Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

chomik
13. jún 2011

@nena62 Tak to je jasne, po dvoch dnoch to nie je urychlovanie ale nevyhnutnost 😀
@sisanka K tomu preventivnemu nastrihovaniu - vraj natrhnutie sa lepsie hoji a je menej bolestive - to som nasla v jednej diskusii kde to potvrdili viacere zeny, ktore zazili oboje, je to vraj kvoli tomu, ze nastrihnutie ide cez vsetky vrstvy a svalstvo, zatial co natrhnutie sa zvycajne tyka len 1-2 vrstiev...samozrejme, ze konecne slovo aj tak bude mat lekar a bude to zavisiet od mnozstva veci ale ked napr. v UK nastrihavaju len 14 percent zien, tak preco u nas takmer vsetky...tiez som si vzdy myslela, ze radsej preventivne nastrihnut ale cim to mam blizsie a cim viac roznych informacii citam na nete, tak sa mi to paci menej a menej...ale som si vedoma, ze aj tak sa tomu "preventivne" asi nevyhnem...lekar jednoducho nastrihne a potom povie, ze to bolo nevyhnutne 😠

katkak88
13. jún 2011

@nena62 ja som z Milošovej..............a tiež už mám dcéru...................5 ročnú..................a ako sa vol´´aš , ak smiem vedieť

mima1311
13. jún 2011

@veronicka1901 Ano ,ja to uz mam za par 😀 som v 34 tt ,vsak to mam aj v podpise 😉 cakam 1.8 ale mozno to bude aj skor ...ale podla MZ mam az 8.8 tak sa necham prekvapit .... 😉

miculienka
13. jún 2011

@chomik - mňa nastrihli a aj tak som sa ešte dosť potrhala a väčšinu báb čo som tam spoznala tiež nastrihli bez opýtania sa , viem len o jednej čo tam bola , že rodila bez nástrihu - bolo to jej 2. dieťa

barboragondova
14. jún 2011

@chomik Mnoho krat je nastrih viac preventivny ako potrebny, ci nevyhnutny. Ja osobne by som lekara poprosila, aby strihal len v nevyhnutnom pripade. Urcite Vam vyhovie.

martinkatinka
14. jún 2011

Mne v Čadci nedávali žiadne infúzie, keď sa snažili o prirodzený porod....

prahaxx
14. jún 2011

ja osobne som nebola strihana a zostala mi len jedna malinka trhlinka na zasitie - doktor zvazi situaciu a rozhodne - ja doporucujem cvicit s EPI-nom - bola som s nim max. spokojna - za skusku stoji aj Dianatal, o ktorom pisala pani doktorka na strane 33

veronicka1901
14. jún 2011

@mima1311: Tak to budem velmi drzat palce 🙂, potom urcite daj vediet, co a ako 😀.

mima1311
14. jún 2011

@veronicka1901 Dakujem ,isto dam vediet ,hadam to bude rychle a bezbolestne 😀 😀 😀 teda v ramci moznosti samozrejme 😀 😀 😀 nie zeby som ocakavala ze tam idem na rekreaciu 😀
@prahaxx o Epi -ne som uvazovala aj ja ,aj ma to laka ,len ta cena je pre mna teraz dost nedostupna ...kde si ho kupila a za kolko ? som videla aj za 40-50 eur cez bazarik ,no aj to je dost i ked zas ovela lepsie ako pociatocna nakupna cena 😉

veronicka1901
14. jún 2011

Baby a fakt to pomoze? Ja som niekde citala, ze vagina je dostatocne zvlhcena dostatocne aj tak, ale ak to ma naozaj pomoct, tak tych 50 eur by som hadam aj obetovala 🙂.

prahaxx
14. jún 2011

@mima1311 tu na bazari, vtedy bola cena nieco cez 30 eur - nechavam ho segre a potom snad znovu ja - niektore hovoria, ze boli nastrihnute aj s epinom, moja mama mala 4 porody a vzdy jak Frankenstein, tak som to neriskovala a poctivo cvicila, manzel sluboval, ze mi pomoze, ale zostalo to len na mne

mima1311
14. jún 2011

@prahaxx tak to bola super cena ...este mam tyzden - dva k dobru ,mozno na nieco natrafim aj ja ....

chomik
14. jún 2011

@martinkatinka A to si im Ty povedala, ze chces prirodzeny porod alebo sa pytaju? Ja by som tiez chcela bez akychkolvek infuzii a liekov - ak sa teda bude dat...mozem sa spytat, kto Ta rodil?

chomik
14. jún 2011

@prahaxx vdaka za radu aj za info, ze si nebola strihana - je super citat aj o takejto skusenosti...

martinkatinka
14. jún 2011

@chomik pýtali sa, že ako by som radšej.. a ja že ako povedia, tak pojdem, ale radšej by som prirodzene...Rodil ma Dr. Janko Rehák, ale k sekcii potom šiel Dr. Korbaš, aj po porode sa o mňa staral Dr. Korbaš....Ale moja skúsenosť z porodnej sály je, že ma počúvali, čo som hovorila, lebo keď sa tam na večer zbehli všetci, čo mali službu, lebo iný porod už nebol a ja som im povedala, že kto tam nemusí byť, nech ide preč, tak poslúchli 😀 akože celkom sranda, až pokiaľ som neodkráčala na operačku...

mima1311
16. jún 2011

Ahojte baby ....mate skusenosti s odchodom hlienovej zatky ? mam pocit ze vcera mi uz odisla ...vytok nemam a nasla som si na nohavickam velky kus niecoho bieleho ,lepkaveho a tahalo sa to ,uz sa to nezopakovalo .... ☹

nena62
16. jún 2011

ahojte...idem ležať na gynekologiu,chcem sa opytať ,či mi treba pribor,dakde v nemocniciach ho treba,ako je to tu?dakujem

chomik
18. jún 2011

Ahojte, mate niekto skusenost s predporodnou pripravou v Cadci? Oplati sa to alebo je to strata casu? Nie som z CA, tak by som musela dochadzat, ale 1 krat do tyzdna nie je az tak vela...a co je pravdy na tom, ze ked mate zaplatenu tuto pripravu, tak je v tom automaticky aj pritomnost inej osoby pri porode (teda ze potom sa uz nemusi doplacat za pritomnost inej osoby pri porode) - to by sa asi aj celkom oplatilo...

marguska
18. jún 2011

Príbor v nemocnici v Čadci Vám dajú,Predpôrodná príprava je vhodná hlavne pre prvorodičky, nedá sa porovnať ako su pripravené na porod nastavajuce mamičky ktore tuto pripravu absolvovali a ktoré nie.Spolupráca s takýmito rodičkami je velmi dobrá.Je aj pravda,že kto absolvuje predporodnu prípravu v Čadci/neplatí to ak ju absolvujete inde/,tak už za prítomnosť Vašej blizkej osoby pri porode neplatíte.Pekný den.

nena62
19. jún 2011

Ležala som tu síce len pár dní koli anemií,ale musim len chváliť,super personál.Všetky sestričky milé,aj doktori a doktorky.Nedá sa to porovnať,čo bolo predtým...

chomik
20. jún 2011

@marguska Vďaka za info 🙂

nena62
21. jún 2011

Ahojte.Chcem sa opýtať.hrozí mi cisársky rez...ak bude spinálne dá sa,aby bol priateľ pri mne?ďakujem

roo
21. jún 2011

@nena62 - v ziadnom pripade. je jedno, aku budes mat anestezu, stale to bude operacia. ale babo mu ukazu hned po Tebe 😉 S Tebou bude tiez len chvilu, po sekcii pojdes na JIS. Vsetko dobre 🙂

nena62
21. jún 2011

Ďakujem....🙂

martinkatinka
22. jún 2011

Aha, aké nové info... zvažovala som predporodnú prípravu, ale keď som sa bola na to informovať, nepovedali mi, že ak to absolvujem, nebudem musieť priplácať za otca pri porode, nakoniec som sa rozhodla to neabsolvovať práve preto, že otecko nemohol ísť ani na jedno sedenie, aby sa dozvedel ako bude porod približne prebiehať...... A keď si to tak vezmete, predporodná príprava stojí 33 eur a otec pri porode bez prípravy 30 eur...
No nakoniec otecko pri porode vlastne nebol, lebo bola akútna sekcia... ale ten čas predtým so mnou bol, za to si 30 eur zaplatil...

vapk
27. jún 2011

ahojte, prosím Vás ako je to z výberom lekára pri pôrode v čadci? dakujem

nena62
29. jún 2011

ahojte....moj lekár ma poslal na monitor..to kam treba isť,na piate poschodie?Ďakujem.

adusased
29. jún 2011

ahojte kočky, prosim Vas o radu, vcera som mala termin porodu a doktor povedal, ze pokial neporodim do konca tyzdna, tak mam ist od pondelka rovno do nemocnice aj s vecami. Neviete mi poradit, ako je to v Cadci, ja som zo ZA, ale chcela by som ist rodit do Cadce. Staci ked tam pridem klasicky na prijem, budu ma hospitalizovat napriek tomu ze som zo Ziliny? a nemate skusenosti kolko po termine nechavaju , alebo ked pridem daju mi hned vyvolavacku?

martinkatinka
29. jún 2011

@nena62 - hore na piate na recepciu sa treba prihlásiť, oni potom volajú.... priprav si jedno euro, nejaký administratívny poplatok, či čo to má byť....
@adusased - doktor mi dal odporúčací lístok. Na príjme ma vzali, vyšetrili, skonštatovali, že by to mohlo ísť a šupli ma hore na porodnicu 😀 no a keď ma primár pozeral, dal mi vyvolávačku - takú tabletku zospodu...no a keď začali bolesti, šlo sa rodiť. Veci si vezmi so sebou, zvlášť do tašky si daj to, čo budeš potrebovať priamo na porodnici - ja som mala uterák, toaleťák, vlhčené utierky a mobil.
Podľa mňa ťa vezmú aj keď si zo ZA, to by nemal byť problém, proste povieš, že chceš rodiť v CA... je to tam príjemné, nemáš sa čoho báť.... prajem ti veľa zdravíčka a šťastný porod.

adusased
29. jún 2011

@martinkatinka mne ale lekar nedal ziadny odporucaci listok, len mi povedal, ze ak neporodim, tak nech idem rovno do nemocky, ze je mozne, ze este den dva ma budu sledovat a ze mozno ani nie....myslis ze ma zoberu aj bez toho listka? ak to este nebude na porod, budu ma aj tak hospitalizovat ? dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre