Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

d_anica
7. sep 2011

Ahoj baby, ja som sa tiez rozhodla ist rodit do Cadce, lebo o zilinskej porodnici som vela dobreho nepocula a mame to relativne kusok. Len som sa vas co ste tam boli a mate skusenosti chcela spytat, ci sa tam treba nejako dopredu dohodnut/ nahlasit/ registrovat, alebo staci proste prist ked zacnem rodit. Cakame babatko zhruba o mesiac, na monitory chodim k svojmu lekarovi, ani na predporodny kurz sa nechystam.

m_o_n_c_a_k
7. sep 2011

@kubinca
@nena62 ja idem zajtra do ziliny tak dam info ake to je tam. :D

m_o_n_c_a_k
7. sep 2011

@d_anica gynekologicka sa ta bude pytat kde chces rodit a v 36tt ta posle na monitory do tej nemocnic kde budes rodit . no ale ak budes prave v tom case v bratislave a pojdes rodit tak ta urcite neodmietnu :D v podstat je to uplne jedno.

d_anica
7. sep 2011

@m_o_n_c_a_k Diky moc, gynekolog sa ma uz pytal ale dufam ze na tie monitory budem chodit az do konca k nemu, ked to ma v ordinacii, tak to mam pohodlnejsie 🙂 ja sa pytam len kvoli tomu, ze sme dlho zili v prahe a tam sa musi registrovat v porodnici kde chces rodit v 14. tyzdni, niekde dokonca presne v 14+0, aj ked netusim ako riesia potom akutne pripady...

m_o_n_c_a_k
7. sep 2011

@d_anica no to je zaujimave to by som rada aj ja vedela co potom robia s akutnymi pripadmi, no tak aspon v niecom slovensko vynika. neboj zoberu ta v ktorej kolvek nemocnici :DD, ale v cadci je fajn odporucam :D

m_o_n_c_a_k
9. sep 2011

no my sme boli v ziline na tych nozkach teraz prvy krat a kedze som vam slubila ze vam poviem ako to tam chodi ,tak pisem 🙂 🙂 🙂 no oni su tam kazdy stvrtok len dve hodiny od 13tej DO 15tej my sme dosi o pol druhej boli sme 28 my a boli sme vybaveny za pol hodinku aj s cakanim. ide to tam rychlo takze nic strasne. az na to ,ze ked tam pridete ,tak vidite straaasne bvela ludi a ostene vam az spatne ,ale beru az po sest ludi ,takze to ide fakt rychlo :DDDD ja som ani nestihla sprovat aki su tam ....teda sestry a lekarka ,lebo je to tam take rychle ,len mi povedala chydte ju tu a tu a potom uz len ze je to dobre a uz som aj isla. takze pohoda.

erika26
11. sep 2011

ahojte,
tak my už sa hlásime doma z pôrodnice. Teda aj ja musím napísať na čadcu dalšie chválospevy. Mala som perfektný pôrod, mala som to šťastie že v ten deň som rodila sama, inak tam mali pekný frmol. Rodil ma dr. Ján Rehák a normálne som si ani nepomyslela že pri pôrode môže byť aj sranda, stále čosi vyprával ale keď prišlo na vec tak maximálna profesionalita, pôrod bol celkom rýchly, aj pôrodné asistentky boli super, poradili.

erika26
11. sep 2011

@d_anica - ja tiež nie som z čadce a rodila som tam. Písala som im aj mail pred pôrodom. Odpísali mi, že netrvajú na tom, aby si k nim chodila na pásy a ani sa netreba dopredu registrovať, stačí prísť v deň D. Teda pokiaľ máš nerizikové tehotenstvo.

zuzu805
12. sep 2011

@erika26 jeej tak moc gratulujem a nech ste zdravunky 😉

d_anica
12. sep 2011

@erika26 Vdaka! a ako si tam bola spokojna? ja som im tiez pisala, ale nejak sa neozvali, tak neviem :-/

zuzu805
12. sep 2011

@d_anica sa možno aj stretneme 🙂

mamickagabika
12. sep 2011

@jankajs tiež ma rodil dr. Tavač ale už pred troma rokmi, bol naozaj výborný,vraj ide otvárať svoju ambulanciu ako gynekolog,,,bolo tam naozaj príjemne,,,napriek pôrodu ktorý nebol ako mal byť,,,bola som spokojná

d_anica
12. sep 2011

@zuzu805 😉 to by bolo fajn! rada by som nejaku fajn mamicku na izbu, aby sme si to sprijemnili! neviem sa dockat kedy sa mimik na svet vypyta! mas uz pripravenu vybavu?

zuzica34
12. sep 2011

chcem na tomto mieste poďakovať a doporučiť túto pôrodnicu všetkým tehotným ženám. pôvodne som mala plánovany pôrod v martine. no okolnosti to zmenily a ocitla som sa prednedávnom v Čadci . a som šťastná, že som si zvolila tuto pôrodnicu. ďakujem celemu personalu na odeleni B doktorke Lenke a sestricke zuzke, sestričkam Lucke a jednej sestrčke s melýrom na pôrodnom sále, ako aj môjmu gynekologovi dr paučinovi, ktory mi túto pôrodnicu doporučil a staral sa o celé tehotenstvo a i bol pri pôrode, nakoniec som ani nepotrebovala epiduralku. prostredie je prijemné, necitila som sa ako v nemocnici, čistučko a všetko neové. nestretla som sa s ničým neprýjemnym, vychadzali mi vo vsetkom v ustrety. určite je prikladom pre ostatné pôrodnice. a už aj viem, kde pôjdem rodiť podruhýkrat 🙂

balaziovatinka
12. sep 2011

Ahojte .... chodil niekdo z vas na predporodny kurz do nemocnice v Cadci ???

chomik
13. sep 2011

Ahojte, vždy keď sa omylom dostanem k nejakému hrôzostrašnému článku popisujúcemu pôrody v slovenských nemocniciach, tak musím zájsť na toto fórum a prečítať si pozitívne skúsenosti žien, ktoré v CA rodili a hneď mám zasa dobrú náladu, takže všetkým vám ďakujem 😉

kubinca
13. sep 2011

@balaziovatinka ahoj, ja som chodila, chces sa nieco konkretne spytat? 😉

balaziovatinka
13. sep 2011

@kubinca ahoj ... neviem sa rozhodnut ci ist alebo nie ... chcela som poradit ... o co tam vlastne ide a taak 🙂

zuzu805
13. sep 2011

@d_anica vybavu do nemocnice mysliš??
či domka?doma už mam skoro všetko poprate ,požehlene,velmi sa teším na moje zlatíčko
tak nech nam všetko dobre dopadne všetkym ! 😉

d_anica
13. sep 2011

@zuzu805 no oboje 🙂 poprate a pozehlene mam uz aj ja, akurat som trochu stresovala aby sme vcas postielku a autosedacku kupili 😝 a do porodnice som si veci pripravila, ale nie je tej sily co by ma prinutila pobalit to do tasky...

pauli1
13. sep 2011

@chomik presne aj ja som toho názoru. všade samé hororové porody a tu v čadci je to ako v rozprávke. no ja už idem na buducu stredu 21.9. som zajednaná na SC. dufam že bude vsetko v pohode a možno sa aj stretneme

kubinca
13. sep 2011

@balaziovatinka no ja som zacala chodit od toho 30tt, na zaciatku sme si posadali na fit lopty, pravidelne dychali, cvicili cviky na ruky, prsia, chrbat, kruzili panvou... potom sme precvicovali nohy, preslapavali sme namieste, pata, spicka.... a nakoniec cviky na karimatkach, znova cviky na chrbat, nohy, panvu, ruky, a ako sa ma dychat pri kontrakciach a pri samotnom tlaceni... mne osobne to pomahalo velmi na chrbat a aj doma ked ma bolel chrbat tak som si ulavila tymi cvikmi... na konci nam nechali volny priestor na otazky a vzdy sa rozoberala nejaka tema, napr. strava v tehu, pri kojeni, po porode.... fazy porodu, starostlivost o babo.... jedenkrat sme mali aj taku prednasku o odbere pupocinovej krvi... cele to asi trva 1,5 hodiny... mas zaplatenych 10 hodin, ale temy sa opakuju kazdych 5 hodin, takze keby si aj sla len na 5 hodin tak sa dozvies vsetko... a cviky si mozes aj sama doma cvicit.... ja osobne som tam sla len zo zvedavosti a z nudy doma 😀 aspon mi vzdy ubehol krajsie den, prebehla som cez mesto, dokupila si dake vecicky a v cene kurzu je hlavne otec pri porode, takze mi to prislo vyhodne 🙂 a ako som pisala mne hlavne tie cviky pomahali 🙂 ja nelutujem 😉

balaziovatinka
13. sep 2011

@kubinca ..vyzera to byt v pohode 😉 ... a pred tym mam niekde zavolat alebo tam mam len tak prist ? 😅

kubinca
13. sep 2011

@balaziovatinka staci prist v utorok pred druhou na 4 poschodie v tom novom pavilone, vies tam hore nad nemocnicou, a zaplatit staci aj potom...(a neviem ci to est plati ale aj vo stvrtok od 3tej bolo cvicenie) akurat tehu knizku zo sebou aby ti dala peciatku a zapisala si ta.... 😉 inak ta pani co to precvicuje je velmi prijemna 🙂 a snazila sa fakt odpvedat na kazdu nasu "blbu" otazku a velmi nas aj povzbudzovala 😀 ja som veru cakala ze porod bude oooovela horsi a nakoniec som bola aj milo prekvapena 😀 drzim palce a dufam ze som pomohla, keby nieco este sa pytaj..... 😉

kubinca
13. sep 2011

@balaziovatinka a inak treba so sebou cosi pohodlne na oblecenie, na nohy stacia len ponozky, a vodu na zapijanie ked vyschne v krku pri dychani 😀

zuzu805
14. sep 2011

@pauli1 tak moc držim palce nech všetko dobre dopadne!
a nieak skoro ideš ved maš termin až v 3,10 nie?

balaziovatinka
14. sep 2011

@kubinca ... Super .. tak ti velmi pekne dakujem .. asi to nakoniec skusim .... keby nieco tak ti napisem ako som dopadla :D este raz dakujem ... 😉

pauli1
14. sep 2011

@zuzu805 ano termín je až 3.10., ale kvoli zdr.stavu už idem skor až sa tolko netrápim. a dakujem, aj ja budem potom držať palce tebe, a čo ty vieš, možno sa aj stretneme.... 😀

beatrisss1
14. sep 2011

@balaziovatinka ahoj ja mam tiez termin na december 3.🙂 tiez zvazujem Cadcu,odkial si?

balaziovatinka
14. sep 2011

@beatrisss1 Ahoj ... no ja 4.12 🙂 Ja som priamo z Čadce ....Žarec ..presnejšie ... mozno sa stretneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre