Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

andrea09
23. apr 2009

katterinka teras to tam je skoro všetko nové okrem Čuboňovej, Gulčika, Margušovej a byvaleho primára ale zabudla ako sa volá ani neviem či chodí k porodom ale keď bola na ctg tak ho tam zazrela. A k porodu by brala Čuboňovú alebo Margušovú. Čuboňová ma pred 7 rokmi čistila super doktorka a Margušovú mám ako ženskú tieš super 🙂

venonna
23. apr 2009

danka5, no kalenetika by bola mozno pomohla aj mne... 😒 ale ja som sa bala nejako moc cvicit, kedze som bola po 2 potratoch na rizikovom... ja som pri prvom porode akosi zle odhadla a asi som trocha skoro vysla na porod. kreslo a tam, v polosede, sa to zastavilo. Mala som dlhe kontrakcie a nezvladala som to na 1 nadych, nemala som odvahu nadychnut sa pocas kontrakcie, co bola chyba (pre tie, co sa im stane nieco podobne - pocas dlhej kontrakcie, ked vam uz dojde dych, treba sa kratko nadychnut a tlacit dalej, kym kontrakcia trva 😉 ). Tak nam drzim palce, vidim, ze aj Ty mas augustovy termin 🙂

danka5
23. apr 2009

vennona: kalanetika je dosť makačka, aj keď sa to nezdá. Určite by ani nebolo dobré ju začať cvičiť počas tehotenstva, pokým si ju necvičila aj pred tým. Mám cviky pre tehotné prebraté z jógy zoskenované v pdf - sú celkom fajn aj na relax. Možem Ti ich poslať emailom. AK máš záujem, nechaj mi emailovú adresu v internej pošte.
/Ak sa trocha poponáhlate a my naopak, tak sa možno v Čadci stertneme 🙂 /

hanam
23. apr 2009

ahoj danka5 mozem poprosit aj ja tu jogu? 😉 Ak ano poslem ti moj mail do IP.

venonna
23. apr 2009

danka, mas IP 😉
no a s terminom to ja typujem skor na prenasanie 🙂

danka5
23. apr 2009

hanam, prepošlem Ti to - daj adresu do IP.

mimkaa10
23. apr 2009

ahojte
pomôžete aj mne?
môj lekár je mudr. paučin a preto som začala uvažovať, že rodiť budem v čadci, viem, že ešte je celkom dosť času, tak zbieram info.

prosím vysvetlite mi, odkedy sa chodí do poradne do nemocnice. To budem chodiť do čadce? To je niečo iné ako predpôrodná príprava?

mám v tom celkom chaos.

a manžel býva pri kontrakciách? kedy ma vezmú na izbu - keď prídem v bolestiach? on tam môže byť so mnou?
ďakujem kočky 🙂

ginepra
23. apr 2009

ahoj venonna
ja som počula že v TN odkiaľ si je jeden veľmi dobry pôrodník MUDr. Walenfels
poznám mamičku z Turzovky, ktora všetky 4 deti šla rodiť k Vam do TN k nemu

venonna
23. apr 2009

ginepra, to mozno preto, ze on je znamy ako katolik, mozno sa s nim poznala z nejakych akcii pre veriace rodiny, on ma 4 deti a je velmi prijemny, mala som tu cest s nim konzultovat dalsi postup po 2 neuspesnych tehu...
mimka, neviem, ci aj v CA to frci uplne rovnako, ale kym neprenasas, chodis k svojmu gyndosovi, az po termine sa chodi kadzy druhy den do nemocky, kde kontroluju ozvy mimina a Tvoj stav (a niektori lekari-nedockavci Ti mozu spravit tzv. hamiltonov hmat, aby sa to urychlilo, ale ja neodporucam, boli jak fras... a nemyslim, ze je nutny).
Predporodna priprava je kurz, ktory ked nechces, absolvovat nemusis, ale pre prvorodicku je to dobre, ked aspon teoreticky vie, do coho ide, ake su fazy porodu, co ma pocas nich robit rodicka, prip. co manzel, ako dychat pri kontrakciach a tlaceni...
Niekto bezi do nemocky hned, ako nastupia slabe kontrakcie (tzv. poslickovia), alebo ked odtecie plodova voda... Ja som zostala ochkat doma, kde som sa citila ovela lepsie a kde do mna nehustili, co mam a nemam robit. Striedala som teplu sprchu a taky natriasaci tanec 😅 , kontrakcie so predychavala zavesena o manzelov krk, on masiroval driek... Do nemocky som prisla otvorena na 4 cm a do troch hodin som porodila. Neprijemne na tom je, ze ked uz mas silne bolesti, zle sa podpisuju papiere a tak, ale dalo sa... Ked prides v takejto etape, mali by Ta uz nechat v sale s manzelom. Na izbu som sla az po porode, kym vysetrovali malu (manzel mi este pomohol absolvovat sprchu, nemusela sestra).
Kocky, zabudla som na nieco? 😕

mimkaa10
23. apr 2009

ďakujem venona
a čo sa týka poplatkov?
napr. manžel pri pôrode... izba atď

venonna
23. apr 2009

to ma asi kazda nemocka trocha ine, ale ked by si sla na predporodny kurz, tam sa tieto veci isto odzvies alebo si tam zavolaj 😉

danka5
24. apr 2009

Pred desiatimi rokmi, ma lekárka poslala do pôrodnice, keď som prenášala týždeň.
Ja možno budem tentokrát robiť paniku, ak niečo budem cítiť, keď budem doma a hneď bežať do nemocnice.
Aj keď to bude 2 - krát, neviem, či to správne odhadnem.
Vtedy v nemocnici som sa v pohode navečerala, nič som necítila. Pred siedmou večer ma dali na monitor, ktorý ukazoval, že mám kontrakcie. Ja som však naopak nič necítila. Bola tam kočka, ktorá sa išla zblázniť celý deň od bolesti a jej monitor nič neukazoval, tak ju nikde neposielali. Tak ma poslali na pôrodnú sálu, tipovali, že tak nad ránom sa môže pôrod rozbehnúť. Tam ma pripravili, v pohode som sa osprchovala. Niečo ako bolesť pred krámami som začala cítiť asi tak o 8.15. Malá sa narodila o 9.00, keď prišla lekárka ma prehliadnuť, a začala robiť paniku, že už rodím. To som práve začala cítiť bolesti v chrbte, ale ani ma nenapadlo, že už rodím. Potom som sa dvakrát nadýchla a bolo.
Takže, keby som bola doma, tak asi rodím doma. Možno som po starej mame, tá porodila 3deti doma, štvrté bola opatrnejšia, tak porodila v sanitke. Keďže do Čadce to mám relatívne ďaleko, tak dúfam, že budem prenášať, inak neviem. Alebo budem robiť plané poplachy a bežať tam budem kedykoľvek.
Pri mojom zaneprázdnenom mužovi - no neviem ....

katterinka
24. apr 2009

venonna, ked Ti odtiekla plodova voda, tak kolko si zostala potom este doma? Nemalo by sa ist do porodnice hned? Viem, citala som, ze pokila je to taka cira tekutina, tak netreba sa az tak ponahlat, ale kedy spoznas, ze teraz by som uz hadam mala uz aj ist resp.aka je ta " tolerancna doba", kedy to mozes prekonavat este doma? Tiez by som radsej ochkala doma, nez v porodnici.
Sorry, za tie nekonecne otazky, ale to vies, ked uz budem pri druhom, tak to hadam bude lepsie.... 🙂 Teraz Ta kadeco napada....

katterinka
24. apr 2009

andrea 09 - Ty mas vybraneho konkretneho porodnika? Tie mena celkom poznas... 😎

sidus
24. apr 2009

Mimka, manžel pri pôrode stojí 500,-, teda ak sa to nezmenilo od minulého roka 🙂

hanam
24. apr 2009

danka5 dakujem za cviky. Rozmyslam ci mam chodit na predporodnu pripravu alebo to cele nastudovat sama. A inak co sa tyka porodu velmi sa tiez bojim ze zacnem robit paniku. ☹

danka5
24. apr 2009

hanam, ak máš čas a možnosť niekam chodiť, tak Ti to určite neuškodí. Niečo si naštuduješ sama, niečo nové možno zistíš tam a nejako to skombinuješ. Určite je dobré sa venovať cvičeniu pravidelne, nie len priamo na predpôrodnej príprave. Ja pri všetkých aktivitách mojej dcéry/tréningy, krúžky, kam ju treba zaviesť a vyzdvihnúť/ + dosť náročná práca a domácnosť - nemám šancu to časovo stíhať. Tak cvičím večer doma a ráno odchádzam aspoň 3x týždenne skôr zdomu - kým sa dá, chodím plávať.

venonna
24. apr 2009

katterinka, mne neodtiekla vsetka voda, len trochu a do nemocky som sla, ked uz sa mi zdalo, ze bolesti su dost pravidelne a ze asi uz to nejdem riskovat, aby som rodila doma, neviem to lepsie opisat, proste prisiel moment, kedy som si povedala, ze "uz podme" 🙂 Manzel sa este stihol v klude naranajkovat 😀

hanam, na predporodnu urcite chod, dozvies sa, ako to frci v tej nemocke, kde budes rodit, to je plus 😉

ginepra
24. apr 2009

manzel 20 eur
nadstandardka 26,5 eur na den (prvy a posladny sa berie ako jeden den)
epidural po starom 2500 SK

andrea09
24. apr 2009

katterinka nemém vybratého porodnika

zuzic1
25. apr 2009

Tak ja pridávam svoju skúsenosť: rodila som v CA 30.3. Prišla som ráno, že idem len na CTG záznam a to bol presne deň môjho termínu 30.3. tak mi povedali nech idem na príjmové, že si ma už nechajú, tak som šla a tam strááášne veľa ľudí(teda budúcich mamičiek🙂), na radu som sa dostala až okolo 12:00 a doktor čo tam bol, bol hrozný, starý cap a bol pri vyšetrovaní úplne surový, povedal že som na 1 cm, tak som šla na UTZ a odtiaľ rovno na pôrodicu, kukol ma primár a dal mi akúsi čipku na urýchlenie, že mám hodinu ležať a keď prídu bolesti tak mám zavolať sestričku a pôjdem na sál. Tak ma dali na izbu, na oddelenie B tam ostal manžel ešte chvíľu somnou a potom som ho radšej poslala domov 😀 to už bolo 14:00. Bolesti začali okolo 15:00, ale slabé no v minútových intervaloch, tak som zapípala na sestričku ktorá ma vzala na CTG kde mi neukázalo žiadne kontrakcie, tak ma pozrela doktorka a tá len zhíkla, že si mám ísť po toaletný uterák a telefón, že ideme na sálu, tak som si v pohode odkráčala dole na sál, dali mi klystír(oholená som bola z domu), tak som sa vy.... 🙂 a potom mi dali tie vnútrožilové antibiotiká a podpísala som nejaký papier a povedali mi nech si vyleziem na to pôrodné kreslo, že mi spravia zasa záznam a keď ma kukli tak len výkrik, že na 7 cm a že ideme rodiť, tak som behom pol hodiny odrodila. O 17:10 sa narodil náš Kamilko. Všetko bolo super skoro žiadne bolesti, len to zasívanie bolo hnusné, ale dalo sa prežiť. Po dvoch hodinách ma previezli na izbu ale zostala som na oddelení B(teda rizikových tehotenstiev), lebo na sestonedelí bolo plno, bolo tam fakt veľa mamičiek, veď 31.3. nám sestrička povedala večer že už mali 15 pôrodov...fuuuu. No a izby sú super len tá strava bola dosť nanič... A maličkých nám nosili véééľmi často a na véééľmi dlhú dobu, takže nechávať si ich na izbe je asi zbytočné, keď aj tak sú stále pri vás. Takže asi toľko. Ak máte nejaké otázky tak sa pýtajte.

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venonna
25. apr 2009

zuzic, a taky prezitok ako klystyr sa este v CA dava povinne? 😲 Alebo si si ho nebodaj pytala sama? 😕

zuzic1
25. apr 2009

Lienocka tak veru už to mám za sebou ale nebol moc čas na internet a vlastne ani nieje, len teraz malý zaspal tak som tu skočila a máme veru chlapčeka, mám tu aj fotoalbum s jeho fotkamy, ak chceš kukni. Majka mi spomínala, že si bola u nej ale to ešte pred pôrodom, teraz som s ňou už dlhšie nebola. No ten doktor na príjme neviem kto bol ale bol riadne starý, a šlo to tam ako v lete na saniach. No a pri pôrode samé baby, a rodila ma Pavlíčková, bolo to strašne rýchle, tak neviemani poriadne ako ostatný vypadali 😀 fúú som rada, že to tak super dopadlo. A doktory z vizít vypadali úplne v pohode.

venonna: Klystyr sa asi dáva permanentne, pýtať by som si ho sama nepýtala, ale je to podľa mňa úplné v pohode a určite lepšie ako sa po... na pôrodnom kresle....... 😝

venonna
25. apr 2009

zuzic, hm, no neviem, ci je to lepsie, lebo ked sa nestihnes vyto... tak potom to strieka naokolo, co tiez nie je ktovieco, to uz lepsie tuhy bobek a to je aspon signal, ze uz uz pojde hlavicka 😉
v mnohych nemockach uz od klystyru upustaju... ale niektore maminy si davaju yal...
a gratulujem k synovi 🙂

laurickak
25. apr 2009

Katterinka.... Moja kamaratka mala vybraneho Paučina. Bol je aj pri porode aj sa staral o nu na poradni. velmi si ho chvalila a bola spokojna. Do Cadce sa chodi na monitor asi od 36 tyzdna. Ale dr. paučin ma ten pristroj na ambulancii, kde chodievala az do terminu. Preto som si ho vybrala aj ja za mojho gynekologa. Ma aj internetove stranky www.gynpaucin.sk Vsetky vysetrenia moze urobit na ambulancii a nemusis chodievat do nemocnice a cakat v cakarni hodinu. Ma aj nejaky pristroj na ultrazvuku, co meria krv v pupocnej snure. Merial s nim fungovanie placenty. Vsak sa podiavj.
Epidural je perfektna vec,netreba sa bat. Moj gynekolog mi vysvetlil aj ukazal na makete, ze epidural sa nepicha do miechy , ale len ku akymsi miechovym obalom.Len musia byt silne bolesti a musis byt pootvorena....
Ked nechces , aby ti davali klystir v nemocnici, poziadaj svojho lekara, aby Ti predpisal yal...a ked budem mat bolesti, mozes si to dat aj doma sama ani holenie neni povinne, aj to sa da urobit doma...

katterinka
26. apr 2009

laurickak - a Ty mas kedy termin? Dakujem za odkaz, no je to tyzden co som sa prepisala zo Ziliny od gynekologa do KNM. Tieto pristroje ma prave aj tento gynekolog, preto som sa rozhodla prepisat. Na temu epiduralky som sa s nim este nerozpravala, ale chystam sa......
Akurat som rozmyslala nad tymi porodnikom ... v praxi si to zivo nedokazem dost dobre predstavit - ze sa dostavi, este vecer alebo v noci ok....ale ked to cloveka chytne cez den, kedy ma napr.ambulanciu plnu a naobjednavane pacientky? Zavre a uteka ku mne? Alebo nedaj boze sa bude cakat az na tu dobu kedy pride??? Co ked bude mat nahodou porody dva?

betyna8
27. apr 2009

laurickak ahojky, ja chodim tiez k paucinovi a teda ,aj ked som kratko tehotná,ak bude vsetko dobre prebiehat chcem ist rodit do Cadce. Inak ako si spokojna s jeho starostlivostou pocas tehu?

hanam
27. apr 2009

ahojte, bol niektorej z vas pri porode dr.Kyska? Kamaratka u neho rodila a bola spokojna. Chcela by som ale referencie od viacerych ak ste sa s nim stretli. Dakujem 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre