Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

mishach
14. sep 2015

a este jedna vec, co sa tyka tych "poradkyn" na dojcenie v porodnici. Mne povedal, ze maly sa mi nikdy neprisaje, lebo nemam na to bradavky, ze si mam kupit klobuciky atd.. bola som z toho hotova. Samozrejme som volala manzelovi, nech kupi klobuciky, ale bolo stastie, ze ich nemali. Maly sa nakoniec prisal a hneď nazaciatok vypil dostatocne mnozstvo a uz sme ani nechodili prevazovat...

sardinka32
14. sep 2015

@mishach Klobuciky mne osobne tak rozdrasali prsia, ze mala doslova tahala krv...tiez mi ich poradili a nebolo mi ich treba...kojila som potom bez nich xy mesiacov, ale tie problemy, ktore som si narobila kvoli tomu, ze som ich zacala pouzivat...skoda slov.

barboragondova
14. sep 2015

Pokial je problem s dojcenim, alebo sa citite neista, treba si vyhladat laktacnu poradkynu na stranke mamily a zavolat si ju. Klobuciky v ziadnom pripade nie su vhodne, prave naopak. Povedat zene, ze s "takymi bradavkami " dojcit nebude je dokazom toho, ze dana sestra netusi, o com dojcenie je a ma varovny nedostatok vedomosti ohladom dojcenia.

oskvarka
14. sep 2015

@sardinka32 ja som bola kurz.. vrchna sestra si v polke kurzi zlomila nohu a tak sme mali len prvych 5 krat a potom nic takze ja som pripravena nebola vobec.. ako je to prijemne skorej take ze pocvicis oddzchnes ale otazky ma aj tak clovek uz ked pride na vec... a nie ked este nevie co ho caka tak teoria je o nicom... teraz uz ako druhorodicka sa tesim ze idem zase chodit ze uz aspon tusim co sa mam spztat.. ale ako ja zo skusenosti.. netlacte ked nemate kontrakciu a moje kontrakcie trvali 10 sekund a na konci som ich ani necitila takze som sa aj tak musela pytat kedy mam tlacit.. no zabava.. som zvedava ako teraz bude :D

nerko
14. sep 2015

No tak k tomuto sa musim vyjadrit!!!
Pred rokom, ked som v Cadci rodila, tak tam nejake 2 laktacne boli. No stale nemali cas. A ku mne ani neprisli. A ked to uz bolo naozaj akutne, tak zas boli na dovolenke. Chytre setricky z novorodeneckeho kazda inac tocila. Samozrejme najmudrejsie, nemate bradavky vy nikdy dojcit nebudete. Kupte si klobuciky. Manzel letel kupit. Ja blba som si to dala, drobec tahal jak divy. Ja som drzala. Bolest neskutocna. A po vazeni som zistila ze nic nevypil. A takto to slo 3 dni. Tak mi tie bradavky cez ten klobucik donicil, ze som namojveru myslela ze koncim so vsetkym. Stale sa nevedel normalne prisat. Musela som si odstriekavat, to nestacilo. Tak sa mi prsia zapalili a skoncila som opat v nemocnici. Zaplatila som si laktacne, vsakovake vitaminy. Uz mi to nepomohlo a po niekolkych mesiacoch vysilena som s tym skoncila. TAKZE DAKUJEM CELEMU NOVORODENECKEMU V CADCI A SPECIALNE TEJ SESTRICKE KTORA TISNE KLOBUKY HLAVA NEHLAVA AKO BY NIECO ZA TUTO REKLAMU BRALA. ZNECHUTILI STE MI DOJCENIE!!! Pani primarka na novorodeneckom a taktiez primar na gynde by sa viac mali zaujimat o svoj personal. Nie len porodit a tym to konci. Cest vsetkym maminam ktore s dojcenim problem nemali!! Ale tie u ktorych to neslo hladko urcite vedia o com hovorim...

sardinka32
14. sep 2015

@oskvarka Ja uz som bola teraz macherka, druhykrat...dokonca som "ucila" kojit moju spolubyvajucu, chuderku, ktora bola, takisto ako ja kedysi, uplne bezradna. Nevedela ani prebalit drobca, tak som jej ukazala co a ako. Na ten predporodny kurz som ani pred druhym tehu nesla, myslim, ze druhorodicke to uz nie je az tak treba. Tak drzim prsty a nech toho "mileho" doktora stretnes co najmenej, najlepsie vobec. 😉

oskvarka
15. sep 2015

@sardinka32 no ja ten kurz beriem skorej ako relax... necakam od toho nic moc .. uz viem ako prebieha.. a bolo to prijemne oddychove vyplnenie casu..

melivet
7. okt 2015

Baby neodporucam rodit v cadci. Mam tam strasne zlu skusenost! Hrozne sa tam spravaju k pacientom a sestricky pri porode nieco strasne!pokial sa vam da rodit inde urcite to zvazte..

misaz78
7. okt 2015

@melivet to fakt? Môžeš napísať viac?

mia265
7. okt 2015

@melivet blbost praveze su vsetky velmi mile az tusim na jednu. aj poradia s dojcenim aj ochotne odpovedaju na vsetko 🙂

montek
8. okt 2015

@mia265 Poradia s dojčením? Ja som tam teda rodila 2x a práve toto tam chýba.Mali by tam mať laktačnú sestru. Ja som teda teraz už radiť nepotrebovala,no čo tam boli maminy ,ktoré rodili prvý raz,chúdence nevedeli ako na to a nik im neporadil.V tomto je to tam katastrofa.A tiež čo sa týka prístupu,chovania sestričiek na novorodeneckom,tiež sa majú veľa čo učiť.Stačí zájsť k susedom do Čiech , je to obrovský rozdiel a to porovnávam z vlastnej skúsenosti.

alexska
8. okt 2015

@nerko primar nema nic spolocne s novorodeneckym oddelenim ani personalom na novorodeneckom. 😉 ak nie je maminka spokojna treba sa pytat pytat pytat,a ak ma pocit ze jej nebola poskytnuta adekvatna starostlivost ma pravo sa stazovat..

alexska
8. okt 2015

@melivet mozem sa aj ja opytat co sa stalo?

nerko
8. okt 2015

@alexska myslis ze som sa nepytala? S kazdou jednou sestrickou som to riesila. Kazda radila inac. Vobec neboli zladene. Z kraja cesty ma uzemnili, ze ked nemam bradavky kojit nebudem!!! Ja som im doverovala!! Snazila sa, plakala a vycitala si, ze nemozem nakrmit vlastne dieta. Metodou ako je dojcenie pre zenu tak prirodzenou! Prisla som na to, ze to je poriadna blbost aj to s tymi klobukmi az ked som si doma zaplatila laktacnu a ta mi vsetko na poriadok vysvetlila. A nie malo penazi nas to stalo! Tvoj nazor nezdielam! Novorodenecke dotvara celkovy obraz o tom ako to v Cadci chodi. Je to ruka v ruke s porodnicou! A este aby som nezabudla. Ziadala som si epidural, chodila som si za tym dobry mesiac pred porodom. Vybavovala. Bolo mi prislubene, ze tam urcite bude lekar ktory to moze pichnut. Ze uz su viaceri zauceni a vzdy tam niekto je aj v noci.A co sa nestalo??? Idem rodit, a zrazu ziadny tam nebol. Naozaj nebol??? Alebo sa mu len nechcelo v noci vstat a prist mi to pichnut? Osobne moja gynda bola z tohto pristupu tak vytocena, ze mi navrhla podat staznost. Smiesne je aj to, ze sa za to plati. Ked chce zena ulavit od bolesti. V CR (neviem ci vo vsetkych nemocniciach) za to neplatia.Vykaslala som sa na to. Bola som rada, ze som doma a ziadnu staznost som nedavala. Ked pojdem rodit 2. x pojdem zas do Cadce. Ale uz skusenejsia a dam si sakra pozor na tieto detaily.

oskvarka
8. okt 2015

@melivet
@mia265 ako ja co mam skusenosti od kamosiek tak radsej cadca ako ine... odporucam inak muza pri porode lebo niektore sestricky su take ze si ripnu alebo sa vysmeju... hold povaha a celodenna sichta robia svoje... a na oddeleni bola jedna neprijemna sestricka ostatne v pohode... aj ked dojem toho ze nik nema na nic cas tam trochu je ... ale tak to je nase slovenske zdravotnictvo zial viem ze v inych nemocniciach to nieje ine ... ani lepsie... a s tym kojenim teda uznavam aj ja ze poradili ale fakt minimalne a hlavne treba mat ustaa pytat sa stale aj dokoliecka byt az otravny lebo sam odseba vam nik skoro nic nepovie lebo neni casu na nic.. takze taky uponahlany pocit z tade ... ale inak ja som bola spokojna asi netreba mat prilis neviem ake vidiny.. nieje to rekreacny pobyt je to nemocnica... a keby ste vedeli co sa deje v inych porodniciach tak by ste vedeli ze cadca je ozaj z tych lepsich volieb nehovoriac o tom zakladnom ako je vybavenie sali , pristup a odbornost doktorov, a poporode bonding a nechaju i dietatko na 2 hodiny a pochopenie s tymito vsetkymi vecami .. aj ked verim ze n iekomu o to neide a chce sa po porode len dobre vyspat a zregenerovat ...

oskvarka
8. okt 2015

@nerko si moc narocna 🙂 ... :-P ja som bola po porode plna endorfinou a uzivala si babetko nastastie mi neskusali ponukat klobuciki a ja som si o kojeni vela dopredu precitala a aj tak som si s tym nevedela rady... a pomoc sesrticiek co som sa tiez vypytovala ako aj ty tiez ma najviac miatlo ze kazda mi hovorila nieco ine to ma len uistilo v tom ze si mam robit po svojom... ja som si na poslednu chvilu stiahla z mamili knizku o kojeni a tu som tam vlastne celu precitala a ta ma uplne zachranila je super taka kratka publikacia to bola som si ju do citacky dala... takze toto ako uznavam s tym kojenim aj sa ti snazi nieco poradit ale vydis ze je to len vytrhnute s konceptu a kazda trochu inak.. mozno z vlastnej skusenosti to vravi... a hlavne oni sa ta pridu len opytta ci ti kojenie ide a to je vsetko... ja ked som jej povedala ze mi to neide .. hlavne ze mali stale nic nevypil tak mi len povedala ze to robim zle a ze mu uchavam nos... ale nic konkretne vela lebo sa ponahlala zase inam... takze v tomto maju medzeri ale zase laktacne poradkine su prilisne fanaticky az podla mna... ale tak poradit skorej poradia mohli by si tam nejaku zabezpecit ze by kazdy den obysla oddelenie a mali by to super... lebo tie sestricky tam maju tolko veci na praci ze fakt nemaju cas na nic...
a suhlas s tebou ja idem tiez znova do cadce rodit ale uz mudrejsia a viem na co sa pripravit a co cakat...

alexska
8. okt 2015

@nerko vobec neznevazujem tvoje slova,to by som si nedovolila,verim ze to tak bolo,a kludne tu staznost napis,mozno ked tak urobia viacere nespokojne maminky,lady sa pohnu 😉 😝 len som chcela povedat ze primar gyn por nema absolutny dosah na novorodenecky personal,oni maju svoju sefku a svoju vrchnu,takze vsetko co sa tyka kojenia,a pomoci s novorodencom,ukazania ako kupat prebalit je v kompetencii novorodeneckeho personalu.
a co sa tyka epiduralu neda sa "vybavit" mesiac dopredu.bud "arista" ktory to picha sluzi alebo nie alebo aj ked sluzi a je na celu nemocnicu(urazovka chirurgia gyn por oper sala) v sluzbe sam,pochopitelne prednost ma operacna sala nie maminka v bolestiach,ktora nie je ohrozena na zivote.

alexska
8. okt 2015

@nerko a zabudla som este poplatok ide nemocnici,personal z neho nema nic,bohuzial na slovensku je to tak.zdravotne poistovne si radsej postavia nove budovy a daju kopec odmien a vysoke platy top managerom ako pacientovi,to nie je chyba personalu ze za epidural sa musi platit.

nerko
8. okt 2015

@oskvarka knizka je super. Tiez som ju potom citala. Keby som vedela toto vsetko skor cele by to inac dopadlo. Aj som na predporodny kurz chodila, dojcenie sa tam len okrajovo rozoberalo. A to by bol tiez dobry podnet. Jednu hodinu by mohli venovat cisto len dojceniu ale nie so sestrickou ale rovno s laktacnou.

nerko
8. okt 2015

@alexska mne povedali ze tam nieje ziaden arista v tu noc. A mesiac pred tym som sa bola na to pytat ako to chodi a sam arista ma ubezpecil ze vzdy tam su, a ked nemaju surny pripad pridu. No podla vsetkeho tam nebol, alebo sa zamlcal a spal, kedze to bolo uprostred noci.

alexska
8. okt 2015

@oskvarka ani nie narocna a sa ani necudujem ze z niektorych veci sklamana ako napr pomoc s dojcenim.ako mas maminky a maminky mas personal a personal.nedaju sa vsetci do 1ho vreca hadzat.

alexska
8. okt 2015

@nerko hm...tak potom si dostala nekompletne info.musim si zastat aro lebo ozaj ked je mozne vzdy pridu pichnut ale ozaj nie vzdy sa da.nato ta mali upozornit.

nerko
8. okt 2015

@alexska k tomu sa zial viac vyjadrit neviem. Mne to povedala porodna asistentka, ze nepridu, lebo ten co to picha tam nieje. A ty co to pichaju mi povedali, ze su tam vzdy. Tak si mozem len vybrat, kde sa stala chyba. Stazovat sa nebudem. Ale viem, ze personal z gyndy aj novorodeneckeho chodi na MK, tak si to tu hadam niekto precita.

oskvarka
8. okt 2015

@nerko ja som tiez chodila na predporodnu aj ked mala teda ta vrchna sestra dlho vyklbene koleno tak mne asi 5 hodin odpadlo.. toto je tiez velke plus ale pri tom kojeni je to tak ze ja som tiez kukala videa na nete a citala ale jednoducho ked tam si prax je prax vtedy to clovek potrebuje najviac a ja som mala tu knizku tak to bol fakt zazrak ze ma osvietlo.. mimochhodom v tej knizke bol uplne iny postup ako v tych videach a navodoch co som si predtym tlacila do hlavi ... takze je to kojenie asi dost individualne ale ten od mamili teda mne zabral aj ked teda aj ja som sa s kojenim trapila ale teraz uz viem ze to nebolo len o technike .. z terajsieho kurzu co chodim... skratka 4 den sa ti este vecinou mlieko nerozbehne ale musia sa robit nejake odberi 5 den rano skoro a hned sa posielaju do BB a vtedy uz to dietatko musi mat cosi mlieka odpite .... ta vrchna sestra novorodeneckeho nam to tak vystevlovala na nauke.. ja som tuto hodinu vtedy nemala ... takze oni mu uz vecer 4 den ak dovtedy nic nevypilo co nieje vecsinou problem zleho kojenia ale ze mliecko skratka este nenabehlo... tak mu daju umele mlieko vo flasi.. ja som sa dlho na nich za to hnevala ze sa mali koli tomu jednemu razu zle naucil prisavat... no ktovie ci je to uplne tak mozno skratka pije tak ako pije... ze nikdy to nebolo u mna tak ze sa mali prisal a pil.. vzdy sme sa 2 minuty stelovali aby to bolo islo a aj maminka aby neumrela od bolesti... kojim doteraz a stale to je urcity styl masochizmu niekedy.. ktovie ako to bude pri druhom... ale ked vidis tu maliku tvaricku co ti povie maminka mliecko .. pred spanim no nemas srdce odmietnut 🙂
s tym epiduralom sa ale divim.. ja som zaujem nemala a nam teda na nauke jasne povedali ze anesteziolog je tam len cez den a cez tyzdn a inak je to o nahode a aj ked tam nejaky inokedy je moze byt na sale.. a aj cez pracovny den moze byt na sale tak sa nemame na to spoliehat ze bude taka moznost... kedze som nemala zaujem bolo mi to jedno.. ta sestricka z novorodeneckeho sice teraz na tej nauke o novorodeneckom tiez splietala nieco v tom zmysle ze sa to da vybavit... ale vrchna sestra nam vedy povedala ze jedine neoficialne vybavit inak ze sa neda (skratka das niekomu do vrecka a mas lebo inak to tomu lekarovi nik nezaplati ze tam dosiel mimo pracovnu dobu) tak neviem co je pravda ci sa nieco za tie 2 roky zmenilo... ja neznasam ihli takze pokial nemusim ziadnu navyse nechcem to radsej znesiem bolest...
ako ja som tiez bola iac nasrdena na tie sestricky ze v susednej izbe lezala maminka ktorej z mlaskanim dieta oblizovalo len bradavku a za 5 dni jej nik nepovedal ze je to nanic... ona prsa jak kamene a dietatko si na to zvyklo a hned bol problem... dieta si uz nevedelo na to zvyknut ona sa dla cestou odstriekavania a neviem ci to potom rozkojila.. ona sa skratka nepytala tak sa nic nedozvedela ale veru skoda lebo mohla podla mna mat uplne iny zaciatok keby sa tam tomu niekto specialne venoval... preto plati co nam aj na naukach hovorili .. pytat sa pytat sa .. stale dookola.. to ta vrchna sestra nam casto prizvukovala.... ta z novorodeneckeho sa zase tvarila ze ako zo vsetkym ochotne pomozu ukazu kupanie hento toto tak som si pomyslela no ze urcite ano ale iba ak maju cas a ich poziadas... kdezeeee len tak same od seba...

nerko
8. okt 2015

@oskvarka manzela pri porode aj ja odpurucam. Tiez sa mi dostalo do usi, ze sa inac spravaju, ked tam je muz. A okrem ineho je to silna psychicka podpora. A urcite aj pre muza je to zazitok, ovsem pokial to zvladne.

oskvarka
8. okt 2015

@nerko ono ako ja som bez muza ani nezazila a ani nic nepocula ale z toho ako sa tam spravali mi to bolo uplne jasne ze keby tam nie je tak niekori su asi o inom.. ale bolo tam aj vela milich ludi tak sa zase clovek necitil ako sam.. to zas nemozem povedat... ja sa teraz trochu bojim aby som v noci nerodila lebo maleho chceme ku svagrovcom odvliect.. tak uvidme ako to bude...velmi by so opet chcela... mm bol rad ze tam mohol byt len zase nerad veci komplikujet ak viem ze sa mu nebude chciet spekulovat cos drobcom ak budem rodit v noci alebo co... tak toho sa trochu bojim...
hlavne ked ja som take teliatko .. vzdy zabudnem co som sa chcela opytat a asertivita mi nieje moc vlastna...

nerko
8. okt 2015

@oskvarka ja som rodila pred rokom a bola som na oddeleni za aristom. Ten mi povedal, ze uz 4 to pichaju a problem by nemal byt. No dopadlo to ako dopadlo, uz viac na to mysliet ani nechcem. Videa som tiez mala nastudovane, ale bolo to o niecom inom ako knizka. Ja som prave mala mlieka dost, no drobec sa naprisal ani za pana. Mordovacky, kriky na celu porodnicu. Hlady boli a nedalo sa pit. Skusali sme to tyzdne a nic aj laktacna uz bola zufala. Tak sme kombinovali odstriekane a umele. Rucne sa mi zial nepodarilo tolko odstriakat aby boľo dost. Idem kocky! Musim drobcovi navarit.

oskvarka
8. okt 2015

@nerko mo ako aj ja som mala prsia uz tvrde ale odstriekat este neslo len tak po kvapkach ale skusala so to nech to rozbeham... tak to bol znak toho ze skratka to este tieklo akosi pomali.. len prsia na pocit boli tvrde.... lebo mali nic nezmenil na ten piaty den v piti a zrazu zacal pit... ale jasne ked sa spekuluje s klobucikmi a este aj psichyka ak ti povedia ze mas zle prsia tak ta dobre domotaju.... snad to pri druhom rozbehnes lepsie... mi sme 5 den isli domou uz s tym ze drobec konecne nieco vypil... 30ml.. stastna ako blcha a doma to uz fungovalo... ale v porodnici tiez hlady nenormalne ved som ho mala stale na cicke skoro ... ked nespal tak furt..

sardinka32
8. okt 2015

@nerko Ja som rodila dvakrat v Cadci a ani raz sa nenasiel nikto, kto by mi epidural pichol. Som si pripadala ako v zlom sne...skratka s usmevon na tvari mi bolo oznamene, ze bohuzial, nema mi ho kto pichnut. A to podotykam, ze som rodila raz cez den a raz v noci. Takze aj ked tam budes rodit druhykrat, neviem veru, ci ten epidural Ti niekto pichne...skor si myslim, ze nie.

sardinka32
8. okt 2015

@nerko A este, oni sem sice chodia a citaju si to, ale nic z toho zjavne, lebo ja mam medzi porodmi rozostup par rokov, druhe som rodila toho roku a teda nic sa nezmenilo v tomto...myslim ten epidural a takisto aj novorodenecke. Primar sa sice zmenil, ale vela vody nenamutil vo vztahu personalu k pacientkam. Je tam jeden mlady arogantny porodnik, neverim tomu ze sa o tom nevie, ze je drzy k tehotnym zenam a funguje si tam stale bez stipky ucty a slusnosti k zenam. Ja uz mam odrodene, takze uz kaslem na to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre