Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

fifitko25
24. okt 2012

@vejula to je jasné moja, každá má iné skúsenosti 😉 už to mám tam dohodnuté, takže uvidíme, možno ďalší pôrod (ak bude nejaký....) budem rozmýšľať inak, alebo tak isto 😉

martinkatinka
24. okt 2012

@vejula
@fifitko25
Co sa týka primára, keď som tam bola dva krát pred porodom, tak baby, čo šli na porod po termíne, všetky odchádzali s vyvolávačkou....aj ja som tak dopadla napriek tomu, čo som mala v papieroch - mimochodom, do tých ani nepozrel!!! Potom už je na doktorovi, ktorý vedie porod ako to dopadne... či aj pri malom probléme zvolí CR alebo až neskor, pri vážnejších komplikáciách....
nehovorím, že mám zlú skúsenosť, skor naopak, zachránili mi tam po porode život....ale niektorí doktori rozmýšlajú trochhu inak ako my mamičky, a niekedy nás ani nepočúvajú a urobia po svojom...

sasena033
24. okt 2012

@vejula ja som bola po prvej SC akutnej a druhe som rodila v Ca a zacala som normalne sme sa tak dohodli ze ak to pojde bohuzial ten samy problem ☹ nepostupujui porod takze opat SC

laurka15
24. okt 2012

@vejula
@fifitko25 ahojte, no ja som tiež rodila v Čadci a rodil ma pán primár a nezdá sa mi, že by mal "rád nože", práveže bol zásadne proti CR. Celkovo sa mi zdajú všetci lekári veľmi príjemní a nápomocní, napríklad aj doktori Rehákovci, jeden z nich mi bol pri prvom pôrode a fakt príjemný prístup. A za seba môžem povedať, že som bola spokojná pri obidvoch pôrodoch, čo sa týka starostlivosti v Čadci, aj pred pôrodom, aj počas pôrodu aj po ňom. Akurát jedna sestrička na novorodeneckom bola nepríjemná, ale prišla som s ňou do kontaktu, až keď ma prepúšťali 🙂
@vejula

nena62
24. okt 2012

@vejula ahoj...primar v Čadci určite nerad reže,pretože mna nechcel rezať,ak ked som to mala rizikove velmi.....keby neprišiel na smenu iny lekar a nevzal ma rychlo na sekciu,praskne mi maternica a bohvie,či som ešte tu...podla mna tam ten pan primar nema čo robiť......

katka0905
24. okt 2012

@sunflower87 z Martina som odisla na reverz, lebo mi tam chceli vyvolavat porod, co som odmietla... a asi som dobre urobila. Doteraz mam spravu od lekara na prijme, kde je napisane, ze "hlavicka plodu nalieha na vchod", co bola asi dobra blbost, kedze na sone predtym u gynekologa a potom v Ziline v porodnici bola dcerka v priecnej polohe, takze ziadna hlavicka dole asi nenaliehala. Rodila som teda v Ziline, cisarskym. Dalsia vec, ktora ma v Martine odradila, bola preplnenost. Na prijme u sestricky taky mlady mily lekar vtipne skonstatoval, ze "vas dame asi na strechu". Mne to teda az take vtipne neprislo, tak som sa zbalila a isla prec. Chcela som velmi prirodzeny porod, takze to nedopadlo podla mojich predstav,ale v Ziline bolo naozaj dobre, pokoj, ziadny stres a zhon ako v Martine, mily personal... jedine, co mi vadilo a to teda velmi, bolo, ze mi dali malu az po 12 hodinach, kedze to bol cisarsky. V niektorych porodniciach ti daju dieta hned aj po sekcii.

janica123456
24. okt 2012

@fifitko25 A ty máš svojho gynekologa primára ? ked k nemu chodiš na konzultacie?

fifitko25
24. okt 2012

@janica123456 áno on je zároveň aj môj gynekológ 😉

janica123456
24. okt 2012

@fifitko25 A kde ma on svoju ambulanciu 🙂

matulienka.d
24. okt 2012

Ahojte kočky, vidím, že sa tu rieši či ísť alebo neísť rodiť do čadčanskej pôrodnice.... no ja sa priznám, že o inej nemocke ani neuvažujem... pri prvom tehu som mala problémy s vysokým tlakom, aj počas pôrodu, ale dosť ma kontrolovali a rodila som prirodzene.... po pôrode som ležala na B-čku, lebo šestonedelie bolo obsadené, takže neviem povedať, aké boli sestričky tam, keďže mne malú len priniesli a potom keď bolo treba odniesli a toť vše.... aj keď je pravda, že mi len jedna jediná venovala pozornosť pri kojení, nemala som mliečko a malá bola hladná a ostatné nato kašlali, načo? šak dáme glukozku 😖 😖 😖

fifitko25
24. okt 2012

@janica123456 v Žiline v zdravotnom stredisku na Hálkovej ulici, blízko policajtov 😉

fifitko25
24. okt 2012

@matulienka.d sestričky na Bčku sú super, aj na gynde boli super, som zvedavá, čo na Ačku 😅 😅 ale je pravda, že veľa je to o prístupe personálu... vraj sa netreba nechať odbiť a pýtať sa na všetko, od toho sú tam 😉

noname26
25. okt 2012

dievcata, je to tu uz vela zapisane a zacina to rokom 2008 - rada by som aktualne informacie tak z posledneho roka max. 2 - ake ste boli spokojne s cadcou? co porod? a aka bola starostlivost o babatko po porode? dodrziavaju zasady babyfriendly? ako pristupuju ku kojeniu? ja som tam raz lezala a bola som celkom spokojna. do ziliny isto nechcem ist, tak zvazujem cadcu a martin, dakujeeem!

tamona
25. okt 2012

@noname26 Ahoj, vôbec sa nemusíš obávať, ja som v Čadci rodila pred štyrmi mesiacmi - pôrod bol celkom v pohode, len lekárka čo ma rodila je dosť necitlivá, ale lekárov je tam viac... Po pôrode som ležala na oddelení A a sestričky tam boli výborné, pomáhali nám detičky prikladať, starali sa o nás príkladne až na jednu výnimku, na novorodeneckom boli tiež fajn seastričky, tiež nám pomohli aj s kojením aj poradili keď sme sa pýtali, ukázali čo sme chceli vidieť, ale tiež tam bola jedna výnimka - netreba si ju všímať a samozrejme, keď sa ti niečo nepáči musíš otvoriť ústa, lebo tá nemenovaná sestrička si bude inak robiť čo chce... Inak všetko v pohode, neboj sa... :D

noname26
25. okt 2012

@tamona Ďakujem, toto bolo cenne - a akeho lekara ci PA by si odporucala, kto sa ti pozdaval?

tamona
25. okt 2012

@noname26 Najlepší pôrodník je doktor Tavač, ale vynikajúci sú aj bratia Rehákovci a doktorka Poláková, tak si môžeš vybrať, mňa rodila Králová, ale no nič moc, nemá cit je strašne mladá a ešte asi nemá takú prax v tom, inak velmi milá doktorka... :D

noname26
25. okt 2012

@tamona a koľko osôb dovolia pri pôrode? ja uvazujem manzela alebo dulu, ak by nechcel, sama ist nechcem, ale ci by sa dali aj obaja prip.

tamona
25. okt 2012

@noname26 to neviem, ale manžela ti dovolia určite, ale platí sa za to, ja som mala tiež manžela pri prvom pôrode...:D

noname26
25. okt 2012

@tamona no citam, ze 30eur, ok, ale hlavne ci dodrziavaju to prikladanie a podporu kojenia - svagrinke v martine dali malej po 3 dnoch flasku a nezajem - tak prisli pomaly o mlieko☹

matulienka.d
25. okt 2012

@noname26 myslím, že ti dovolia len jednu osobu pri pôrode, aby ich tam nebolo veľa keby nedajbože nastali nejaké komplikácie.... a môžeš si vybrať koho chceš pri sebe, manžela, sestru, mamu.... keď som ja rodila, po mne tam bola baba a manžel to nezvládol, tak volali jej kamarátke, aby prišla a ona bola pri pôrode do konca miesto neho 😉

noname26
25. okt 2012

@matulienka.d no uvidime, z rodiny si neviem vybrat nikoho a ak nie manzel, tak tu dulu by som brala

matulienka.d
25. okt 2012

@fifitko25 tak uvidíme, ja som rodila pomaly pred 3.rokmi, tak sa to tam možno aj trošku pomenilo, najmä sestričky, ale na B-čku boli fakt super sestričky.... 😉 uvidíme o pár týýýýždňov, ako čo 😀

barboragondova
25. okt 2012

@noname26
V Cadci bez problemov dovolia aj manzela aj dulu. Uz som tam viac krat takto rodila, nikdy nebol problem. Prave naopak, velka ustretovost zo strany porodnych asistentiek.

noname26
25. okt 2012

@barboragondova tak to je vyborne, dakujem🙂

annia
25. okt 2012

Ja som rodila pred polrokom a mala som Dr .J.Rehaka...velka spokojnost, porod mi vyvolavali,kedze mi odtekala plodova voda dlhsie, trosku som sa potrapila 😒 ale pristup doktora super. A sestricky na porodnej sale tiez vyborne. Babatko mi hned prilozili, sestricky behali...starali sa.Mala som aj manzela pri porode, co bolo super, a po porode som lezala na tej strane kde je rizikove..a sestricky boli uplne zlate, ked som daco potrebovala, vzdy boli ochotne. Moj maly sa akosi nechcel rozpapat, vzdy tak trosku pocuckal,az mi potom sestricka ukazala ako si ho spravne prilozit. Len tie sestricky podaktore co roznasaju deticky su zvlastne...treba sa na vsetko vypytovat, ja som sa normalne chodila aj priamo na novorodenecke pytat kolko maly spapal, ako sa ma.Inak co bolo pre mna strasne bolo to kurenie na izbach 🙂 desne teplo, nedalo sa ani spat. 🙂

tamona
27. okt 2012

@noname26 No mne malého chceli priložiť hneď po pôrode... Takže myslím, že dodržiavajú:D

siskaca
27. okt 2012

@22janulienka22
juj ahoj,dlho som tu nebola...ani nie je kedy🙂no musim povedat,ze to bolo uplne v pohode na prvorodicku.Rodila som 26.8.takze Emmka je uz riadna bambulka.O pol 4.poobede mi praskla voda...do nemocky som dosla az o 5,lebo ma uplne presli bolesti.Urobili mi vysetrenia,este do 7 to bolo uplne v pohode,dalo sa to predychat,este sme sa schlapom smiali,ze stihnem hody,som mala paradny vyhlad na kolotoce🙂no potom sa to nejak zastavilo,tak mi dali vyvolavacku,to som myslela,ze neprezijem a o 20:42 bola na svete s mierami 3700 g a 52 cm.Rodil ma dr.Rehak.bol v pohode,az na to sitie,to sa veru so mno nemaznal.Som sa aj s nim vadila,ci to nemoze robit s citom,no kdeze.Este si pri tom aj pospevoval.Ale mam pekne spomieky...keby bol aj druhy porod takyto,tak by som isla do toho aj hned:D

22janulienka22
28. okt 2012

@siskaca tak to je super, škoda toho šitia, ale hlavne, že je maličká zdravá a aj ty si to zvládla skvelo 🙂 pekná váha, ja som mala malinkú ľahšiu a dlhšiu 🙂 to si dobrá, že by si do toho šla aj hned, mne trvlo dosť dlho, kým som sa psychicky dala dokopy a myšlienka na dalšie tehotenstvo a pôrod mi nevyvolávala nevoľnosti 😀 ale už som v štádiu, kedy začíname rozmýšľať nad dalším bábom, takže je to oka.

sskriatok
29. okt 2012

Tak som si uz cadciansku porodnicu odskusala... Po celodennom pokuse o "prirodzeny" porod a 3 vyvolavackach som nakoniec sla pod noz - to som vsak uz bola tak vycerpana, ze mi bolo totalne jedno, co sa so mnou deje. Cely cas vsak bol so mnou manzel a s nim slo vsetko o 99% lahsie. Bez neho by som sa zrutila uz po prvych hodinach. Co sa tyka doktorov, vystriedala som 3 smeny a minimalne 6 doktorov - vsetci boli v pohode, pri sestrickach so nadabila len na 1 tavu, ostatne to vsak milym pristupom kompenzovali 🙂 Hlavne je, ze malicky je o.k. 🙂 Snad druhy porod pojde hladsie...

siskaca
29. okt 2012

@22janulienka22 no to sitie...ale nebolo take hrozne,dalo sa to vydrzat.Akurat som bola v nemocnici az tyzden,bo mala zltacku,ale inak je zdravunka.Tak to vies,ze ked som mala lahky porod,ze by som isla zas do toho.Fakt som sa moc nenatrapila.A kolko ma tvoje dieta,ked uz rozmyslate?Mala si tazky porod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre