Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

barboragondova
21. mar 2011

@anickaknm Na stranke www.porodnicacadca.sk mate vsetky info ohladom oddelneia, porodu, sestonedelia ..... . Pri kolonke psychoprofilakticka priprava je kontakt na sestricku p. Duranovu, s ktorou sa dohodnete, kedy si mozete prist pozriet oddelenie, porodne boxy .....je velmi ochotna. Rozhodne je dobre, ak si porodnicu pozriete skor ped porodom, aby ste vedeli do coho idete, aby to prostredie vam bolo zname , urcite je to vyhoda.

anickaknm
22. mar 2011

dakujem pekne za info🙂))

martinkatinka
22. mar 2011

@filiatko - no tak ja som neposlúchla a za posledné dva týždne som nabrala ešte tri kilá 😀 ale nevadí mi to, iba ma viac chrbtica bolí....ja som bola dosť chudá, tak keď mi čosi ostane, nebudem sa hnevať...

martinkatinka
26. mar 2011

Ahojte... aké máte skúsenosti s internými lekármi v Čadci, ktorého by ste mi odporučili, pretože gynekológ ma posiela na predoperačné vyšetrenie pre istotu, že by som neporodila spontánne a ja neviem ku ktorému mám ísť... patrím síce k Dr. Čechovi, ale nerada by som k nemu išla, lebo už som u neho absolvovala dva krát predoperačné a tento lekár bol vyslovene nepríjemný... nechcem sa zbytočne rozčuľovať pred porodom....

koc1nka
27. mar 2011

@bublinka28

Ahoj,ja mam termín zaciatkom jula a ty?

bublinka28
27. mar 2011

@koc1nka ahojcek :D no ja tiez,vychadza mi to na 15.7

petralukas
29. mar 2011

ahojte, chcem sa opýtať, že čo mám robiť, lebo už zas lezie na mna chrípka, a nerada by som ju ,,pretrpela,, ako tú prvú. ..hrdlo mi horí, nemôžem dýchať riadne a hlava mi ide prasknúť a o kašli ani nevravím, a najhoršie je, že môj gyn. má dovolenku. .. dakujem

marguska
29. mar 2011

Pre petralukas:Na Vaše príznaky nepotrebujete gynekologa ale obvodneho lekára.Navštívte ho,pozrie Vám do krku,popočúva Vás...Chrípka sa lieči paralenom a tekutinami a izoláciou od okolia ale ak máte angínu potrebujete antibiotiká,rovnako pri zápale priedušiek,či nebodaj zápale plúc.

petralukas
29. mar 2011

@marguska - ja viem, že na tieto príznaky potrebujem obvodného lekára 🙂 ale ja k tomu môjmu teraz v období tehu nechcem ísť, z určitých dôvodov . . .a radšej sa budem teraz riadiť tým čo mi odporučíte vy ako obvodný lekári 🙂 pekný den a dakujem

martinkatinka
31. mar 2011

Dnes som sa bola informovať na porodnici o možnosti darovať pupočníkovú krv...Takže mamičky, ak bude mať bábo nad 4 kg, tak ju darovať možete, dajú vám vyplniť nejaký dotazník kvoli anamnéze... Moje bábo také veľké nebude, takže bohužiaľ....
Inak, veľmi sa mi tam páčilo, len čo som prišla, už sa vypytovali, že čo by som potrebovala...Všetci, čo tam boli mi prišli milí a pozorní.... a všetci sa usmievali 😀 Normálne sa tam teším....
A ak neviete, tak existuje ešte jedna vec a to je to, že vám bábo možu testovať na alergie z pupočníkovej krvi... stačí ak si zájdete po žiadankový lístok ku svojej alergologičke a dáte si ho do tehotenskej knižky.

miculienka
1. apr 2011

@martinkatinka - no počkaj, počkaj , tá radosť ťa prejde keď nabehne istá teta z novorodeneckého a sfúkne ťa za to ako držíš bábo a zle dojčíš alebo práve nedojčíš keď ona vôjde , mňa vytiahla z wc , že prečo nedojčím keď mi doniesli bábo - no , žiaľ , práve predtým som si po veľkom odhodlaní strčila čípok do zadku a po 2 dňoch sa odhodlala ísť na veľkú s tým potrhaným spodkom , potom mi tak stisla bradavku, že mi skoro oči vyleteli a ešte ma zdeprimovala rečami, že ma malá odmieta, že nemám mlieko a budeme musieť piť umelé - podotýkam - ešte stále ju dojčím a nemala som žiadne problémy - tak sa priprav, že nie každý sa tam usmieva - nájde sa aj výnimka , a je viac mamičiek, ktoré si na tú pani spomenú - teda aspoň tie, čo tam boli vtedy keď aj ja - ale je možné , že pani mala práve zlé dni - bodaj by to tak bolo a naozaj bolo tak ako píšeš, že každý sa tam usmieva

majca424
4. apr 2011

@miculienka hmmm, to by ma zaujímalo ktorá pani z novorodeneckého to bola....

miculienka
5. apr 2011

@majca424 - meno neviem

miculienka
5. apr 2011

@majca424 - a fakt, prečo ťa to zaujíma ?

majca424
5. apr 2011

@miculienka neviem, len tak, lebo mne ani jedna tak nepripadala, že by ma vytiahla z WC aby som išla dojčiť...

miculienka
6. apr 2011

@majca424 - tak ostatné boli až veľmi milé a nápomocné ale ako píšem , možno mala práve zlé dni , ale bolo to tak , fakt si nevymýšľam , prečo by som to robila , mám na to aj svedka , inak som tam bola celkom spokojná , skoro ako doma

mirisel
6. apr 2011

@hanam najlepsia porodnicka je Margusova,,teda podla mna je ochotna,odpovie na vsetko,vsetci si ju chvalia 🙂

marguska
6. apr 2011

Tak mile maminy, slubene info o Dianatale:su to infošky z fakultnej nemocnice Brno,kde je navačšia porodnica v Českej republike a maju vyše 6000 porodov ročne.Skúsenosti majú velmi dobre, o čom svedčí aj fakt, že si Dianatal nosí postupne do porodnice čoraz vačšie percento žien. V Brne robili študiu s 80 tehotnými,z toho bolo 46 prvorodičiek.Zaznamenali skrátenie porodu o 15 minút u prvorodičiek, o 30 minút u viacrodičiek, zníženie výskytu popôrodných poranení,nemali ani raz alergicku reakciu.Dianatal má ulahčiť vyšetrovanie,znížiť trenie plodu o porodne cesty,zvlášť ho ocenili pri dlhšie odtečenej plodovej vode,pri tzv. suchom porode, kde jeho použitím zvlhčovali pôr.cesty.
Cena je aj v Čechách vysoká,ale zaznamenali pomerne velku variabilitu v roznych lekárňach,takže treba pobehať asi viac lekární...Takže asi tak.Držte sa.

pkvk
6. apr 2011

@ mirisel - musím ti dať za pravdu, p. Dr. Margušová je moja gyn. a je fakt výborná. Nechcem jej robiť teraz reklamu 🙂 , ale je naozaj veľmi ochotná a milá, hlavne PRÍSTUP k svojím pacientkám, mnohí lekári by sa mali čo učiť. a aby som nezabudla má aj veľmi milú sestričku 🙂 odporúčam 🙂
a inak super stránka 🙂 človek sa tu dozvie veľa zaujímavého

majca424
6. apr 2011

@miculienka jasne, tak mohlo sa stať 😀 možno som ju ja práve nechytila kým som tam bola 😀 😀 😀

martinkatinka
7. apr 2011

Ja som po 3-dňovej hospitalizácii kvoli prietokom a záznamom ... Všetci mi prišli naozaj fajn na tom oddelení, bola som na rizikovej gravidite B .... až na jednu sestričku, ktorá sa hnevala, že som skoro odpadla pri magnéziovej injekcii, to je tá "teplá injekcia", ale tak to sa stáva, že človek nezvládne to, čo mu naordinujú...Hore sú dve také mladé doktorky, hrozne milé... Nemožem povedať, že by tam bolo zle, ale predsa len, doma je doma 😀 akurát, že tam je naozaj strašne teplo, ako to prerobili...
Len malá rada, doneste si príbor, aj keď ho možete vyfasovať, ale mať svoj je asi lepšie a možete si vziať aj teplomer, lebo my keď sme prišli na izbu, teplomery boli fuč... možno ich predchádzajúce pacientky potrebovali 😲
O týždeň som tam zas a dúfam, že domov sa vrátime už dvaja 😀

miculienka
7. apr 2011

@majca424 - hm , aj to je možné 🙂 - to je asi lepšia spomienka 😀
@martinkatinka - tam som si aj ja 2x poležala , ale s inými komplikáciami , fakt, tie teplomery tam miznú , asi neuškodí vlastný a ku príboru sa hodí aj vlastný hrnček 😉 , inak po pôrode dostanete všetko , aj vložky - také tie bez lepidla, fakt sú po pôrode najlepšie a aj podložky pod seba , pre skoré hojenie sa je fajn ležať naholo aby sa rana vetrala , čípok tiež ochotne dajú - glycerínový - len treba si pýtať , akurát toaleťák je potrebný vlastný 😀 , nemať pozošívaný zadku okolité partie - tak sa cítim ako na dovolenke 😀 , aha , držím palce , nech to máš čo najskôr za sebou 😉

adagaborova
7. apr 2011

Ahojte 🙂 boli ste niektorá z vás na 3D ultrazvuku v jablunkove?alebo kde najbližšie?ja chcem isť ale neviem kde to je najbližšie..možte mi poradiť?potrebovala by som meno gynekologa a aj čisielko ak máte dakujem pekne 🙂

roo
7. apr 2011

@adagaborova V Ziline Mudr. Hartel (napriklad) http://www.gynpraktik.sk/ultr_sk.htm

adagaborova
7. apr 2011

@roo díky a ty si tam bola?

landrea
8. apr 2011

ahoj dievcence, to ye je cadcianska porodnica krasna sa pise vela, moyme sa samoyrejme presvedcit aj na ich strankach.
maloktora y vas ale pise podla mna tie najdolezitejsie infosky...
je mozne tomuto
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...[cmd]=INFO&cHash=75df3389

cca doverovat ( kedze je mi jasne ze je to vdy inak)
ak niektora z vas mala zelanie nestrihat , len teda v najjkrajnejsom pripade.. snazili sa?
pripadne ak ste mali akekolvek zelanie skusili sa mu aspon priblizit?
papa

martinkatinka
8. apr 2011

@adagaborova - má ho už aj Dr. Rehák na Čiernom, myslím, že robí aj pre pacientky, ktoré nie sú jeho... alebo sa dá aj v nemocnici priamo objednať pozri na www.porodnicacadca.sk
@landrea - no keď som teraz ležala, mala som na izbe aj mamičku po porode a tá hovorila, že boli maximálne ústretoví pokiaľ to neohrozilo stav matky alebo dieťaťa...Je jasné, že ak ti to pomože, tak ťa nastrihnú aj keď si neželáš... proste im ide o to, aby si bola v poriadku... aby bol porod bez komplikácií... OZAj, máme skoro podobný termín, možno s atam budúci týždeň stretneme 😀 nech ti to všetko dobre dopadne.

roo
8. apr 2011

@adagaborova ano, mame na CD zaznam 3D, 4D, vysvetlene, ukazane. Ale ja som tam chodila aj do poradne, bolo to v cene. Inac by som na 3D nesla 😉

miculienka
8. apr 2011

@martinkatinka - a na čiernom je ktorý z Rehákovcov ?

adagaborova
8. apr 2011

@martinkatinka ja som kukala na nete ale nedovolala som sa tam...skúsim v pondelok..a isto má 3D sono?
@miculienka kukni tento link: http://www.zarohom.sk/profil/1a69867-mudr-jan-r...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre