Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzulienkah
12. nov 2011

@zuzu805 Ďakujem,si veľmi zlatá. 🙂 V pondelok volám. 🙂 A ešte,v ktorom týždni si tam bola?Ja som v 22.tt. To je v pohode,nie? A to som sa len tak pýtala,či je to p. doktorka.Mám svojho a zatiaľ som spokojná. 🙂

zuzu805
12. nov 2011

@zuzulienkah nieje zač bola som tam v 22 tt a chodi sa tam tušim iba do 24tt,je to tam super odporučam 😨)
držkajte sa !!

beatrisss1
16. nov 2011

@miculienka inak mozno blba otazka, ale beru si baby niekedy do porodnice aj vlastne navlecky? Pocula som,ze niekde hej, ja by som si aj vzala, len az to nevyzera blbo🙂)) preto s aradsej pytam

minuska8882
16. nov 2011

@beatrisss1 ahoj, s tými obliečkami... myslím, že by si to mala zbytočné... sa mi zdá že oni prezliekajú obliečky každy deň... a určite sú čisto vypraté...

beatrisss1
16. nov 2011

@minuska8882 hmm..asi ano,dakujem🙂

minuska8882
16. nov 2011

a kedy máš termín?... ináč, myslím, že keby si ich mala nejaké moc prepotené alebo špinavé.. tak keď požiadaš sestričku tak ti ich vymení...

zuzu805
16. nov 2011

@beatrisss1 ahoj,nie netreba Ti prezliekaju aj viac krat do dna ked je treba ..

tinuska2011
22. nov 2011

ahojte kocky,poradte,treba mi zbalit aj podlozky do postele,dakujem za radu

laurka15
22. nov 2011

@tinuska2011 ja som mala svoje, ale sestričky dávali.... aj ti vymenia, keď budeš potrebovať.......... chodili sa pýtať, kto potrebuje vymeniť podložku..... takže moje mi ostali 🙂))

zuzu805
23. nov 2011

@tinuska2011 nie netreba ja som ich nemala...oni Ti daju

mamabiba
23. nov 2011

@beatrisss1 ahoj, ja som v CA rodila v auguste. Poradím, kávičku si daj radšej ešte doma, už na sále nebudeš môcť jesť ani piť...piť iba pokiaľ ti dovolia, ale ver, že nebudeš mať na tú kávu ani pomyslenie 😉 😉 . Už priamo na ležadle ti pôrodné asistentky ochotne podajú navlhčenú gázu na osvieženie pier, poprípade nenápadné "cucnutie" 😀 . Poriadne sa napiť a najesť budeš môcť až po návrate na izbu. Na chodbe sú v džbánoch prichystané čaje, takže si môžeš kedykoľvek naliať. neboli najhoršie 😅 , ale ak budeš chcieť vlastný, sestričky ti radi dajú prevariť vodu a zalejú čajík. Bola som tam max. spokojná...až tá strava...ale to je asi všade rovnako. Pri pôrode ti radi dajú erárnu košeľu a poprípade aj župan, aby si si nezašpinila vlastné. Ja som mala košele so sebou, ale pani sanitárka mi poradila, nech si ich pekne odložím a ona mi na požiadanie aj košeľu vymení. Nemusela som si tak v prvé dni špiniť vlastné. Podložky a aj popôrodné vložky sme tam dostávali. Treba si len zobrať vlastný toaletný papier, ten na WC nemajú. Ináč to tam bolo super.

beatrisss1
23. nov 2011

Diki🙂 ja som to nemyslela tak, ze ci si mozem dat na proodnej sale kavicku.)) woow .. to uz by bol aky extrem..ja len ze po prichode do nemocnice, kym este nerodim..ci je povolena nejaka ta kavicka🙂 dakujem za info, s tymi koselami je to dobre vymyslene..strava..no co uz🙂 a tie vlozky aj podlozky mam nakupene , tak som zvedava , co s nimi budem robit..tusim boli na zozname veci do porodnice CA.tak este ra diik🙂

fazy
25. nov 2011

Ja som rodila v septembri v čadci, krásné prostredie a doktori a sestričky boli úžasní, naozaj ich obdivujem, ale napíšem aj niečo negatívne: Myslím že nás tam bolo privela, obidve chodby plné mamičiek :( já som mala v noci horúčku a malá mala žltačku, posledný deň sme čakali na výsledky... o desiatej nám povedali že ideme domov a desať desať už tam bola upratovačka, že treba ísť, že potrebujú izbu, teda čakať 2hod na chodbe s roztrhaným spodkom, (prvýkrát som si sadla po troch týždňoch) a zatvrdnutými prsníky žiadna sranda, nekonečné 2hodiny. Ale treba povedať že som na chodbe stretla dievča čo išlo rodiť a čakalo na izbu. Ešte ma dost deptaly návštevy, keď sa človeku chce spať a má tam dieťa a okolo je 7 úplne cudzích ludí, celé popoludnie, je to otrava. A sú tam strááášne vysoké postele!

janka9898
27. nov 2011

@fazy to mas pravdu ja som rodila v decembri 2009 a tiez bolo vsetko plne pustali domov ako na beziacom pase aj 4dni po porode ak bolo vsetko ok no a tiez sme cakali aj s mimi na prepustaciu spravu dve hodinky ale to ja uz cśom tak rychlo bola zbalena ze chcem ist domov ze ma nikto nevyhadzoval🙂)))

magdal1
1. dec 2011

-http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

Kysucká nemocnica s poliklinikou (KNsP) v Čadci dokáže zabezpečiť zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu okrem gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Informoval o tomriaditeľ nemocnice Martin Šenfeld. "Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení robíme len akútne stavy a obmedzene plánované operácie. V prípade, ak sa dnes podarí doručiť príkaznú povinnosť dvom lekárom gynekológom, tak budeme vedieť poskytnúť zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu aj na tomto oddelení," skonštatoval Šenfeld. V Kysuckej nemocnici dalo pôvodne výpoveď 22 lekárov, 7 lekárov výpoveď stiahlo. "Zo zostávajúcich 15 výpovedí sme dali 7 lekárom príkaznú povinnosť. Zatiaľ sa ju podarilo doručiť štyrom," uviedol riaditeľ KNsP

je tu moznost k fyziologickym porodom pyta si Pa

http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/humanizaci...

janka9898
1. dec 2011

tak toto je sila keby sa mi neico robilo tak asi zosaliem ak by so mnou nic nerobilo dufam ze moje babo bude posluchat:--( v brusku

mianc
1. dec 2011

@fazy mne tie návštevy nevadili.. 🙂 ale s tými posteľami máš pravdu, sú naozaj dosť vysoké a žena po pôrode má s tým problém aj keď nie je roztrhaná, nieže keď má v sebe neviem koľko štichov..
ale inak s pôrodnicou som bola veľmi spokojná, lekári a pôrodné sestričky boli naozaj úžasné.. na pôrod mám dobré spomienky! Našťastie!

mianc
1. dec 2011

@beatrisss1 všeobecne pred pôrodom neodporúčajú konzumovať žiadnu stravu a ani tekutiny ak už máš bolesti alebo sa Ti pôrod inak blíži..

semiramina
1. dec 2011

@mianc to nie je pravda. mne paucin povolil iontovy napoj. ked mas dobre monitory a nemas ziadne odchylky, tak by ti mal poviolit, on to vraj robil v Ostrave na porodnici a aj v Prahe, ked tam pracoval.ale asi to zavisi od konkretneho lekara. vraj mozes 2 deci cistej vody alebo iontaku za 1 hodku, a aj to len po jednotlivych hltoch.....ani nevies, ako to padne vhod obcas si lognut vody. viem, ze on to povoluje ale opytaj sa radsej doktora, ktoreho budes mat pri porode 🙂

mianc
2. dec 2011

@semiramina xixi.. ja to už mám za sebou, takže najbližšie sa pýtať budem neurčito.. ale ja som rodila v marci tohto roku a nemohla som piť, tak je to asi individi.. ale popravde som si logla troška čistej vody, lebo ani nie smäd ako mi bolo slabo..

22janulienka22
6. dec 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať, či má niektorá z vás skúsenosti so sekciou v čadci aj ked ste nemali žiadne zdravotné problémy, len ste nechceli rodiť klasickým spôsobom. Je to možné? alebo na sekciu pustia len ak mám problémy ja, alebo bábo?

penelope999
6. dec 2011

@22janulienka22 Ahoj, sekcia je v Čadci možná len v prípade ak je ohrozené dieťa, alebo matka. Alebo z dôvodu úzkych pôrodných ciest ženy, inak u primára nepochodíš 🙂

22janulienka22
6. dec 2011

@penelope999 tak to si ma veľmi nepotešila 😒 dúfala som, že to bude možné. veľmi sa mi nechce do klasického pôrodu...

solinkarka
6. dec 2011

@22janulienka22 a kedy mas termin?

22janulienka22
6. dec 2011

@solinkarka až 13. 04. 🙂 ale téma pôrodu ma už máta a predstava sekcie sa mi páči omnoho viac...aj ked viem, že ani to bez bolesti nejde, zdá sa mi to prijateľnejšie ako niekoľko hodinové bolesti pri pôrode

penelope999
6. dec 2011

@22janulienka22 to bude tvoj prvý pôrod? 🙂

solinkarka
6. dec 2011

@22janulienka22 no ja som sa tiez nad tymto zamyslala ale je to take nelogicke 😅 hadam to nejak vydrzime 😀

22janulienka22
6. dec 2011

@penelope999 veru prvý a vôbec neviem, čo ma čaká...a ked čítam niektoré príspevky, že po klasickom pôrode sa niekto nedokáže poriadne posadiť ani po dvoch týždňoch, nie je mi všetko jedno...zvažujem aj dulu, ale vôbec neviem...ty už máš asi nejaký pôrod za sebou, že?

beatrisss1
6. dec 2011

Baby, vo stvrtok nastupujem na prijem do Ca ak teda dovtedy neporodim🙂 a rada by som dostala tu nadstandartnu izbu..ibaze su skoro stale plne kedze su len 3..neviete ci si tam mozem zavolat a na stvrtok rano zajednat? Asi nie co?dakujem

22janulienka22
6. dec 2011

@solinkarka no asi nám nič iné neostáva 🙂 a ty máš kedy termín?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre