Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

evka4
27. máj 2011

@mamabiba ja som na ziadne cvicenia nechodila,ale cele tehotenstvo som chodila strasne vela peso, rodila som na konci septembra a cely september som aktivne chodila na huby🙂, dokonca aj v den pred porodom 🙂 ... a asi ta chodza pomahala, pretoze moj porod bol na prvorodicku taka bleskovka 🙂 (o 12 mi prepichli plodovu vodu, prve bolestivejsie kontrakcie prisli okolo druhej a pred stvrtou uz bola mala na svete)...

katuska268
27. máj 2011

@evka4 nebolo to take strasne ale sem tam to stiplo...myslim ze sitie bolo nic oproti kontrakciam.bola som prvorodicka tak som nevedela ako to bude prebiehat.ale najviac som sa bala ze nebude skrz moju epilepsiu a asi styri zachvaty pocas tehotenstva zdravy z toho raz som spadla na brucho ako som sa zosuvla zo stolicky.ale nastastie je zdravucky ako repa.a druhe dieta uz asi neplanujem.

mamabiba
27. máj 2011

@evka4 ja mám trošku problém s chodením pešo, bývam totiž v strašnom kopci a "bubálku" mám hrozne nízko a lekár mi moc pohybu neodporúča. Tak som myslela, či také cvičenie nebude dobré. Však tam by mali vedieť čo so mnou 😒

evka4
27. máj 2011

@mamabiba v cadci urcite robia nejaku predporodnu pripravu, kukni na ich stranku, ale ja som to neabsolvovala, ale z pocutia viem, ze to nie je len cvicenie, venuju sa tam aj inym veciam (starostlivost o babatko po narodeni...)... ak mas babatko polozene nizko, tak sa asi radsej opytaj doktora, ci je vobec nejake cvicenie pre teba dobre...

evka4
27. máj 2011

@katuska268 hlavne, ze je tvoj malicky v poriadku a zdravy ako buk🙂

paloma29
28. máj 2011

Ahojte, chodi z vas niektora k mudr. Gulcikovy alebo Claudii Cubonovej? Potrebujem si vybrat lekara, lebo doteraz som chodila do ciech ,a mala som pozitivny tt tak by som chcela pocut vas nazor....dakujem. 🙂

martinkatinka
28. máj 2011

@paloma29 - ja som chodila k Dr. Čuboňovej, bohužiaľ, nemám dobrú skúsenosť... ak však nemáš problémy, je dobrá, objedná ťa, spraví preventívku a v pohode...ale bohužiaľ, moj problém riešiť nevedela... Ja chodím k Dr. Rehákovi na Čierne a som maximálne spokojná a dokonca s mojou diagnózou mám aj bábo... veľmi mi pomohol, aj jeho synovia pri porode, ktorý som mala dosť komplikovaný....

martinkatinka
28. máj 2011

@mamabiba predporodné kurzy v CA sú od 30.tt tehotenstva... okrem skákania a cvičenia an fitloptách sa tam rozpráva o priebehu porodu a starostlivosti o bábo... čo mi však vadilo bolo to, že sa ani jedného sedenia nemože zúčastniť otec, ktorý chce byť pri porode... aby vedel čo može očakávať....

paloma29
28. máj 2011

@martinkatinka dakujem ti za nazor, a vsetko dobre ku krasnemu dietatku

sisanka
28. máj 2011

@paloma29 ja chodim k dr gulcikovi a som spokojna,aj som pri nom rodila a tiez som si nestazovala 🙂 a sestra zas chodi k dr cubonovej a ona je tiez spokojna..cize to mas asi jedno 😉

miroslava2207
30. máj 2011

@paloma29 - ja mám gulčíka - absolútna spokojnosť! ako jediný mi správne pomeral malú na ulrazvuku, v nemocnici namerali dvaja o kilo menej a má ozaj ľudský prístup. Jeho manželka robí sestričku....

mimibb
1. jún 2011

@paloma29 Ahoj ja chodim k dr cubonovej do ca a som s nou tak spokojna, ze ani po prestahovani do bb som nezmenila dr...vzdy mi vsetko vysvetlila ukazala na ultrazvuku a to nie len pocas tehotenstva a navyse ma velmi milu a zlatu sestricku 🙂

nena62
1. jún 2011

Ahojte...ma tu niekto termín v auguste?ja mám 10-teho.

mima1311
1. jún 2011

@nena62 ahoj ...ja cakam augustove babätko 🙂 terminov mam viac 1-3-8 .8

nena62
1. jún 2011

Tak sa možno stretneme 🙂ja mam 10 a 11.8...:)

mima1311
1. jún 2011

Tak si budes musiet svihnut 🙂 chcela by som urcite ten skorsi termin 😀 uvidim ako to nakoniec dopadne 😀 Ako inac zvladas teho ? Ja uz veru sa len kotulam ,neviem ako to dokopem dokonca ....

nena62
2. jún 2011

Ja dobre,aj keď už sem tam nestačím s dychom 🙂 a už aj stresujem trošku,lebo predchádazjúci porod som mala ťažký...ale teším sa,že je porodnica taká vylepšená,lebo keď som tam rodila pred 6 rokmi bola v hroznom stave.

mima1311
2. jún 2011

@nena62 veru ,ja som bola na mieste cinu pred 12 a 11 rokmi ,tak teraz by to uz mal byt ,, luxus ,, 😉
A si uz pobalena ? Ja tak skoro ,este mi treba nieco dolozit a co budes brat babu na oblecenie ? A domov ako ? budete ho ako brat ,v autosedacke ? ja tych dvoch prvych som niesla na rukach domov ,teda chlap 😀 ,byvame skoro uplne pri nemocnici ,ale teraz uz budeme asi v tom case prestahovany ....

nena62
2. jún 2011

Ešte niesom pobalená,vôbec...je ešte čas 🙂 uvidím podla počasia,čo jej nakoniec oblečiem,a budem ju brať v autosedačke...

mima1311
2. jún 2011

@nena62 no to som si myslela aj ja 😉 ...v sobotu sme skoro vecer bezali uz do porodnice ,som uz mala bolesti a poriadne a skracovali sa intervaly ...som bola riadne vylakana ,som bojovala od 18 do skoro polnoci ☹ ...este stastie ze to preslo .. 🙂

nena62
2. jún 2011

Ano?no tak sa začnem pomaly veru baliť 🙂ty to zastavili,tie bolesti?

mima1311
3. jún 2011

@nena62 presli same ,som uzila viac magnezia ...lahla a vylozila nohy ..ono ma vlastne o 18 tej zacalo len pobolievat brucho ale od obeda som sa uz citila tak ,, divne ,, a potom za 1,5 hodinu sa to opakovalo ,potom za pol hodinu ,do dalsej hodiny to bolo 4 x to mi uz bolo aj do placu ,ze sa to asi fakt spusta ...no nakoniec sa to zacalo ,, samo,, predlzovat asi na 2 x za hodimu ...az o polnoci som si uz bola ista ze to skoncilo a odvazila som si lahnut a spala som ako babätko bez zobudenia do rana---som bola total ,, vypluta ,, ...boli to ako silne MZ bolesti ,strasne som pri tom citila krize ,som chodila s rukami podopretymi hore dole po byte a par x som musela ist aj na wc ...
Tak snad to skor ako o mesiac uz nezazijem ...

nena62
3. jún 2011

Tak to by som ja inak stresovala,ako sa poznám 🙂

adrika214
3. jún 2011

@paloma29 Ahoj aj ja som chodila ku Dr Čuboňovej a taktiez mam zlu skusenost, preto som od nej odisla, taktiez chodim ke dr.rehakovi na Čierne, a to som maximálne spokojná, skvelý lekár príjemná sestrička, aj ja ak by som ti mohla odporučiť tak jeho. 🙂

mimi69
3. jún 2011

Ahoj mamičky, rodila niektorá z vás pri D.Kyškovi? ak áno ako ste boli s ním spokojné? Poprosím o info. Ďakujééém. 🙂

sofinka13
3. jún 2011

@mimi69 Ako takú skúsenosť priamo pri pôrode s ním nemám, keďže som rodila cisárskym rezom. Ale robil ma práve dr. Kyška a dr. Slazeníková. No môžem napísať len svoju skúsenosť po pôrode. Kým som ležala na JIS-ke, chodil sa na mňa pozerať každú chvíľku, pýtal sa ako mi je, kontroloval krvácanie, ranu a pod. Takže mám s ním len takúto skúsenosť, veľmi milý doktor.

nena62
3. jún 2011

paloma29 aahoj..ja chodim ku Gulčíkovi..a som maximlne spokojna aj všetky moje zname...odporučam.

mimi69
3. jún 2011

@sofinka13 ďakujem pekne za info 😉

martinkatinka
3. jún 2011

@adrika214 -fakt aj ty máš takú skúsenosť?? A ja som si myslela, že som jediná...
@mimi69 - ani aj som ho pri porode nemala, ale prijímal ma do nemocnice...je príjemný, nemožem povedať zlé slovo naňho, vlastne na nikoho z lekárov tam... sú fakt ústretoví a snažia sa, aby porod bol príjemným zážitkom pre budúcu mamičku.

adrika214
4. jún 2011

@martinkatinka 🙂 tak uz niesi sama, vies ja som bola spokojna, pokym som sla len na prehliadku, kde bolo vsetko v poriadku, bola mila, len potom neskor som zacala mat problemy, ze som mala velmi silnu menstruaciu potom som krvacala aj medzi menstruaciou, ale povedala mi, ze je to normalne, len kazdy mi hovoril, ze to normalne nieje, tak som odisla. A teraz nemam o svojom doktorovi ziadne pochybnosti, naozaj mi velmi pomohol. Som velmi spokojna. Ale to tak je 100 ludi a 100 chuti, kazdy z nas je len clovek a neda sa vyhoviet kazdemu. Vsetko ma svoje pre aj proti. Myslim, ze teraz je lekarov naozaj dost, a kazdy si pre seba najde toho praveho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre