Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

m_o_n_c_a_k
8. júl 2011

@chomik to by asi zaujimalo aj mna ,pretoze na stranke je napisane ze ak nemate koselu s odopinanim vpredu tak dostanete nemocnicnu.

m_o_n_c_a_k
8. júl 2011

@pauli1 myslim ze su to zbytocne vyhodene peniazky pre tie zeny ktore to beru nrmalne teda porod. take co su prvorodicky a obavaju sa porodu je lepsie aby tam chodili ,pretoze nebudu tak stresovat a ukludni ich to a aj podpora inych zien ci personalu. zoznamite sa s prostredim a nebudete sa tak bat. ja som sice prvorodicka a nemam takyto kurz a sebou ,ale nemam ani obavy z porodu pretoze viem ze to bude sakramentsky boliet a to ziadna nepoprie, ale kedze to vydzali ine zeny okrem mna a bez priprav, preco ja by som mala byt horsia a dokonca to zvladla 17 rocna a bez pripravy. Ved personal vas bude navigovat co mate kedy urobit ,dobre je si precitat stranku nemocnice tam je aj tel.c. a naozaj rozne informacie aj priebeh porodu dopodrobna opisany. Podla mojho nazoru su to zbytocne vyhodene peniazky, ktore ja urcite radsej investujem do drobceka, ale ako vravim ak si moc neverite alebo mate obavyy a mate financie urcite je lepsie takyto kurz absolvovat.. Moj osobny nazor. Vy musite citit ci to potrebujete a nie ze ci tam nemam ist s kym alebo podobne. V prvom rade si bud verite alebo nie, bud sa bojite alebo nie.

martinkatinka
8. júl 2011

@m_o_n_c_a_k - ja som kurz neabsolvovala, lebo som sa nebála 😀 s prostredím som sa zoznámila, keď som ležala na tri dni na pásoch...a keď som sa bola pýtať, že čo sa v tom kurze dozviem alebo ako to asi bude prebiehať, tak mi povedali, že sa tam skáče na fitloptách - to som robila aj doma...a pýtala som sa, či može prísť na jedno cvičenie aj partner... vraj nie - tak bolo rozhodnuté, že pre mňa je to zbytočné... bol potom pri porode, dokým mohol, porod nevidel a zaplatil si 30 eur...keby som sa mala rozhodnúť znova, na ten kurz nejdem, pre mňa by bol zbytočný...

chomik
8. júl 2011

@m_o_n_c_a_k Ale ak plánuješ mať niekoho pri pôrode, tak sa to zas celkom oplatí...máš to odrazu v cene...pre mňa to nie je o tom, či sa žena bojí alebo nie...ja to beriem aj ako príležitosť spoznať nových ľudí, trochu zmeniť zabehaný stereotyp...

chomik
8. júl 2011

@pauli1 No, ja mám stále nejaké 2 týždne do 30 tt, ale som zatiaľ celkom rozhodnutá, že asi pôjdem. Kámoška na to chodila a jasné, že netreba očakávať žiadne zázraky ale je to príležitosť sa stretnúť s inými tehuľkami, vypadnúť z domu a možno sa aj niečo dozvedieť 🙂 ale ak plánuješ niekoho pri pôrode, tak to je automaticky v cene kurzu...však sa prípadne môžeme dohodnúť alebo ak chceš, tak si počkaj na moje referencie 😉

pauli1
8. júl 2011

@chomik dakujem ti, si milá. počkám ešte týžden čo mi povie moj reumatolog a ak odporučí sekciu, tak asi nebudem chodiť. tak ti potom dám vedieť a možme sa dohodnuť. a ty máš kedy termin?

kubinca
9. júl 2011

@chomik ahoj, rodila som v nemocnicnej a vypytala som si ju sama po klystiri....a asi je to aj lepsie v tej nemocnicnej, sak potom na izbe po sprche si mozes dat zas svoju... a nastrihavali ma, ale vonku boli len 3 stehy a dva dni po porode som si uz sedela v tureckom sede a kojila 😉 nebolo to nic strasne... horsie bolo sitie.... 😅
@adusased bola som v 37+2 tt, nezdali sa im tie zaznami srdiecka tak to radsej ukoncili...a vyvolalacku mi dali najskor cipku do krcka, po hodine prepichli vodu, a to som bola na 3 palce otvorena bez bolesti, mi to prislo ako taka slaba menstruacia, na sale mi po klystiri dali dalsie dve cipky do konecniku a injekcia do zadku...a vtedy mi zacali tie silnejsie kontrakcie, po pol hodine na 5 palcov, dovtedy som bola v sprche a na lopte, fakt pomahalo, a potom uz ma dali na stol....
@pauli1 ja som to tiez brala ako vypadnutie z domu, pomahalo mi to na chrbticu,a hlavne bol v tom ten partner, tak sa mi to zdalo vyhodne 😅 inak sa tam cvici na fit loptach a na karimatkach cviky na chrbticu a nohy, nacvicuje sa tlacenie, dychanie, rozprava sa o porodnych dobach, co sa vtedy deje s babom a tak, ale to sa da nastudovat aj na nete... ak chcete partnera pri porode, tak sa to oplati, a mozete tam ist len na par hodin, lebo tie cvicenia sa opakuju stale dookola.... 😉 cvcenia boli v utorok o 2hej a vo stvrtok o 3tej....

sisanka
10. júl 2011

@m_o_n_c_a_k ahoj rodila som pred par dnami...podlozky davali kazde rano ciste,vloziek nam dali po porode hned tiez dost ale ked si vypytas este tak nie je problem...pri porode dostanes aj nemocnicnu koselu-nemusis spinit svoju a potom na izbe ak budes chciet ti daju este jednu...ak nebudes mat yal klyzmu tak ti daju ich..

sisanka
10. júl 2011

@kubinca presne presne bolo to tam ako v hoteli...ziadne starosti nic,ze?najviac mi chyba to "nech sa paci ranajky" 😀 a teraz ked som doma kym si sama neurobim tak nemam 😀

m_o_n_c_a_k
11. júl 2011

@sisanka dakujem pekne a ja tu stresujem ako trubka. :D

ginepra
11. júl 2011

Ahojte, mna to caka na jesen 😉 Nemate niekto skusenost s dotepanim pupocnika v Cadci? Velmi by som chcela, aby babatku nechali par minut dotepat krv pupocnika, ale neviem, ci bude ochota... Dakujem, budem vdacna, ak sa nede nejaka pozitivna odpoved...

chomik
11. júl 2011

@pauli1 Ja mám termín 27. 9., takže by som tam mala zavolať v priebehu tohto týždňa, že ako sa tam prihlasuje a tak, snáď sa k tomu dokopem 😀

ginepra
11. júl 2011

@chomik ja mám 25. 9. 🙂

chomik
11. júl 2011

@ginepra No, mne tiež sestrička do preukazu zapísala 25.9. ale podľa PM aj podľa ovulácie mi to vychádza na 27.9....a už viete, čo to bude? My ešte nie, ale za 2 týždne mám poradňu, tak sa nám snáď ukáže 😀

ginepra
11. júl 2011

@chomik vraj asi chlapček, povedal doktor na ultrazvuku 🙂 ja už mám 2 dcérky a 1 synčeka, tak bude mať parťáka - ak 😉

ginepra
11. júl 2011

@marguska pani doktorka, prosim Vas, mohli by ste napisat, ako je to v Cadci s moznostou nechat dotepat pupocnik? obavam sa, ci sa to bude dat pri porode zrealizovat, ci nebudem trapna, ked o to poziadam 🙂 dakujem za odpoved

marguska
12. júl 2011

Ginepra,bez obav požiadaj porodníka nech nechá dotepať pupočník,vobec to nie je trápna požiadavka,niekde to robia automaticky.Treba komunikovať s personálom,myslím,že sú ústretoví.Pekný deň.

chomik
12. júl 2011

@marguska Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti alebo názor na cvičenie s balónikom EPI-NO...viaceré známe mi to odporúčali, rodili potom úplne bez nástrihu, tak teraz váham, že by som sa aj ja na to dala...je potom potrebné pri pôrode lekára upozorniť, že som cvičila a teda nech nestrihá? Ďakujem za odpoveď.

marguska
13. júl 2011

Chomik,skusenosti nemám žiadne,resp. aspon o nich neviem, lebo doteraz sa žiadna rodička nepriznala,žeby niečo také doma používala pred porodom.
Osobne som to tiež neskušala použiť,takže nato ani nemám nijaký názor. Všetko,čo nastávajucej mamičke psychicky pomože vysporiadať sa s porodom a potlačiť strach z porodu je dobré. Ako samozrejmé však považujem prevenciu zavedenia infekcie do rodidiel.Treba dávať doraz hlavne na cvičenie panv. dna po porode!!!
Pokojne upozornite nato pri porode porodníka, každý z nás sa snaží porod viesť pre rodičku a dieťa čo najšetrnejšie,ale niekedy je epiziotomia/nástrih hrádze/ nevyhnutná ako prevencia rozsiahlejšieho spontánneho poranenia rodidiel a konečníka.

prahaxx
13. júl 2011

@chomik ja som cvicila a bola som velmi velmi spokojna - mama mala 4 porody a kazdy s nastrihom i potrhanim, tak som sa bala a cvicila, moja Majka mala 3240g pri narodeni a nemam ziaden nastrih, len jednu malinku trhlinku. Posobi to dobre na psychiku, lebo pri porode som mala pocit, ze som pripravena najlepsie ako sa dalo - doporucujem aj masaz hradze - mala som olej od Weledy, pila som malinikovy caj a jedla ľanové semienka.

ginepra
13. júl 2011

@marguska Ďakujem za odpoveď, to som rada 🙂

chomik
13. júl 2011

@marguska
@prahaxx Ďakujem, tak to asi skúsim 🙂

lulka78
14. júl 2011

ahojte,chcem sa opytat, pocuvam z kazdej strany,ako je Cadca plnaaaaa, stretla som sa s tym,ze plne izby-kde su maminky po 2 amaju pri sebe babo,plny aj plateny nadstandard....potom neostava ine,len ze su v izbe po 3 a babatko nosia kazde 3hod. na kojenie......myslite,ze keby som skusila zavolat,ked pojdem do porodnice ze ako to kapacitne vyzera,dalo by sa tomu vyhnut? chcela by som mat babo urcite pri sebe.............VDAKA

martinkatinka
15. júl 2011

@lulka78 - ženy po porode dávajú prioritne na izby, kde možu byť s detičkami... len keď je to plné, nič sa nedá robiť, musíte ísť na izbu, kde sa deti nosia... ale aj tam vám ich pokojne nechajú celý deň, keď o to poprosíte... lenže bábo bude s vami na posteli, to je nevýhoda. Inak, aj v izbe, kde sú postieľky pre bábatka ich niektoré ženy nemajú celý deň, je to individuálne...Ja som bola na izbe, kde boli postieľky, mala som ťažký porod, mala som synčeka čo najviac, ale v noci som ich poprosila,aby spal na novrodeneckom

iwanka23
15. júl 2011

je tu niekto kto ma termin v septembri?? budem asi tiež v čadci rodiť 🙂

rebekaa
15. júl 2011

ahojte, ja tiez budem rodit v cadcianskej porodnici, termin mam 5. oktobra a chcem sa spytat, ci niektora z vas nema skusenosti s tym ci sa da vybavit cisarsky rez na poziadanie aj v Cadci? dakujem

adusased
15. júl 2011

ahojte, tak
@martinkatinka uz mam po ´´TOM´´ 😀 minuly tyzden v piatok ma hospitalizovali v CA, lebo termin som mala 4.7. v piatok som dostala prvu vyvolavacku,potom injekciu a v sobotu dalsiu vyvolavacku, maly chrustik prisiel na svet 14:27 hod 😀 porod sice horor, ale to je do inej diskusie 😀 mna odrodil pan Rehak J.ml. a nemozem kriveho slova povedat, od zaciatku ako ma asi o 11:30 hod previezli na porodnu salu az do porodu bol strasne zlaty, napomocny, stale bol pri mne 🙂 porodne asistentky tiez zlate, prijemne, rodila som v samostatnej krasnej sale, mala som aj manzela pri porode, inak stale okolo mna dakto lietal 😵 , po porode som este lezala na rizikovom, asi pre nedostatok miesta, maleho mi nosili kazde 2 hodiny, asi po 2 dnoch ma previezli na sestonedelie, tam uz maly mohol byt so mnou na izbe, ale potom dostal zltacku, tak zvysok uz mi ho tiez len nosili na kojenie, sestricky vzdy usmiate prijemne, niekolko krat za den sa vypytovali ci co nepotrebujeme, ci nam nieco nechyba, vynimku robila len jedna sestricka z novorodeneckeho , ta bola naozaj neprijemna, ale nastastie pocas mojho pobytu tam bola len 2 krat ostatne sestricky z novorodeneckeho boli skvele, pekne vysvetlili a pomahali, aj s kojenim, aj s babatkom, ja urcite odporucam CA vsade velmi ochotní a prijemni ludia, aj doktorka Polakova a Margusova, a este jedna doktorka, ktorej meno uz neviem a tiez taky tmavy doktor fešak, tiez meno neviem, boli zlati 😀 dnes nas prepustili, tak si zaciname zvykat 😀

adusased
15. júl 2011

@adusased a este aby som nezabudla, tak priestory su ozaj pekne, este sme sa smiali s babami, ze je tam ako na dovolenke, izby na rizikovom po 3 na sestonedeli po 2 aj s postielkami pre mimina velke plus je samostatna kupelna a nie pre cele oddelenie jedna 🙂

ginepra
15. júl 2011

@lulka78 toho sa troška obávam aj ja, bábo by som chcela mať neustále pri sebe. možno sa dá objednať tá nadštandardná, ak sa dozvieš, daj prosím info. mne tiež pri predch. pôrode povedali, že izby pre maminy s detičkami sú plné, ale našťastie bola voľná tá nadšt. manžel nestihol k pôrodu, tak sme ušetrili 😀 a zobrala som si vtedy tú izbičku, a biolo to naozaj super

martinkatinka
15. júl 2011

@adusased - gratulujem a prajem hodne hodne zdravíčka... a čo máš, dievčatko, chlapčeka, miery... pochváľ sa...
Mne bol pri porode tiež Janko, on je zlatý, šikovný... škoda, že mi to nevyšlo prirodzene...ale aj po sekcii ma bol pozrieť...
Asi viem ktorú sestričku myslíš... je tam len jedna taká nepríjemná.... ale inak je tam personál naozaj veľmi dobrý....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre