Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

22janulienka22
6. dec 2011

@minuska8882 už tri dni mám také zvláštne bolesti, dnes som bola pri doktorke a ak to neprejde, budem musieť ísť na pozorovanie....len dúfam, že to bude dobré...možno sa tam nakoniec aj uvidíme 🙂 ale je sranda, že sme sa tam len tak náhodne zazreli a tu sme sa dopracovali k tomu, že sme sa vlastne videli 🙂 a ty prečo musíš byť v nemocnici?

minuska8882
6. dec 2011

@22janulienka22 prvý raz som bola preventívne... v 36tt... mi zomrelo pred 2,5 rokom bábätko tak aby sa to náhodou neopakovalo, pretože to bolo z ničoho nič... a teraz som tam bola pretože som mala zlé ozvi... ale sa to upravilo, tak ma pustili domov...

22janulienka22
7. dec 2011

@minuska8882 tak tohoto sa bojím...stále ma to máta, ale musí to byť hrozné...v koľkom týždni sa ti to stalo? mne je dnes už lepšie, takže sa pobytu v nemocnici možno vyhnem..uvidíme

minuska8882
7. dec 2011

@22janulienka22 no v 36tt... hm... ani mi nehovor s tým mátaním... všetko s manželom sledujeme... tiež sa veľmi bojím... ale zas si poviem, že nemôže byť stále zle... a určite ten náš anjelik hore dáva na tohto pozor... tak dúfam že ho budeme už do 2 týždňoch mať pri sebe... hlavne treba byť v kľude a nemať strach lebo to bábätko vycíti a potom neposlúcha 🙂... ako dnes som išla úplne v kľude, už aj s taškou pre istotu a všetko bolo v poriadku....

22janulienka22
8. dec 2011

@minuska8882 aha, pochopila som, že v 36 tt si bola preventívne v nemocnici...to muselo byť strašné...už sa malo pomaly narodiť a potom sa dozvieš toto...nechcela by som to nikdy zažiť....ale tentokrát bude určite všetko v poriadku 🙂 a na pôrod si pripravená? psychicky?

sasena033
8. dec 2011

ahoj baby viem ,ze est emam cas na porod...ale chcela som par informacii...co s atyka porodnice CA?? totiz prve som rodila akutnou sekciou v MT...celkom som tam bola spokojna....ale teraz by som chcela do CA a neviem ci by som si mala zazmluvnit nejakeho dr odtial alebo svojho a ten ma tam pride odrodit alebo ziadneho pocula som ze su tam vsetci ok 🙂 nakolko este sme s mojim dr nepreberali ako rodit to asi az na konci tehu rada by som rodila sponntane a keby sa nedalo tak by sa skoncilo sekciou a est eco sa tyka izieb ta nadstandradna kolko stoji na den?? diky moc...aj ked citam ze su len 3 😅

22janulienka22
8. dec 2011

@sasena033 ahoj, ja ti viem poradiť len v cene izby 🙂 je to 35 eur na deň, euro hore dole, ale myslím, že je to 35 🙂 ale izba je veľmi pekná.

sasena033
8. dec 2011

@22janulienka22 da s akuknut na nete ich stranke aj ich nadstandardne izby?? kamoska bola na normalnej a ze v pohodke aj telka tam je 🙂

martinkatinka
8. dec 2011

@sasena033 - nadštandart je podľa mňa zbytočný... ja som tam bola len kvoli tomu, že ked ma 8 dní po porode zase hospitalizovali, nechceli mi na normálnej izbe nechať malého, lebo vraj na novorodenecké už nemohol ísť... ale ako ma odviezli na operačku, tak malého šupli na novorodenecké...
Ak nechceš práve svojho pri porode, tak nemusíš mať zazmluvneného... sú tak naozaj dobrí lekári aj sestry... len musíš hovoriť čo chceš a pýtať sa...A chceš otca pri porode alebo nie? Porodné boxy sú skvelé, sprchy sú masážne a je tam aj fitlopta aj posteľ aj kresielka... možeš sa pohybovať hore-dole...

sasena033
8. dec 2011

@martinkatinka ved som pozerala na stranke Cadce ze izby maju krasne aj standardne aj s telkou 🙂 no uvidim est esa dohodnem s leakrom ako to skonci nechame sa prekvapit ak navrhne planovanu sekciu tak pojdem tam tam by mi asi urobili aj predoperacne vysetrenia...ak povi eze mozem rodit normalne tak sa tam pojdem popytat..moj dr totiz operuje v DK a zo ZA to je daleko 🙂 tatino asi nebude pri porode bude dom apri malom pri prvom chcel,ale to nevyslo koli tomu cisaraku 🙂 tam som teda lezala na porodnom stole uz od zaciatku kontrakcii az kym som nesla na operacnu salu

22janulienka22
8. dec 2011

@sasena033 na týchto dvoch adresách je všetko opísané, aj fotky sú 🙂
http://www.porodnicacadca.sk/
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

martinkatinka
8. dec 2011

@sasena033 - ja som mala vyvolávačku, 8 hodín si mysleli, že porodím, ale potom sa šlo tiež na akútnu sekciu, manžela som mala pri sebe pokial sa dalo ... bola to výhoda..rodil ma MUDr. Janko Rehák a potom bol pri sekcii len asistoval a bol pri mne MUDr. Korbáš.... obaja super, celú noc sa o mňa Korbaš staral, lebo som mala masívne krvácanie, tak každú hodinu bol kontrolovať, 4 hodiny po porode som šla znova na stol... tam bol tiež on. Sú tam fajn lekári, tí čo dali výpovede sa už aj vrátili, aspoň čo viem..

minuska8882
8. dec 2011

@22janulienka22 no dúfam, že áno... hádam to nejak zvládneme,.. síce ešte ani poriadne neviem ako budem rodiť, chcela by som normálne ale neviem či sa mi to podarí... tak uvidíme... hlavne nech už sme všetci 3 spolu doma 😉

solinkarka
8. dec 2011

@22janulienka22 pozeram ten cennik v porodnici a nechapem tejto polozke...Zistenie presného času narodenia dieťaťa -15,00 € to je akoze co 😅

minuska8882
8. dec 2011

@martinkatinka no myslím že už sú všetci naspäť... no Korbaš, že je naj... a aj Tavač, mne myslím že robili obydvaja sekciu... a zahojilo sa to super... tak dúfam, že keď na to dôjde že tam zas budú oni...

sasena033
8. dec 2011

@martinkatinka no ja som tiez rodil a8 hodin v konrakciach otvorena na 6cm ale viac neslo a maly mal uz nedostatocne okyslicenie hrozila hypoxia plodu,ale tak skoncilo to super... veriu to tam pojdem asi pokukat... a encham to na nahodu ktory dr bude mat akurat sluzbu ,kedze su tam vsetci ok.a preco si mala ty sekciu?

22janulienka22
8. dec 2011

@solinkarka tak to ti neviem povedať...tiež som sa nad tým zamýšľala 😀

martinkatinka
8. dec 2011

@22janulienka22 - úzka panva, ale dúfali, že sa podarí... nakoniec sekcia, potom som bohužial krvácala veľmi a nesťahovala sa mi maternica, tak znova na stol...a potom zas vymýšlali, že vyberať maternicu, ale Korbaš sa staral, skákal okolo mňa, takže nekoniec maternicu nebrali...a sestričky na JIS boli strašne dobré....aj sanitárky, aj sestry na oddelení...

marcove
13. dec 2011

Ahojte maminy i tie nastavajuce. Chcem sa spytat, ci pichaju Epiduralku v Cadci pocas 24 h hodin denne, alebo iba po dohode s anesteziologom. Dakujem za info 🙂

minuska8882
13. dec 2011

@marcove ahoj, no myslím, že epidurálku pichajú iba určitý ľudia a myslím že iba do nejakej 14tej hodiny... keby si prišla večer, tak ti ju už nikto nepichne... možno sa dá dohodnúť, ale nie som si istá...

fazy
14. dec 2011

@marcove aj me sa zdá že iba do druhej, a neviem či pichajú aj cez víkendy :(

evka4
14. dec 2011

@marcove
ahoj,
na stranke nemocnice je uvedene
Epidurálna anestézia pri pôrode - v dennej službe 100,00 €
Epidurálna anestézia pri pôrode - po dohode, /príchod anesteziológa z domu/ 150,00 €
zvycajne ju podavaju do cca 14.00 za tu nizsiu sumu.

marcove
14. dec 2011

@evka4 , @fazy, @minuska8882 dakujem dievcence, chystam sa na predporodny kurz, tak sa mozno dozviem viac a opadne strach z porodu 🙂

dominika_sk
14. dec 2011

@solinkarka
@22janulienka22 to znamena, že keď už budete doma a zabudnete čas porodu, ale po rokoch ho nebudete vedieť a zavolate do porodnice, tak dodatočne vam povedia čas, kedy sa mimina narodili 😉

dominika_sk
14. dec 2011

ozaj, baby, EPIDURAL ROBIA LEN OD 6,00 DO 15,00 !!! žiadny prichod anesteziologa z domu 🙄

solinkarka
14. dec 2011

@dominika_sk cozeee to fakt? 😠 no pekne a ked ma to chyti o pol noci tak mam akoze smolu hej? 😠 ale dufam ze potom peniaze vratia ked ich zaplatim popredu

dominika_sk
14. dec 2011

@solinkarka popredu neplatiš, až potom. a keď ťa to chyti v noci, tak bohužial. ja som po troch vyvolavačkach dostala tu poslednu rano o pol osmej rano, tak som myslela že to stihnem, aj som sa dohodla že mi daju epi a nakoniec som rodila až o pol deviatej večer, tak som mala smolu...poctive trojdňove bolesti a potom 12 hodin porod. tak si vieš predstaviť ako som nadavala !!! 😔

solinkarka
14. dec 2011

@dominika_sk no ale tak to je riadny oblbovak 😠 juj normalne ta lutujem ale ja budem mozno na to podobne ☹ a co pristup lekarov a sestriciek?

dominika_sk
14. dec 2011

@solinkarka no pan primar je kapacita, je taky neprijemny, ako keby mu robilo dobre, že ťa vystresuje 🙄 . a pri tom taky sympaticky chlap 😀 😀 😀 takže z jeho slov si nič nerob. je tam jedna sestrička, taka dôležita paťdesiatnička, ale inak v pohode 😉

solinkarka
14. dec 2011

@dominika_sk ano? ja som si s primarom pisala emiali a zdal sa mi v pohode ale to bolo len pisanie, osobne neviem...no tak dufam ze 50-tnicka bude mat vtedy volno alebo dovolenku 😀 a este sa ta chcem spytat ohladom rodneho listu maleho...pre ten do Cadce na matriku vsak? kedy si tam isla ty? lebo ja vobev neviem kedy tam treba ist

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre