Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

voskovka
29. nov 2013

ahojte baby ake mate skusenosti s cadcou ked tam nie je durmis??? ja som prveho rodila v cadci,dovi dopo a druheho v ziline tak super. v kazdom pripade ak bude vsetko tak ako ma,chcela by som ist teraz do cadce len sa bojim ze sa tam nieco zle zas porobi.....
cim novsia skusenost rodiciek tym lepsie....

@evellin26 tebe robili sekciu? lebo aj mne budu hovorila mi to doktorka kedze som mala uz 2 za sebou....boli v pohode???nemala si komplikacie?

prahaxx
29. nov 2013

moj postreh z pred dvoch tyzdnov: strasne veeeela, az neskutocne vela porodov a sekcii, maju sa doktori co ohanat, aby stihali. Ale fungovat funguje, velmi zalezi na tej danej situacii, v ktorej sa tam ocitnes. Ale to asi vsade.

evellin26
29. nov 2013

@voskovka ano mala som pred tyzdnom.. odisla mi voda a mala bola kp takze sekciou.. dala som si spinal a bolo to uplne v pohode.. ziadne komplikacie a som max spokojna so vsetkym.. na piaty den sme isli dom a ani som nevedela ze som rodila. . Ani brusko neboli.. takze spokojnost 🙂

voskovka
29. nov 2013

@prahaxx
@evellin26 a spinal ti ako davali?si bola pri vedomi?

evellin26
29. nov 2013

@voskovka Ano bola som pri vedomi.. pichaju to do chrbta.. a vobec to neboli.. tak ako ked ti aj beru krv..nic hrozne.. a nic som.potom necitila a malickuu som hned aj videla aj pomojkala 🙂 myslim ze je to lepsie aj na zotavenie.. bolest po operacii prichadzala postupne takze ked bolelo tak mi dali proti bolesti takze to bolo v pohode..

salo
2. dec 2013

Baby a mate niektora skusenost s epiduralkou v cadci?

moni1007
30. dec 2013

Ahojte. Mam par otazok,tak verim,ze mi na ne odpoviete. Termin porodu mam 27.3. a na ocnom mi odporucili sekciu. Samozrejme moj dr sa tym riadi. Viem,ze sekcia sa zvykne planovat pred terminom porodu,len neviem ci v kazdom pripade alebo len pri niektorych problemoch? Teda,ci sa aj pri sekcii caka na kontrakcie,odtecenie plodovej vody a pod. Je nieco navyse co treba so sebou doniest do porodnice v porovnani s prirodzenym porodom alebo je to o tom istom? A ako je to s babatkom? Mozem ho kupat,prebalovat alebo to robia sestricky? Plienky mam pri sebe alebo nie? Niektori mi tvrdia,ze plienky doniesli kvalitne plienky a ich babatka mali uplne ine. Je to pravda? Dakujem krasne za odpovede

evellin26
30. dec 2013

@moni1007 ahoj ak budes mat plánovanú sekciu tak ti stanovia termin a necakas na nic ani kontrakcie ani vodu.. ja som mala tiez planovanu sekciu len mne necakane odtiekla voda pred termínom takze mi ju urobili skor.. veci si zober ako pri prirodzenom porode..na stránke to maju rozpisane.. a s babom robia vsetko sestricky nam vsetko ukazali pri odchode z porodnice.. a plienky a masticky vsetko odovzdas sestrickam a aj im to tam vsetko ostava potom.. takze tak 🙂

moni1007
30. dec 2013

@evellin26 dakujem za odpoved. Takze,ked viem,ze bdem mat sekciu,tak mi urcite stanovia termin,ano? Lebo mi boloznamymi povedane,ze termin sa stanovuje len v niektorych pripadoch. Inak,ze sa normalne caka kym porod nezacne sam. Sa mi to zdalo divne 🙂 a tiezmi svagrina vravela,ze maleho prebalovala. Ja som uz z toho vsetkeho mimo :D

moni1007
30. dec 2013

@evellin26 este prosim ta kolko dni cca je rozdiel medzi terminom porodu a terminom sekcie?

evellin26
30. dec 2013

@moni1007 ak budes mat sekciu tak ti stanovia termin a je to cca 10 dni pred terminom porodu.. aspon tak som mala ja.. lmozno ak budes na izbe kde budes mat babo pri sebe tak budes prebalovat to netusim.. ja som male pri sebe nemala..nam ich sestricky nosili po dvoch hodinach..takze vzdy ked nam ich zobrali sa o ne aj postarali.. a mohli sme si oddychnut nachvilu 🙂

moni1007
30. dec 2013

@evellin26 dakujem. Takto som si to aj ja myslela. Len ma niektore zname spochybnili a poplietli. Pekny vecer 🙂

erika26
30. dec 2013

@moni1007 ak sa dostaneš na tú časť kde je rooming-in - čiže bábo máš pri sebe od 2.dňa od pôrodu a aj si ho prebaľuješ. Celý deň ti ho nechajú, berú ich cca o polnoci a donesú ráno okolo šiestej, medzitým ich nosia iba na kojenie aby si si oddýchla. Ráno o šiestej ho nakojíš a potom ho zase zoberú lebo je vizita, mamičiek a aj detí, ale detí zvlášť na novorodeneckom. Takže cca o ôsmej ho máš späť až do polnoci, a opäť sa sama o neho staráš. Na novorodenecké ho nosíš iba prevážiť, alebo ak chceš s niečím poradiť. No ak budeš v druhej polovici chodby tak tam nie je rooming-in tak ti ho budú nosiť len na dojčenie a potom ho opäť zoberú späť, lebo tam nie sú na izbe postieľky pre bábetká.
No a ja som sa bola na sekcii dohodnúť, resp. som bola iba za službukonajúcim lekárom sa dohodnúť že čo v prípade sekcie (lebo som to mala nejasné) cca 2 týždne pred termínom. Môj lekár mi povedal, že je lepšie sa informovať ako ked tam prídeš len tak naslepo. 😉 no už som trochu múdrejšia, kedže som tam už absolvovala 2 pobyty 😉 a chystám sa na tretí 😉

moni1007
30. dec 2013

@erika26 aha. Dakujem 🙂 tak snad mi este moj gynekolog povie co a ako. Ako mam postupovat. Zatial na nejak neinformoval,ale tak este mam nejaky ten cas pred sebou 🙂

erika26
30. dec 2013

@moni1007 no ved máš čas, ja som mesiac pred tebou 😉 no a s tými plienkami ešte si sa pýtala, ak si budeš prebaľovať sama, tak 20 plienok odovzdáš sestričke, lebo prvé 2 dni ti bábo prebaľujú oni, kvôli prvej stolici. Ak budeš v časti kde nebudeš mať babo tak odovzdáš 40 plienok. Je tým pádom normálne že oni všetky plienky dajú do jednej skrinky a tak dostane tvoje dieťa náhodnú plienku. Však by sa sestričky na novorodeneckom zbláznili keby si mali triediť plienky a vyberať ich pre každé babo tie jeho. No myslím že za tých 4 či 5 dní čo tam budeš malé zvládne pobyt s náhodnou značkou plienky 😉 a potom doma mu už budeš dávať aké ty uznáš za vhodné 😎 😎 😎

moni1007
30. dec 2013

@erika26 no mna to hlavne kvoli tomu zaujimalo,ci sa mi oplati investovat do plienok 🙂 samozrejme,ze nebudem kupovat nejake smejdy,ale zas asi ani najdrahsie sa mi tam neoplati nosit.
No veru,mam este cas,ale som nervozna z nevedomosti,kedze ma to caka prvykrat,tak chcem mat aspon nejake zakladne informacie co ma caka 🙂
Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne ;)

martinkatinka
31. dec 2013

@moni1007 plienky ti polovicu nechajú a polovicu vezmú na novorodenecké, lebo keď budeš mať bábo pri sebe, tak si ho budeš prebaľovať sama.. a čo sa týka plánovanej sekcie, tak tam prídeš a lekár priamo tam zhodnotí, či bude alebo skúsia prirodzený pôrod, aj ja som mala odporúčanie a nakoniec skúsili indikovaný, čiže vyvolávaný pôrod a aj tak to skončilo sekciou

moni1007
31. dec 2013

@martinkatinka no som teda zvedava,co ma caka. Mam pocit,ze kazdy mi hovori nieco ine. Uz si asi po kam az na to co mi povie dr :D

martinkatinka
31. dec 2013

@moni1007 však uvidíš 🙂 Ja som tiež mala mať sekciu a primár rozhodol, že nie a nakoniec to bola aj tak akútna sekcia... inak, ja som sa tam naučila, že všetko, čo chcem, treba opakovať a opakovať...veď máš aj nejaké tie práva 😉

moni1007
31. dec 2013

@martinkatinka aak sa smiem spytat,z akeho dovodu si mala mat sekciu a preco primar rozhodol,ze nakoniec to sekcia nebude? Ja som po operacii oci a ocna nariadila sekciu. No som teda zvedava 🙂

martinkatinka
31. dec 2013

@moni1007 ja som mala dve gynekologické operácie, úzku panvu a posunutý stavec v oblasti pása a nosím tiež okuliare, ale iba č.5 Teraz je tam však iný primár. Vieš, problém u mňa bol, že primár mi dal vyvolávačku skôr, ako sa pozrel, že čo mám napísané v správe, aj to sa pozrel iba preto, že som ho na to upozornila...a čo potom, no už len skonštatoval, že však skúsime....Chudák môj pôrodník Janko Rehák, len ľútostivo kukal, že čo má robiť, keď primár nariadil prirodzený....Nakoniec som mala sekciu, nepostupujúci pôrod a bola som otvorená len na 5 prstov, no to by som v výškou 158 cm neporodila malého, ktorý mal 3600 g. Takže, skôr ako vylezieš u nich na kozu, nech si pekne prečítajú, s čím si tam prišla 😉

moni1007
31. dec 2013

@martinkatinka fuuuuha. Tak to pekne. No mne ocna vravela,ze pri prirodzenom porode by mi mohli popraskat sosovky a tak,takze dufam,ze riskovat to nebudu. A kedy prrd porodom sa tam zvykne chodit dohodnut termin sekcie?

aksniteb
3. jan 2014

Máte niekto skúsenosť s bondingom v pôrodnici v CA? Rodila som tam pred 2 rokmi, malú mi priložili ale len na pár minút ... teraz som sa na to pýtala pôrodníka a hovoril, že po zmene primára sú viac naklonení k týmto veciam a keď o to požiadam, mali by mi vyhovieť ... nechcem kvôli svojim trom požiadavkám písať pôrodný plán, či?

22janulienka22
7. jan 2014

@aksniteb tak toto by zaujímalo aj mňa. ked som rodila so starým primárom, nechceli ani počuť o tom, že by mi malú nechali dlhšie ako pár minút. teraz ma čaká druhý pôrod a ak sú tomu viac naklonení, je to skvelá správa 🙂 lebo ked mi malú zobrali hned po pôrode a povedali, že mi ju donesú až o 6 hodín, skoro ma pinclo 🙂 našťastie mi ju doniesli skôr, ale aj tak to bol nekonečne dlhý čas.

erika26
8. jan 2014

ahojte, nie ste tu niektorá zo žiliny čo sa chystáte rodiť v čadci? všetko mám nachystané, len mi chýba yal klyzma, mala som ju pri druhom pôrode a bolo to v pohode. Len ju neviem tu v žiline nikde zohnať, neviete kde ju majú na isto? už som obehla viacero lekární a niekde to ani nepoznali ☹ ak by som to nezohnala, akú máte skúsenosť s klystírom, neviem, mám z toho trošku obavy

petruldo
8. jan 2014

@erika26 to neviem čo tie lekárničky potom v lekárni robia, keď prd vedia. treba si to jednoducho nechať objednať, ale budeš potrebovať na ňu recept, pýtaj od gyndoša aby ti ju predpísal

michaelasz
8. jan 2014

@erika26
ahoj, ja som kupila yal normalne bez predpisu v lekarni na poliklinike na vlcincoch. Ziadny problem.

erika26
8. jan 2014

@petruldo no ja neviem čo som mala za šťastie na lekárne dnes som bola v štyroch, včera v troch a nič. Asi som obišla práve tie, kde to nemajú 😉
@michaelasz viem že sa dá aj bez predpisu 🙂 zajtra tam pôjde otec, tak tam skočím s ním, dakujem za info

erika26
8. jan 2014

@michaelasz ty ideš tiež rodiť do čadce? kukám, že to máš za pár 😉

michaelasz
8. jan 2014

tak tak, ale vidim to na prenasanie, nakolko mi bolo dnes povedane za je babo este vysoko. Idem do cadce, chodim tam aj na monitor aj predporodne cvicenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre