Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

betyna8
11. dec 2010

@mommynka pravdupovediac,nesledovala som,či malemu dávaju take plienky ake som doniesla a
@mommynka mi to v taj chvíli, po urgentnom cisaráku fakt jedno.neviem ci dávaja menovky s plienkami,ale skor nie

mommynka
12. dec 2010

jasne, jasne, ale sa mi to zda zvlastne, ze ak to tak aj robia, ze sa nikto nestazuje... mne to pride take drze, ze ty si donesies plienky za 10€ a oni ich nebudu davat tvojmu dietatu, namiesto nej mu daju hocijaku, co prinesie ina ( co najlacnejsiu) a potom, ze deti maju alergiu na plienky. moja kamaratka sa na to stazovala, ale neviem, ako dopadla....

kajka_
12. dec 2010

@mommynka ani ja neviem, či môjmu bábu dávali plienky, ktoré som im dala ... nosili mi ju každé tri hodiny zabalenú v perinke, takže mňa to nenapadlo pozrieť ... prvýkrát som si videla rozbalené bábo až doma

marguska
13. dec 2010

Plienky nie sú označované menom, neviem si to dosť dobre predstaviť pri tom počte novorodencov,ktoré býva na novorodeneckom oddelení,aby sestričky ešte sledovali aj,či má niekoré pampers,huggies,alebo obyčajné. Každopádne dávaju novorodencom do jednorázovej plienky ešte jednu plátenu,aby mohli sledovať,kolko dieťa močí,takže je to vlastne jedno. Ak chcete mať tie plienky,ktoré ste si doniesli, musíte sa dohodnúť s personálom novorodeneckeho oddelenia,že si dieťa budete prebalovať sama, a teda Vaše originál pampersky neodovzdáte po porode na novorodenecké oddelenie,ale si ich necháte u seba a na roomingu si ich budete používať sama.

martinkatinka
14. dec 2010

Tak toto je s tými plienkami asi fakt maličkosť... však si doneste obyčajné a keď prídete domov, baľte si ich do akých chcete... Myslím si, že sestričky majú dosť roboty s bábätkami, nieto aby ešte sledovali ktorému dávajú akú plienku... však ich každý deň kúpu, prebaľujú 5 krát, nosia na kojenie, ak má bábo nejaký problém, tak sa mu venujú... Ja si neviem predstaviť, že by ešte aj toto sledovali..
A keď sa to tak vezme, každá plienka by mala byť nezávadná pre dieťa, tak nechápem kde je problém...

magdal1
14. dec 2010

@marguska no presne ako pisete, vsak mamicky si babatka mozu prebalovat same....v porodniciach s rooming in, je to uplne bezne,ze mamicka si babtako prebaluje...ak sa to v Cadci robi inak, treba si len ziadat,ze si babtako chcu zeny same prebalovat

slniecko174
18. dec 2010

Ahojte, chcem vas poprosit ci by ste mi vedeli povedat ci sa da v porodnici cadca zakupit epiduralka a kolko asi tak stoji? a tiez ake je vybavenie pre novorodencov, bo cakam dvojicky a predpokladam, ze sa narodia skor. dakujem.

marguska
20. dec 2010

Epiduralka sa nedá kúpiť dopredu.Rozhodne sa o nej až v priebehu porodu, a ak budete mať šťastie a budete ju mať,platí sa až po porode-tuším je to 70eur,neviem presne.Novorodenecké oddelenie je vybavené na starostlivoť o novorodencov, v prípade predpokladu predčasneho porodu s odhadom hmotnosti novorodenca/novorodencov/ pod 2000gr. je snaha o preklad takejto maminy /ešte pred porodením/ak to okolnosti dovoluju na vyššie pracovisko.Ak predsalen dojde k predčasnemu porodu pred 34.tehotenským týždnom je často takýto novorodenec prekladaný do Martina alebo Žiliny a mamička ide za ním.Pekné sviatky

cayrez
20. dec 2010

@mommynka Mne malinkeho tiez balili do kadejakych plienok, ake mali nachystane a do porodnice som si doniesla pampersky. Ale ked tak mam povedat, robia to za tak rychleho pochodu, ze si neviem predstavit, ze by sledovali, ktore dieta, ktore plienky. Mne osobne to bolo jedno, hlavne, ze je maly v suchom a aby sme co najrychlejsie isli domov. 😀

hotelka
10. jan 2011

@marguska
Dobrý deň pani doktorka, chcela by som sa Vás opýtať, že ako to je zo zubami v tehotenstve? Lebo aj keď to je ešte skoro,ale budúci mesiac (ak sa dúfam nič nestane) mám dostať tehotenskú knižku, ale moja stomatologička mi ju už teraz odmieta oraziť, pokiaľ nebudem mať všetky zuby v poriadku. A ako naschvál mi našla veľa kazov a ja som minulý rok nemala preventívku a teraz si všetko musím hradiť sama 🙂 som v siedmom týždni a prvorodička Ďakujem za odpoveď

marguska
10. jan 2011

Dobrý deň,nemyslím si,že vaša stomatologička by vám robila problémy s razitkom do tehotenskeho preukazu, skor chce na vás apelovať aby ste nepodcenovala zubnu prevenciu a to je v každom obore.Ja by som osobne bola tiež zato aby sa spoplatnili výkony,ktore by nemuseli byť keby dali ludia viac na prevenciu.Potom by som sa nestretávala tak často s rakovinou krčka maternice už u 30 ročných žien,ktoré maju malé deti a oni ich neuvidia vyrastať...
Dajte si zuby doporiadku,lebo pokazene zuby možu byť zdrojom inekcie,ktoraá ked sa rozšíri do tela, krvnou cestou, može sposobiť potrat alebo predčasný porod.Skutočne, nejde o razitko do preukazu ale o vážnu vec.Pani zubárka vám to razítko dá ale napíše,že máte pokazené zuby a nechodíte na precventívky a tým sa zbavuje zodpovednosti za váš chrup.Pekný deň.

mrepanova
7. feb 2011

Ahojte, ja mam termin koncom juna. Tiez by som rada isla rodit do Cadce len sa mi nepaci,ze neni moznost mat babatko pri sebe. To mi ho iba donesu kazde 2-3hod na kojenie a to je vsetko? A ked mi pride navsteva a budu chciet maleho vidiet tak mi ho donesu alebo ho budu musiet ist pozriet na novorodenecke? Ako to tam funguje?

martinkatinka
8. feb 2011

@mrepanova - je jednoduchý spôsob ako vyriešiť, aby tvoja rodina videla bábätko... návštevné hodiny sú takmer stále, takže proste povieš príbuzným, nech prídu vtedy, keď nosia bábätká.... Táto nemocnica sa dosť zmenila a funguje to tam oveľa lepšie, aj čo sa týka služieb, aj čo sa týka personálu a vybavenia nemocnice...

mrepanova
8. feb 2011

Vcera som bola na inej stranke kde bola tiez diskusia ohladom porodnice Cadca a jedna baba tam pisala ze rodila minuly rok, a mala babatko na izbe. Ze oni tam maju rooming in izby,ale ked su obsadene tak iba v tedy ho nemas pri sebe...a ze tam rodila a jej sestra aj svagrina a tiez to tak mali. Tak neviem ako to tam teda je.Vcera som ale ohladom toho pisala do nemocnice tak cakam co mi odpisu.

marguska
8. feb 2011

Keby ste si prečítala predchadzajuce príspevky,tak by ste namala dilemu. Na jednej strane šestonedelia je rooming in, kde su babetka pri mamičkách stále a na druhej strane sa deti nosia a 3 hodiny. V prvom rade sa mamičky po porode ukladaju tam,kde je rooming,iba ak si to mamička nežela,je plne oddelenie s rumingom alebo ma ťažší porod,tak ide na tu stranu kde sa bábetká nosia, aby si oddýchla.

zuzkatomas
20. feb 2011

Ahojte, ja idem tiez rodit do Cadce, termin mam 2.3. ale teraz idem na kotrolne sono, koli prietokom lebo mam miernu poruchu a teda babatko je o 2,5 tyzdna mensie, lebo uz nedostava tolko vyzivy z placenty - ma 2650 g, ale na monitore je vsetko ok a tak som si tam minuly tyzden od utorka do stvrtka polezala a mohla si to tam okuknut a ako poviem, ze som bola velmi spokojna i co sa vybavenia tyka i pristupu lekarov a sestriciek... teraz v utorok idem na kontrolu tak som zvedava ako dopadnem... ale keby si ma tam uz i nechali tak by som uz bola pokojnejsia a psych. lepsie pripravena, som totiz prvorodicka .... ale uz sa neskutocne tesim na nase babatko .....

pjana
21. feb 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako je to s poplatkami za izbu. Plati sa tam, ci nie? a ak hej, tak za ktore?

kajka_
22. feb 2011

@pjana platí sa iba za nadštandard - to jest izba, kde môžeš byť spolu s partnerom. Izba má vlastnú kúpeľku s WC, mikrovlnku, rýchlovarnú kanvicu, TV, rádio a postieľku pre bábo. A platíš až pri odchode z nemocky, keď si pôjdeš pre prepúšťaciu správu. Ja som to spravila tak, že v tejto izbe sme boli spolu s manželom 2 noci a potom už musel ísť do práce, tak som sa presťahovala do "obyčajnej" izby k ostatným mamičkám. A platila som iba za tie 2 dni. 😉

pjana
23. feb 2011

kajka dakujem za odpoved, dobre si to vymyslela🙂 Babetko tam bolo cely cas s Vami? Kedy si staci tu izbu nahlasit? Tiez neviem, ako bude vtedy manzel robit, ale na niektore dni by tam mohol s nami zostat🙂

martinkatinka
23. feb 2011

Ahojte.... koľko nás bude rodiť v apríli? 😉 ja už som nachystaná, taška zbalená....

kajka_
23. feb 2011

@pjana, no práveže tam s nami nebolo po celý čas ... mala som CS, takže mliečko som vôbec nemala, spustilo sa mi až na piaty deň. Nosili nám ju cca každé 4 hodiny, možno keby som mala mliečko od začiatku, tak nám ju tam nechajú. Ale skôr si myslím, že on sú tam skôr zato, aby Ti bábo brali a nosili iba na kojenie. Ale poviem Ti, že keď manžel odišiel, tak ma dali do izby, kde sme boli tri na izbe, a tie dve rodili v ten istý deň, čo ja a prirodzene, tak im bábo doniesli, ale mňa sa iba setrička opýtala, či už mám mliečko a keď nie, tak mi ju ani nedali. A ja som taká, že som radšej ticho, tak som si aj poplakala. 😢 Veru mi chýbal ten čas, aby sme boli pekne spolu.

kajka_
23. feb 2011

@pjana a izbu som si nahlásila pri príchode do pôrodnice 😉

mianc
27. feb 2011

@martinkatinka nás to čaká v marci.. 🙂 tak ale brala by som to už aj teraz... 😀

pjana
28. feb 2011

kajka, dakujem za info🙂 verim, ze ten pocit bol hrozny, ale ja som taka ista, tiez by som bola ticho. Mohli ti ju doniest aspom ukazat. martinkatinka, ja mam termin zaciatkomm aprila (5.4.), ale tasku este teda pripravenu nemam 😕 Kedy mas ty termin?

mianc
28. feb 2011

no my sme dnes mali poslíčkov a bola som ráno aj na pohyby a na kontrole... doktor mi povedal, že cca do 3-4 dní by to tu už mohlo byť.. tak som sama zvedavá, či to tak výjde.. veru už by som to brala, aby sme to mali za sebou.. my budeme na normalnej izbe, tatino bude musieť chodiť do práce, takže by sme to nevyužili..

martinkatinka
28. feb 2011

@pjana -ahoj ... no to sa možno stretneme, hoci ja mám termín až 12. -20. apríla, že niečo medzi... Ja by som to rada absolvovala pred veľkou nocou, nechcem tam ležať zas príliš dlho...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwanka23
1. mar 2011

@gitkam awojiik ja by som mala rodit v septembri asi v cadci neviem este ale ake to tam je???

sisanka
1. mar 2011

ahojte kocky..ja sa chystam rodit do cadce v juli...ked som rodila prvykrat pred tromi rokmi este to tam bolo len v rekonstrukcii tak som bola v starej casti ale aj tak to tam bolo super...aj sestricky na detskom,babatka nam nosili na kojenie vzdy..aj ked som este mliecko nemala,ze nech sa aspon prisaje a tak sa spusti tvorba mliecka..tak sa uz tesim na jul teraz,lebo viem ze tam bude dobre postarane o nas 😉

martinkatinka
1. mar 2011

@fidka79 - s tými razítkami do knižky súhlasím....ale napr. kamarátky z BB takúto vec riešiť nemusia, ony jednoducho "nezháňajú" pečiatky... A čo sa týka ostatných vecí, ide o to, koľko im dovolíš... ty si pacient a ty povieš ako to chceš a ak sa dá, mali by ti vyhovieť, ak nie, mali by povedať prečo... Ale v nemocke v CA je aj rooming in, že možeš mať bábo celý čas pri sebe...
@iwanka23 - prostredie je nové, sestričky veľmi milé a záleží na akého lekára natrafíš 😝 Ale báť sa nemusíš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre