Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

martinkatinka
30. júl 2011

@mamabiba - ja som tam nastúpila po termíne, na príjmovej som bola o osmej ráno, kým som sa dostal hore bolo jedenásť, hneď mi dali vyvolávačku,... nič sa ma nepýtali, proste urobili ako "videli". Ak chceš niečo špeci, treba to opakovať... a na všetko sa pýtať... Po vyvolávačke ma ešte dali an normálnu izbu ale o pol druhej som už volala sestričku, že začali bolesti, tak som šla na sálu... a dovtedy som si nachystala do vrecúška YAl klyzmu, mobil, vzala som si uterák...je to o tom, že čo chceš vedieť, to sa musíš opýtať a ak niečo chceš a oni sa ťa nepýtajú, treba to povedať...Inak, je tam fajn prostredie, odporúčam masážnu sprchu v porodnom boxe, pekne uľaví od bolesti....A ja som si z toho boxu na operačku potom pekne odkráčala sama 😀 šlo sa na cisársky...
A také pikošky z mojho porodu: ostala som tam večer sama, tak sa tam zbehol takmer všetok personál do toho mojho "boxu", ale keď som ich videla, tak som im nakázala odísť, že tí, ktorých tam netreba, nech idú preč 😠 keď ma prišiel pozrieť lekár, čo bolo každú pol hodinku, vždy som bola v sprche 😅

martinkatinka
30. júl 2011

@chomik
@zuzu805 ja nosím okuliare a nikto sa ma nepýtal, že či som bola na prehliadke u očného a v akom stave sú moje oči... toto nebol vobec dovod prečo by u mňa uvažovali o cisárskom... myslím si, že to ako ktorý lekár... ale prevažne doktori toto nepovažujú za problém ísť rodiť prirodzene... ale je lepšie si to dať skontrolovať... Ja som si dokonca nechala okuliare, keď som sa snažila porodiť normálne.... aj keď som sa škriabala na operačný stol som ich ešte mala... to viem isto 😀

mamabiba
30. júl 2011

@martinkatinka Ďakujem za ifošky a gratuľujem ku krásnemu drobčekovi 😀 . Chcem sa ešte informovať či ti tam dali košeľu, alebo si mala vlastnú a ako je to s prikladaním bábatka hneď po pôrode. Dajú ho hneď, alebo až neskôr? a mohla si ho mať na izbe, alebo si ho dávala do "odkladárne"?

martinkatinka
31. júl 2011

@mamabiba - košeľu som mala vlastnú, ale keď už vyzeralo, že to pojde, tak mi dali ich nemocničnú.... tak som sa prezliekla...takže záleží na tebe, či si necháš svoju alebo si vezmeš od nich... neviem, či bábo prikladajú, ja som nakoniec skončila cisárskym a malého mi doniesli až ráno o piatej po hodinovom plači, že ho chcem vidieť...Narodil sa večer o 19:43 ... nechceli ho na JIS doniesť, ale keď som hodinu v kuse revala, že chcem, tak ho doniesli, aby som prestala a nevysiľovala sa.....Na tretí deň, keď som sa ako tak dala dokopy ma previezli na rooming in izbu, ale v noci som ho dávala na novorodenecké... vlastne podľa potreby keďže som nebola na tom ešte dobre...nosia ich ráno o piatej na papanie, potom ich vezmú, lebo je vizita, potom ich zas prinesú a máš ich dokedy chceš...Inak, čo sa týka papania, tak ak chceš vedieť koľko vypil, tak pred kojením ho prebaľ, zájdi na novorodenecké, daj odvážiť a po kojení tam zájdi zas na odváženie... neboj, neotravuješ ich, oni si to zapisujú a sledujú koľko spapalo bábo. Možeš ísť aj s tou postieľkou, ak nevládzeš mať malé na rukách....

matka196
31. júl 2011

@martinkatinka ahoj Matka, mozem este otazocku? Blizi sa mi termin porodu a akosi sa vynaraju coraz banalnejsie problemy 😀 Ako vidim, nie som jedina, co riesi nocnu koselu a podobne 😀 Ako je to s poporodnymi vlozkami? Dostanes nejake v porodnici alebo si musis priniest vlastne? A kolko ich priblizne treba? Neviem, co vsetko nabalit do tasky. Na webovke to maju medzi vecami do porodnice, no niekde ich davaju.

martinkatinka
31. júl 2011

@matka196 ahojky... dávajú vložky, tie klasické akoby gázové, niekedy si treba len vypýtať...... ono to stačí... ale pre istotu si vezmi aj vlastné..

matka196
31. júl 2011

@martinkatinka dakujem pekne za info .....uz aby to bolo za mnou, stale cosi chystam a dokupujem 😀

martinkatinka
31. júl 2011

@matka196 ja ti možem povedať, že som sa tam cítila naozaj dobre.. a keď sa mi čosi nepáčilo, ozvala som sa 😀 Najviac vďačím Dr. Korbašov, zachránil mi život... Keď teraz sledujem reportáže z Trnavy, že ako tam dve mamičky vykrvácali... no tu na oddelení ťa naozaj neustále sledujú... je tu úžasná starostlivosť...

matka196
31. júl 2011

@martinkatinka pocuvam iba same chvaly na nasu porodnicu, aspon toho sa nebojim, viem, ze idem do pekne prostredia s prijemnym pristupom 🙂 Tak som sama zvedava, ako to bude prebiehat. Chvilu sa bojim, chvilu sa tesim 😎

martinkatinka
31. júl 2011

@matka196 profesionálny prístup... skutočne im vďačím za život a je mi len ľúto, že si to tam nezopakujem....neboj sa, všetko prebehne dobre, budeš šťastná... držím palce...

matka196
31. júl 2011

K Samkovi by sa hodil surodencek po case 😉 ....alebo nejake komplikacie to neumoznuju? Dakujem za podporu 🙂

martinkatinka
1. aug 2011

@matka196 - nie, neumožňujú.... ako som napísala, takmer som vykrvácala a doktor hneď zahlásil, že dalšie ma može "položiť" ...respektíve, že pri druhom by ma už nemuseli zachrániť.... dokonca uvažovali o vybratí maternice.... ale tak hovorili, že aj otehotnieť bude zázrak a vidíš 😀 daj potom vedieť ako sa máte....

mamabiba
2. aug 2011

@matka196 Maťka, tak ti gratulujem, že sa pridávaš k nám, čo plánujeme rodiť v čadci 🙂 . Ja sa tam už chystám každým dňom a to že už nech to mám za sebou hovorím od 6 mesiaca 😀 😀 . Som 2 dni pred termínom, tak uvidíme ako to bude. Čo sa týka vložiek, tak tie som si zabalila...také obyčko - lýdie, čo sa kedysi nosili, ale nočnú košeľu si ani nebalím...zničím ich košielky 😅 😅 . A ani ten yal som si nezakúpila...teda pýtala som sa svojho gynekológa...robí tam pôrodníka Paučin...a on mi povedal, že oni ho tam majú, takže je to vraj zbytočné. Ináč si beriem všetko podľa zoznamu. Už som teda zbalená, taška zavretá a bohužiaľ aj ja som stále zavretá 😖 . Tak už to vydrž a držím ti palce, nech to všetko dobre dopadne.

matka196
3. aug 2011

@martinkatinka dakujem Matka, urcite napisem, aky bol pobyt v porodnici 😉 Podla MS viem, ze budes mat teraz niekedy svadbu, tak si uzi svoj den D a prajem, aby ste boli obaja stastni 🙂

matka196
3. aug 2011

@mamabiba ahoj mamabiba, porodnice sa nebojim, viem, ze idem do pekneho prijemneho prostredia, kde je aj mily a profesionalny pristup. Aspon tak to stale o nasej porodnici pocuvam 😎 Ja mam sice termin az 24. augusta, no zda sa mi, ze to bude skor. Aj sestricka na poradni mi povedala, ze mam brusko uz poriadne nizko. Ak to vsak bude az toho 24. augusta, budem asi potrebovat furik na nosenie bruska 😀 Preto uz mierne stresujem s pripravou do porodnice. Tasku este nie je uplne pripravena. Celkom som i ja rozmyslala, ze si dam tu nemocnicnu koselu, svoju si vezmem do rezervy. Nebudem nicit svoju 😝 Yal som dostala od kamosky a vlozky kupim asi podla Teba - obycajne Lydie, pre istotu 🙂 A neviete ako je to s podlozkami do postele, aby sa nezaspinila? Treba si priniest? Diky

nena62
3. aug 2011

Tiež počúvam samé chvály na pôrodnicu..no dnes som ostala sklamaná...nakoľko ma z predošlého pôrodu,čo bol cisarský začala pobolievať jazva,tak aj teraz mi naplánovali sekciu..už mám všetky predoperačné vyšetrenia hotové..ale dnes mi bolo povedané,že to asi risknú prirodzene,napriek bolesti,čo mám..proste každý lekár mi hovorí inak a bojím sa,čo vlastne bude.

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 držim palce moc !

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 ďakujem veľmi pekne...

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 nieje zač len nech ste ok obe a už sa teším ked budeš pisať ako všetko dobre dopadlo a ste zdravunke,...a všetko dobre dopadlo

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 Už aby to bolo...chcela som rodiť prirodzene,no keď mi môj lekár povedal,že jazva nemôže bolieť,že to nieje dobre,lebo by sa mohla utrhnúť maternica počas pôrodu,v nemocnici na mňa vyleteli,že načo cisársky,takže neviem,čo bude a bojím sa....

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 nebojkaj dobre to dopadne a ešte doma si?

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 ešte áno.až 10.8 mám prísť ráno na príjem...pozerám,že aj tebe sa to celkom kráti 🙂

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 aha ,,budem na teba myslieť a držať palce!
no ja som o prve babo prišla ☹
v 7tt....tak teraz sa moc teším že sme to dobojovali až sem a dufam že už neak aj dobojujeme...aj ked sa bojím ☹

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 to mi je ľúto...mne tiež jedno babetko zomrelo.ale po pôrode...takže viem,o čom hovoríš...aj ja tebe držím palce...nech to dobojujete do konca...a zdravý..

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 po porode?? 😢 😢 kks 😢

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 áno...pred tromi rokmi... ☹

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 až ma zamrazilo 😖

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 bolo to najhoršie obdobie môjho života..ale ao tak je to už za mnou,teraz sa sústredím na moju malinkú princeznú,nech sa narodí zdravá

zuzu805
3. aug 2011

@nena62 ano to je hlavne zdravičko malej a teba...držte sa

nena62
3. aug 2011

@zuzu805 ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre