Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

lopusna
8. feb 2010

Ahoj balintka,podla mna sa musi chodit na monitor pocuvaju tam srdiecko maleho ci je v poriadku a ci nahodu nemas kontrakcie,alebo ci ti netvrdne brucho 🙂

balintka
8. feb 2010

lopusna asi je to povine. preco si potom vyberaju poplatok za to? ja to zistim a dam vediet.

lopusna
8. feb 2010

podla mna je to len a len pre vase dobro,ja som rodila este v roku 2009 v juny a v tedy sa to neplatilo neviem preco to spoplatnili.

lopusna
8. feb 2010

Aj ked ides rodit tak na porodnej sale si na monitore a pozeraju ake mas silne kontrakcie a kedy,ako tlcie malemu srdiecko

janka1224
8. feb 2010

Ahojte,

ja si myslím, že 1 € nie je veľa . Je to predsa v záujme zdravia dieťatka. Jasné, že to nie je fér, lebo za všetko sa musí platiť, ale pre zdravie dieťatka by som urobila všetko.
V januári bola moja kamarátka na pásy v Čadci a nastali komplikácie, drobec mal slabé ozvy srdiečka, tak do pol hodiny jej urobili cisársky rez. Takže nestojí to 1 € za to? 🙂

marguska
8. feb 2010

Monitory nie su povinné,ale doporučené. Je na každej žene, či ho absolvuje. Takisto je to aj s poradnami v tehotnosti. Tiež tam nechodíte,lebo musíte ale preto, aby bolo všetko vporiadku.
Monitoring neprepláca poisťovňa. 😒

janka1224
13. feb 2010

Ahojte,

pije niektorá z Vás Gravimilk, je to na podporu laktácie a obsahuje aj vitamíny. 😀 Ja som v 35 týždni a chcela by som to začať piť. Máte nejaké skúsenosti s týmto produktom? 😕

magdal1
13. feb 2010

ak niektora mamicka uvazuje o dule, aj v Ziline su 2 studujuce , pripravuju stranku http://www.duly-zilina.sk/, kontakt na ne najdete na http://sites.google.com/site/lubadula/zoznam-sl... 😉

miminkaa6
16. feb 2010

chcem sa opytat, otec pri porode, moze byt otec cely cas s vami ked uz pridete do porodnice s tym ze to na vas prislo,ako ze uplne uplne cely celucicky cas az do konca tam moze byt?

marguska
17. feb 2010

Ano može byť celučičký čas až do konca, akurát na začiatku,kým sa Vám spisujú papiere potrebné k porodu a kým Vás na ten porod pripravuju/holenie, klystír/, tak by tam nemal,čo robiť,tak čaká pred bránami porodnej sály,alebo može skočiť na kávičku do bufetu/inak pred por. sálou je aj automat na kávu/ 🙂

miminkaa6
17. feb 2010

dakujem za infosku, tak to je dobre potom teda...lebo smo pocula ze kamarat tam na svoju babu cakal asi nejakych 5 hodin na chodbe a potom aj tak nakoniec siel domov (vecer) a rano uz nestihol ku porode prist.

cipriska
17. feb 2010

ahoj marguska, a v akom stave ma zoberu na salu? myslim nakolko otvorenu, pripadne pri akych velkych kontakciach?? ja uz rodim co nevidiet, lebo uz prenasam, diky 🙂

marguska
18. feb 2010

Ak dostaneš bolesti doma, alebo prídeš napr. s odtekajucou pl.vodou príp. krvácaním na por. sále Ťa vyšetria a podla nálezu zvážia,či ostaneš,alebo pojdeš ešte na oddelenie.Štandardne nechávame po príchode na por. sálu mamičku cca 2-3 hodiny na sledovanie, ak sa ukáže ,že porod už postupuje a otváraš sa a zosilnuju sa Ti bolesti tak ostávaš a tam sa to už dotukne, ak sa ukáže, že su to ešte len poslíčky/planý poplach/, tak obvykle ideš ešte na oddelenie a čakáš.Vačšie krvácanie pred porodom sa rieši hned, slabé krvácanie sa nejaký čas sleduje,pl.voda može odtekať pred samotným porodom aj 24 hodín, ak dovtedy neprídu bolesti samé, tak sa vyvolávajú, ale samozrejme už si ostro sledovaná.Prajem príjemný porod. 😵
Ak budeš odoslaná svojim gynekologom do nemocnice,že si už po termíne a nič sa nedeje, tak po príchde sa Ti spraví sono,monitor,vyšetrí Ťa primár oddelenie a ten zváži, či si zrelá na vyvolávačku alebo nie, ale obyčajne sa dáva vyvolávačka hneď.Samozrejme ak ju neodmietneš. 🙂

matulienka.d
18. feb 2010

marguška, prosím ťa, keď mi náhodou odtečie plodová voda,alebo budem mať kontrakcie každým 5minút a prídem do nemocnice, kam mám ísť najskôr????? Dole na príjmové alebo rovno hore na 5.poschodie????

miminkaa6
18. feb 2010

matulienka.d
dobra otazka,ja by som sla hned hore asik...mno neviem

cipriska
18. feb 2010

ahoj marguska, dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂

baruskaaa
19. feb 2010

matulienka- chod rovno na 5. 🙂

matulienka.d
19. feb 2010

OK....dík za radu...hehehe.....mi stačilo, keď ma prijímali kvôli zlému záznamu na pásoch a na príjmovom som trčala 3,5hodiny..... 😒

marguska
21. feb 2010

Podla správnosti pri odtoku pl. vody alebo kontrakciách v pracovnom čase/7,00-15,00/ bYsi mala isť cez príjm. ambulanciu, po 15,00 hod. alebo cez víkendy treba isť rovno na porodnicu na 5.posch. Ale nič sa nestane ak aj v prac.dobe pojdeš rovno hore na piate 🙂 .Tie čakacie doby su rozne na príjm. ambulancii, všade sa čaká, aj ked 3,5 hodiny považujem za extrém. ☹ .Prajem bezproblémový nástup do porodnice. 😵 .

matulienka.d
21. feb 2010

Ďakujem marguska za odpoveď.
No dlho som čakala veru, lebo nás tam bolo strašne veľa, takže preto, ale keby som tam mala čakať s odtečenou vodou alebo v bolestiach, tak by som asi niekoho aj zbila... 😀

miculienka
24. feb 2010

ahojte, ako je to v čadci pri pôrode s oblečením, treba mať vlastnú košeľu, alebo je povinná nemocničná ? ak svoja, musí mať hneď pri pôrode hore zapínanie - teda neviem, či sa hne´d prikladá bábo na prsia , viem, že potom si oblečiem svoju, len pri tom rodení neviem ako 😅

matulienka.d
25. feb 2010

miculienka, ja si myslím, že tam dostaneš na pôrod nemocničnú a potom po pôrode sa oblečieš do svojej ak budeš chcieť, alebo môžeš dostať novú nemocničnú.....aspoň tak som počula....

miculienka
26. feb 2010

matulienka vďaka, tam už uvidíme čo bude, však ? 😉 , vidím, že ty už to máš nebezpečne blízko, tak držím palce a prajem ľahký pôrod

matulienka.d
26. feb 2010

nuž, veru, už sa mi to pekne blíži, aj keď mi povedali, že to bude určite skôr, noooo a akosi stále nič, tak neviem....ale mýliť sa je ľudské.... 😉 uvidím, kedy sa bude chcieť prísť našej bambuľke na svet.... 😀
a potom ti dám vedieť, čo a ako.......a ďakujem 😉

miculienka
26. feb 2010

dobre, budem sa tešiť každej dobrej správe, hlavne aby ti všetko prebehlo v poriadku 😉

zabka1611
3. mar 2010

babky...možte mi napisať zoznam veci, ktore treba do pôrodnice do čadce? zbežne par veci už mam len sa bojim aby som čosi nezabudla 😒 Dakujeeem

lopusna
4. mar 2010

Ahoj Zabka,pozri si stranu 17 tam LUALA vsetko pekne napisala co potrebujes do porodnice 😉

zabka1611
4. mar 2010

Dakujeeem 😀

allexandra
28. mar 2010

ahojte babeny z Cadce, kto ma termin v maji? Ja mam 23.5 tak sa ozvite

kacenka24
29. mar 2010

Ahoj Alex. Ja mám termín 29. mája a tiež sa chystám rodiť v Čadci. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre