Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

moni1007
2. feb 2014

@martinkatinka hej, mam planovanu. cize nemusim to mat nejak zvlast pobalene, ked tam pridem sestricky mi povedia co mi treba vytiahnut, hej? a tie ovinadla byvaju aj v autolekarnickach, lebo mame doma otvorene dve lekarnicky, tak ci je to nejake specialne alebo klasika? dr mi este neposkytol ziadne info, tak sa ho musim uz popytat na poradni, lebo som nervozna z nevedomosti :D a pridem tam na nejaku hodinu alebo nastupim do nemocky uz den predtym?

martinkatinka
2. feb 2014

@moni1007 väčšinou deň predtým... to sú také tie elastické obväzy, ale keď ich nebudeš mať, nič sa nestane, oni majú vlastné

moni1007
2. feb 2014

@martinkatinka tak dakujem za odpovede 🙂

moni1007
2. feb 2014

@martinkatinka a este jedna otazocka. ten YAL si mam dat predpisat?

martinkatinka
2. feb 2014

@moni1007 nie, to sa kupuje, ale keď si pôjdeš dohodnúť termín na CR, spýtaj sa sestričky, či to potrebuješ alebo nie... ja som mala mať klasický, tak som YAL mala, ale je to v podstate jemnejší klystýr

aksniteb
2. feb 2014

@ciapockacervena nie, pri odchode donesieš, čo máš pripravené a do toho ti bábätko oblečú 🙂 aj ja beriem bodynko, poldupky, mikinu a overal 😉

petruldo
3. feb 2014

@moni1007 daj si ju predpísať gynekológovi, budeš ju mať lacnejšie

moni1007
3. feb 2014

@petruldo no prave preto som sa pytala, lebo som zahliadla, ze cca pol preplaca poistovna. dakujem 🙂

amalu
4. feb 2014

@ciapockacervena
Nekontroluju a navyse zavinovacku nemusis mat ked ho davas do vajicka vtedy sa ani nedava

ajvy66
6. feb 2014

Ženy máte niektorá zoznam čo si treba zobrať do pôrodnice v Čadci so sebou???? Ich stránka akosi blbne 😨

lola332
10. feb 2014

Prosím vás mohla by mi nejaká maminka poradiť,že ako to funguje v pôrodnice v čadci.Chcem sa spýtať či deti nosia na kojenia každé 3 hodiny alebo sú stále pri maminkách. Lebo počula som niečo že to tam je rozdelené na A a B 🙂 Prosím tak ak máte skúsenosti tak poraďte 😉 ďakujem

amalu
11. feb 2014

Na sukromke mas babo stale pri sebe na noc ti ho zoberu ak chces ak nie tak az rano na vazenie a vizitu a potom ti ho donesu

mamba81818
17. feb 2014

Niekto kto ma termin okolo7.marca?

luna2325
27. feb 2014

Ja mam termin 6-7 Marca ale uz teras by som to chcela mat za sebou. 😉

pastelka28
3. mar 2014

Neaka mamicka co ma planovanu sekciu v stredu????..... 🙂

aksniteb
5. mar 2014

Prosím, nejaké aktuálne info o podávaní epidurálky v Čadci ??? dá sa - nedá sa ???

mimimik
5. mar 2014

Dievčatá, chcem sa opýtať, na nadštandarde v Čadci nechávajú bábätko stále pri matke alebo ho tiež nosia iba na kojenie? Ak by som chcela, aby mi ho nosili iba na kojenie, bol by to problém? Akú máte skúsenosť? Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

aksniteb
6. mar 2014

@mimimik ja som bola na nadštandarde v januári 2012, prvé dva dni mi maličkú nosili na kojenie a nechali cca 2-3 hoďky, potom mi ju nechávali ako som chcela, ale vždy sa prišli spýtať, keď zberali bábätka, či ju majú zobrať alebo si ju chcem nechať u seba. Aj keď som ju mala cez noc, tak ma len poprosili, aby som ju ráno priniesla na kúpanie a vizitu.

marfka3
10. apr 2014

Ahojte.Chcem sa spytat ci sa mi hodi chodit na tie predporodne cvicenia,ked budem mat asi cisarsky?Neviem sa rozhodnut som v 28 tt.

vepiku
13. apr 2014

@marfka3 ja si myslim ze aj ano, je to tam taky relax pri hudbe, mozes sa porozpravat z tehulkami a dozvies sa o porode a mozes sa tam aj spytat priamo sestricky, co ta zaujima

marfka3
14. apr 2014

@vepiku Diky za radu🙂A este sa chcem spytat,ze co si tam mam zobrat ak by som sla.Teda ci nejaku karimatku alebo tak...

vepiku
14. apr 2014

@marfka3 nie, nic netreba, hadam len pohodlne nohavice alebo teplaky 🙂

certisko123
27. apr 2014

Plati sa porod v cadci ak som zo ziliny

luslus
29. apr 2014

@certisko123 urcite nie

petruldo
29. apr 2014

ahoj, žilinčanky, nemáte záujem o Yal klyzmu, nepoužila som ju a je mi ju ľúto vyhodiť

terry658
1. máj 2014

Baby-maminky, chcem sa opytat:
1,bol s vami partner cez prvu dobu porodnu?
2,nastrihuju kazdu prvorodicku,alebo sa snazia nechat tomu volny priebeh?
3,po porode,nechavaju babatko s maminkou,alebo ho hned odnesu?
4,ako je to s tymi izbami,mate babo pri sebe,alebo ho odnasaju?
Dakujem za odpovede.

aksniteb
6. máj 2014

@terry658
ahoj, v Čadci som rodila obidve dcérky (2012, 2014)
1. manžel bol so mnou celý čas
2. obidva pôrody som mala bez nástrihu, ale mala som pri oboch pôrodoch svojho dr, ktorý vedel, že nástrih má urobiť, len ak bude skutočne musieť
3. bábätko mi priložili ihneď po pôrode na brucho, neskôr po vyšetrení priniesli už oblečené a nechali nám ho na pôrodnej sále takmer celé 2 hodiny, prvé prisatie bolo tiež tam
4. pri prvej som bola na nadštandarde, teraz na klasickej izbe - ale s nosením to bolo rovnaké - bábätko prvé dni nosili ráno cca o 6.30 na hodinu, potom cca o 9 a nechali takmer celý deň cca do 17, potom ich priniesli zas cca o 18.30 a na noc ich brali cca o 23.00 posledné dva dni som ju už mala pri sebe aj v noci
samozrejme, ak si chce maminka oddýchnuť, kedykoľvek môže bábätko zaniesť na novorodenecké
tiež ak chceš vedieť koľko vypila mliečka, treba ju po kojení odniesť odvážiť, ale to ti všetko sestričky povedia 🙂 musím povedať, že všetky boli veľmi milé, snažili sa so všetkým pomáhať 🙂

terry658
6. máj 2014

@aksniteb dakujem za odpoved. Pocujem strasne rozdielne informacie z roznych stran. Vdaka za tvoju skusenost.

aksniteb
6. máj 2014

@terry658 ak máš možnosť, odporúčam aj predpôrodnú prípravu, ktorú robia v nemocnici - je to každý utorok o 14.00 a je pre mamičky cca od 30tt - dozvieš sa tam naozaj všetko, čo potrebuješ vedieť
aspoň ja som bola spokojná 🙂

iwuliatko2
12. máj 2014

Prajem pekný večer, dúfam, že mi tu niekto odpovie 🙂 Rozhodla som sa rodiť v CA a som zo ZA, keď som do CA volala čo je potrebné vybaviť, aby som k nim mohla ísť rodiť bolo mi povedané, že nič že stačí len prísť. Dosť som sa začudovala, ale sestrička s ktorou som volala ma utvrdila že je to tak, ale stále mi to nejde do hlavy. Môžte mi poradiť a posunúť vaše skúsenosti? Ďakujeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre