Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

patricijka22
2. dec 2009

janko804. toto sa mi nezda co si pisala. nikdy nechcel od mna nic dopredu. ani od kamosiek, ket potrebovali pomost. a ako lekara si ho velmi vazim.

petuliak3
3. dec 2009

Nuz,ja som clovek,ktory sa pocitacu radsej vyhyba a uz vobec nemusi tento typ komunikacie,ale ked som sa dozvedela telefonicky,ze sa tu da vyjadrit nazor na gynekologov a pod.,tak som sa pred 5minutami zaregistrovala a musim napisat nieco aj ja.
Najma co sa tyka Dr.Paucina-tak neviem,akym peklom si presla janka804,lebo kazdy porod je iny a kazda z nas ma svoj prah bolestivosti.No vzdy existuju rozne komplikacie a moznosti,a samozrejme ani Dr. taky ci onaky nie je boh...a ak sa sama rozhodla "odvdacit" este predtym,tak to uz je bohuzial jej chyba,nakolko za sluzby sa plati podla mna az potom...
Nechcem nikoho urazit,no sama mam doma 9mesacneho syna,ktoreho odrodil prave Dr. Paucin,a nakolko som pocas tehotenstva -uz druheho,mam aj 4rocnu dceru-navstevovala gynekologov troch,musim napisat-vdaka bohu za Dr. Paucina!!!! Netvrdim ze ti ini boli zli,no je rozdiel sediet niekde v zime 3,5 hodiny,a nakoniec ani nevyliezt na kozu,kdezto u Dr. Paucina som sa citila naozaj ako niekto,na kom mu zalezi,nemusela som cakat ,lebo u neho existuje objednavanie cez telefon,no a co sa tyka samotneho porodu...doteraz nechapem,ako to dokazal,no napriek bolestivym kontrakciam a vsetkeho okolo toho som rodila 3700g dieta bez nastrihnutia,nic ma nebolelo,bola som schopna sadnut si a nerevat do vankusa ako po prvom porode,ktory bol mimochodom v Mrtine-a to sa s Cadcou neda porovnat!!!!
Aj o tom sa tu toho napisalo-nuz mozem porovnat a kedze som uz mala jedno dieta doma,moznost oddychnut si,a to ze sestricky nosili babatka len na kojenie som neuveritelne ocenila!!! Tam som sa naposledy vyspala celych 5 hodin a odvtedy moj anjelik netusi,co je to spat.Takze jasne,ze porod je desny,ale je dolezite to co pride potom.A ked je mama kludna aj dieta to citi,takze nemozem porodnici v CA nic vytknut-ak bolo treba ,spytala som sa a nikto ma neodbil,pekne vysvetlil,odpovedal...samozrejme aj sestricky a doktori maju svoje zle aj dobre dni,no vsetky svoje kamaratky posielam uz vylucne do CA. Ja sama som zo Ziliny,a kedze do MT uz som ist nechcela,ani do ZA,kamoska odporucila CA a ja fakt nelutujem!!!
Odhliadnuc od faktu,ze je to tam ako v hoteli,clovek si povie,ze vydrzi kvoli babatku hocico,no ten pristup ludi a tie mznosti oddychu po tak narocnom vykone su dolezitejsie.
Myasli,ze 100ludi,100 chuti,no co citam,tak vasinou su ohlasy na Dr.Paucina pozitivne a to som rada,nakolko je to naozaj lekar ako ma byt a aj porodnica v Cadci je momentalne asi in-pokial sa v Ziline nespamataju,bohuzial je to fakt...pekny den vsetkym....

erikacernoskova
6. dec 2009

ahojte,tak ja idem rodit do cadce uz v utorok,pravdepodobne mi daju vyvolavacku ak to do vtedy nepride samo.....co si mam presne zobrat do porodnice?diky moc

lenocka5
6. dec 2009

ahoj erika, no pre seba potrebujes klasiku: zupan, pyzamo, papuce, spodne pradlo (podprsenku pre dojciace mamicky), hygienicke potreby (zubna kefka, pasta, sampon,...), vlozky, fen. Potom tiez zdravotny preukaz, tehotensky preukaz, a pre babo by si mala mat 40 pampersiek a rybaciu masticku. Ja som po prvom porode dost vyuzila aj odsavacku mlieka, krem na prsia po kojeni (cicaderma), a tiez sprej Dermochlorophyl (ak by si mala nastrih, je dobry na lepsie hojenie a dezinfekciu, kupis ho v lekarni, a tiez aj mikroklizmu Yall). No a potom este nezabudnut mobil a nabijacku, aby si si mohla vytuzene babo hned aj vyfotit 🙂 no snad som na nic nezabudla, ak tak, dopisem. papa a nech to ide rychlo a nech ste zdravi 🙂

petuliak3
7. dec 2009

ahoj erika,
lenocka napisala fakt vycerpavajucu odpoved 🙂 ja som si pre istotu zobrala aj nieco mensie pod zub-nejake keksy,ovocie,kroasanty,ale aj caj na kojenie a kavu-sestricky boli ochotne uvarit mi v kanvici vodu,tak som si do termosky robila caje. Jedlo bolo v pohode,ale predsa-nemocnica...ale to zavisi aj od toho,kedy porodis-ja som celu noc a cely den nejedla,tak potom som uz ozaj bola hladna! Ak by si na prsia nezohnala cicadermu,aj obycajna calciova mast je OK,alebo ti oni daju tu fialovu vodicku-mne zabrala hned. No a pre istotu som si zobrala aj WC papier 😀 ale ved v najhorsom ti rodina vsetko donesie,hlavne nech ste v poriadku,drzim moc palce,nech je to rychle a v pohode!!!!

lenocka5
7. dec 2009

Ahoj petuliak, dakujem za uznanie, snazila som sa 🙂 Prave preto, aby potom Erikin muž, alebo niekto iny nemusel denne aj 5x pribehnut s jednou vecou, ako tomu bolo po mojom prvom porode. To sa manzel a setra naozaj nabehali. Teraz si beriem radsej vsetko a este nieco naviac 😉 (pre istotu)

petuliak3
8. dec 2009

Ahoj lenocka,
ano mas pravdu,je lepsie potom nebehat a zhanat...hlavne ked nebyvas priamo v CA alebo ked zakazu navstevy kvoli chripke ☹
a teraz sa chystas zas? akoze cakas babtko? gratulujem vsetkym tehulkam,ja uz som skoncila,dvaja nespavci stacia 🙂 tak drzim palce,nech je vsetko v pohode...pekny den

lenocka5
8. dec 2009

ahojky, veru chystam sa aj ja do porodnice na "pobyt" uz po 2.krat, o 3 tyzdne mam termin, tak uvidime kedy si babo zmysli na svet 🙂 mam takeho tusiaka, ze to bude aj skor, mozno naozaj to stihnem pod ten stromcek 🙂

betyna8
9. dec 2009

lenočka5, ja mám termín 19.12..tak sa tam možno stretneme 😉

matisekc
9. dec 2009

ahojte,
tak som rada ze som nasla nejake info o porodnici v cadci, co zo sebou.... mam uz sice jedno dieta ale rodila som v blave, v tom case sme tam byvali, a tam som nepotrebovala nic okrem osobnych veci tak lenocka5 dakujem za zoznam, aspon viem co si mam este dokupit
trochu mam strach ze budem rodit akurat v case ked sa neda vpichnut epi, no snad to aj tak zvladnem, tak vam vsetkym co sa chystaju rodit drzim palce, ja mam termin 13.1, ale mam taky pocit ze to bude skor, tak uvidim

matisekc
9. dec 2009

a este ma napadla otazka ako je to z platbou ked chcem aby bol manzel pri porode a tiez z epiduralkou(keby sa moje dite vypytalo na svet cez den) lebo v blave to treba mat zaplatene dopredu a tiez pri epiduralke mat odborny vyklad od anesteziologicky, len potom bolo mozne podat ju

betyna8
9. dec 2009

matisec, za manžela pri pôrode sa plati vraj na začiatku pôrodu a epi neviem,to ja nechcem.Ale maju cennik na stranke čadčanskej nemocnice,tak tam kukni,je tam aj nejake číslo ohľadom info 😉

mirkaza
9. dec 2009

V Čadci za manžela pri pôrode môžete kľudne zaplatiť aj na druhý deň.

matisekc
9. dec 2009

dik za info, ceny som pozerala cislo som si ani nevsimla

petuliak3
10. dec 2009

ahoj matisekc,
ja som v CA chcela epiduralku, manzela som uz druhy krat nechcela 😀
EPI som stihla v ramci pracovnej doby nejakym zazrakom (finalne mi to bolo aj tak na nic,akosi som to prehnala s cakanim na najhorsie 😅,no pomohlo mi to aspon psychicky ), no platila som to az potom,myslim na druhy den bola sestreicka ochotna najst ma na oddeleni a priniest potvrdenku. Nepotrebovala som ziaden odborny vyklad,uz som tak raz rodila,takze boli radi, ze nemusia nic vysvetlovat. Trvalo to chvilocku-najprv mi zaviedli kateter,a potom som si mala povedat,kedy mi tam natiahnu ten "zazrak"-sestricka bola strasne mila. Stalo ma to vo februari 82EUR,teraz uz je to mozno ine,neviem...
tak drzim palce,nech vam to vsetkym vyjde-a hlavne nech je to rychle a bez komplikacii...

matisekc
11. dec 2009

petuliak3 dik, ja uz mam tiez jednu prednasku za sebou a uvidim ci to stihnem v pracovnej dobe
manzel sa rozhodol sam, bol aj pri prvom a maleho drzal na rukach skor ako ja tak to berie samozrejme ze aj teraz bude 🙂

lopusna
3. jan 2010

Ahoj vifinera.Ja som rodila v cadci,a tiez som bola velmi spokojna.Chcela som epiduralku,ale uz tam nikto nebol kto by mi ju pichol,lebo to pichaju od 6.00 do 14.00.Narodil sa nam clapec a vola sa Tomasko,ide mu na 7 m. 🙂 Ty mas tiez Tomaska vsak?

lopusna
3. jan 2010

Ahojte mamicky a aj buduce.Ja som rodila 10.6.2009 v Cadci.Bola som velmi spokojna ako sa o mna a maleho starali.narodil sa nam chlapcek Tomasko mal 3450g a 52 cm.Je to nase prve babo.Strasne som sa bala ako prebehne porod,preto som chcela epiduralku.Rano mi dali vyvolavacku o 8.00 a porodila som vecer o 18.17,vycerpana ale stastna,ze uz mam po tom a aj bez epiduralky.Rodila som na prvom poschodi, nebolo to tam bohvie co,ale v tej chvili vam to je jedno,len aby ten drobcek uz bol vonku.Sestricky su suprove a to iste mozem povedat aj o doktoroch.Len ta strava je tam hrozna ☹ Maleho som mala stale pri sebe,zanasala som ho vecer,ked sme uz isli spat.Izby su tam naozaj velmi pekne no a velke plus je,ze na izbe mate WC,kupelnu,televizor,radio a nemusis cakat rano na chodbe kedy sa uvolni kupelna.Ak si chce niekto so mnou pokecat tak mi napis papa 🙂

zabka1611
3. jan 2010

ako tak pozeram tak cadca sa oplati predsa len viac 🙂
ja mam termin 30 marca a hoci je to este daleko cim viac sa to blizi tym viac mam strach z porodu, z tej bolesti a hlavne z nastrihu ☹ ☹ no dufam ze to dako prezijem... 😒

lopusna
3. jan 2010

Ahoj Zabka 1611.Jasne,ze to prezijes.Ja som mala tiez velky strach,ale da sa to zvladnut.Ja som bola prvorodicka a nebola som vobec nastrihnuta.Jedine co ma po porode bolelo bola kostrc.Neboj zvladnes to. 😉 Neviem odkial si,ale cadcu ti odporucam. 🙂

zabka1611
3. jan 2010

to vazne? ja som pocula ze prvorodicky sa nastrihuju vzdy, ale si ma teda potesila 🙂 🙂 Som z Kysuckeho noveho mesta (noo dedinka pobliz) a ani som nejak vaznejsie neuvazovala nad inou porodnicou...cadcu chcem urcite aj z dovodu ze tam vlastne od nas z rodiny rodila každa kočka a každa to tam chvali 😀

lopusna
4. jan 2010

Zabka 1611: ja som tiez Kysuckeho Noveho Mesta,tiez dedinka pobliz.O doktoroch mozem povedat za seba len to najlepsie naozaj sa pekne staraju o mamicky a su tam vsetci super 🙂 ja som mala manzela pri porode a velmi mi to pomohlo. Uz vies co to bude? 🙂

betyna8
4. jan 2010

babulky,ja som rodila v Čadci 23.12., teda napokon to skončilo cisarským.Čo sa týka personálu,tak maximálna spokojnosť.Keďže nám to vyšlo na sviatky,boli sme na nadštandarde,aby mohol byť ocko s nami a tiež si to pochvaľujeme.
Držím Vám všetkym palčeky a nebojte sa.

lopusna
4. jan 2010

Tak ty si cerstva mamina,gratulujeme.Ako sa ma drobec 🙂

betyna8
4. jan 2010

Ďakujem,
drobec sa ma ok,zvykame si na seba a na inu napln dňa ako sme mali doteraz.

majca424
4. jan 2010

betyna gratulujem a držkajte sa 🙂

lopusna
4. jan 2010

Hlavne je,ze ste zdravy 🙂

zabka1611
5. jan 2010

betyna - pripajam sa ku gratulacii 🙂 🙂

lopusna - este nevieme...sa nam drobec akosi nechce ukazat 😒 asi je hanblivy...no co uz....tie 3 mesiace nam uz hadam rychlo ubehnu 🙂

lopusna
5. jan 2010

zabka:jasne to ubehne ako voda.Mne povedali dva krat chlapec a raz dievca este mi ukazali aj cikulu,no a narodil sa nam chlapec,tak neviem co mi v tedy ukazali 🙂 a uz mas nejake vecicky pre babo?ja som nakupovala ako salena,a este ked som robila v kojenecko obchode Antony tomu sa nedalo odolat 😀

baruskaaa
5. jan 2010

Ahojte, baby, co ste rodili teraz v Cadci, chodili ste tam aj pred tym na poradnu, pripadne na nejake vysetrenia? Treba sa tam ukazat pred porodom? Neviete? Ja mam totiz stale poradne a aj ctg u svojho dr, tak neviem, ci sa by som mala chodit aj tam... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre