Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

marguska
14. okt 2009

Ale áno,chodieva tu kdekto,ale zatial len čítame,čo sa vám u nás na porodnici v Čadci pozdáva a čo nie. 😀

mata1826
14. okt 2009

Jasnačka majca že chodieva. O pár dní ma to tiež čaká tak potom napíšem z vlastných skúsenosti na čo sa môžte tešiť a dúfam že budem ako väčšina maminiek písať len to dobré. 😉

majca424
14. okt 2009

mata, neboj, určite budeš, ja to tam trošku poznám, robí mi tam mama aj sestra 😀 😀

majca424
14. okt 2009

a inak, držím palce, až Ti to všetko dobre dopadne 🙂)

mata1826
14. okt 2009

Ďakujem. Mamu a sestru odo mňa pekne pozdravuj. 🙂 Ja som tam bola len pozrieť páčilo sa mi ale čím je termín blíži tým je to horšie. 😢

majca424
14. okt 2009

Dobre, budem 😀 a na kedy to máš presne? No Ty aspon vieš čo čakať, ale ja sa už od teraz trasiem na ten pôrod a stále spolieham, že bude opačne, čiže by mi museli robiť sekciu, ale to asi každá prvorodička 🙂

mata1826
15. okt 2009

No veď práve že viem trošku čo ma čaká, ale každý pôrod je iný tak vlastne ani neviem. Ale bojím sa toho viac ako prvý krát. Termín mám 22.10. ale dnes idem k doktorovi tak uvidím či niečo nové lebo poslednú dobu už ma chytajú také zvláštne stavy. Nemyslím žeby bola sekcia nejaká výhra niektoré kočky majú po nej ešte väčšie problémy. Myslím že dôležitejšie je aby tam bol niekto s tebou kto ťa bude podporovať a ty mu môžeš nadávať 😀 A ty sa určite neboj však máš času a času tak si to užívaj tak poriadne ako sa dá. Nejako to už len potom von pôjde. 😉

danzy
15. okt 2009

ahojte maminky, doufam ze se mate vsichni co nejlepe a nezapadli jste snehem. mam otazecku, nebyli ste nekdo nekdy na vitani obcanku v cadci na urade? otakzka smeruje k tomu, zda se tam da nekde zaparkovat kocarek 🙂 sme tam pozvani ale nevim jak to tam zvladnu a jestli se to tam vejde nejak odstavit...diky

macka01
15. okt 2009

prebieha to na MU a miesta tam je dosť 😉

danzy
15. okt 2009

super dik🙂

majca424
15. okt 2009

Mata, no tak ako si dopadla u toho doktora? No, viem, aj mama mi stále hovorí, že sekcia môže byť niekedy ešte horšia, ale aj tak, predsa len.... 😀 No ved uvidíme, možno ma to prejde 😀 No mám ešte času a času ale ani sa nenazdám a bude to tu 😒
No, musím tam mať niekoho komu môžem nadávať, takže určite budem bud mame, alebo segre alebo manželovi, a preto ho tam práve nechcem 😀
Ty chceš Tvoju polovičku pro pôrode? 😉

mata1826
15. okt 2009

Ahoj majca. Vypadá to tak že už do víkendu by sa to mohlo aj začať. Vraj keď budú kontrakcie každých 15 minút alebo keď odtečie plodová voda máme vyraziť. No dúfam že tá plodová bude prvá lebo pravdu povediac na tie kontrakcie sa spoliehať však netuším kedy budú tie pravé. Pri prvom mi poriadne skočili hneď každých 5 minút a plodovka až potom a to si neviem dosť dobre predstaviť že ako by som to stihla keďže som zo Žiliny a od nás do pôrodnice je to bez zápchy na ceste 43 minút. 😝 Manžela pri pôrode chcem lebo pri prvom nebol a vtedy som si povedala že nikdy viac sama. Nemyslím žeby som mu šla nejak nadávať ale čo ak tam budem ako niektoré 12 hodín tak to si myslím že bude lepšie keď tam somnou bude. A dokonca aj on chce a teší sa na to akoby tam šiel dovolenkovať 😎 Tak nech vie čo to obnáša lebo tie filmy s ktorých to má odpozerané mu jeho predstavy značne skresľujú.
A čo ty a tvoje bruško už ho je poznať? A prvé sono už máš úspešne za sebou? A po čom túžite viac po chlapcovi či dievčatku? A ranné nevoľnosti si užívaš či patríš medzi tie šťastnejšie a nevieš o nich nič? 😵

majca424
15. okt 2009

Ahoj, no, bruško začína vykukovať, už sú mi aj niektoré nohavice tesné 🙂 Chlapček alebo dievčatko? tak to je mi absolútne jedni, len nech to všetko dobre dopadne a bude všetko v poriadku, je nám to jedno, lebo ešte nemáme nič,keby som čakala druhé, tak už by mi to možno nebolo jedno, ale mama mi stále hovorí, že budeme mať dievčatko, tak som sa stým nejako zmierila, hovorím, že mi je to jedno 😀 ale musím povedať, chcela by som o malilinky kusoček asi viac chlapčeka, aby bol hrdý tatko, ale to len o kusolinček 😀
Sono mi zatiaľ ešte nerobila, zatiaľ len ultrazvuky a ranné nevoľnosti som ani moc nemala, ani som nezvracala, len mi bývavalo na odpadnutie ale teraz to už ustúpilo, vraví sa že druhý trimester je najlepši, tak si ho práve začínam užívať 😀 😀
No ja by som tam tiež možno chcela mať manžela, ale som na vážkach, naozaj neviem čo by som mu všetko v tej chvíli povedala 😀 No, tak vy si asi užívaté posledné bruškaté dni, čo? 😉 Tak si ich užite a už som pozdravovala tu mamu a sestru, sa len zasmiali, že sa Ti prihovoria, teda mama 😀 😀 😀

mata1826
15. okt 2009

No už si to za chvíľku doužívame aj keď sa obávam že moje bruško sa len tak ľahko nestratí. Pribrala som 20kg 😲 tak neviem neviem. Ale do vianoc by som chcela byť aspoň trošku v pohode. To sa ty budeš práve pekne zaguľaťovať a vychutnávať vianočne dobrotky bez najmenších výčitiek. 😀 Nad tým manželom by som na tvojom mieste ešte pouvažovala však to doma spolu ešte určite prekonzultujete a zistíte čo vám bude vyhovovať viac. 🙂
Mamina nech sa ozve ja rada poklebetím 😀 S tým druhým trimestrom máš pravdu tak si ho poriadne uži a vychutnávaj 😉

majca424
15. okt 2009

No budem sa snažiť si ho užívať, si chcem urobiť super nedelu teraz, do sauny, no výrivky, bazén... atď 😎 😎 😎
dúfam, že to pôjde 🙂 No na Vianoce už budem riadna 😀 Si pribrala 20 kg? ale to je ešte v pohode, priberajú aj viac 🙂 Ja zatiaľ len chudnem, tak neviem do kedy ešte, ale vraj to zatiaľ ešte nevadí, poradňu mám až za 3 týždne, tak musím niečo dobrať 😀 Ale inak si tiež myslím, že priberiem dobrých 15-20 kg 😀 Ale momentálne si z toho veľku hlavu nerobím, určite si budem tiež až po pôrode, Bože, dúúfam, že nebude zo mňa slon 😀 😀 😀

macka01
16. okt 2009

dievčata a nechodíte niektorá k dr.Pavlíčkovej,čé na ňu hovoríte?

mata1826
16. okt 2009

Ahoj majca. Tak tu nedeľu ti samozrejme v dobrom závidím využi kým sa dá. 😉 No ja som ako slon teraz ale nevadí mi to však to potom zlezie troška jablčiek mrkvičky a je to. Hlavne že drobec má momentálne všetko čo potrebuje teda sa snažím. 🙂
Macka k dr. Pavlíčkovej nechodím a ani som o nej nič nepočula tak neviem.
Inak prajem všetkým pekný deň 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

betyna8
16. okt 2009

majca424 s tou saunou by som to počas tehotenstva asi neriskovala,predsa len sa ti tam prehrieva organizmus, výrivky ti môžu spôsobiť záopal,teda aspoň čo som čítala v diskusiaách,väčšinou sa tomuto tehule vyhýbajú.
aj ja vám prajem pekný den

magdal1
16. okt 2009

ahoj macka - dr. Pavlickovu nepoznam , len Paucinovu - je velmi mila. som zo Ziliny,ale chystam sa rodit do CAdce 😉

majca424
16. okt 2009

Ahojte, Maťa, no jo, chcem si to trošku užiť, 😀 a čo ta týka toho, že ako vyzeráš, tak ja aj ked som ešte nebola tehotná, tak som nebola super štíhla, len taká normálka a nejako ma to netrápilo vtedy, tak teraz ma to dva krát netrápi 😀 😀 presne tak, hlavne nech je maľunke v poriadku 🙂
a zhodíš to určite, neboj, vraj tie kilá čo naberieš počas tehotenstva idú celkom dobre dole, som sa trošku o tom informovala tak ja sa na to tiež spolieham, nahodíme trošku diéty a zhodíme to, neboj 😀 😎

betyna, no ja som čítala, že do sauny môžem ísť, ale len na chvíločku, pokiaľ mi to nie je nepríjemné, ale ja tam aj tak dlhšie ako 2 min nevydržím 😀 ja idem hlavne do toho bazéna 😀 ale dik za radu 😉

macka, ja k nej tiež nechodím, ale vraj je celkom dobrá, moja švagrina ku nech chodí a vraj je dobrá, ona si ju chváli...

lenocka84
16. okt 2009

majca424 tvoja mamina robi v porodnici cadca ak som dobre pochopila?
potrebujem poradit nejakeho dobreho porodnika a s kym sa da konzultovat
zijem v ba ale rodit chcem v ca

majca424
16. okt 2009

ahoj lenocka, no dobre si to pochopila, robí tam. No čo sa týka pôrodníkov, tak z jej rečí som pochopila, že najlepšie sú tam asi doktorka Slazeniková a doktorka Margušová, tie spomína dosť často a aj moja sestra rodila raz pri jednej, raz pri druhej a hovorila, že sú dobre obe...
To pôjdeš z BA rodiť tu? wau, tak to je super 😉

lenocka84
16. okt 2009

tak ano lebo kedze mamina byva v KNM a chcem tam ostat tak chcem rodit asi v CA alebo ZA
uvidime
o tej dr. Margusovej som uz pocula nejake tie chvaly 🙂
a dufam ze najdem aj spriaznenu dusu na kocikovanie ked tam uz budem

galina32
17. okt 2009

Ahojte buduce mamicky. Kto je to ta dr slazenikova? robi v Cadci? Ja sa prave rozhodujem pre Cadcu, ci Zilinu. Chcela som ist do Martina, kde ma posiela moj gynekolog ale ja som sa rozhodla pre tieto dve porodnice. Ake mate s nimi skusenosti, s tymyto porodnicami? kde je lepie ist rodit. ja som dostala doporucenia od kamaratiek, ze skor ta cadca. chcem si vybrat aj porodnika. ak pojdem do cadce tak urcite Paucin, vraj tam robi porodnika a je vraj super odbornik a ak v Ziline, tak Babjaka, na toho som pocula tiez velke chvali. rodil u nich niekto? mate nejake referencie na nich? ako sa objednava porodnik? dakujem za odopvede.. bojim sa porodu

mia81
17. okt 2009

ahoj galina ja som sice rodila cisar. ,ale kvoli VT som lezala v nemoc. a Babjak je velmi dobry a prijemny doktor(vzdy ked niektora z nas v nemoc. nieco potrebovala vediet bol ochotny a hlavne trpez. odpovedat).

No a na Paucina som pocula same chvaly.Raz som sa s nim aj stretla (zastupoval mojho lekara) a bol velmi mily.V Ziline ma aj svoju ordinaciu.A ma aj stranku na inter..

a v kolkom tyzd. tehu si?

patricijka22
17. okt 2009

Ahoj galina. porodu sa neboj, ja mam uz po dvoch porodch. jeden v cadci a jeden v ziline. v cadci som rodila pred 4oma rokmi, nebolo to prerobene,ale rodil ma doktor kovacic alebo tak nejako sa volal. a bol prijemny. odelenie aj porodne saly nic moc, personal v pohode, strava sa dala zjest. a pred necelym mesiacom som rodila v ziline. pri porode bol ten doktor paucin. nepoznala som ho a poviem ti, ze kebi som rodila treti krat chcela by som iba a len jeho. vsetko mi visvetlil kazdu vec, ani nastrih mi nerobil aj ked maly nebol taky maly. pytala som sa na neho a ze ma ambulanciu v ziline niekde v centre a do zilinskej porodnice chodi len niekedy do sluzieb.asi sa prihlasim ku nemu, ked budem mat kontrolu po porode . pristup na jednotku s hviezdickov, sestricky v ziline boli celkom v poho,ale tie decke hroza. ale pravdu povediac tesila som sa , kedy vypadnem z odelenia. priestory hnus, toalety strach, ze tam nieco chitim. dobre sa maju tie baby co si zacvakaju nadstandart. ..najlepsie bude, ket sa pojdes tam pozret sama do cadce. neviem, ako je to tam teraz. ale toho paucina doporucujem. nemate kontakt nehoniektora?dakujem. 😉

mia81
17. okt 2009

pozri GYNPAUCIN.SK tam mas vsetko a ambl. je ako su farske schody(Farsky kostol,dexia banka, nad starym tescom,vybudovane parkovisko to mas zachyt. body)

magdal1
17. okt 2009

galina - ahoj, ja som sa pred mesiacom prehlasila k MUDr. Paucinovi, som s nim velmi spokojna, k porodu som si zajednala jeho sestru MUDr. Paucinovu, ktora pracuje v Cadci. Zavolala som tam , porozpravala sa s nou, v podstate si muozes zajednat ktorehokolvek porodnika, porozpravas sa a uvidis. Pred 2. rokmi som rodila v Dolnom Kubine, bola som velmi spokojna, Cadca je vsak blizsie, preto som sa teraz rozhodla pre Cadcu. Byvam v Ziline.

magdal1
17. okt 2009

patricijka22- ahoj ja som sa prehlasila k MUDr. Paucinovi, stale berie nove pacientky, aj sestricka u neho je velmi zlata. Konecne mily ludia, tu v Ziline.

mata1826
17. okt 2009

Ahojte. Ja chodím tiež k dr. Paučinovi. Chodím tam takmer od začiatku tehu a tiež musím povedať že je fakt super. Teda ja som s ním určite spokojná aj kamošky ktorým som ho odporúčila si pochvaľujú. 🙂
S tou Žilinou plne súhlasím s patricijkou ak tam tak jedine na nadštandart . My sme si vybrali kôli personálu aj prostrediu Čadcu a ak to príde náhle tak si to určite radčšej zacvakám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre