Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

vepiku
14. jún 2013

@ulu465 ano, sono mozgu a obliciek robia kazdemu - myslim na druhy alebo treti den od narodenia

prahaxx
25. jún 2013

ahoj, viete mi prosim poradit? morfologicky ultrazvuk v 21.tt - moze byt pritomny aj manzel? su ochotni prezradit pohlavie?

kubinca
25. jún 2013

@prahaxx ahoj a kam sa chystat na morfologicky? my sme boli v jablunkove u Dr. Szwarca, je teraz aj primarom v Ca, manzel bol so mnou, vsetko nam poukazoval, skontroloval srdiecko, prepol nam to aj do 3D a ukazal nam zabery na tvaricku a medzi nozky a hned bolo jasne aj pohlavie.... platili sme 500kc, alebo mozes aj 20eur, a dostali sme dva snimky 🙂 pristup super, boli sme spokojny..... svagrina bola na morfologickom v ZA a platili 35 eur, tiez im povedali pohlavie....

mia1111
25. jún 2013

@kubinca - ahoj, chcem sa Ťa opýtať na jednu drobnosť 😉 (pre istotu) - môj Dr. ma posiela tiež do Jablunkova, mám sa objednať, ale nemám európsky zdrav.preukaz, doteraz som ho nepotrebovala, tak ma to ani nenapadlo. Dnes som si ho telefonicky objednala, ale príde do 2 týždňov, snáď mi ho stihnú poslať včas, tak sa chcem len opýtať, či si musela mať európsky preukaz poistenca, alebo stačil iba klasický? Ďakujem 😵

kubinca
25. jún 2013

@mia1111 ahoj, nie vobec ho nepotrebujes, staci klasicky preukaz 😉

dominika_sk
25. jún 2013

@matka196 to je zaujimave, mňa nechali trapiť tri dni na vyvolavačkach s každym druhym zlym ctg a nasledne vyčerpana, smadna a hladna, po infuzii, troch čipkoch, s krvavymi perami a prepichnutou vodou som sa trapila 12 hodin do porodu plus porod na 500 tlačeni !

mia1111
26. jún 2013

@kubinca to fakt? Juuuuuj,si ma moc potešila, tak sa nemusím stresovať, či mi dovtedy preukaz príde, supeeeer 🙂. Moc ďakujem 😵

cirkularka
8. júl 2013

ahojte maminky, pred tyzdnom som rodila v CA sekciou, rodili ma MUDr. Tavac a MUDr. Korbas, nemozem povedat kriveho slova, vsetci lekari aj sestricky sa starali na jednotku, bola to dobra volba, jedine co neocakavajte je pomoc s dojcenim od sestier z novorodeneckeho, s tym si musite poradit same

majca424
9. júl 2013

@cirkularka ale pomôžu aj s dojčením, len si treba s prepáčením otvoriť ústa ked niečo neviete 😝 😉

cirkularka
9. júl 2013

@majca424 ehm, odborna pomoc typu zozen si klobuciky, dakujem neprosim moja 🙂

majca424
9. júl 2013

@cirkularka tak toto si dovolím pochybovať, že to niektorá len tak povedala.... ale to už je jedno, mne napr. absolútne nesadol Dr. Tavač, takže zrejme sme každá iná a máme iné názory 😉

cirkularka
9. júl 2013

@majca424 to bolo prve co som sa dozvedela, za s tak vpacenymi bradavkami to nepojde, ze to chce klobuciky, pred troma rokmi pri dcere a teraz pri synovi, vdakabohu uz som to teraz mala nastudovane a nenechala ich nic pokazit

majca424
9. júl 2013

@cirkularka a to ti povedali pred tými 3 rokmi? ak ano, tak vtedy ešte nemali "vyštudované" laktačné poradkyne, no teraz už majú, tak preto hovorím, že si ich treba zavolať a spýtať v čom máš problém 😉

cirkularka
10. júl 2013

@majca424 aj vtedy a to s klobucikmi teraz, je tam jedina aktivna teta, taka silna tmavovlasa, co sa snazi pomoct, strasne zlata, no ked povedala o tych klobucikoch, tak ma dostala

pavla0000
12. júl 2013

nejaka kočka čo ma termín okolo 27.augusta ??? najlepšie aj žilinčanka :D

lina11
18. júl 2013

@pavla0000 ahoj ja mám 29.8.....ale neviem myslím , že to bude neskôr...ešte som nerodila presne v termíne... 🙂

kvietok2021
26. júl 2013

kam ist ked začnem rodit ?myslim porodnicu v čadci.....dole na prijem ako je ultrazvuk? alebo rovno hore na piate poschodie do porodnice? a co sa pytaju pred porodom? dakujem za odpovede

prahaxx
26. júl 2013

@kvietok2021 ja som nic neriesila, isla som rovno na piate poschodie a zazvonila na porodnej sale a rychlo ma pozreli, kolko mame casu, potom prezliekli a brali dole na ultrazvuk 🙂
pri vysetreni sa pytali co suviselo so stavom, uz som bola tyzden predtym hospitalizovana, tak utekali pre papiere, urobili vysetrenie, vsetko co povazujes za podstatne, tak urcite povedz, su tam porodne asistentky aj lekar, ktori cakaju info od Teba.. maju info z tehu knizky, co povazuju za dolezite, to sa opytaju..

pavla0000
31. júl 2013

potrebovala by som jednu radu.. uz ma to trapi asi tak tyzden :D ak by som nahodou zacala rodit doma co je v ziline a chcem rodit v cadci .. byvam sama myslite ze keby ze si zavolam sanitku tak ma odvezu do cadce ?? chodim tam aj na monitor aj vsetko ... a do ziliny nechcem ist ani za svet .. dakujem

martinkatinka
31. júl 2013

@pavla0000 ak už budeš mať rozbehnutý pôrod, isto ťa privezú do najbližšej nemocnice... vždy to tak robia... Takže asi by som pri prvých kontrakciách zháňala odvoz, respektíve mala niekoho zajednaného, aby ťa sem odviezol.

pavla0000
1. aug 2013

vidim to tak že si to asi odsoferujem sama :D nemam nikoho kto by ma zaviezol.. tak pri prvych kontrakciach uz budem utekat :D asi riskantne ale riskantnejsie by bolo zostat asi v ziline ..

majca424
2. aug 2013

@pavla0000 a nejaký sused, suseda? by sa nedali zajednať? lebo tiež si myslím, že sanitka ta podla mna šupne do prvej pôrodnice 😝

pavla0000
2. aug 2013

toto jeden sused krčma a druhy kaplnka treti zahradka :D a vsetky baby zo stajne na dovolenkach .. ale hadam sa niekto najde , budem kričat na ceste a niekto hadam zastavi :D ak nie zvladnem hadam aj sama :D ale dnes som bola na monitore a tety sa tam tvarili akoby si ma tam uz chceli aj nechat tak uvidime buduci tyzden ze co a ako na monitory chodim uz len so zbalenou taskou :D

majca424
2. aug 2013

@pavla0000 a kedy máš termín?

petrife
2. aug 2013

@pavla0000 ak by si si zavolala záchranku, tak určite by ťa odviezla do ZA, to nám aj hovorila sestrička na tom predpôrodnom kurze. Tak držím palce, aby ti to všetko dobre dopadlo

dankako
2. aug 2013

@pavla0000 ja mam termin 28.8., tak mame skoro rovnaky 😉 a som zo ZA, ale kazda sme ina a mame ine skusnosti alebo sa nazory dostanu k nam iba od inych mamiciek, ale chcem ti povedat, ze ja som pri prvom dietati strasne vychvalovala Cadcu a teda gynekologicku som mala v ZA, ale jednoznacne som chcela rodit v CA a uz som nie toho nazoru 🙂 , mam tiez svoju skusenost s nimi a mozem povedat, ze v ZA su velmi dobri odbornici a vdacim im za vela (bola som akutne prevezena do ZA), od pristupu, cez odbornost...sice neni porodnica vykachlickovana na oranzovo odhora dole, ale zasa su tam ine pozitiva, ktore CA nema, hovorim o vybaveni a tak. Ale je to kazdeho nazor a vlastne chcem tym iba povedat, ze ak ta to chyti tu a nebudes schopna ist do CA, tak sa nemas coho bat, aj tu bude o teba postarane 😉.

pavla0000
3. aug 2013

no ved uvidim kde nakoniec skončim :D no ja som bola trosku zhrozena s pristupu, ked osm asi pred mesaicom bola tyzden v ZA ... vtedy so si povedala že nechcem v ziline .. ale upokojila si ma mozno na tom poporodnomje uz ten pristup lepsi ako na tom rizikovom . ale tam som sa citila hrozne ... sestricky by ma poslali domov aj s kanilou v ruke a ked som za nimi sla ze ci by i ju dali prec ze uz prisli pre mna no asi som od nich chcela tu najhorsiu vec na svete a cakala som pri tych dverach asi vyse pol hodiny a oni sedeli a rozpravali sa medzi sebou ... no dufam ze to bolo teda len tam .. ale aj tak rada by som sa dostala do CA .. dnes som si rezervovala aj sofera co som rada no uvidime.. a inak chodila si na daku predporodu pripravu alebo do laktacnej poradne ? neviem ci si mam zajednat daku laktacnu poradkynu pre istotu .. lebo citam o tom vela ale tak citat a mat v praxi je asi velmi rozdiel.. co by ste mi poradili vy ? myslite ze mi v nemocnici poradia tak ze to zvladnem ?? chcela by som kojit co najdlhsie a termin mam 27.8.

dankako
3. aug 2013

@pavla0000 na predporodnu pripravu a ani do laktacnej poradne som vobec nechodila. Neviem, ale beriem to tak, ze ked to na mna pride alebo ak bude aj cisarsky rez, tak mi budu hovorit, co mam robit a usmernia ma. Mne robili sekciu v r. 2010 a bola som s nou velmi spokojna. Aj lekari boli fantasticki, aj pristup sestriciek, rodila som predcasne v 7 mesiaci a ani naznakom mi nedali pocitit, ze by nemalo byt nieco zle a priptom kludne mohlo. Na sale som sa lekara pytala, ze ci je vsetko OK, ked mi vyberal malu z bruska a jeho odpoved bola fantasticka: a co by malo byt?! a usmial sa...taky pohodovy pristup sa mi pacil...no a este k mliecku...pozri, ak mas mat mlieko, tak bude a bude ti stacit, ked ti ukazu ako sa ma babo prisat, ak mat mlieko nebudes, tak sa s tym sa neda nic robit, aj ked niekedy pomoze laktacna poradkyna, ale to by som riesila priamo potom na mieste alebo ked sa ma bude tento problem tykat 😉

majca424
3. aug 2013

@pavla0000 tiež by som ak tak laktačnú potom riešila možno až doma ak by bol problém.... tam poradia a ked ti to nepôjde na prvý krát kludne sa opýtaj ako máš prikladať aj druhý aj tretí krát 😉 vysvetlia, ukážu 🙂

pavla0000
4. aug 2013

no super , aspon ze ste ma trosku ukludnili .. no je to moje prve tak neviem kde co ako a som k tou este aj jedinacik , cize som nemala ani moznost s detmi cosi kdesi .. vzdy ma to akosi obislo :D a teraz asi aj chyba .. mam toho ako vela načitaneho ale to som si myslela ze ked si precitam aj o konoch knihu ako ich naucit lahnut sadnut a podobne bude to vediet aj moj .. a nevie :D doteraz a cvicime to uz vyse roka :D sorry za prirovnanie ale take moje zo zivota :D hadam sa tam niekde objavia tie moje instinkty materisnke :D ok tak vsetko budem riesit za jazdy.. nejdem uz riesit nic.. este tak cestovnu postielku potrebujem a to je vsetko .. ako sa to blizi tak som zo vsetkeho zufalejsia a zufalejsia ... ale taketo upokojenie ma aspon povzbudí .. :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre