Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

kacenika
17. máj 2011

@miculienka to hej, bolo to take rodinne 😀... ale hlavne sestry mali na nas cas a my baby sme mali v jedalni zurky 😵 - takze ja mam naozaj velmi dobre spomieky - neuveris, ale skoro sa mi ani nechcelo ist domov 😕

miculienka
17. máj 2011

@kacenika - ale verím , napriek tomu, že nás tam bolo plno , tiež sme sa aj pobavili , keď si odmyslím to šitie na spodku , tak to bolo ako na rekreácii 😵

kacenika
17. máj 2011

@miculienka a Ty si tam kedy bola? Som asi nepostrehla 😅.. A mas dievcatko ci chlapceka? Ja som z okolia Ziliny a prveho syna som porodila v Martine a ked som mala pred terminom s dcerkou, tak som dlho zvazovala. Nakoniec ma kamoska ukecala na Cadcu - mali sme termin v rovnaky den, ale ona ma nakoniec o 3 tt predbehla 🙂..a dodnes som jej vdacna, ze ma presvedcila.. Ja som do Cadce chodila aj kazdy tyzden na monitor, lebo som sa chcela uplne vyhnut Ziliskej porodnici 😝..

janicca
17. máj 2011

čafte baby som rada že samé pozitíva na nemocnicu v Čadci normálne sa začínam ,,tešiť" 🙂 ležala som tam na gynde a s prístupom som bola maximálne spokojná.... 😉

miculienka
17. máj 2011

@kacenika - tak ako tak kukám, tak som tam bola ak sa nemýlim 2 mesiace po tebe 🙂 a mám dievčatko , ja som tiež veľmi spokojná s CA, až na to , že sa platí aj za monitor , aj za prezradenie pohlavia na sone
@janicca - kukám, že termín podobný ako môj ale o rok neskôr 🙂 , len ja som to stihhla o 4 dni skôr , držím palce , sa ti to blíži 😉

kacenika
18. máj 2011

@miculienka jeej, tak to oslavujete rocik, nie? Velke gratulko malinkej 😉 ... Aj za prezradenie pohlavia sa plati? No to uz co toto je 😠 ... Ja som na UTZ chodila do Za, lebo som este nebola rozhodnuta kam pojdem rodit, ja som sa rozhodla az ked som mala ist na monitor.. A vies, sice sa plati, ale pre mna to nebolo tak hrozne ako ist na monitor do Za a cakat tam v rade niekolko hodin - nemas kam ist na WC a ak odides, tak Ta predbehnu - takze pri prvom tehu som na monitor chodila vybalena s jedlom a vodou a stavila som tam raz 6 hodin - takze to jedno euro a cesta do Cadce boli pre mna malina 😉
@janicca tak to uz mas o chvilu 🙂 ... Drzkam palce, nech vsetko dobre dopadne a nech si aj Ty veeelmi spokojna!

lienocka2
18. máj 2011

@pauli1 ahoj ja som rodila pred 3 mesiacmi a mala so pre nich nachystane 40 pampersiek a 1 rybaciu mast a vlhcene obrusky. Tie obrusky aj mast mi zobrali a plienok len 30 a 10 mat pri sebe. lenze ked si na C -ku kde mas babetko pri sebe minies o cosi viac plienok ako 10. beru ich len ked je ranajsia vizita a potom o polnoci. inak su na C cku cely den deti pri mamickach

miculienka
18. máj 2011

@kacenika - ďakujeme , cca o 3 týždne máme rôčik 🙂
áno platí sa , tak ja som ani nevedela čo čakám , mala som prekvapko , zo začiatku sa ešte neplatilo , ale to ešte nebolo vidieť a potom keď sa to už dalo kuknúť , tak taká novinka ma tam čakala , to som si už povedala, že ku koncu tehu už nie je veľa , peniažky ušetrím na niečo pre drobca a bude prekvapko ,
tak podľa toho , čo píšeš , ako sa v za dlho vyčkáva , je fakt to 1 éčko nič , človek je aspoň rýchlo vybavený a v príjemnom prostredí , aj ja vám dodatočne gratulujem k 1 🙂

kacenika
19. máj 2011

@miculienka dakujeme 🙂... Ja som si prveho synceka zamerne nechcela dat prezradit pohlavie - ale ja som akosi citila, ze to bude chlapcek, no a pri druhom som samozrejme chcela dievcatko a bola som velmi zvedava, ale kazdy tvrdil ze je tak skrutena ze to nevidno - takze opat prekvapko - ale bolo to mile 😀.. Este aj v den prijmu mi robili sono a hoci sa dr. Cervenova velmi snazila a hladala, pohlavie nevidela, zato ma vylakala ze babo bude mat 4600 gramov 😝, nakoniec mala "iba" 3900 g 😕...

evka4
19. máj 2011

ahojte, ja som tiez rodila v Cadci, rodil ma Dr. Tavac, maximalna spokojnost. Super prostredie a personal. Co sa tyka plienok, priniesla som 40, zobrali si 20 a 20 mi nechali, ked som malu prebalovala na izbe...ale vacsinou ju aj tak prebalovali oni. Este si zobrali aj vlhcene obrusky, rybaciu mast nechceli...

miculienka
20. máj 2011

@kacenika - aj mne vraveli väčšiu váhu 3,6 a mala 3,1 , ten polkilogram asi hore dole , aj keď človeku nie je jedno či 4,6 alebo 3,9 😅 , tak máte do páru , ja som inak tiež mala počas tehu vždy pocit , že to bude dievča a doma akosi čakali chlapca , ale teraz by nemenili 🙂

kacenika
25. máj 2011

@miculienka hej, velmi som sa tesila ze mame parik - aj ked my to mame opacne, Adamko je ako dievcatko- take mile chlapca a Nelka je za styroch chalanov 😀 😀 .. No akedze ja pochadzam z troch dcer, tak u nas sa vsetci tesili na chlapca, ale ked prisla Nelka, tak ta si tak omotala vsetkych okolo palca, ze su z nej vseeetci namakko 😉 ... ale to je uz asi na inu temu 😅

miculienka
25. máj 2011

@kacenika 🙂 sme sa tu rozkecali , však môžeš mi aj cez IP aby sme tu nepísali od veci 😉

mamabiba
26. máj 2011

Ahojte kočky, už pomaly rozmýšľam nad pôrodnicou a neviem sa rozhodnúť medzi čadcou a martinom. Som totiž zo ZA a tu teda rozhodne rodiť nebudem. Mala by som aj záujem o epi. Neviete, či je tam dostupné 24 hod?

martija
26. máj 2011

Prosim Vas dievcata neviete mi poradit,ci je porodnica v cadci babyfirendly, teda ci si mozem dietatko nechat pri sebe po porode nonstop?

adagaborova
26. máj 2011

@martija dnes mi volala kamarátka čo rodila pred pár dnami v čadci a že bábo tam mávaju tak do 1 hodiny v noci,potom ho berú sestričky aby sa mamička vyspala...čo je dobré..ale že to majú rušiť a bábo bude nonstop pri mame ale mne sa to nepáči lebo ked mamička sa ešte nerozkojila teda ešte ked nemá riadné mliečko tak bábätko je hladné a stále plače...a už nebudú dávať ani glukozu.A prečo chceš bábätko nonstop pri sebe?

majca424
26. máj 2011

@jenda25 chcem len reagovať, že v ktorej nemocnici to tak maju, že davaju vlastne plienky 1 babatku??? Lebo to mi pride tak, že to musí byť nejaka nemocnica kde padne na 1 dieťa 1 sestrička, keď majú čas rozdeľovať plienky a každemu davať tie svoje... hmmm, zaujímave....

martija
26. máj 2011

@adagaborova ja som rodila obe moje deti v spanielsku,hned od zaciatku boli pri mne,a glukoza tam taktiez neexistovala. Vdaka tomu,ze som mala babo pri sebe sa mi hned na druhy den rozbehla laktacia,ale tak,ze sme isli tazsi z nemocnice (po troch dnoch) ako pri porode.(literatura uvadza,ze dieta nadobude svoju povodnu vahu, teda tu co malo pri porode do 10 dni, my sme ju mali hned spat, lebo babo som mala velmi casto na prse) Sice je pravda,ze maminka je unavena,ale tie tri dni ma aj tak nevytrnu a aspon sa mi krasne rozbehla laktacia. a nedokazem sa zmierit s myslienkou,ze ja by som spala a dietatko by niekde plackalo...neviem,proste som to mala pri dvoch detoch tak, a velmi by som chcela aby to bolo teraz rovnake.
Mozno,keby som si to priala, tak by mi dietatko nechali na izbe, co myslite?

majca424
26. máj 2011

@kacenika 4 deti naraz a na sebe niesla???

majca424
26. máj 2011

Takže mamičky, čo z toho vyplýva???? že keď sa Vám niečo nepáči v Čadci, choďte rodiť do Spanielska! 😀

@martija Samozrejme, že keď si povieš, oni Ti bábätko veľmi ochotne nechajú aj celú noc 🙂

katuska268
26. máj 2011

Ja si myslim ze poorodnica v Cadci je skvela.porodila som tam svoje prve dieta.prijemne doktorky,sestricky.a aj bolo dobre ze v noci babatka nenosili nechali mamicky vyspat sa,ale kazde rano som sa tesila kedy mi donesu mojho synceka.man nastastie neholili lebo som sa oholiladen pred tym,ako by som to citila.a necitila by som sa prijemne keby ma holila nejaka setstricka.onac je to tam super.televizor.navstevy od rana do desiatej zidne od druhej do stvrtej.ale jednu vec musim vytknut spolocne Wc a sprchy.

katuska268
26. máj 2011

@evka4 aj mna rodil Tavc,bola som nadmieru spokojna az na to sitie troska lebo sami sama od seba klepala noha neviem preco ale bola som s nim spokojna

martija
26. máj 2011

@majca424 veru keby to bolo take jednoduche,tak hned tam idem, porod ma tam nestal ani cent (aj ked samozrejme o peniaze nejde), ale aj epi bola samozrejmostou, bola zadarmo, nepodaval sa ziaden krystir, neholili tu zenu,proste take prirodzenejsie to tam bolo, na kazdej izbe zachod, kupelka a iba dve mamicky na izbe, malinke vzdycharne,teda len pre jednu osobu, hned vedla porodna sala pre jednu osobu,proste mne sa tam pacilo, ale teraz som tu, tak samozrejme riesim to tu. bola som v ziline na predporodnom kurze a ta hlavna sestra ,co nas "vitala" bola tak neochotna,neludska a z jej reci priam srsalo ako opovruhuje mamickami rodickami....no uplna studena sprcha pre mna. Spaniely su narod velmi mili, ustretovi, chodili ma hladkat, masirovat, a napriek tomu,ze som pri porode strasne vyvadzala,tak ma chvalili..takze mam obavy, na cadcu som pocula same chvaly, len sa bojim jednej veci - ze chytim zacpu a maly pride na svet medzi cadcou a zilinou 😲

adagaborova
27. máj 2011

@martija tak to rodenie v španielsku ti trošku aj závidím.Ja som rodila tu v čadci pred 2 a pol rokom a už to tam bolo pekne prerobené.určite ti bábätko nechajú ked budeš chcieť...ale ja osobne som bola tak unavená že som bola rada že mi ju aspon na noc zobrali.a čo sa týka mliečka tak som nemala 3 dní po porode.Možn to bolo aj tým že som ju nemala často na prsníku ale len ked mi ju doniesli.tak uvidíme ako to bude teraz.Tebe sa to už blíži tak ti držím palce a dúfam že budeš spokojná a hádam neostaneš v zácpe medzi Za-Ca 😉

evka4
27. máj 2011

@katuska268 no tak to sitie asi nie je nejaky extra prijemny zazitok pre ziadnu z nas🙂 ja som sice cakala, ze to bude ovela horsie, lebo som si pred porodom nacitala blbosti a tak som sa toho sitia bala asi najviac, ale nakoniec to nebolo az take strasne...

martija
27. máj 2011

@adagaborova dakujem pekne, urcite som o chlp kludnejsia, ked vsetci tak pekne pisu o tej cadci, lebo aj v ziline vraj su mili ludia, nuz ale niekedy staci jeden clovek, ktory zneprijemni cely porod, pobyt v nemocnici...a to ja nechcem.(a najma nie v obdobi ked zena potrebuje najviac milych slov a ustretovosti, nechapem,ako takych neludskych ludi mozu nechat pracovat pri rodickach...)
@evka4 na oficialnej stranke maju taku poznamocku,ze sitie prebieha pod lokalkou. trosku som sa toho chytila, takze to tak neni? nepodaju lokalnu anestezu? alebo treba extra poziadat?

evka4
27. máj 2011

@martija ahoj, no ja si myslim, ze lokalnu anestezu podavaju urcite..mne ju dali...ale aj s nou je to trosku citit, ale nie je to nic strasne...ja som citila len take jemne pichanie, nebolo to nic, co by sa nedalo vydrzat...ak budes mat epiduralku, tak to zevraj necitit vobec 🙂 ja som ju aj chcela, len mi ju nestihli dat 🙂

kacenika
27. máj 2011

@majca424 ano niesla dve na jednej a dve na druhej ruke, tou jednou s detmi si este otvorila deti a babatka boli jedno na druhom, nie vedla seba..(parkrat som ju videla niest aj tri na jednej) 😠 a pytala si sa ako kontroluju babatkam prisun vlastnych plienok (vacsinou ma kazde babo svoju vanicku pocas celeho pobytu tam a pri nom balik svojich plienok.. A ked im v tom vznikne chaos, tak si beru ine 😒...
@martija urcite Ti babo nechaju, ked si to budes zelat. Ale vezmu Ti ho vzdy nadranom okolo 4,00 lebo ich kupu a hned za tym nasleduje detska vizita 😉 ...ale to iba na vlastne zelanie. Inak to funguje tak, ako pisala @adagaborova
@mamabiba pokial viem, tak epi je mozna len v "pracovnej dobe" (do 14,30)... V Martine je dostupna kedykolvek.. Rodila som aj tam aj tam a s obidvomi som bola max spokojna! Ale o malinko lepsie som sa citila v Cadci 😉

evka4
27. máj 2011

@mamabiba v cadci nie je epi mozna 24 hod denne...len do pol 3 poobede ako spominala @kacenika...po tomto case, pripadne cez vikend ti ju podaju len vtedy, ak bude sluzit niekto, kto ju podavat vie...aspon mne tak bolo povedane...

mamabiba
27. máj 2011

@kacenika
@evka4
ďakujem kočky za info. Žilinu v žiadnom prípade a ani nie pre to, aký sú tam ľudia, ale prostredie. keď tam musím ísť, tak mám pocit, že aj 100 ročné bacilky na mňa skáču zo všetkých strán.
Takže budem sa riadiť pocitmi...a kedy to na mňa príde. Ak na mňa prídu kontrakcie do 9.00h ráno pôjdem do Čadce a keď neskôr, pôjdem do Martina. A epi bude isté 😀 A viete mi ešte poradiť, kam na predpôrodné cvičenie? Asi by som už mala začať, lebo som strááášne lenivá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre