Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

22janulienka22
29. okt 2012

@siskaca naša laurinka má vyše pol roka, ale na jar sa sťahujeme do domčeka, tak ked sa presťahujeme, pustíme sa do druhého 🙂 ja som mala dobrý pôrod, za 4 hodinky bolo po všetko, šla som síce s vyvolávačkou, už som bola 5 deň po termíne, od začiatku bolestí po koniec prešli 4 hodky a ani šitie okrem posledných dvoch stehov som necítila...ale aj tak mi chvíľu trvalo, kým som sa z toho všetkého spamatala...predsa len aj ked je veľmi dobrý pôrod, bez bolesti sa to nedá 😀

siskaca
30. okt 2012

@22janulienka22 no tak to je v pohode,si to nemala az take strasne,niektorým este aj po 5 rokoch prebehne mraz po chrbte,ked si spomenu na porod🙂Ja chcem mat zasa vacsi rozdiel medzi detickami,aspon 5 rokov,ale tak keby sa pritrafilo aj skor budem rada.A teraz byvas v ca v meste?Stahujete sa na dedinu,ak sa mozem spytat?Ja som bola 2 dni po termirne.A bolesti som mala fakt len poslednu hodinu,lebo mi dali tiez vyvolavacku,inak to je ine svinstvo,bolest jedna za druhou,ze ani nie je cas to rozdychat,som mala fakt dost.Ale ten pocit,ked uz vysla a mi ju ukazali,ako tichucko na mna kukala...na to clovek nikdy nezabudne🙂

22janulienka22
30. okt 2012

@siskaca to je pravda, ten pocit je úžasný 🙂 dúfam, že další pôrod už bude bez vyvolávačky, lebo je to dosť náročné...tie bolesti prichádzali v dvoch vlnách, jedna len doznievala a druhá už začala...ja bývam na dedine, ale ešte u rodičov a s manželom si staviame dom a dúfam, že na jar, najneskôr do leta sa nasťahujeme už do svojho, tu máme dosť stiesnené podmienky, aj s jedným dieťaťom je to tesné....ja mám už 27 rokov 🙂 a nechcem s dalším čakať pridlho, aby som ešte v 50tke nemala deti, ktoré nebudú dospelé 🙂 tiež som zvažovala, že dlhší odstup, ale potom som si povedala, že ked už som teraz taká zabehnutá, nejako zmáknem aj druhé, ale keby som čakala dlhšie, zasa budem musieť začať od znova, málo spánku, veľa plaču 😀

verronnika
4. nov 2012

tak idem aj ja pridať svoju skúsenosť s CA porodnicou,
rodila som v septembri, 1 rok a 9 mesiacov po SC "prirodzeným" spôsobom... pôrodník MUDr. J, Rehák - fakt v pohode chlapík, milý, všetko mi vysvetlil, vtipy až do poslednej minúty, čo mne osobne vyhovovalo a to som rodila v nedeľu v noci a na príjme sme sa zrazili tri, absolútne nebol nervózny (jak niektorí nemenovaní lekári v ZA), pôrodné asistentky v pohode, naozaj sa starali, nemala som pocit, že sa snažia len rýchlo spraviť svoju prácu a že ich vlastne svojou prítomnosťou otravujem (tak sa ksichtili všetky sestry na pôrodnici v ZA a to som videla naozaj všetky a niektoré aj viackrát)...
najviac oceňujem, že ma nechali rodiť mojím vlastným tempom, podľa mojich pocitov, za celý čas mi nikto nekecal do toho kedy mám tlačiť, kedy sa mám nadychovať a podobne...
vyfasovala som síce dosť dlhé šitie (ani nie tak veľa ako bola tá rana hlboko, mala som pocit, že mi zašíva žalúdok...), bolelo jak sviňa, lieky od bolesti nezabrali, ale tak za to zasa lekár až tak nemôže...
čo sa týka prikladania, boli ochotní hneď na sále priložiť, len si treba aj povedať, že chcete...
na izbu dávajú detičky 6 hodín po pôrode (okrem noci, vtedy dajú až ráno)
ležala som na B-čku, ale tzv. VIP izbe, takže som mohla mať malého pri sebe stále, keď som ho chcela aj na noc, tak som ho musela ráno o 5 hod. doniesť na novorodenecké (vraj bábatká kúpu a vizitu robí primárka novorodeneckého na oddelení) - to mi trochu prekážalo... aj to, že po každom kŕmení som musela malého nosiť na novorodenecké odvážiť (to sa mi zdá už trochu prežitok), sestry na B-čku boli úplne v pohode, ochotné pomôcť, taktiež na novorodeneckom som nemala žiaden problém, len sa treba pýtať keď niečo chcete vedieť, však nemému ani vlastná mať nerozumie - a to ešte podotýkam, že v čase keĎ som rodila mali na novorodeneckom 20 detičiek a nemali žiaden problém sa mi venovať...
takže celkovo spokojnosť a ak sa pritrafí ďalšie bábo, tak určite znova CA...

betyna8
13. nov 2012

@verronnika ahoj
ja som mala pri prvom tiež sekciu- v Čadci a teraz sa mi bliži druhý termin ,este neviem teda ako to bude postupovat.Tebe sa spustil druhý porod spontanne,mala si naplanovanu aj sekciu??

betyna8
13. nov 2012

@sunflower87 ja som tam rodila pred 3 rokmi a teda bola som maximalne spokojna, sestricky boli velmi mile.Bola som sice na VIp-ke,lebo sme tam vianocovali,tak muž bol s nami skoro stale,ale predpokladam,ze sa spravaju k vsetkým pacientkam rovnako.Teraz tam chcem ist opat, termin mam 13.12.,ktovie,možno sa tam stretneme 😉

verronnika
13. nov 2012

@betyna8
ahoj,
prvú SC som mala v Žiline síce po rizikovom tehu, ale ani vtedy nikto nepredpokladal, že by som nemohla rodiť normálne, len po vyvolávačke malému klesli ozvy a museli sme ísť akútne pod nôž...
teraz bol problém najmä v tom, že od SC neubehli 2 roky, takže v ZA by ma určite rezali, kedže som počas druhého tehu nemala žiadne problémy, nebolela ma jazva po SC a ja som bola rozhodnutá rodiť normálne pokiaľ sa nič nezvrtne, tak po porade s mojim gynekológom rozhodla pre CA, kde absolútne nemali problém s časovým odstupom medzi pôrodmi (v zásade to tam funguje tak, že ak nemáš problém a chceš a aj im povieš, že chceš ísť normálne, tak ťa nechajú)
u mňa sa pôrod rozbehol spontánne 9 dní pred termínom, bolesti od pol štvrtej popoludnia hneď v 4 minútových intervaloch, do pôrodnice som sa neponáhľala, lebo sa mi zdali slabé, tak som tam šla až keĎ mi vyhubovala moja segra (pôrodná asistentka) asi o pol desiatej večer, došla som na 7 cm otvorená, takže so mnou už nikto neriešil, SC... nebola teda plánovaná a našťastie ani potrebná 🙂
ale predooperačné vyšetrenia som pre istotu mala urobené... keby niečo

betyna8
14. nov 2012

@verronnika dakujem za odpvoed,no ja som mala prvý CS z toho isteho dovodu ako ty,aj ked bez rizikoveho tehu.Stale som sa neotvarala,len na 1/2 prsta a tak som treti den po termine naklesala na hospitalizaciu,poslal ma moj gyndos.Tak do mna začali v Čadci ladovat vyvolávačky a tiež to skoncilo urgentným CS,malého aj oživovali,ale teda nastastie nema žiadne následky 🙂 Inak som tam bola spokojna a planujem tam ist aj teraz,tak uvidime.A jasne,predoperacne vysetrenia si treba preventivne porobit,to mi už na poradni povedali.Ku komu chodis??, ja k Paučinovi

majca424
14. nov 2012

@verronnika @betyna8 ja som tiež nemala odstup od prvej sekcie ani 2 roky a tiež som porodila bez problémov druhé prirodzene... a to som počas tehotenstva mala stále nejaké problémy... ja som prvé mala sekciu v Čadci ale druhé som tam nerodila...

vejula
14. nov 2012

@betyna8

@verronnika tak dievčata ja som mala prvu sekciu - akutnu v Čadci. A povedala som si že už tam viac nepôjdem. PRepichovali mi vodu ked som bola len na 2 cm otvorena!!!!! A malemu začali klesať ozvy.
Teraz po 2 a pol roka som čakala druhe dieťatko. Všetci do jedneho mali problem s tym, že jeho predpokladana hmotnosť je vyše 4 kg. Všade sa bali. Nakoniec som išla už s rozbehnutym pôrodom (na 4 cm otvorena) išla do Martina, tam mi chvalabohu ani nerobili ultrazvuk a porodila som dievčatko s hmotnosťou 4260g. A to mi všetci predpovedali, že tale velke dieťa po sekcii sa nemôže a navyše pri mojom telesnom ramci (mam 161cm a užšiu panvu) A malu som porodila v pohode. Sice som rodila vyše 20 hodín, ale stalo to za to 😉
TEda moja rada, ak chcete rodiť prirodzene po sekcii, napr aj s väčšim predpokladom hmotnosti dieťatka, chodte do Martina.

betyna8
14. nov 2012

@vejula ty chodis k Paučinovi?,, ked som bola minulý týžden na poradni akurat mu volala nejaka pacientka,že porodila take velke babatko a hovoril mi,že to bol tiež stav po sekcii a teda bol unesený,že to ta mamicka zvladla pri takej vahe dietatka 🙂

vejula
14. nov 2012

@betyna8 Ano to som bola ja 😀 aky je svet maly 😀 😀 😀

betyna8
14. nov 2012

@vejula to teda je a klobuk dole ,fakt ste to super zvladli.Ja by som chcela tiež rodit prirodzene,aj ked sa troska toho obavam, kamoske museli robit 3t pred terminom sekciu/aj prve tak mala/,lebo jej oslabovala velmi jazva a hrozilo prasknutie maternice a inej kamoske sa pekne rozbeho normalnyl porod-rodila v Martine a aj tak museli nakoniec robit sekciu kvoli jazve.Ale viem,že je to velmi individualne a teda mozem len cakat,ako to bude postupovat.

vejula
14. nov 2012

@betyna8 jej vdaka. Ja som strašne tužila po prirodzenom pôrode, to ma dosť hnalo vpred. Ale bolo v tom aj kus šťastia a Božej pomoci, že sa nakoniec veci vyvinuli tak, že som nemusela skončiť pod nožom 🙂
A nebojte sa, ono pokial vas rana neboli nemusite sa bať ruptury maternice. Ta rana nepraskne len tak z čista jasna, vždy pred tym začne rezať paliť.
A to iste aj počas pôrodu. Mne jazvu nejako nesledovali, len sa pytali či ma boli. Dr povedal., že tu bolesť by som isto vedela identifikovať, že jecelkom ina ako kontrakčna.
A ked som bola v MArtine, hned na druhý den po mne tiež porodila nejaka dievčina prirodzene po sekcii...

betyna8
14. nov 2012

@vejula ,dakujem za povzbudenie. 😉 no tu kamosku jazva nebolela pocas celeho tehu,aj jej ju lekar vzdy kontroloval na sone a potom zrazu dostala silne bolesti tie 3t pred terminom a už to slo.Ale tak netvrdim,ze vzdy to tak dopadne,možno bola prave ona skor výnimkou.

verronnika
14. nov 2012

@vejula
@betyna8
kočky, ono je to asi všade tak podobne s tými pôrodmi po SC (myslím Čadcu a Martin, Žilina je teda výnimka absolútna)
ja som veľmi chcela rodiť normálne, z tej prvej SC som mala depky a veľmi ťažko som sa s ňou vyrovnávala (koľko nocí som sa narevala do duchien, že to takto blbo dopadlo)...
moj doktor (MUDr. Wallenfels) mi jasne povedal, že jazva po SC môže počas tehu a pri pôrode bolieť, ale nesmie to byť náhla ostrá bolesť, ak je tupá a medzi kontrakciami povolí, tak je to o.k. a tiež ma uisťoval, že keby sa s jazvou niečo dialo, tak ja prvá na to lekára upozorním, lebo že to nie je bolesť akože "pichla som sa ihlou do prsta", ale riadne pálivá...
pôrodnicu som si nakoniec vyberala podľa toho čo mi povedali lekári na jednotlivých pôrodniciach a aj podľa toho, kde rodilo najviac kočiek, ktoré išli po SC normálne a vyšla mi jednoznačne Čadca
- v Žiline mi rovno povedali, že do dvoch rokov po prvej SC plánujú ďalšiu a absolútne ich nezaujímal stav jazvy alebo niečo iné, jednoducho tabuľky kážu rezať, tak sa nezamýšľame ☹ (ale poznám zatiaľ jedinú svetlú výnimku)
- v Martine mi jeden lekár povedal, že oni sa len tak hrajú, že sú za prirodzené pôrody, že aj skúsia rodiť normálne, ale ak neporodím dostatočne rýchlo podľa predstáv lekára, tak režú...
- no a Čadca, tam mi povedali, že ak sa nebojím a nemám žiaden zdravotný problém, tak nevidia dôvod prečo by ma mali rezať... toto mi potvrdili aj viaceré kočky tu
... no a môj súkromný názor: kdekoľvek vás nechajú porodiť normálne ak nie je problém s jazvou, prídete s rozbehnutým pôrodom, ktorý v pohode postupuje 😉

sunflower87
15. nov 2012

Dievčatá, ktoré ste rodili teda v čadci...chcem sa opýtať...čo sa týka vecí, ktoré ste si brali do pôrodnice...zbalili ste si nejakú tašku len na 1.dobu pôrodnú? Uterák...žabky do sprchy...vodu...?? Alebo stačí keď to budem mať všetko v jednej cestovnej taške a potom si to len v ruke zoberiem do pôrodného boxu?? Či ako to tam funguje???

laurka15
15. nov 2012

@sunflower87 Ja som mala všetko v cestovnej taške a potom som si uterák zobrala so sebou, iba tak do ruky 🙂

martinkatinka
17. nov 2012

@sunflower87 ja som si to tiež len do ruky vzala, uterák, toaleťák a mobil do kapsy na župane... nič iné mi nebolo treba

verronnika
19. nov 2012

@sunflower87 ja som mala komplet celý kufor so sebou na boxe...
...to už len tak na pobavenie: sa ma doktor pýtali keĎ zbadali ten kufor, či idem ku nim na dovolenku a ja mu nato, že kedže mám doma taký krpatý dvojročný živel, tak áno, ja na dovolenku teda idem 😀

sunflower87
20. nov 2012

@verronnika tak ste sa aspoň pobavili 😀 , trochu uvoľnenia 🙂

sunflower87
20. nov 2012

Baby čo ste mali pri pôrode manželov, boli pri vás od začiatku ako ste prišli do pôrodnice??

petruldo
20. nov 2012

ahoj, kto má záujem o yal klyzmu - prípravok na vyprázdnenie hrubého čreva pred vaginálnym pôrodom, jedna fľaštička + príbalový leták, napíšte mi IP

tamona
20. nov 2012

@sunflower87 Áno, pri mne bol manžel od začiatku...

martinkatinka
20. nov 2012

@sunflower87 ked so prišla od príjmu až pokiaľ som nešla na izbu, potom šiel domov, ale nemusel... bývame blízko, tak si odbehol, lebo sme nevedeli, že či mi dajú alebo nedajú vyvolávačku. Keď mi dali vyvolávačku, zavolala som mu, že idem na sálu a prišiel tam za mnou. A bol tam kým som nešla na cisársky pre nepostupujúci porod a potom mu ukázali malého a on ešte počkal, až vyvezú aj mňa... a potom šiel domov spať unavený 😀

sunflower87
20. nov 2012

A robia v čadci cisársky s lokálnou anestézou, pri ktorej môže byť aj manžel?

nenna
20. nov 2012

Ahojte,rodila som v Cadci dva roky dozadu a mozem vrelo odporucit kazdej mamicke tuto porodnicu,vsetko bolo na jednotku,pristup od sestriciek po doktorov a porodnych asistentiek,uplna spokojnost,bola som prvorodicka,takze pomahali vsetcia okolo s uplne perfektnym pristupom,manzel bol pri porode a k tomu sa tiez chovali super,dokonca ho nas porodna asistentka naplno zapajala do celeho porodneho diania,malinku mi prilozili hned a to,ze mi ju bravali,mi absolutne neprislo nevhodne,na vyziadanie som ju mala kedykolvek a kolkolvek,takze davam len velke plus tejto porodnici a nakolko sa pomalicky chystame na druhe babo,tak o inej porodnici ani len neuvazujem 🙂 .

nikasyk
24. nov 2012

@noname26 ahojky 🙂 v cadci moc duly neuznavaju 🙂 tak radsej prehovor manzela 😀

barboragondova
24. nov 2012

@nikasyk Prosim vas, mozem sa opytat, odkial mate taku informaciu, ze v Cadci moc duly neuznavaju? Lebo my ako duly, mame celkom inu skusenost. Spolupraca s personalom v Cadci je vynikajuca.

noname26
26. nov 2012

@nikasyk mne povedala dula, ze tam dobre vychadzaju s personalom, uvidime, lebo este stale nam hrozi cisarak, zatial, tak ci to nebude nakoniec martin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre