprerobena porodna sala mi fakt pri tych bolestiach pred EPI bola uplne ale uplne jedno!

magdal1
21. júl 2009

ahoj katterinka, a v akej polohe si rodila, da sa aj po sediacky bez vyviazania noh?

katterinka
21. júl 2009

rodila som klasicky - vyviazane nohy, alebo skor len tak prichytene sa mi zdalo. Ci sa da posediacky netusim, to budes mat najlepsie sa spytat priamo.

magdal1
24. júl 2009

ahojte, tak uz je prerobena puorodna sala?

danzy
26. júl 2009

ahojte, pekne jsem si procetla celou diskuzi, tak chci podekovat zkusenejsim za informace 😉

magdal1: myslim ze se jeste jen dodelavaji 😒 ale uz uz by mely byt hotove 😕

a jeste otazecka: nechystate se nektera rodit v septembri? 🙂

jeste pridavam info: ten predporodni kurz stoji 33Eur a mate pak uz otce u porodu zdarma 🙂

mima183
27. júl 2009

V porodnici v Cadci som rodila v juni. Oddelenie je perfektne, novucke izby s televízormi (ide len jedotka a markiza 😝 . Sestricky boli vsetky mile az na jednu, co bola schopna aj dve hodiny v kuse telefonovat a riesit rodinne problemy a ked niekto nieco potreboval, mal smolu 😠 . Porodna sala je dole, nova este nebola hotova. Porodne asistentky perfektne, boli mi velkou oporou 😀 . Pri porode som mala dr. Rehaka - bol celkom v pohode. Pred porodom odporucali pohupovat sa na fitloptach a naozaj to pomahalo, hoci mne sa kontrakcie nezdali az take hrozne, hrozny bol len ten tlak na konci porodu, pred tlacenim. Len si nechajte nosit jedlo, lebo nemocnicna strava nie je nic moc 🙄 . Sestricky z novorodeneckeho boli skupe na slovo, takze som sa stale chodila vypytovat, kolko babo vypilo. Celkovo hodnotim porodnicu pozitivne, odporucam,hoci doma je predsa lepsie 🙂 .

hanam
29. júl 2009

Ahojte, tak uz mame malinkeho na svete. Rodila som 15.7. v Cadci. Hoci zijem v BA zvolila som malu nemocnicu kvoli zmenseniu stresoveho prostredia a urobila som dobre. Neda sa mi na tuto porodnicu povedat jedine zle slovko. Vsetko bolo super a vsetci boli super. Od upratovaciek az po pana primara - vsetci maximalne mili a ustretovi ludia. Dakujem velmi pekne aj pani porodnej asistentke, bez ktorej ukludnujuceho hlasu by to nebolo ono. Co sa tyka vybavenia, lezala som na nadstandarde, takze som mala k dispozicii chladnicku, varnu kanvicu, telku. Co sa tyka stravy nemala som ziadnu vybratu, jedla som to co ostatne baby a nemozem sa vobec stazovat. Baby tu pisu negativa na stravu, ale to zalezi asi od apetitu. Ja som bola spokojna. Ak budete mat nejake otazky ohladom Cadce mozte mi napisat do IP rada odpoviem. V kazdom pripade Cadcu vrele odporucam a pri druhom porode ju urcite znovu zvolim 😉

hanam
29. júl 2009

Ozaj zabudla som na jednu vec...v ramci chodenia na monitor kazdu stredu som sa tam stretavala s dievcinou menom Petra. Odvtedy ako sme sa stretli 15.7. na monitore a v ten den som aj rodila sme sa uz nevideli. Peti ak chodis na toto forum napis mi do IP rada by som vedela ako si dopadla ty a ci uz mate malinku doma aj vy. Dakujem.

sofinka13
30. júl 2009

Hanam, pripajam sa k tebe, ja som z okresu Cadca a rodila som v aprili v Cadcianskej nemocnici, bol to sice cisasky rez, ale nemoze sa na nic stazovat, vsetko od starostlivosti personalu, az po vybavenie izieb a stravu bolo naozaj uzasne. Myslim, ze personal je tam spickovy, izby su takisto krasne. Aj ja mozem odporucit. Bola som max. spokojna za cely cas co som tam lezala.

danzy
30. júl 2009

ahojte,

hanam,gratuluji k miminku 🙂 mam jen otazecku, kdy jsi si o ten nadstandard rekla, pri porode? a jaka byla cena ? diky 🙂

magdal1
5. aug 2009

uz su nove saly? Ma niekto nieco nove? A tiez ma zaujima nadstandart, treba to nahlasit, zajednat vopred? Alebo staci priamo pri puorode?

hanam
5. aug 2009

Ja som rodila 15.7. a este neboli, ale na stranke nemocnice odvtedy pribudli nejake fotky tak si kukni. Podla mna su uz hotove. Ked som tam bola ja dorabali sa uz len nejake malickosti. Co sa tyka nadstandardu ja som ho hlasila tesne pred porodom.

mimkaa10
5. aug 2009

danzy
ja sa chystám rodiť koncom septembra 😉

andrejka82
8. aug 2009

Ahojte,ja som tam rodila pred 9 mesiacmi a nemôžem sa tiež na nič sťažovať aj keď ja som mala pri pôrode aj manžela-možno aj preto sa chovali tak ako sa chovali ale inak v pohode a myslím si že je lepšie rodiť bez epidurálky lebo tá ti pôrod len predĺži.Ja som prišla po obede o 15 a o 19 bola mala na svete a bolesti mi začali o 17.Teraz čakám druhé bábo a manžela si beriem zase ku pôrodu.Takže držím Vám všetkým palce a hlavne-netreba sa báť.papa.

dzio2
9. aug 2009

ahoj saly este niesu rodila som 31.7 bolo to ok vsetci 🙂 aj pristup aj pochopenie na urovni su tam vsetci zlaty a chapavy velmi mi pomahali to ulachcit tak vam drzkam palce 😉

magdal1
28. aug 2009

ahojte, ma niekto novinky z Cadce? Piste,piste

macka221
29. aug 2009

Hanam písala som ti IP že to dievča čo hľadás je možno moja kamka Peta a má už dievčatko Emmku a je doma. 🙂

danzy
2. sep 2009

ahojte my uz jsme taky na svete....saly budou od 15.7. hotove ....jedine minus - strasne moc rodicek na ty kapacity 😒 nas ten den rodilo 12 😨

danzy
2. sep 2009

prdon,oprava saly budou 15.9. 😀

hanam
2. sep 2009

gratulujem danzy, nech ste zdravi a spokojni. U koho si rodila? Inak neviem si predstavit ze vas rodilo tolko. Napis nejake postrehy. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre