Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

siskaca
9. aug 2012

@dominika_sk tak to sa ti naozaj nedivim,ze mas takyto nazor,ked si si musela takto vytrpiet.Rodit tri dni bez epi,smadna,hladna,to je naozaj moc.Prostredie je tam pekne to ano,ale co z toho ked si tam aj kucharka na teba otvara hubu,neviem ci som len ja mala take ,,stastie,,.A to som tam lezala len dva dni kvoli zlym prietokom.Uz sa tesim ked tam pojdem rodit,som zvedava ako sa tam budu ku mne spravat ako ku mamicke,dufam,ze lepsie. 🙂

siskaca
9. aug 2012

@22janulienka22 mozno boli taki ohladuplni,a pockali kym zaberie ta injekcia 😉 Podla mna to nemozu zasivat zaziva.To by boli ini masiari 😎 ci??? 😖

22janulienka22
9. aug 2012

@siskaca určite nie, neboj. ja som necítila ani kedy mi tú injekciu dali...zdalo sa mi to hrozne rýchle všetko....ani vôbec neviem ako zo mňa vyšla placenta, zasa napríklad niekto hovorí, že vôbec necítiš kedy ťa nastrihnú a to som zasa ja cítila, ale to bola taká rýchlovka, že nestihneš zareagovať 🙂

martinkatinka
11. aug 2012

@dominika_sk tak to je dosť nezodpovednosť, že ťa takto nechali tri dni!! To by som im už po nejakých 12 hodinách vytmavila, nech niečo robia... ako to, že čakali tak dlho, aby ti dali vyvolávačku a nejako ti pomohli ?? Neskutočné....
Ja keď som tam bola, tak baby zase rodili dost rýchlo, behom dvoch hodín ... takto tam odišli tri, niektoré aj čo prišli po mne...
a čo sa týka sestričiek, tak si dovoľujú, ale iba potiaľ, kam ich sama pustíš.... ja som ich hned okríkla, že čo sa mi nepáči a prestali vyskakovať, teda konkrétne jedna na novorodeneckom.
A primár?? No ja som len kukala, že "aký odborník"! Mala som mať sekciu a šupol mi vyvolávačku... a potom len že "čo už, tak skúsime prirodzene".... aj sme skúsili.... ale chvalabohu, prišiel tam potom iný lekár.

tamona
27. aug 2012

Ja som rodila dvakrát v Čadci bez EPI... Dalo sa to zvládnuť aj keď to boli hrozné bolesti.
martinkatinka - S tými sestričkami máš pravdu, dovolia si len toľko koľko dovolíš... Niektoré mi ale veľmi pomáhali...:D

fifitko25
27. aug 2012

teda baby, som prekvapená z niektorých zážitkov, čo tu píšete.... rodiť chcem ísť do Čadce, už som tam ležala 3x počas tohto tehu na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, ale nemôžem povedať žiadne krivé slovo na lekárov ani na sestričky, všetko bolo vždy s ochotou.... tak len dúfam, že to tak bude aj v novembri, keď pôjdeme rodiť 😅 😅 chcem sa opýtať, ak chcem epiduralku, tak tú si asi musím kúpiť... dá sa to priamo v nemocnici alebo kde? a koľko asi stojí? dík 😉

tamona
28. aug 2012

@fifitko25 Tu máš presné informácie: http://www.kysuckanemocnica.sk/cennik1.php A neboj sa v Čadci by ťa nič zlé nemalo čakať, keby náhodou tak sa nedaj a povedz si svoje, ja som mala problém len s jednou sestričkou na novorodeneckom, ktorá zaobchádzala s deťmi ako s masom, povedala som jej čo si o tom myslím a bolo dobre, veľa šťastia:D

22janulienka22
4. sep 2012

@siskaca ahoj, gratulujem k bábatku 🙂 tak ako to šlo? 🙂

moonlightka
24. sep 2012

ahojte kto najnovsie porodil v Cadci, dajte nejake info. 😉

moonlightka
24. sep 2012

ahojte na stranke su uvedene tieto tri lekarky, ktoru mozete odporucit? MUDr. Králová Zuzana, MUDr. Červeňová Jana, MUDr. Bielešová Gabriela?

fraufrt
28. sep 2012

@moonlightka rodila som vo februari, vysetrovala ma Dr.Kralova- dost necitlivo (prisla mi dost suverejna- ale je to len moj postoj), pri porode bola Dr.Kralova aj Bielesova (prisla mi, ze asi nema este dost skusenosti, ale uz hadam dake ziskala 🙂 ) - porod bol bez komplikacii, takze som nemala namietky,
@fifitko25 epi stoju tusim 100e ale nerataj s tym, ze ti ju niekto zavedie- ak sa teda pomery v nemocnici nezmenili.

fifitko25
28. sep 2012

@fraufrt Vdaka za info, Ešte uvidíme ako budem rodiť a Čo mi povie primár...

moonlightka
1. okt 2012

A rodili ste niektora u primara?

sasena033
1. okt 2012

@moonlightka ahoj ja som rodila pred 7 mesiacmi 😉 u mna max.spokojnost

moonlightka
1. okt 2012

@sasena033 Ano, dakujem ze si sa ozvala. A mala si aj muza pri porode. Mozes mi napisat nejake podrobnosti, hoci aj do IP aky si mala porod. Ja neviem koho si vybrat lebo tam nikoho nepoznam ale napadlo ma ze mozno jeho. Pocula som ze je fajn. Ale neviem ako sa to da. A mala si aj nadstandard? Budem rada ak mi napises viac. Dakujem.

sasena033
1. okt 2012

@moonlightka 🙂 pisem IP 🙂

moonlightka
1. okt 2012

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

petra1209
1. okt 2012

ja som v CA rodila pred 5 mesiacmi, rodila ma dr. Králová /ako baby píšu dosť necitlivá a ešte asi málo praxe/ ale čo sa týka ostatného tak v pohode až na to, že jedna sestrička mi malého nechala miesto izby číslo 5 na izbe č 4 kde nikto nebol a boli tam pootvárané všetke okna dokorán a ešte sa tvárila že to je hrozná sranda čo mi teda ako vtipné neprišlo 😒

tamona
1. okt 2012

@moonlightka Keď si chceš už vybrať, ja by som ti odporučila doktora Tavača... Ten je tam najlepší odborník... Ja som mala pri pôrode doktorku Královu, ale dosť som si aj bolesti užila, je dosť necitlivá... :D

adusased
1. okt 2012

@fifitko25 pisem neskor, lebo som dlhsie nebola ale dost sa divim, co sa tu popisalo o CA ...ja som mala tiez vyvolavany porod na 3 krat,tiez to bolo tazke,ale musim povedat,ze lepsiu starostlivost by som nemala nikde,aj prostredie,lezala som aj v ZA v nemocke,ale to sa s CA neda porovnat....kazdy porod je iny, ale mam vela kamaratok, co rodili v CA a ani jedna a to boli rozne porody sa nestazovala...jedna sestricka na novorodeneckom je neprijemna, ale to sa zasa da prezit...dufam,ze ti to vyjde a nedaj sa zastrasit... 😖 😖 😖

adusased
1. okt 2012

@fifitko25 a co sa tyka epiduralky, ja som rodila cez vikend /v sobotu mi zabrala 3tia vyvolavacka/ ale co viem, tak anesteziolog je tam pracovne dni od rana do dakej pol tretej cez vikend nie, ale porod sa da zvladnut aj bez epi

fifitko25
3. okt 2012

@adusased ďakujem za info, o tej sestričke tam viem, už som o nej počula z viacerých strán, že ju tam ešte ktosi toleruje 😠 😠 rodiť by som chcela u primára, dúfam, že všetko klapne ako má 😅 😅
sú niekde na nete informácie, resp. zoznam, čo si mám do CA so sebou vziať? alebo pre bábätko?? tie všeobecné info viem, vložky, podložky, pyžamo, nejakú hygienu... pýtam sa, či náhodou nie je presný zoznam, na stránke nemocnice som nič také nenašla 😅 😅 vďaka

martinkatinka
4. okt 2012

@fifitko25 tu to máš v celku presne, čo potrebuješ...http://www.porodnicacadca.sk/16/veci-do-porodnice/

afra
4. okt 2012

@fifitko25 z vlastnej skusenosti potrebujes pre drobca len plienocky. Prebalovat ti ho budu aj oni a aj ty, tak sa tam tie male balenia (co neminies) nechava pre dalsie deticky. Mokre utierky, kremik na ritku. Pupcek natieraju oni, takze neni treba nic na to brat. Obliekaju miminko oni, takze odporucam zobrat urcite rukavicky, lebo miminka sa zvyknu doskrabat az do krvi-nas pripad. K porodu, fotak, kameru ak dovolia. Oblecenie manzelovi daju oni. Pre teba nocna kosela, poporodne vlozky, uterak, mydlo, toal. papier, hygienicke potreby, papuce Urcite si vezmi vlastnu odsavacku(moje odporucanie), tie ich neodsavaju dobre. Aby sa ti nezapalili prsia, ked sa ti poporode naleju. Pri odchode oblecenie pre miminko 🙂 A hlavne si zober so sebou manzela, nech dava na vas pozor 🙂 a na drobceka po porode, kym ty budes oddychovat 🙂 Ten moj daval pozor, ci je maly OK a fotil ho 🙂 Pre novorodenecke si vezmi vela trpezlivosti z domu 🙄 , sestricky tam su niektore ako bez citu. Ja som polku veci z toho zoznamu nepotrebovala.

luckad1
5. okt 2012

Ahojte, rodila som v CA pred 5. mesiacmi a bola som maximálne spokojná. Pôrod som zvládla bez epi a to mal môj "drobček" 4,5 kg 😀 V 37. týždni som bola hospitalizovaná pod kontrolou p. doktorky Bielešovej a neviem si ju vynachváliť. Taktiež som bola spokojná aj s jej starostlivosťou po pôrode, vidno že je odborníčka. Pri pôrode bola dr. Kráľova a pomáhal jej dr. Tavač- taktiež maximálna spokojnosť. Sestričky na oddelení šestonedelia sa starali ukážkovo a taktiež sestričky na novorodeneckom (až na jednu výnimku, ale o tom tu už písali ostatné maminy). Čiže pôrodnicu v CA môžem len odporučiť a ak budem mať druhé bábo, určite pôjdem rodiť znovu do CA.

ivka2903
6. okt 2012

@moonlightka ano, ja som mala tiež pri porode primára! jednoznačne odporúčam! 😀

tinapal
6. okt 2012

@fifitko25 Ahoj,ja osobne som dva krat rodila v Martine.....velmi si chvalim....prvy krat som isla koli tomu,ze som chcela epidural,ale v CA ju pichaju len dvaja lekari,ale ak nahodou nerobia,alebo maju nejaky vyjazd mas smolu....co som pocula vraj sa to da dohodnut.....nakoniec som aj v Martine porodila bez epiduralky,lebo som si to nakoniec rozmyslela 🙂 a kedze som bola spokojna vratila som sa tam aj tento rok 🙂))

nikasyk
6. okt 2012

@tamona viem o čom hovoríš... aj ja som ala Královú, bola síce milá, ale to šitie ☹ ojojooooooj ☹ a trvalo jej to hodinu a pol...

mamkabeika
6. okt 2012

Ahojte 🙂
V Cadci ide vsetko OK, pokial je porod bezproblemovy, zial 😒 Nechapem, ze kazdu druhu zenu napichnu na vyvolavacku. Porod by mal ist prirodzene. Kazda zena je ina a aj jej telo reaguje inak, nemozu s nami zaobchazdat predsa rad radom rovnako, no nie?A takisto, ked sa vyskytne co i len najmensia komplikacia, robia cisarak. Ja som tam bola hospitalizovana 3x pocas tehu a verte mi, uz by som tam nesla, a to nie som nejaka citlivka. Taky strach z porodu som este nikde nezazila. Cely cas, co som tam bola, som bola hladna a vystresovana. Vkuse som sa triasla od strachu. 😖 Vystrasili ma, ze moj malinky sa nehybe a drzali ma tam o hlade, ze mi chcu vyvolat porod 4 tyzdne pred terminom. Neskutocna stresova a napata atmosfera. Des.

Nastastie sa mi podarilo odtial odist do Martina, a tam mi povedali, ze je vsetko OK. Malinky len spinkal. A tak som sa vratila domov a rodila som az v termine v Martine. Porod mi nevyvolavali, pomalinky sa rozbiehal. Mala som uzku panvu, za tychto okolnosti by mi v Ca spravili sekciu. Ale lekarom z Martina vdacim za pomoc, sice pomahali vsetci lekari, co tam prave boli vratane primara, ale porodili sme. 🙂 A lekar ma zasil perfektne po tyzdni od porodu som nevedela, co to je sitie a ani mu to dlho netrvalo.

mamkabeika
6. okt 2012

A este som chcela dodat ohladom toho pristupu, v Martine ma skor upokojovali, zartovali so mnou, pomahali mi a aj ked boli vaznejsie komplikacie a malinky sa dusil, nevzdali to a odrodili ma prirodzene. Aj cisarak moze sposobit komplikacie. Ale v Cadci ma sestry na sale nechali hodiny cakat, nic mi nevysvetlili, ze co sa deje a ked som sa slusne opytala, reagovali, akoby som im zjedla veceru. Citila som sa tam ako kus masa 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre