Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

hanam
10. sep 2009

hexe vobec nemusis panikarit...ja som ten isty pripad prvorodicka a este trosku starsia od teba...a neboj mas vybraneho tiez fajn porodnika...baby si ho chvalia. Ja som mala Durmisa a bol tiez super. Vsetci tam boli super.

violetka1
10. sep 2009

Hexe, akoze stara prvorodicka, hehe..ved to je est fajn vek 🙂
u mna je stara prvorodicka niekde nad 35r. a viac.
ja mam takmer 31r a som rada ze do mojich narodiek stiham druhe babo a budem uz mat pokoj 🙂

hanam
10. sep 2009

violetka aj som ti zabudla odpisat do IP...mne babo nosili a ked som chcela nechali mi ho tam dokedy som chcela...ale ja som bola dost unavena takze som sa zo zaciatku az tak nedomahala a bola som rada ked mi s nim pomohli. Mam chlapceka 😉

violetka1
10. sep 2009

hej uz som si vsimla v tvojom pase..a ako sa vola? 😉
idem uz vypnuit, malu mam vo vani, manzo ju kupe, musim chystat postel..papa

danzy
11. sep 2009

violka , ano to jsou ty saly prave na te petce 🙂 neboj stihnou to ...
preju vam co nejprijemnejsi porod a jeste poznamka, primar mi nahodou pripadal chlap na spravnem miste, pekne to tam ridil, ono neni sranda nest tak obrovskou zodpovednost...takze berte vsechny pomluvy s mirou a drzte se, hlavne at ste zdravi a miminka taky

violetka1
11. sep 2009

jeeej, Danzy- dobre mi to padlo, fakt. Ja tie reci beriem s rezervou, ale predsa to vrta v cloveku.
Musim sa ho opytat, nabuduci tyzden, ako pokracuju prerabky.

Este som sa chcela spytat tych maminiek, co rodili v CA, ze poplatok za ucast manzela staci uhradit v ten den pred porodom, alebo sa to nejako skor?
A kde sa to platilo?

pri prvom sme to platili v den porodu myslim a niekde v centralnej pokladni nemocnice.

hanam
11. sep 2009

violka plati sa na sale hned ako tam manyel dojde a prezlecu ho 😉

violetka1
11. sep 2009

aha- oni poskytuju oblecko hej..sice aj v BA mu nukali, ale mal svoje,lebo on je taky vacsi chlap, tak radsej.

hanam
11. sep 2009

😉 no moj je tiez velky a cely v tom zelenom doktorskom vyzeral srandovne 😉 😉 😉

meganka
11. sep 2009

Ahojte, ano poroden saly su uz hotove este treba nejake schvalovacie procedury a niekedy 16.9 sa uz hadam aj spustia, ak vsetko pojde ako treba.....
Ale aj tak si myslim ze je uplne jedno ake je prostredie, i ked samozrejme modernejsie je prijemnejsie, ale zase na druhej strane co je lepsie moderne vybavenie alebo ludsky pristup zo strany personalu???
Mnohe pisete, ze na izbe su telky, maminky telka nie je to najdolezitesie je to sprijemnenie ale urcite nie na cely den ako to niektore maminky chapu, teraz nechcem ziadnu z vas v ziadnom pripade urazit...ale pamatajte ze na prvom mieste je mimco v postielke 🙂))) Tak vela sily pri porode....

violetka1
11. sep 2009

meganka🙂 Ja nemam cas doma telku pozerat..a na nete byvam teraz trosku castejsie, lebo mangel konecne vybavil pre seba volno z prace a neodchadza na dvoj, ci tyzdnovky..takze hladam nejake informacie ohladom porodnice.
A neviem, ako sa zosuladia dve- tri maminy na izbe, kedy zapnut telku, aby to tej dalsej neprekazalo prave.
Skor aspon radio je dobre, ze tam je..mne teda telka nechybala ani pri prvom pobyte v nemocke, neviem, ako ostatnym. Ale pochybujem.
Malicka mi beztak stale revala ako o dusu a nepreslo ju to az do jej 5tich mesiacov..no ja len dufam , ze pri tomto mimine sa vyspim trosku viacej..pretoze pri dcerke to bolo mozne az od 18tich mesiacov..moje prva prespata noc od porodu..bolo to krasne 😀 😀

a co sa tyka toho druheho dotazu..presne tak- akurat som to pred par dnami vravela niekde, ze radsej stara hnusna nemocnica a obetavy personal, ako opacne..vsak sa to aj velakrat potvdrilo, ze v okrajovych nemocniciach boli ludia uzasny. My sme- bohuzial z rodiny- v CA mali skusenost s oddelenim LDCH, ktore bolo neporovatelene so Zilinskym LDCH. Tu teda otrasne spravanie sa a v CA proste iny svet. To len okrajovo- ze ako asi aj napr. ine oddelenia robia meno CA nemocke v porovnani so Zilinskou.

ginepra
11. sep 2009

ahojte, ja som rodila v Ca v aprili, mam dobru skusenost, no chcela by som si overit jednu negativnu. Porod mi postupoval dost rychlo. No ked jedna z porodnych asistentiek sondovala, na kolko som otvorena, urobila mi asi na krcku maternice nejaky velmi bolestivy "hmat", akoby ho nasilu roztahovala. Bol to asi najbolestivejsi moment z celeho porodu, nieco strasne. Potom nastupili silne kontrakcie a samotny porod. Jedna kamaratka, ktora rodila nedavno a prisla do porodnice otvorena uz na 4 cm, mala rovnaku skusenost. Nechapem, naco dotycna osoba takto nasilu urychluje porod? Vyslovene sa by som si to nabuduce NEPRIALA - ak nejake nabudiuce bude 🙂)) ale snad este jedno ano 😉 ...
Nestalo sa vam nieco podobne?

hanam
11. sep 2009

😉 ja som mala telku zapnutu skoro stale ale to je taky moj zvyk, ja to ani nepozeram len potrebujem kulisu 😉 😉 😉 aj doma 😉 😉 😉

magdal1
12. sep 2009

ahojte, taktiez sa priklanam k nazoru,ze najdolezitejsi je ludsky pristup, technika mi nechyba. Ta tu ludskost pri porode a po nom nenahradi.

violetka1
12. sep 2009

Ginepra, mne take nic nerobili- aspon myslim- ale tusim som uz nieco podobne pocula..ze sa to robieva aj takto...neviem..kde by sme sa este popytali?
a tej tvojej kamaratke to tiez urobili v CA?

hexe66
12. sep 2009

ja som tiež písala o telke ako o výhode. po pôrode som ešte nebola. ale dĺhooo som ležala počas tehu na gynde. a vtedy sa telka teda zišla poriadne. po čase vás nebavia knihy, dokonca bulvár...., potom telka......ale čas si treba skrátiť. ale možno - aj po pôrode je telka dobrá. ak majú mamičky viac detí, alebo jednoducho doma nemajú na ňu čas. ale o čom to tu píšem. no rozpisovať sa o telke-som trdlo....
len aby všetko dobre dopadlo. a personál je v CA výborný- to tiež pomôže. a určite dosť...

marguska
12. sep 2009

Dobrý deň diavčatá,len by som chcela dať veci na pravu mieru-MUDr.Paučinová nie je manželka MUDr.Paučina,ale jeho velmi šikovná a perspektívna mladšia sestra. 🙂

violetka1
12. sep 2009

hehe- fakticky? to je sranda..ja som si myslela, ze manzelka, lebo som to niekde citala, tak som k tomu prisla..takze OMYL 😀 To by bol incest 😀

ginepra
13. sep 2009

violetka - ano, kamoske sa to stalo tiez v Cadci. tak to mas stastie, ze si sa tomu chmatu vyhla.

violetka1
14. sep 2009

Ginepra, ja som prve nerodila tu..ale v BA.
Nakolko som tam 10rokov zila.
Ale dufam, ze nezabudnem a Dr. bude mat chvilku casu, skusim sa to opytat, preco sa to robieva teda.
No budem asi trpnut, ked sa ku mne priblizi na kontrolu na sale asistentka.
Zatial som ich tam nemala moznost vela stretnut..nevies nahodou meno, ci vzhlad? 🙂 na pripadne varovanie do IP?

violetka1
14. sep 2009

Este jedna otazka na tie, co uz tam rodili..
zoznam, co do nemocky pre seba a pre babo mi tam daju, alebo mi viete povedat aj vy?

hanam
14. sep 2009

violetka zoznam je polozeny na recepcii a mozes si ho odtial zobrat 😉

hexe66
14. sep 2009

ahojte. violetka-ja som dostala zoznam: OP, preukaz pre tehotné, kartička ZP, nočná košeľa, župan, nové papuče, toaletné potreby, uteráky, vložky, toalet. papier, materské podprdy,+vložky do podprsenky.
pre dieťatko: 40 ks. pampers, alebo 5 ks. veľké bavlnené plienky, rybacia masť-tuba.
pri prepustení: oblečko pre bábo, 5 plienok, zavinovačka, deka.

violetka1
14. sep 2009

jej Hexi diky- urcite sa opytam aj na recepcii, bo som tam kukala min. stredu na pultik, ale som si nevsimla nic take..

Dakujem za zoznam uz teraz, aspon som si overila, ze mam vsetko zabalelne..len este dolozim plienocky pre malickeho, rybkovu masticku uz tiez mam.

meganka
14. sep 2009

Dobry vecer....Neviem preco tolke negativa na porodne asistentky, ktore sa tak velmi snazia a ten ako to nazyvate hmat nerobia len oni ale aj lekar, len to tu asi ziadna nepise a jednoducho sa krcok maternice masiruje, ano boli to ale je to len isty druh pomoci, nikto Vas nechce urcite trapit a nemaju z toho ani ziaden pozitok skor sa snazia porodu pomoct, aby ste sa mile buduce maicky moc netrapili, takze je to potom na povazenie kazdej....A trpnut ked sa k niekomu porodna asistentka priblizi je tiez trosku na zamyslenie, kedze vacsinu casu travite na porodnej sale prave s nimi a skutocne sa snazia splnit potreby kazdej, pokial je to v ramci ch moznosti....takze tolko...

violetka1
15. sep 2009

Meganka, Vas ako porodnej asistetnky sa to dotklo, ale my predsa len diskutujeme, nevieme, preco sa to, ci ono robi a pokial viacere napisu, ze ten hmat je bolestivy, chceme sa dozvediet viac. Ved sa tyka nasho tela.
Pokial mi osoba, ktora to robi, predom aspon trosku naznaci, ze sa mam pripravit na silnu bolest, a co tym chceme dosiahnut, vydrzim a nestazujem sa.
A urcite by som potom nepisala na verejene fora, ze mi ta, alebo ona osoba nieco urobila nasilu a neviem preco a ze to neuveritelne bolelo.
IDe o komunikaciu z oboch stran.
Ja nie som z porcelanu a urcite nepatrim medzi stazovatelky leziace v nemocniciach, len chcem vediet , co sa so mnou robi, vsak to patri k mojim pravam, nie?
Verim,ze v dnoch, kedy je porodov neuveritelne vela, na to nieto akosi casu (?!), na skodu mamiciek.
A k poslednej vete Vasho prispevku sa nevyjadrujem- myslim, ze som svoje slova dostatocne objasnila.

aa mimochdom- ja som rada, ze porodne asistentky existuju. Osobne poznam dve z nich, no bohuzial, po prestahovani sa nemam moznost sa s nimi spojit a popytat sa priamo ich, aj ked by to bolo jednoduchsie.

Takze by sme Vas mozno touto cestou aj chceli poprosit, skuste nam napisat, kedy a preco sa toto masirovanie robi, myslim, ze vsetky budeme len radi.
Dakujeme.

mimkaa10
15. sep 2009

ahojky - v piatok otvárajú nové pôrodné sály 😵 😵 😵 😵 tak treba ešte vydržať 😉

violetka1
15. sep 2009

🙂 Mimus, ktovie, ako vydrzime, ako si na tom? 🙂
Ja uz chodim miestami ako kacka. Ale uz sa tesime na štuplika.

hexe66
15. sep 2009

čaute. takže budeme držať, hihi. baby tiež vás tak všetko bolí? ja mám strašnú nádchu a bolia ma kĺby v bedrách a na prstoch rúk. večer stále chodím na wc a nechce sa mi spať-to ma teda vôbec nebaví. ešte som si ráno našla prvé obrovské červené strie- našťastie /musela som sa na sebe smiať/to boli otlačky-hihi. a najhoršie-neviem si na nič spomenúť-najmä názvy liekov a tak. a už sa mi aj muž smeje....a to je čo povedať....

violetka1
15. sep 2009

Hexe, vsetko ma nebolí, ale nieco ano..bedrove klby jasnacka- ved male ma uz hlavku rovno medzi nimi. Tieto noci uz trosku spavam, ale boli tyzdne, kedy som kvoli tym bolestiam sa nemohla nai z boka na bok prehodit, resp. zatala som zuby, schmatla plachtu a pomalicky sa pretacala, o dvihani sa zo sedu a napr. dvihani noh pri obliekani sa, to ani nevravim.
Musime vydrzat- uz sa nam to blizi.
Strie neriesim, babo je prvorade, strie mam este od prveho tehu, proste som sa im nevyhla, ale su horsie veci, ze ano? 🙂- ja sa bduem tesit, ak moj malinky bude naozaj zdravy.
Nazvy liekov si pamatam, tehotenska zabudlivost sa prejavuje obcasne aj u mna, ale to je tym, ze naozaj som takmer na vsetko sama a este sa staram o choru svokru, ked treba. Som strasne rada, ze mam manzela uz niekolko dni doma z prace, ze nemusim byt ako predtym napr. dva tyzdne v kuse sama s malou v cudzom prostredi, dom v prerabke, vsade beton a tak, o pohode nemohlo byt ani reci.
No, idem rychlo dovarit, zatial sa majte! 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre