Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

mamabiba
17. aug 2011

@matka196 držím všetky palčeky, aj Barborkine 🙂 🙂 🙂 a určite daj vedieť 😀 😀

mamabiba
17. aug 2011

@nena62 Gratuľujeme k úspešnému zvládnutiu pôrodu a k Vášmu úžasnému mimču 🙂 🙂 🙂 veľa zdravíčka a pohodičky, len nech ste obaja zdraví. 😉

nena62
17. aug 2011

@mamabiba dakujeme

pauli1
19. aug 2011

@nena62 tiež gratulujem. a aky si mala porod? normálny alebo ti predsa len urobili sekciu? a ako sa máte?

nena62
19. aug 2011

@pauli1 ani mi nehovor...ráno som prišla na príjem,tam mi lekár normálne povedal,že idem na sekciu...prišla som hore na porodnicke oddelenie...vyšetril ma primar a povedal,že rodiť idem normalne,prirodzene,že to nevadi,že ma boli jazva z predošlej sekcie,nech nevymyšlam....asi po hodinke som začala mať kontrakcie...vyšetril ma zastupca primara...užastny človek,mily...a na ultrazvuku videl ako sa mi jazva stenšuje tak hned ma brali na sekciu....nebyť jeho,možno už nemam maternicu,alebo už tu niesom....a tak sa mi 10.8 o 12 41 narodila dcerka Lara...mala 3150g ma 50cm....mame sa dobre...vela papame 🙂

pauli1
19. aug 2011

@nena62 tak to je dobre, papkajte 😲 . no tak aspon máš po tom a nastastie ti urobili sekciu,ešteže tak. ale aké to je, že? každy doktor si robí po svojom, nerešpektuju sa nejak navzájom a to by sa mali. tak sa držkajte 🙂

nena62
19. aug 2011

@pauli1 dakujeme a držime palčeky tebe..

erika26
22. aug 2011

ahojte,
čítam len samé pozitívne správy na túto pôrodnicu. Ja som tu už raz rodila, teda mala som sekciu, pred tromi rokmi, bola pôrodnica čerstvo prerobená.
Tiež sa mi páčil prístup lekárov, predtým som totiž ležala týždeň na rizikovom v žiline a nedalo sa to porovnať. Teda až na tú stravu. Ale tam je to ako čítam stále rovnaké, alebo sa polepšili? Lebo veru to bola veru diéta, hihi. Ale všetko ostatné tú stravu vyrovnalo. hlavne prístup lekárov.
Zatiaľ to u mňa vyzerá tak, že druhý pôrod, už čoskoro, bude prirodzený, tak som zvedavá že ako to naozaj nakoniec dopadne. Počula som, že primár necháva najskôr prirodzene rodiť a ked to nejde tak potom sekcia. Neviete ako je to?

maminka142
22. aug 2011

@erika26 a ako si mala sekciu? Mala si epiduralku? A pri druhom ak budeš rodiť prirodzene uvažuješ nad epiduralkou, či?

erika26
22. aug 2011

mala som uplnu narkozu pri sekcii. Teraz uvažujem nad epidurálkou, ale čítam, že ti ju dajú len v pracovnej dobe. No neviem, už mám z toho zmiešané pocity. Ja som zo ZA, a tu ti ju tiež dajú len cez pracovnú dobu. Tak sa budem modliť, aby ma to chytilo v pravý čas 😉

nena62
24. aug 2011

@erika26 veru tak,primár necháva za každú cenu rodiť normálne,načo som j skoro doplatila...

maminka142
24. aug 2011

@erika26 No ak ti môžem odporučiť, tak do Žiliny rodiť nechod! Primár je tam zasadne proti tomu a nedaju ti ju ani ked si ju objednaš 😠 A je jedno, či je pracovna doba, alebo nie 😠 Moje dve segry ju mali objednanu, dohodnutu a aj zaplatenu a obidve rodili bez nej a mali dosť ťažke pôrody 😖 Teraz je jedna segra zasa tehotna a Žilinsku nemocnicu nechce ani vidieť a tych dôvodov, je naozaj veľa... Vybavuje si Martin a samozrejme ja tiež by som išla do MT, lebo vraj tam ti daju epi bez problemov a je jedno aky je deň 😀 V Čadci davaju vraj, ln niekore hodiny, ale ak si priplatiš, tak by sa to vraj nejako dalo...

m_o_n_c_a_k
24. aug 2011

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!URCITE PRECITAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Baby vobec sa nemusite bat. Lekari vratane primara su uplny profesionaly a naozaj vedia co robia. Moja konkretna skusenost bola ,ze mna rodil DR. M.Rehák uplne uzasny clovek profesionalny pristup, sympaticky , opatrny, ochotny podporit rodicku a pomoct ,citlivy no uzasny clovek a vdaka nemu uzasny porod aj ked som mala vyvolavacku ,ktora mi teda sposobila caste kontrakcie od zaciatku ,ale to povaha lieku. A keby som isla druhy krat rodit urcite si zaplatim tohto cloveka ako svojho porodnika :D 🙂 Cely personal je velmi mily a ochotny ci nieco potrebujete poradit ,alebo pomoct , vzdy je tam niektto kto je velmi ochotny a pomoze. Ja sama som bola prvorodicka som asi necele dva tyzdne po porode a citim sa velmi dobre. myslim si ze vsetci lekari su profesionalny s bohatymi skusenostami a vedomostami. Robia co mozu a hlavne tak aby neohrozili rodicku. naozaj odporucam tuto nemocnicu ,clovek sa tam citi velmi dobre teda aspon ja som sa citila vdaka lekarom, sestrickam, a aj upratovacky su mile :D Ked vam poviem pravdu mne sa cnelo ked som odchadzala a to hovorim uprimne zo srdca. Ak ma niekto inu nebodaj zlu skusenost moze to byt jeho samotnym postojom, mne nikto nijako neublizil a ked som sa nieco spytala ,bola som ihned informovana. Negativne skusenosti mozu mat iba osoby ktore su samy problematicke, ale aj to tam riesia profesionalne ..... to znamena ze bez ohladu na to aky clovek je poskytnu mu tu istu starostlivost a ochottu ako aj inemu cloveku. velmi chvalim tento profesionalny pristup ,akoby ich na to skolili. :D velmi super tim.

kubinca
25. aug 2011

@m_o_n_c_a_k mozem len suhlasit 😉 🙂

martinkatinka
25. aug 2011

@m_o_n_c_a_k - blahoželám k slečne 😉 a máš pravdu, aj ja som sa tam cítila dobre tiež... a trošku mi je aj ľúto, že sa tam už asi nikdy nevrátim...

afra
25. aug 2011

Ahojte kocky, blahozelam k babatkam 🙂 a chcela by som sa spytat, ci ste chodili na predporodnu pripravu a ake su poplatky v nemocnici. Pozerala som ich stranku, ale neviem ci je ten cennik aktualny, lebo zevraj niektore ceny narastli.

erika26
25. aug 2011

@m_o_n_c_a_k preto som sa aj pre druhý pôrod rozhodla pre čadcu, perfetkný ľudské prístup a hlavne nikto nebol nervozny z otázok, všetko mi bolo vysvetlené (niekedy až moc, hihi) 😀

erika26
25. aug 2011

@maminka142 fúúúha, tak to som netušila, že v ZA je to až takto. Kamoška tam rodila v júni a natrafila na nejakú zakomplexovanú pôrodnú asistentku, ktorá jej stále vravela, že keď má vysokoškolské vzdelanie, tak má všetko pri pôrode vedieť sama od seba. No proste úplne mimo ... 😒

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@afra nebola som na predporodnej priprave podla mna to vobec netreba vsetci su taki uzasny ze ti aj pomozu, ale ak citis ze to potrebujes tak v poho. inak v ramci tej ceny myslim ze je to 30 eur je aj pritomnost otca pri porode

@martinkatinka mne je to tiez luto ze tam uz mozno nebudem, naozaj tam bolo super.
@erika26 no vidis ja som bola velmi rada ze mi povedali okolo niecoho aj omacku ja rada nasavam info ...potom to mozem podat dalej :DDD

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k gratulujem k malunkej nech je hlavne zdravunka 😉
prosim ťa treba do porodnice aj ten YAL klyzma alebo klystyr či čo to treba?
dakujem 🙂

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@zuzu805 no ak chces mozes si kupit u zal klizmu ak si ju nekupis nevadi oni ti daju klistir vysvetlim: klistik je mydlova voda ,ktoru ti zavedu hadickou cez konecnik az do criev ...nie je to vodebec bolestive nemusis sa bat. bude to do teba vtekat a musis to udrzat co najdlhsie ked ti pride tlak tak si sadnes na zachod a vseeeetko ide z teba von. potom sa este pprechadzas a postupne sa vyprazdnujes :DDD je to malinkato neprijenme ,ale nic viac.
a a ta klyzma ked ti mam povedat pravdu pouzijes iba polovicu ale mozes sa este z niektorou dohodnut v nemocnici co pojde rodit aby ste ju kupili na polovicku. ja som si to teda nekupila. niektory hovoria ze vraj je to lepsie ,ale uprimne neviem v com.

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k dakujem za vysvetlenie 😉

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@zuzu805 kludne sa pytaj na hocico ja nemam problem ti v com kolvek odpovedat ..... ja viem ake to je ked ides do niecoho o com nic nevies a chces aspon priblizne vediet ake to bude a co ssa bude robit. samozrejme nie som lekar ,nebudem vediet vsetko,ale co mozem to pomozem a samozrejme treba brat aj to ze kazda to ma individualne :D.

veronicka1901
26. aug 2011

Ahojte dievcata, no veru MUDr. M. Rehak je super clovek, sedela som s nim 4 roky na zakladnej skole :D a uz vtedy bol hrozne zlaty a ludsky 🙂.

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k si to moc važim,porodu sa bojim,teda obavam (na babo sa moc tešíme o jedno sme prišli tak snad všetko dobre dopadne )
maš pravdu idem do niečoho noveho ,tak som zvedava určite napišem ak niečo 😉

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@veronicka1901 tak to ti veru zavidim , takeho cloveka veru malo kde stretnut. :D ja som naozaj velmi rada ze z toho poctu lekarov bol mojim porodnokom akurat on, aj ked som teda nemala skusenosti inych lekarov ,ale ani by som to nepotrebovala vediet, pretoze som bola nadmieru spokojna :D

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@zuzu805 ja som tiez o jedno prisle tesne pred tymto ,ale koli prvemu nestastiu si nenechaj prekazit pozitok z porodu.....vies porod nema len zle stranky ,ja sm mozmo velmi citliva ,ale vnimam na veciach nie len to zle ,ale aj to krasne. nic na svete nemoze byt krajsie ako priviest na svet novy zivot ,preto velmi zavidim pracu porodnikov, musi to byt krasny pocit pri pomahani niecomu takemu uzasnemu. Mysli na to, pri kazdej jednej kontrakcii, ze to babenko ti klope a oznamuje MAMI UZ IDEM VON UZ IDEM ZA TEBOU A UZ SA NA TEBA TESIM. Ja som sa z porodu velmi tesila ,tiez vdaka tomu ze som mala uzasneho porodnika ,a okolo seba skvele porodne asistentky a mamu na telefone :D ktora ma podporila a tesila sa so mnou. jedine slzy ktore som pocas celeho porodu vyronila boli od radosti ,ked mi povedali ze sa mam pripravit a ideme na porodnu salu. Tak strasne som tuzila po malickej , vidiet ju , hladkat ju , tulit sa k nej , plna myslienok na nu ,ze som potom nemyslela na strach. a samozrejme vela urobilo to, ze som plne doverovala doktorovi ,z ktoreho isiel absolutny pokoj a rozvaha ,tak isto bol mily a profesionalny. Nemusis sa nicoho bat a nemysli na to ako budes rodit ,lebo pre teba je dolezite mysliet iba na jeden sposob a to je ten najkrajsi a to spontanne. nemysli na to ako dlho bude trvat porod a kontrakcie ,ale na to ze kedy uz konecne uvidim svoje dietatko. Da sa popri tych bolestiach mysliet aj na toto, pretoze mne nic ine ani nenapadalo iba moj anjelik a aka bude krasna :D a tuzba ju vidiet ako place ,pretoze to je znak toho ze je zdrava a silna :D dufam ze moj optimizmus ta aspon trosku povzbudil.

veronicka1901
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k: Oni su vsetci sikovni, aj jeho brat Janko aj otec je skuseny gynekolog, aj mam je lekarka, takze su vlastne cela taka lekarska dynastia 🙂.

m_o_n_c_a_k
26. aug 2011

@veronicka1901 hmmm to je uzasne .... tak to tam je vidno ten profesionalny pristup :D ale veeeeelmi im tu pracu zavidim pomahat niekomu na svet je krasny dar a myslim ze aj pocit. :D a este ak tomu napomaha tak uzasny doktor, je radost aj deti na svet privadzat :D a pojdes rodit do cadce ?

zuzu805
26. aug 2011

@m_o_n_c_a_k krasne si to napisala až mi slzičky vyskočili,maš pravdu vo všetkom ,teším sa neskutočne ked ju uvidim MOJE babetko juuuj že moje stale tomu nemožem uveriť že aj ja budem mať doma uzliček ktorí je naš vytuženy,zbožnujem ju zlatinko moje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre