Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

m_o_n_c_a_k
28. aug 2011

@zuzu805 som zvedava co bachnu na buduci rok a tasku mas zbalenu do porodnice :DD

m_o_n_c_a_k
28. aug 2011

@solinkarka to uz potom nebude moderne a bude ti vycitat ze si pokazila mladost :DDDDD ale niee srandujeme . neboj sa ked na teba vypuli kukadla a hodi 20 korunovy usmev aj tebe aj tatovi zmakne srdiecko a pustis ju :DDDDD

zuzu805
28. aug 2011

@m_o_n_c_a_k niečo mam no nemam ešte tie poporodne nohavičky

solinkarka
28. aug 2011

@m_o_n_c_a_k no mm bude v tomto smere trochu prisnejsi lebo on disco moc nemusi lebo vie co ty mladistvi tam teraz dovadzaju....a ma toho aj dost v praci, taketo pripady- je muz zakona 😀 😀

m_o_n_c_a_k
28. aug 2011

@zuzu805 no ono v podstate ich nepotrebujes ,lebo ti mozu aj zavadziat ,ja som ich nemala ..a spocitku budess dost krvacat takze budes viacmenej lezat a vloziek ti daju dost. ono mozes si dat aj normalne nohavicky a na vizitu si ich das dolu ,lebo vraj to nemaju radi. to len tak dva tri dni. a da sa chodit aj bez nich. aj tak sa moc svizne nebudes vediet pohybovat :D

m_o_n_c_a_k
28. aug 2011

@solinkarka no moj drahy robil na tej diskoteke sbskara takze tiez sa k tomu stava dost prisne a ja taky tak pretoze ja som tam chodila len tak posediet lebo mi tam robi skoro cela rodina :DD ja teda neviem tejto udbe prist na chut, ale tak sem tam som si zatancovala. uz to nie je pre mna skor taka dedinska zabava,alebo nejaka ta svadba. D a kto by to bol povedal Braislavcanka a rada tancuje na dedinskych zabavach hiii.

martinkatinka
28. aug 2011

@zuzu805 - ja som ich mala a nepotrebovala som ich 😀 stačia ti aj normálne, ale tie režú, ak budeš mať cisársky... Inak, ja som mala nohavičky aj na vizite a nikto sa so mnou nevadil.... som si ich dala dolu, keď chceli, keď nie, nechala som si ich.... Ja som bola po cisárskom, takže zo spodu ma nekontrolovali, len keď chceli vyskúšať, či mi idú ešte zrazeniny, to zatlačili na bruško a kukli, či krvácam....

beatrisss1
29. aug 2011

@kacenika ahoj..ja sa ta chcem spytat,,ako je to so stravovanim v cadci..pocula som napr.ze v MT si mozem nechat priniest jedlo na izbu kde si s dietatkom a v Za anapr.musis ist do jedalne a dieta zatial odovzdat sestrickam do starostlivosti.V MT si vraj mozes vziat obed kedykolvek mas chut a priamo na izbu.Ako je to so stravovanim v CA,posim ta? dakujem.)

zuzu805
29. aug 2011

@m_o_n_c_a_k a a elastické ovínadlá si mala?

m_o_n_c_a_k
29. aug 2011

@zuzu805 nie elasticke ovinadla ti treba iba ak ides na cisarsky rez ,ale ak nebudes mart oni ti daju, aj vlozky si mozes pytat, to ti tiez daju, a aj podlozky dva krat do dna ked sa menia sestricky ,ale ak by si nahodou mala moc krvave mozess si vypytat. ako vravim oni su tam uplne super.

zuzu805
29. aug 2011

@m_o_n_c_a_k ja to podla tohto zoznamu kukam....
Veci do pôrodnice

Čo si vziať so sebou do pôrodnice:

DOKUMENTY
preukaz pre tehotné
preukaz o zdravotnom poistení /niekoľko fotokópií preukazu poistenca EU, kde je uvedená iná krajina ako Slovensko /budete ich potrebovať k rôznym vyšetreniam Vás aj dieťaťa/
občiansky preukaz
sobášny list
zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasom na vyjadrenie rodičov/ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo- vybavíte na matrike v mieste bydliska/
výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite, alebo v minulosti

OSOBNÉ VECI
nočná košeľa /1-2 so zapínaním vpredu inak dostanete nemocničnú/, župan, mydlo, uterák, zubná kefka a pasta, hrebeň
papuče /prípadne šľapky na sprchovanie/
ponožky / v zimnom období teplé/
voľnejšie nohavičky / v lekárňach a zdravotníckych potrebách dostať pre ženy po pôrode/
materskú podprsenku /2ks/ + vložky do podprsenky
masť na ošetrovanie bradaviek /poradia Vám v lekárni/
nápoje /nesýtené minerálne vody/
toaletný papier, hygienické vložky
YAL klyzma
elastické ovínadlá
fotoaparát, videokamera /na dokumentáciu príchodu dieťaťa na svet/

PRE DIEŤA
40 pampersiek alebo 5 bavlnených plienok
jednorazové vlhčené utierky / na utieranie zadočka/
1 rybaciu mastičku

PRE DIEŤA PRI ODCHODE Z PORODNICE
oblečenie podľa ročného obdobia: košieľka alebo body, plienky, ortopedické nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky, v zime: fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka, autosedačka

m_o_n_c_a_k
29. aug 2011

@veronicka1901 no babenko na konci rastie a a tebe tvri zasoba tuku, ktoru si tvoje telo potrebuje vytvorit. niekktora pribera na zaciatku a niektora na konci. :D neboj sa po porode vela schudnes hned.. ja som pocas tehotenstva pribrala 19kg po porode som schudla hned 10 a kazdy mi hovori ze ved si nic nepribrala a na mne este 9 kil. vobec sa neboj kolko si pribala ?

m_o_n_c_a_k
29. aug 2011

@zuzu805 no toho sa treba drzat :D ale co sa tyka veci ako el. ovinadla - vies nie kazda zena ide na planovany cis. rez tak som si to nenosila a ak by ti robili cisarsky tak by si urcite nebezala z porodnej saly pre ovinadla :D vlozky ti v pohode daju a podlozky som mala svoje ,ale ked mi priniesli tak som si vzala a vlozky som mala tiez svoje ,ale tie mi nerobili dobre neboli take vzdusne a ja mam velmi citlivu pokozku hned som sa zacala zaparovat. takze som ich poprosila o ich a uplne v pohode. a ak nemas klyzmu, tak ti daju :D

zuzu805
29. aug 2011

@m_o_n_c_a_k jj dik tak
fajn 🙂

zuzanageratova
29. aug 2011

@m_o_n_c_a_k ja som to ties tak riesila..pred vizitou som si dala nohavicky dolu a bolo..no ono velmi zalezi od toho aky budes mat porod..ja som bola velmi spokojna len to ze mi malu neprilozili k prsniku po porode co sa tyka kojenia ties nic 😖 ale to zalezi aj od sestriciek...

zuzanageratova
29. aug 2011

@beatrisss1 ja som jedavala v jedalni ale mozes si dat aj na izbu..malu som mala pri sebe stale len na 2 hodky mi ju brali a od 23,30 do 6 ale ked si bola unavena tak ti dietatko bez problemou vzali a mohla sisi pospat,,co sa tyka toho jedla no nic moc..a neda sa vybrat z viacerych jedal my sme mali na veceru zemiaky z cestovinami chlebom a uhorkou 🙂 vraj nejaka specialita 😀

m_o_n_c_a_k
30. aug 2011

@zuzanageratova zalezi asi aj od lekara niektorym to nevadi a niektorym vadi. to je uz potom na tej zene ci si ich nezabudne dat dolu.

zuzanageratova
30. aug 2011

@m_o_n_c_a_k vedla mna bola jedna pani po cisarskom a ta ich nosila stale...aj cez kontrole no sestricka vzdy pred vizitou hovorila ze si ich mam dat dole..ja som rodila normalne...mas pravdu to asi aj od doktora a sestriciek zavysi...

m_o_n_c_a_k
30. aug 2011

ale tam su celkom mily a ked mas nohavicky tak ti len povedia ze si ich mas dat dole ,ale su nemocnice kde ti za to vynadaju. tuto to nehrozi ze by koli tomu robili vedu ,aspon co som pocula :DDD

danielita13
30. aug 2011

a konecne som nasla nejaku skupinku z cadce 😉 ahojte babenky, aj ja som rodila v cadci minuly rok, nase prve a pozeram ze sa preberaju nohavicky, najlepsie je ked ich vobec nebudete nosit kym lezite vtedy sa rany lepsie hoja, ja som bola pozasivana a este aj hematom sa mi tam spravil, ked ma sil tak mi prepichol cievku tak mi sestricky museli davat obklady a kazda mi povedala ze ked lezim az si dam nohavicky dole a vetram 😀 len s vlozkou, ze sa lepsie hoji, a neviem ci ste preberali vlozky ale najlepsie su tie sietovane,teda poporode 😉

beatrisss1
30. aug 2011

@zuzanageratova dakujem za info🙂 tedaa riadna kombinacia ze zemiakys cestovinami fiiha🙂 no to uz nejako zvladnem snad🙂 a ty si mala tu klasicku izbu na 600nedeli? Ja by som sla do tej nadstandartnej aspon na 2dni,uvidim.

zuzanageratova
30. aug 2011

@beatrisss1 Ja som ties chcela tu nadst ale asi by ma tam ruplo boli sme dve na izbe telka wc sprcha boli len nase aspon sa mas s kym porospravat ked chces a v tej nadst mas navyse len chladnicku a radio no a to ze si tam sama podla mna su to vyhodene peniaze...je to tam perfektne prerobene..no pred porodom som bola na na tej strane kde cakaju tehulky na porod ale davaju tam aj mamicky z detmi ked maju plno tam ti babetko donesu len na kojenie..a po porode som bola na 600nedeli a malu som mala pri sebe je to podla mna lepsie si na seba zvyknete tam si drobca aj prebalujes ak chces..no nebolo to stale take zle to bola taka specialitka keby nieco odskocis do bufetu 😉

zuzanageratova
30. aug 2011

aj 2krat pojdem rodit do ca
@beatrisss1

beatrisss1
30. aug 2011

@zuzanageratova No ved prave..bojim sa ze ak bude na tom 600nedeli plnka, tak ma daju na to rizikove na druhu stranu a tam su baby po 3 na izbe a babetko ti nosia len na kojenie.Preto chcem tu nadst,izbu,mas iste , ze budes mat male pri sebe,mne pokoj bude vyhovovat 🙂 ja mam rada klud,hlavne ked som unavena a mohol by tam aj manzel so mnou byt,co je super..Ako dve na izbe este ok..🙂jasne , ze to nemusi byt od veci si pokoecat,ale tie 3 to uz niee🙂A teraz tam zmenili navst.hodiny,tak neviem, ci aj na nadst.alebo tam je to neobmedzene..Inak a ty tiez cakas?Ak ano,kedy?🙂

zuzanageratova
30. aug 2011

@beatrisss1 no my sa snazime o 2..neviem ako teras no ked som tam bola ja tak okrem vizity si mohla mat navstevy kedykolvek..ked si na rizikovke povies ze ho chces mat u seba tak ti ho nechaju len si musis povedat..ta pani co lezala somnou ties chcela mat nadst izbu len nebola volna ale sak ked dudes chodit posledny mesiac na pasy co pocuvaju srdiecko a pohyby drobca tak sa popitaj na tu nadst izbu...ti ju aj ukazu aj novorodenecke a salu ak bude volna...ja by som cadcu nemenila..nastrih vraj robyli automatycky povedala som ze nastrih nechcem len ked to bude naozaj nevyhnutne a v poho len musis na zaciatku povedat co chces a co nie...

kuliskovalucia62
30. aug 2011

je tu niekto kto rodil v cadci v juli??v cse od 13.7 do 25.7.2011?? 🙂

kuliskovalucia62
30. aug 2011

@beatrisss1 nie nie ja som tam rodila v juni a ranajky obed aj veceru si mozes kludne vziat na izbu nikto ty nic nepovie,. 🙂

kuliskovalucia62
30. aug 2011

@zuzanageratova
ty si bola na AKEJ izbe ked si ju mala stale pri sebe??mne malu nosili kazde 4 hodiny 😢

kuliskovalucia62
30. aug 2011

@ginepra
ako vyzerala ta sestricka???lebo ja ked som tam teraz v juni rodila jedna sestricka tak niesla malu ze ju trafila o zarubnu

zuzanageratova
30. aug 2011

@kuliskovalucia62 no ty si asi potom nebola na 600nedeli vsak?ja som lezala hned 1 dvere ako su deticky...no mne sa to ties stalo niesla 4 deticky a moja mala jej skoro vypadla som jej nadala...tak som siju vzdy zaniesla sama a ked nam ich nosili tak som si po nu sla..ale to zalezalo na sestricke...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre