Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k babetko maš pri sebe či ako to je?

afra
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k Krasne napisane 🙂

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

no po porode ta prelozia bud na rooming ,tam mas babetko pri sebe, ale ak nemaju miesto daju ta rizikovu graviditu a tam ti ho nosia kazde 3hodinky na kojenie a nechaju ti ju niekedy hodku a pol, niekedy dve, a pocas navstev aj 4-5h. a o pol mnoci posledny krat a potom rano o piatej. ak este nemas mliecko o pol noci ti ju neprinesu. ale ak by si ju chcela mat pri sebe viac ,a nemaju s nou robotu napriklad prebalit, tak ti ju daju. a ak sa uvolni miesto na roomingu tak sa pytaj tam a oni ta prelozia.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@afra dakujem dufam ze to vsetky obavy z cakajucich mamiciek zotrelo :DDDD a v podstate som opysovala len svoje pocity :D dufam ze padlo na uzitok baby :DDDDD

veronicka1901
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k : Chystam sa, byvam 15 minut peso, takze je to najlepsia varianta. Ale nejdem si vybavovat ziadnu protekciu ani vlastneho porodnika, ako si pisala, je tam super tim ludi, takze verim, ze to dobre dopadne 🙂 . A malicka ako? Vsetko v poriadku? Brusko netrapi?

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k kolko mala ti važila merala?

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

no teraz je to lepsie ,trapilo nas hlavne vcera ,dnes rano uz to uz bolo lepsie ,ale pekne som ju pomasirkovala ,pocvicili sme a vzala som si ju pekne na hrud a lazkali sme si, aby nelezala len tak na brusku pekne som si zobrala ku sebe na svoje brusko a hladila som si ju ....takto sme spinkali asi 20 min a potom som ju polozila a spinkala az 4 hodiny. Spokojnucka sa zobudila pekne sa napapkala a uz je lepsie dufam ze do vecera ju nebude boliet brusko. ☹

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@zuzu805 malinka mala hypotrofiu to znamena ze mala podvahu, preto mi porod vyvolavali . inak mala 2860g a 49cm nie je to take zle,ale zistili ze nebola uz u mna dostatocne vyzivovana a ze sa jej bude vonku lepsie darit :D

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k aha...a v ktorom tt:? sa ti narodila?
hlavne že je zdravučka držte sa kočky

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

presne o tyzden skor. 20 .8 som mala termin a prodila som 13.8. to bol posledny den 39tt

veronicka1901
26. aug 2011

No hlavne, ze ste obidve v poriadku 🙂.

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k prosim ťa nevieš nahodou či tam aj prepichuju uška babetkam ?

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

ano v ten den ked odchadzas tak ich poprosis a predtym nez ti ju oblecu uz na domov tak jej prepichnu uska :D aj my sme si dali :D len mono na ockovanie budes musiet dojst este raz ,ale to nie je iste. my sme boli akurat v tom obdobi ked nemali este vakcinu, oni ju objednaju a jedna vakcina vystaci niekolkym babetkam a ak nemaju dost babeiek tak ju nepichnu aby nevysla nazmar :DDD ale mozno tam budes v taku dobu ked budu ockovat.my sme museli este na druhy den prist, ale to nevadi :DDD

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@veronicka1901 ved to je najdolezitejsie a ty sa ako citis ? ja som sa v tychto tyzdnoch citila najlepsie.

veronicka1901
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k : Joj, tak ti zavidim, ale v dobrom 🙂. No az na to, ze mame v praci 40 stupnov a musim cely den makat, tak je to ok, nie je problem, ale mam pocit, ze zacinam nejako rapidne priberat 😒, to uz sa mi paci menej. Drzte sa 🙂.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

no babenko na konci rastie a a tebe tvri zasoba tuku, ktoru si tvoje telo potrebuje vytvorit. niekktora pribera na zaciatku a niektora na konci. :D neboj sa po porode vela schudnes hned.. ja som pocas tehotenstva pribrala 19kg po porode som schudla hned 10 a kazdy mi hovori ze ved si nic nepribrala a na mne este 9 kil. vobec sa neboj kolko si pribala ?

dzejnina
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k ako pekne si to vsetko opisala,az tak dobre sa to cita,len sa obavam reality.. len obcasne kontrakcie co mam dost bolia a to som si doteraz s tym hlavu nelamala a nebala som sa... mam taky pocit ze to bude ovela horsie ako cakam,ale ten drobec za to jednoznacne stoji to viem🙂

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@dzejnina tak s bolestou musi ratat kazda zena ,ked som ja zvladla stvor ,troj a potom dvoj minutove intervaly od zaciatku az po dobu dvanast hodin a to som sa este mizerne otvarala ,tak to urcite zvladnes aj ty . nie je to ziadna bolest ktora by sa nedala vydrzat, a ked budes mat pri sebe dobryych ludi tak to bude ok. na zmiernenie kontrakcii a rychlejsie otvaranie sa odporucam horucu vodu ,taku aku vydris a jemna masaz bruska smerom dolu. mne to velmi pomohlo a samozrejme chodit chodit a chodit ,ved sediet ani nebudes vediet :DDD. neboj sa ked to zvladlo uz niekolko miliard a viac zien preco by si mala byt ta co to nezvladne. a mysli na to pocas celeho toho ,co som pisala. hore to je zase psychicka podpora. nemysli na tu bolest ze je to zla bolest ,ale ze ked to prekonas tak budes mat pri sebe to co budes milovat najviac na celom svete este viac ako svoj vlastny zivot :D a cim castejsie kontrakcie tym budes blizsie k svojmu pokladiku. a cim vacsia bolesst ,tym vascia laska :D ja sa tymto vsetkym snazm povedat ze v zazitkoch netreba hladat negativa ,ale ucel pre ktory ho zazivame a pozitok ,ktory si z neho odnesieme. v tomto pripade je to trosku vzrusenie z niecoho noveho a aj velka tuzba uz vidiet babetko a aj trosku strach z noveho , ale nakrajsi pocit je ta laska ,s ktorou cakas na prvy plac a potom uz ti je vsetko naokolo jedno. ci sa sestricka pyta na meno co ti hovoria ludia okolo nevnimas nic iba svoj poklad ,ktory si tak dlho schovala a nedockavo si po nom tuzila, akoby to bolo nieco na co cakas cely zivot. Porod nemusi byt brany len ako bolest a stach ,ale da sa vnimat ako radost ,stastie a tuzba :D netreba sa nicoho bat ,doktori a sestricky ti bdu pomahat aby ti prebehlo co najrychlejsie a najlepsie.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@veronicka1901 no babenko na konci rastie a a tebe tvri zasoba tuku, ktoru si tvoje telo potrebuje vytvorit. niekktora pribera na zaciatku a niektora na konci. :D neboj sa po porode vela schudnes hned.. ja som pocas tehotenstva pribrala 19kg po porode som schudla hned 10 a kazdy mi hovori ze ved si nic nepribrala a na mne este 9 kil. vobec sa neboj kolko si pribala ?

sisanka
27. aug 2011

@m_o_n_c_a_k fuuha obdivujem ta ze tak pekne hovoris o porode a pritom si rodila 12hodin..ja som prveho rodila 6h a bola som uplne znicena z toho..ale za to druhy porod som ani nezaregistrovala ze uz mam silne kontrakcie a povedali mi ze mozem tlacit 😀 od prichodu do porodnice sa do hodiny narodil...

m_o_n_c_a_k
27. aug 2011

@sisanka no to si mala super .... neviem mozno len o nieco lepsie zvladam bolest, ale ked clovek mysli pozitivne tak to nie je take zle :D samozrejme kazda ma iny prah bolesti a ine ocakavania ,ak niekto pocita s najhorsim tak ho nemoze nic prekvapit alle ak niekto premysla tak ,ze to boliet mna snad nebude.... to je zleee . hlavne sa treba povzbudit a mysliet na mmini :D potom moze niekto aj pekne hovorito porode. a samozrejme kazda z nas je ina a co porod ,to ine bolesti ine kontrakcie....kazdy je iny. a kazda zena to inak zvlada. keby dve baby mali rovnaky porod jedna povie ze bol hrozny a druha povie z by kludne odrodila dalsie. je o psychyke cloveka a mysleni. tak isto o prahu bolesti a citlivosti osoby. ale aj od doktora porodnych sestier :D

erika26
27. aug 2011

@m_o_n_c_a_k - no neuveríš, ale aj mne vyskočili slzy nad tým ako si to super napísala. Už ma chytá taká predpôrodná mamičkovská depresia či to zvládnem ak to tentoraz bude prirodzený pôrod. Ale týmto si ma úplne dostala, normálne sa cítim odhodlaná ísť rodiť 😉
Ešte sa chcem opýtať, čo si má doniesť k pôrodu muž, ked chce byť pri pôrode? teda okrem tých 30eur ako poplatok a foťáku. Myslím napr. prezúvky a tak. A ak rodíš spontánne, nie je dúfam, problém mať muža pri pôrode.

erika26
27. aug 2011

@zuzu805 - ja som si bola kúpiť v lekárni yal klyzmu a vlastne v jednej krabici sú dve fľaštičky. Lekárnička sa ma sama opýtala či chcem obe, ale povedala že mi úplne postačí aj jedna a predala mi z toho balenia len jednu. Tak skús sa opýtať v lekárni, možno budeš mať šťastie

m_o_n_c_a_k
27. aug 2011

@erika26 :D som velmi rada ze to vyvolava pozitivne myslenie naozaj sa niet coho bat treba sa iba tesit na drobcekou :D nie nie je ale treba sa na to este opytat ,napr. ked budete rodit dve ci aj vtedy a take odrobnosti ...a to ja neviem .ale za normalnych okolnosti nie je problem mat muza pri porode. no nech ma aj nieco na pitie pri sebe a na jedenie prezuvky ,toaletne potreby, a mozno nieco na citanie alebo odreagovanie sa ...nie je urcene co si smie vziat a co nie. moze vam pustit hudbu cokolvek co vam sprijemni naladu.... inak najdolezitejsie je aby so sebou vzal optimizmus ,rozumnost, ochotu, koncentrovanost, podporu pre seba i pre vas a straaaasne dobru naladu. nech vas povzbudzuje a nech lekarom nezasahuje do prace to je najdolezitejsie ,materialne veci su vzdy v tom momente na poslednom mieste dolezita je psychicka podpora,ak je citovo labilnejsi ,alebo si myslite ze by to nevydrzal ,alebo by mal neprimerane reakcie a nevie zvladat stres , podla mna by bolo lepsie nechat ho pockat vonku. :D ale pokial vam moze byt oporou tak je to velmi povzbudzujuce pre rodicku hlavne ked ma zmysel pre humor . a ja sa tiez priznam niet krajsi pocit ako cakat na babetko a ked vam povedia ze idete na porodnu salu ,ja som sa od stastia skoro rozplakala :D prisla som tam vysmiata co si vsimly aj sestricky :DDDD dufam len ze nestratite optimizmus a radost z toho ze prinesiete na svet krasne a nevinne stvorenie :D

erika26
27. aug 2011

@m_o_n_c_a_k - myslím si, že manžel to zvládne, už sa dokonca teší. Už som sa ho na to niekoľkokrát pýtala a vždy bol odhodlaný že ide so mnou. Dokonca bol smutný, ked som mu volala pri prvom pôrode pred troma rokmi že idem sekciou rodiť a že pri tom nebude. Vlastne to ani nestihol bol v tom čase akurát v blave. Takže prišiel až po. No a keby čosi náhodou nezvládal, tak dvere von nájde, teda dúfam 😀 😀 😀

m_o_n_c_a_k
27. aug 2011

:DDDD ale myslim si ze ak na to tesi tak ti bude velmi dobrou oporou ,mas stastie ze mas takeho muza :D aspon bude vidiet ake je to priviest babenko na svet a bude si ta viac vazit ,ked uvidi co preto musi zena podstupit :D myslim si ze ak ma zena pri porode oporu ide vsetko ovela lahsie.

zuzu805
28. aug 2011

@erika26 dakujem skusim sa spitať 🙂 si to kupila niekde v za?
ja som z cadce ale snad zoženiem 🙂
@m_o_n_c_a_k aj mne velmi pomohla po psychyckej stranke to beriem inak a odhodlana rodiť aj ked ja mam ešte čas 🙂

erika26
28. aug 2011

@zuzu805 - ja som ju kupovala v kysuckom novom meste, ale podľa mňa ti to tak predajú aj v čadci.

m_o_n_c_a_k
28. aug 2011

@zuzu805 od 30 teho tyzdna to uz ide rychlo hlavne na konci :D ja som sa uz nestihala sledovat :D

zuzu805
28. aug 2011

@m_o_n_c_a_k mne to hrozne ubieha od zajtra 35tt fuuu letí to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre