Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

ouwecka
17. nov 2015

@janica123456 ty si sttasne zaujimava osoba,do ip mi pises ine,tu v kuse utocis na baby.. ja ziram vazne,sestticky z novorodemeckeho su.laktacne.?.odkedy ? Laktacna poradkyna by z huby (tvpj vyraz) nikdy nevypustila radu kojit s klobucikmi,mate zle bradavky... Bud chces tomu oddeleniu uskodit alebo naozaj neviem..
Za dalsie si nemyslim.ze baby chcu silou mpcou nadavat a stazovat sa na niekoho,tuto porodnicu si pre nieco vybrali a vacsina tam.pojde.opat a nemyslim.zi ze chcu ociernovat nepravdivo,ak sa.im dostane zlej rady tak co,nepovedia.to ?
A takisto led chvalia.tak.co,si vymyslaju? Nienkaxdy je naprnako ja ze sa.pyta kym.nedostame uspokojujicu odpoved,babyaju casto traumy znporodu a maju.dost co robit same a ck,to dava pravo sestram.ich odpisat ? Ved ked tu niekto napise ze sa mu snazili alebo nesnazili tak to.je dovod urazat baby ?

janica123456
17. nov 2015

@bejbinka
@nerko Asi sme sa nepochopili,ja so to myslela ,že laktačná je tá,čo robí na predpôrodnej prípravu s veducou sestrou gyn.pôr.odd

janica123456
17. nov 2015

@ouwecka chcela so pomôcť,ale myslím že to nemá význam

ouwecka
17. nov 2015

@janica123456 ale ma,vzdy ked chce niekto.pomoct tak to vyznam ma,ale ked niekto potrebuje.pocut radu tak po nom kricat nie je ten spravny sposob vies 😉

nerko
18. nov 2015

@janica123456 no Tvoje prispevky asi nikomu nepomozu. A ked mam hovorit teda len za seba, mne urcite nie. Ja som sa poucila a pri dalsom porode sa vyvarujem chyb. Mimo problemov s dojcenim a epiduralom som bola spokojna. Pekne, vonave oddelenie. Lekari tiez v pohode.

sardinka32
18. nov 2015

Ak tam ozaj je nejaka laktacna poradkyna, tak nechapem, preco aspon dva-trikrat do tyzdna neobehne izby opytat sa zien, ktore odrodili, ci nemaju problem s kojenim. Ved kazda problem kojit nema...za chvilku by obehala oddelenie, pomohla by komu by bolo treba a tak by si porodnica este viac zvysila kredit. Ved za kazdu u nich odrodenu pacientku dostavaju peniaze...ale "vdaka" zilinskej nemocnici asi nemaju problem s mnozstvom rodiciek, tak uz zaspavaju na vavrinoch, sa mi zda. 😎 Ja aj napriek tomu, ze je stale co zlepsovat...epidural, laktacne poradkyne, arogantne spravanie niektorych lekarov...cadciansku porodnicu nezatracujem. 😉 Keby ale nebolo Strecno také zapeklité kvoli doprave, tak by som asi vyskusala aj Martin.

ouwecka
18. nov 2015

@sardinka32 no martin je aj tak.plny uplne nedavno boli dalsie dve poschodia plne rodiciek a co pocuvam v za to az tak htozne nie je,dieta mas 24hod lri sebe,vizira lediatra pred tebou,laktacna nema zakaz vstupu kanoska rodila bez oxy a dokonca nrmusela kezat ani na ctg..asi sa polepsuju ked im baby utekaju inam 😉

sardinka32
18. nov 2015

@ouwecka No tak snad sa to tam zlepsi...konkurencia je dobra ako pre Cadcu, tak aj pre Zilinu...ako pises, zrejme ich to uz konecne nakoplo. Vsak je to na hlavu, aby zeny odtial utekali rodit do Cadce a nechceli rodit doma. Ja som mala spolubyvajucu Zilincanku a veru ta mi toho porozpravala o tamojsej nemocnici az sa mi tomu nechcelo verit.

ouwecka
18. nov 2015

@sardinka32 no co ja vidim tak milych ludi najdes vsade,v za je stare vybavenie a co tak sledujem a citam a rozpravam sa tak v ca akurat prerobili porodnicu..
Par doktorov je aj za porodne plany ale novorod.to kazi,co je smutne a pritom oni maju byt baby friendly..
Lenze co sa robilo kedysi robi sa aj dnes,deti sa.betu,ak ho chces musis o to bojovat co je podla mna nelogicke

sardinka32
18. nov 2015

@ouwecka Tak mne osobne nevadi, ze deti beru na noc, skor to vitam. Bola som rada, ze som sa mohla vyspat tych par hodin od polnoci do ranneho budicka. A uprimne, asi by mi aj vadilo, ak by moja spolubyvajuca svoje dieta cez noc na izbe mala a plakalo by jej kazdu chvilu. Bezsennych noci si clovek s dietatkom uzije doma dost. 😅
Ale mas pravdu, je to v Cadci vsetko vynovene...vsetka cest, clovek sa tam citi prijemne. Lenze je to nielen o vybaveni, ale aj o ludoch, ktori tam pracuju a ich pristupe k praci a k pacientkam. Vacsina z tych, co som na nich natrafila ja, boli fajn...az na par kusov. 😉 😀

ouwecka
18. nov 2015

@sardinka32 tak ja som nemala.lrob s nikym.okrem jednej ale tu uz v zivote neuvidim.tak mi to nevadi inak som mala.stastie ja sa uplne usmievam pri spomienke na paru ludi aky su super 🙂 no ka som prvu noc malu nemala lebo mi bolo zle.po vuvolavacke ale iz nikdy..aj tak som.nespala

majulka786
18. nov 2015

Ahojte dievčata,ja som rodila v Čadčianskej nemocnici v maji a bola som fakt spokojna.najpv ma sice nechali rodiť normalne a kedže to ani po 3 pol hodine nešlo tak na cisarsky.no od momentu ako som tam prišla až po moj odchod som sa stretla len s prijemnymi sestričkami a aj lekarmi.a sestričky co su pri babetkach mi milo a bez vyhrad odpovedali na všetky moje otazky a verte mi,kedže som prvorodička tak tych otazok bolo dost.ja ta len pozitivne sa mozem vyjadrit...a dokonca si pametam ze na izbu prišla aj sestrička ktora sa prišla opytat ako nam ide kojenie.ja som chvala bohu problem nemala no moja spolubyvajuca hej,a tak sa jej venovala a aj na druhy den za nou prišla pozriet ci sa to zlepšilo.no podla mna vsetko je len o komunikacii.

ouwecka
18. nov 2015

@majulka786 3a pol hod si tlacila a nic ? Fuu..to si mala tiadne tazke :/
No som rada ze si bola apokojna,naozaj,ano je to o komunikacii,ja som o tom presvedcena 🙂

magua
9. jan 2016

Ahojte pred 6 rokmi som rodila v CA a bola som spokojna. Teraz zhanam info ako je to v CA dnes. Ale do ZA ist nechcem lebo to tam hrozne vyzera a ak by som chcela lepsiu izbu musis si zaplatit. Dufam ze sa v CA nic nezmenilo jedine k lepsiemu. Ja som bola tiez spokojna.

luciola
9. jan 2016

ahojte ja som rodila v Čadci teraz v decembri a nič moc teda je to tam pekne teda izby a tak. a sestričky su take na ake natrafite. Tak isto ako doktori. Niektory boli ustretovy a s niektorymi sa nedalo. Prišla som v noci do nemocnice kontrakcie každych 5 min. a povedali mi že v noci nerodia nechali ma na izbe a nič mi nedali ani na mna sa nechodili pozerať nič nič rano na moje žiadanie ma vyšetrila doktorka ktora len mi dobližila a ked som si pytala epiduralku a som povedala že pride manžel rano tak ma dali na sal a zrazu sa omna zažali starať na sala bola mila sestrička ktora mi pomohla aj odrodiť potom po porode som chcela v noci aby mi maleho postražili sestričky zas mali problem že nech si ho necham hlavne že doktorka povedala že mi ho vezmu lebo sa mi nedalo chodiť po epiduralke. takže no nič moc čo som zažila ja.

evittam
9. jan 2016

@luciola V noci nerodia?! To je teda pekný prístup......Celé zle. 😠

sardinka32
9. jan 2016

@evittam Rodia aj v noci, to urcite. Ja som rodila dvakrat v noci. Dosli sme do nemocky vecer a v porodnom boxe som cakala, kedy to na mna pride. 🙂 Epidural ani nahodou...asi v noci nechcu "otravovat" anesteziologov, tak nejak mi to bolo naznacene...skratka v noci nechodia pichat rodicky.
Druhykrat som porodila po polnoci a sestricka sa ma opytala, ci mi dieta maju doniest uz hned rano po okupani, tak som jej povedala, ze radsej az po vizite a tak aj bolo. Kym som sa dostala na izbu a zaspala, bolo viac ako 4 hodiny nadranom, takze som bola rada, ze mi vysli v ustrety. Bonding bol, takze som to nebrala nejako tragicky a trosku som sa vyspala.
@luciola ozaj je to najma o pristupe personalu.

evittam
9. jan 2016

@sardinka32 No ja som to tu netvrdila. Veď ako som napísala-divné-si to neviem v praxi ani predstaviť... 😉 😀

beautyco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chochar
19. mar 2016

Ahojky, je tu mezi Váma i nějaká maminka, co chtěla mít miminko hned po porodu u sebe a vyhověli Vám? Pro mě je důležité mít miminko hned po porodu u sebe - bez přerušení, dotepání pupečníku a samozřejmostí by měla být i přítomnost manžela. Vyhoví mi? Rodili jste tam některá letos?

ouwecka
19. mar 2016

@chochar ahoj,dotepat nechavaju,ale potom babo meraju a vazia,muz s tebou byt moze

chochar
20. mar 2016

@ouwecka A vrátí mi pak miminko, nebo mi ho odnesou...četla jsem spoustu zkušeností maminek co psaly, že jim dítě odmítli vrátit a použili obligátnéí "musíte si odpočinout." ☹

ouwecka
20. mar 2016

@chochar no koment

Ak bude s tebou muz tak tie dve hod na sale ti ho nechaju
Ak ale pijdes na izbu tak netusim kolko ho budu mat na novorodeneckom
U mna to bolo asi 7hod e to bola noc,aj tak som nespala a lutujem.ze som si po nu nesla

nerko
20. mar 2016

@chochar ked som rodila 2 roky dozadu,tak porodnica bola rozdelena na 2 casti. My co sme lezali na rizikovom, tak nam deti vozili. Nebolo tam miesto pre babätka, museli sme ich mat pri sebe na posteliach. V druhej casti myslim maju postielky. Ako je to teraz neviem veru. No poviem za seba, bola som rada ze si mozem trochu oddychnut medzi dojceniami a nacerpat silu.

ouwecka
20. mar 2016

@nerko ano su aj takr maminy,ale.kto.chce ..ten vozik ma.kolieska takze dat ti ho mozu

chochar
20. mar 2016

@ouwecka
@nerko diky za odpovědi.

nerko
20. mar 2016

@ouwecka my sme mali malu izbucku. Boli sme tam 2. Mozno su na rizikovom aj vacsie. Veru k posteli by sa to uz nevoslo. Mozno keby poposuvali postele, vyhodili stoliky. Nezaregistrovala som ze by to tam niekto mal.

ouwecka
20. mar 2016

@nerko no su take kde mas dve postele a kde tri a nikde nie je na to miesto,na 600nedeli su na izbe dve postele preto to tam.vojde,ale kde je vo tam je cesta

mia265
20. mar 2016

Na nadštandarde ti ho nechajú koľko chceš,mňa sa len pýtali,či ho nechcem odviesť,mohla som ho mať stále. Ale aj tak ich nechávajú dosť dlho, a keď povieš,že ho chceš mať a nemajú nejakú robou s ním akurát,tak ti ho nechajú

ouwecka
20. mar 2016

@mia265 presne tak..treba hovorit ze babo nechat mamke,nechaju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre